Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (11) összesen
  1. #1
    Fanatikus tag Erda avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 25.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    256

    Alapbeállítás TPTK teljesen fish ellen - full stackért?

    $0.15/$0.25 No Limit Holdem
    5 players
    Converted at weaktight | fold when you know you're beat

    Stacks:
    UTG SolidJax ($29.40)
    CO Sentinel2008 ($33.95)
    BTN Hero ($24.45)
    SB yecosse38 ($31.80)
    BB superbetta ($16.28)

    Pre-flop: ($0.40, 5 players) Hero is BTN
    2 folds, Hero raises to $0.90, yecosse38 calls $0.75, 1 fold

    Flop: ($2.05, 2 players)
    yecosse38 checks, Hero bets $1.65, yecosse38 raises to $3.30, Hero calls $1.65

    Turn: ($8.65, 2 players)
    yecosse38 checks, Hero bets $6, yecosse38 raises to $26.65, Hero ???


    ellenfelem a leosztás előtt pár perccel ült be, így a mutatóit nem érdemes mutatni. 10-ből 8 leosztásban nézett flopot, egyszer AK-val 3beteltem SB-ből, amit ő T8o-val megadott BB-ből, pedig nem ő volt az eredeti emelő, majd a checkemre 3/4-ed potot nyitott, pedig nem találta el a flop és még egy harmadik játékos is partiban volt mögötte (én 3betelt dámás flopon nem akartam 2 ember ellen Cbetelni az AK-mal). tehát teljesen idióta az ellenfél.

    ennek fényében hogy érdemes megjátszani ezt a handet? gondolom még flopon vissza kellett volna emelnem a minraisre, de úgy gondoltam, hogy inkább pot controllt játszom, viszont a checkje inkább gyengeséget, mint erőt mutatott, ezért mégis emeltem. a fentebbiek miatt nem gondoltam, hogy monstere van, amit rafináltan játszana meg, inkább azt sejtettem, hogy ha már emeltem, akkor visszatolja: hátha kiegészül a húzója, bedobom vagy megmenti valami.

    mit gondoltok?
    Utoljára módosítva: Erda által: 2008. 10. 30. 21:15

  2. #2
    Őstag zsjozsef avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 03.
    Hely
    .
    Hozzászólások
    1.175

    Alapbeállítás

    Én csak annyit szólnék, hogy sokszor láttam így megjátszani szetet, 2 párt. Én visszaemelek ilyenkor, hogy lássam, hol állok.
    Gondolom, dobtad.
    Utoljára módosítva: zsjozsef által: 2008. 10. 30. 21:46

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 13.
    Hozzászólások
    918

    Alapbeállítás

    Idézet zsjozsef eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én csak annyit szólnék, hogy sokszor láttam így megjátszani szetet, 2 párt. Én visszaemelek ilyenkor, hogy lássam, hol állok.
    Gondolom, dobtad.
    Ez a "visszaemelnék, h lássam, h állok" egyike a legrosszabb gondolatoknak ami egy pókerjátékos fejében megfordulhat: mivel, ha megadja/ all-in megy, akkor jobbnak fogod gondolni, ha meg eldobja, akkor meg nem volt semmilye se. Tehát egy igen komoly lapot (TPTK) sikerült a blöffökkel egy szintre tenni ezzel a lépéssel. Ezt komoly hibának tartanám (ha ugy érzed, h van FE-d, akkor inkább a blöff-lapjaiddal 3beteld meg a hasonló helyzeteket).

    A partihoz: nagyon közelinek érzem, ez a minch/r-ch/r-all-in brutál erősnek tűnik, de a leírás a alapján a srác pedig maniacnak (akik ellen a TPTK=nuts). Megadnám (főleg, mert közel a stacked fele benn van már), de a dobást sem tartom hibának.

  4. #4
    Tag
    Csatlakozott
    2007. 04. 07.
    Hely
    gnhiwgb
    Hozzászólások
    165

    Alapbeállítás

    sose értem ezeket a topicokat, NL25-ön egy 80 %vpips jatekos ellen van egy tptk 100bb deepen. nyilván dobjuk el.

  5. #5
    Őstag zsjozsef avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 03.
    Hely
    .
    Hozzászólások
    1.175

    Alapbeállítás

    Idézet lederman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez a "visszaemelnék, h lássam, h állok" egyike a legrosszabb gondolatoknak ami egy pókerjátékos fejében megfordulhat: mivel, ha megadja/ all-in megy, akkor jobbnak fogod gondolni, ha meg eldobja, akkor meg nem volt semmilye se. Tehát egy igen komoly lapot (TPTK) sikerült a blöffökkel egy szintre tenni ezzel a lépéssel. Ezt komoly hibának tartanám (ha ugy érzed, h van FE-d, akkor inkább a blöff-lapjaiddal 3beteld meg a hasonló helyzeteket).
    Egyet értek veled lederman, ez nem jutott eszembe.
    Az a gond, hogy ezt én is így szoktam játszani, mint Erda, és turn-ön dobok.
    Bocs, este fáradt voltam, valahogy nem figyeltem, hogy check raise- elt a srác.
    Egy biztos. Ha ellenem ch-r -elnelnek, meg vagyok verve. De a maniac ellen lehet, hogy mégis visszaemelnék a flopon a draw miatt. Ki tudja...
    Áhh! Én nem tudom.

  6. #6
    Fanatikus tag styxxx avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 03.
    Hozzászólások
    322

    Alapbeállítás

    Nem érzem magam pro-nak, de kb. 4 éve tolom az ipart, így egyes tapasztalataimat osztanám meg veled. Én valahol az alapkoncepció kiválasztása utáni eltérésekben érzek nagyobb hibát, ami valószínüleg sok más egyéb handban is alapvető problémákat okozhatnak. Az AK egy helyesen megítélt maniac ellen egy nagyon jó hosszútávú eredményt képes hozni, ezért én mindenképpen egy flopolt TPTK esetén melyet egy draw is veszélyeztet, max. agressziót szoktam alkalmazni, és ha lehet már flopon szeretek all-in menni. Ez az egyik line. Ez persze nagyobb ingadozást eredményez, de egy fogalmatlan hobbimaniac nem csak a flopolt drilljével fog tartani, hanem az összes húzójával is, meg a második harmadik párjával is, így nekem hosszútávon simán +EV-t hoz. A másik line, ha esetünkben úgy érzed, hogy valószinüleg elöl van, mert eljátszott egy C/R-t, és így te csak tartottál, akkor elhatároztad, hogy minél olcsóbban el akarsz jutni SD-ig. Ezek után a turn check-re Bet value, az most az alapkoncepció szöges ellentéte. Ha Pot controll, akkor turn check, és river check/call, ha tartható persze, és nem mondjuk All-in. Miért változtattad meg az alapkoncepciót, ha úgy érezted, hogy talán hátul vagy, de megfelelő banki esélyek mellett még van bemutatási értéked? Miért érezted, hogy hirtelen támadni kell? Viszont, ha úgy érezted, hogy a C/R húzót takar, és nem egy flopolt setet, vagy kétpárt, akkor miért nem tolod vissza a minrs-t keményen?
    Flopon C/R-t tartani szvsz csak monsterrel, megfelelő slowplay feltételek mellet éri meg, ha tudom, hogy villain késöbb kifizet.

    Ezeken gondolkozz el, és remélem tudtam segíteni egy pár gondolattal.

    GL!

  7. #7
    Fanatikus tag Erda avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 25.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    256

    Alapbeállítás

    tudtál segíteni : ) és köszönöm a hozzászólást. de leírtam azt is, hogy miért változtattam az alapkoncepción. az ellenfél checkjét turnön egyértelmű gyengeségnek vettem, ezért támadtam. nagyon távol állt tőle, hogy turnön tervszerűen játszon ch/r-t, mert gyorsan kiderült, hogy nem gondolkodik, hanem csak tolja vagy nem tolja - milyen kedve van. és éppen ezért kérdés számomra, hogy megadható-e az allin. értelmesebb ellenfél ellen tartottam volna magam az alapkoncepcióhoz, de ebben az esetben turnön átértékeltem a szitut.

  8. #8
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    Idézet Erda eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    tudtál segíteni : ) az ellenfél checkjét turnön egyértelmű gyengeségnek vettem, ezért támadtam..
    Itt is a válasz a kérdésedre...gyengének érzed= TPTK jó lesz ellene, ha most nem, hosszú távon az esetek 80%-ban igen...

    Egyébként geri hozzászólását érdemes elolvasni, ilyen statú arcok ellen nem lehet eldobni ezt...
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

  9. #9
    Fanatikus tag Erda avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 25.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    256

    Alapbeállítás

    Idézet geri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    sose értem ezeket a topicokat, NL25-ön egy 80 %vpips jatekos ellen van egy tptk 100bb deepen. nyilván dobjuk el.
    geri mást mond, hacsak nem feljtette ki a "ne"-t a hozzászólásából, vagy ha én értettem félre és ironizál : ).

  10. #10
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    Idézet Erda eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    én értettem félre és ironizál : ).
    asszem itt lesz a megoldás
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •