Oldal: 215 / 240 ElsőElső ... 115165205213214215216217225 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 2.141 - 2.150 (2391) összesen
Like Tree112Likes

Téma: Általános számítástechnikai segítség

  1. #2141
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Sziasztok!
    Nem olyan rég vettem egy laptop-ot egy Lenovo g585-t ( Lenovo G585 laptop | Lenovo (HU) ) Ahol vettem ott kértem, hogy telepítsenek rá win7-et 64 biteset, de valahogy brutál lassú volt, hosszú másodpercekig tartott egy-egy weboldal vagy kép betöltése. Újratelepítettük a rendszert de még mindig iszonyú lassú lehet még lassabb is, vajon mi lehet a baja? Nem értek hozzá de nem ilyen teljesítményt várnék egy új laptoptól.

  2. #2142
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 09.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    3.478

    Alapbeállítás

    Idézet S0nnyB1ack eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Nem olyan rég vettem egy laptop-ot egy Lenovo g585-t ( Lenovo G585 laptop | Lenovo (HU) ) Ahol vettem ott kértem, hogy telepítsenek rá win7-et 64 biteset, de valahogy brutál lassú volt, hosszú másodpercekig tartott egy-egy weboldal vagy kép betöltése. Újratelepítettük a rendszert de még mindig iszonyú lassú lehet még lassabb is, vajon mi lehet a baja? Nem értek hozzá de nem ilyen teljesítményt várnék egy új laptoptól.
    Telepítés után azonnal egy vírusírtóval kezdtél, vagy telepítettél előtte bármi mást? Ha igen, akkor mit?
    Nem túl valószínű, hogy épp ez lesz az ok, de hátha. Én egy programmal jártam így haverom új Lenovojának a telepítése után. De ha nálad nem lehet ez az ok, akkor keltem rossz hírét a proginak, mert korábban nem volt vele gondom.

  3. #2143
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 04. 27.
    Hozzászólások
    436

    Alapbeállítás

    Idézet S0nnyB1ack eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Nem olyan rég vettem egy laptop-ot egy Lenovo g585-t ( Lenovo G585 laptop | Lenovo (HU) ) Ahol vettem ott kértem, hogy telepítsenek rá win7-et 64 biteset, de valahogy brutál lassú volt, hosszú másodpercekig tartott egy-egy weboldal vagy kép betöltése. Újratelepítettük a rendszert de még mindig iszonyú lassú lehet még lassabb is, vajon mi lehet a baja? Nem értek hozzá de nem ilyen teljesítményt várnék egy új laptoptól.
    Elég gyengének tűnik nekem a CPU is meg a VGA is ami benne van, plusz a 2 vagy 4gb memória is elég kevés. Én nem csodálkozom hogy lassú ez a gép.

  4. #2144
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 07. 02.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    415

    Alapbeállítás

    Idézet Sambenez eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Elég gyengének tűnik nekem a CPU is meg a VGA is ami benne van, plusz a 2 vagy 4gb memória is elég kevés. Én nem csodálkozom hogy lassú ez a gép.
    Kizárt dolog, hogy az normális, hogy egy ilyen gép lassan töltsön be bármit is böngészőben. Driverek rendben vannak? Használtan vetted? Ha igen, akkor nem kizárt, hogy tele van porral meg mindennel belül az egész, ami éppen okozhat lassulást. Nem ártana még a melegedését is ellenőrizni (Downloads - Open Hardware Monitor). Ha torrentelt a win (ami nyilván kizárt, mert megveszi mindenki), akkor lehet meg kéne próbálni egy másikkal, bár azért elég valószínűtlen, hogy két különböző helyről származó windowsal is gond lenne.

  5. #2145
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 04. 27.
    Hozzászólások
    436

    Alapbeállítás

    Ha kizárt akkor kizárt.
    Az hogy a 3 közül a leggyorsabb procija lassabb mint az én lassan 6 éves laptopomé, meg a VGA is elég gyenge benne, megfejelve a kevés rammal és a 64bites oprendszerrel, biztosan nem okozhat ilyen jelenséget.

  6. #2146
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2010. 03. 18.
    Hozzászólások
    56

    Alapbeállítás

    Idézet Sambenez eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha kizárt akkor kizárt.
    Az hogy a 3 közül a leggyorsabb procija lassabb mint az én lassan 6 éves laptopomé, meg a VGA is elég gyenge benne, megfejelve a kevés rammal és a 64bites oprendszerrel, biztosan nem okozhat ilyen jelenséget.
    Kihallani az iróniát, de anélkül igaz, amit írtál. Valóban kizárt, hogy amiatt töltsön be lassan egy kép egy weboldalon, mert nem top hardver van benne. A leírtak alapján inkább a sávszélességgel lehet gond vagy a driverekkel, ahogyan már korábban is említették.

  7. #2147
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Vírusirtóval kezdtem, Avast van rajta, minden más csak utána jött.

    Driverek is telepítve vannak, bár lehet nem a legfrissebbek. Újonnan vettem a gépet, a 4gB-s változatot.

    Sávszélességgel milyen gondok lehetnek? Igazából ez a másodlagos gép a háztartásban, Internetet wifi-n keresztül használ az asztali pc-n keresztül, de nemcsak a netes megjelenítés lassú, hanem az is ha a winchesterről nyitok meg fájlokat.

  8. #2148
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet S0nnyB1ack eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Vírusirtóval kezdtem, Avast van rajta, minden más csak utána jött.

    Driverek is telepítve vannak, bár lehet nem a legfrissebbek. Újonnan vettem a gépet, a 4gB-s változatot.

    Sávszélességgel milyen gondok lehetnek? Igazából ez a másodlagos gép a háztartásban, Internetet wifi-n keresztül használ az asztali pc-n keresztül, de nemcsak a netes megjelenítés lassú, hanem az is ha a winchesterről nyitok meg fájlokat.
    Ez a vírusírtó miatt van, eléggé leterheli a gépedet. Próbáld ki úgy,h leszeded és megnézed,hogy nélküle hogy megy a gép.

  9. #2149
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2010. 03. 18.
    Hozzászólások
    56

    Alapbeállítás

    Idézet S0nnyB1ack eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Vírusirtóval kezdtem, Avast van rajta, minden más csak utána jött.

    Driverek is telepítve vannak, bár lehet nem a legfrissebbek. Újonnan vettem a gépet, a 4gB-s változatot.

    Sávszélességgel milyen gondok lehetnek? Igazából ez a másodlagos gép a háztartásban, Internetet wifi-n keresztül használ az asztali pc-n keresztül, de nemcsak a netes megjelenítés lassú, hanem az is ha a winchesterről nyitok meg fájlokat.
    Pl. ha túl messze használod a routertől és gyenge a jel, az is okozhat ilyen tüneteket. De az nem indokolja a lassú fájl megnyitást. Kérdés, hogy milyen/mekkora fájlokat nyit meg milyen program mennyire lassan. A helyedben megnézném az eszközkezelőt (a Start menü keresőjébe írd be: devmgmt.msc majd enter), hogy minden driver valóban rendben van-e.
    +1 a vírusírtó ellenőrzésének.
    Utoljára módosítva: Kugutsuman által: 2015. 01. 21. 11:41

  10. #2150
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 07. 02.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    415

    Alapbeállítás

    A vírusirtó tényleg nem kell annyira, bár szerintem még ez sem indokolja, hogy nehéz legyen megnyitni bármit is a gépen. Mit telepítettél még fel amúgy? Nem kaptál mindenféle gyári szir-szart CD-n? A VGA driverből mindenképpen a legújabbat szedd le a hivatalos oldalról. Hőmérsékletet pedig nézd meg a fentebb linkelt cuccal.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •