Eredmény: 1 - 5 (5) összesen
  1. #1
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 06.
    Hozzászólások
    183

    Alapbeállítás Élő játék - kérdés (hosszú)

    Sziasztok!

    A véleményetekre lennék kíváncsi... Van egy társaság akikkel már egy ideje együtt szoktunk havi 2-4 alkalommal élőzni. Szégyen, nem szégyen még mindig nem sikerült jól kiismernem őket és bár tény hogy szinte mindig pluszban állok fel (annyira gyengék), de érzem hogy ez sokkal-sokkal jobb is lehetne. Az esetek 80%-ban öten szoktunk játszani, jelölni fogok mindenkit meg hogy kb. ki mit játszik. Elméletinek tűnhet a kérdés, de kicsit sem az. Hosszú is lesz, úgyhogy ha nem jön hozzászólás nem sértődöm meg, egy próbált megért.

    Tőlem rögtön balra üljön (az ülésrendünk is mindig szinte ugyanaz) "A" - Tipikus óriási CS fish, érzésre olyan 80/10 körül tolhatja. Postflop is ilyesmik a tendenciái, bármilyen pár, draw autocall betmérettől függetlenül. Nyitni ritkábban nyit, olyankor borítékolhatóan min. TPGK, de inkább TPTK vagy erősebb.
    Pre 3bet skálája kb. TT+, AQo+.

    Mellette általában "B" szokott ülni. Ő leheletnyivel kompetensebb, de igencsak aggró fish játéka van. VPIP-je neki is laza 80 lehet, pre rengeteget raisel. Sqzelni szokott szinte mindig bármilyen kézbepárral (22-55-ig néha nem, de 66+ tutira). Szeret draw-kal nyitni és ch/r-elni is.

    "C" a következő, passzívabb fajta ő is, pre ő sem szeret dobni 50-60 VPIP megvan. Szinte sosem 3betel, post TP-vel és 2pár+ -szal szokott hívni, ritkán overbet blöfföli a rivereket, amúgy általában inkább óvatosabb.

    Mellette van a kedvencem "D", ő szokta szétosztani a legtöbb pénzt, aggró fish, ő is 80+ VPIP-vel. Pre straddle-k, raise-k mindennel, dobni nagyon szeret, ha dob is, max. ellenem, mert annyit már ő is megtanult. Post ő is hozza "B" formáját, imád emelgetni és callolgatni bármilyen draw-val.

    Én "D" balján szoktam ülni, próbáltam kicsit LAG-osodni ellenük, de nem jött be. Maradtam a standard TAG játéknál, 10-ből 8-szor kifizetnek így is mindig bár az ő szemükben én vagyok a szupernit. Ezért nagyritkán meglépek egy nagyobb blöff sqz-t pl., de az esetek többségében arra is megadást kapok. "B"-ről kell még tudni, hogy ellenem szinte sosem dob és imád ellenem blöffölni, megadni meg pláne. Tipikus fish, ha pre 3-bet, vagy sqz-eltem , akkor úgyis AK-m van - felfogású.

    Ritkán szokott jönni "E" is, ő "A" és "B" között szokott ülni, szolid VPIP-PFR-el, leginkább weaktight-nak mondható.

    A vak 25/50 (nem HUF) és 10000 zsetonnal szoktunk indulni. Pre általában (szinte mindig) van egy min. 150-200-as raise, erre szinte sosem dob senki. Túlzás nélkül az esetek legalább 40%-a sqz-elt (500-800-ig) pot vagy nagyobb pre raise van (350-500) és ütik-vágják egymást a fishek és olyan lapokon gondolkodnak megadáson hogy normális embernek eszébe nem jutna.

    Flopon kialakult 1-2000-es méretű kasszák után a 3-way turn egyáltalán nem ritka, szóval a kezdő 10k zseton is olyan sok.

    Milyen range-dzsel, hogyan játszanátok kb. ellenük?

    Köszi és bocsi a terjedelemért.

  2. #2
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Sztem mindegy milyen range-el játszol a leírtak alapján hatalmas +ev lesz. Én azt javaslom ha baráti jellegű társaságról van szó inkàbb told Te is lazábban a megszokottnál, áldozz be némi profitot, vállalj nagyobb swingeket a jó hangulatért. Nyilván többet kereshetnél egy feszesebb value játékkal, de az könnyen megcsapolhatja a jókedvet a társaságban, ami hosszútávon nem neked kedvezne. Told lazán de ésszel, aztán lesz profit is meg fun is.

  3. #3
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    +1 sonny

  4. #4
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2014. 01. 04.
    Hozzászólások
    5.016

    Alapbeállítás

    Ez nagyon jól hangzik. Gondolom a fele társaság részeg, igyál te is, s lazább leszel.

  5. #5
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 06.
    Hozzászólások
    183

    Alapbeállítás

    Idézet van Gerwen eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez nagyon jól hangzik. Gondolom a fele társaság részeg, igyál te is, s lazább leszel.
    Ez mind elő szokott fordulni.

    Persze hogy lazábban játszom én is valamivel, hogy ne legyek játékrontó. A társaság inkább félbaráti, szóval a jókedv mellett számít a profit is.

    Köszi a hozzászólásokat.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •