Eredmény: 1 - 4 (4) összesen
Like Tree5Likes
  • 5 Post By zoltanh

Téma: eBay

  1. #1
    Fáradhatatlan grinder Dj69k avatara
    Csatlakozott
    2011. 02. 03.
    Hely
    Europe
    Hozzászólások
    861

    Alapbeállítás eBay

    Nem nagyon találtam ilyen topikot gondoltam nyitok egyet.

    Elég gyakran szoktam vásárolni eBay-ről, eddig csak pozitív tapasztalataim voltak.
    Egy olyan problémám lenne, hogy paypal-al fizetek mindig. Az egyik dolláros kártyám van bekötve a paypal-hoz. Akármit veszek mindig, gpb-be konvertálja az összeget, annak ellenére, hogy a paypal-on is $-it látok a főoldalon.
    Ez az ebay sajátossága miatt van? Vagy van esetleg valami beállítás amit nem tudok?
    Ha euros, ha dolláros terméket veszek akkor is először gpb-be konvertál nekem és úgy vissza..
    Elég sok fx fee-t bukok emiatt, ha esetleg valaki tud megoldást azért hálás lennék
    "Ne játssz kártyát pénzbe,mert veszteni is lehet "

  2. #2
    PA addict zoltanh avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 16.
    Hozzászólások
    3.888

    Alapbeállítás

    Hát ezért, (copyztam az egiciforumról) valeszeg netellered van bekötve, régen nekem is mindig gbp-t számolt.

    A PP alapesetben saját konverziós faktort használ pl. ha USD-ben vásárolunk, de a kártyánk HUF számlához van kötve. Nem meglepő módon a saját rátájuk tipikusan kedvezőtlenebb számunkra, mint a banki konverzió. Ha azt szeretnénk, hogy a PP a vásárlás valutanemében terhelje meg a kártyánkat, és a bankunk konvertáljon, akkor ezt jelenleg így tehetjük meg: be kell jelentkezni a PP accountunkra > Profile > My money > My preapproved payments-nél Update > Set Available Funding Sources > a vásárláshoz használt forrásnál (tipikusan a beállított kártyánk) Conversion Options > Bill me in the currency listed on the seller's invoice > Submit > Save.
    Ez után fizetéskor kellhet pár nap, amíg a bankunk ténylegesen elkönyveli a vásárlást, és közben változhat a saját rátája, de valszeg jobban járunk, mintha a PP konvertálna HUF-ra. Dodónként 5-10 fabatkával. Nem véletlen, hogy így el van dugva ez az opció.

    Vaper vagyok nem bűnöző !!

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder Dj69k avatara
    Csatlakozott
    2011. 02. 03.
    Hely
    Europe
    Hozzászólások
    861

    Alapbeállítás

    Köszi szépen a segítséget. Remélem sok más emberhez is eljut, ne fizessünk feleslegesen a mocskos bankoknak Ha ezt előbb tudom.. De egy ilyen fontos beállítást igy eldugni az userek elöl.
    Nem vagyok egy analfabéta pc terén, de nem véletlen nem találtam sehol.
    Egy átlag felhasználónak erről szerintem soha fogalma se lesz.. és közel 10%-okat bukik az ember ezeknek hála.
    "Ne játssz kártyát pénzbe,mert veszteni is lehet "

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder Csoszogi33 avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 03.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    849

    Alapbeállítás

    Beállítottam én is, respekt az infókért Zoli!

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •