Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (26) összesen
Like Tree4Likes

Téma: Hogyan gyorsithatod a geped ha nincs penzed SSD-re.

  1. #1
    Újonc lbridge avatara
    Csatlakozott
    2011. 04. 21.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    47

    Alapbeállítás Hogyan gyorsithatod a geped ha nincs penzed SSD-re.

    Sziasztok

    Kicsit tesztelgettem es a kovetkezo dologra jutottam. Gondolom mindenki tudja, hogy tracker programok adatbazis servert hasznalnak. Ezeknek a servereknek az elsodleges gyorsitasi lehetosege a sok memoria. Szoval win7 eseten tegyel bele annyi memoriat a gepedbe amit elbir smile

    A masik lassito korulmeny a sok lemez muvelet ezert is van latvanyos javulas peldaul egy SSD alkalmazasaval. Na de mit csinaljon az akinek meg nincs eleg penze SSD?

    A megoldas Win7 esseten a ReadyBoost.
    Kell hozza egy gyors USB Flash vagy ha van a gepedbe kartyaolvaso akkor pl. SD kartya.
    A lenyeg, hogy minimum dupla nagysagu legyen mint a gepedbe talalhato memoria merete. (ha nagyobb az nem baj smile )
    Ezt formazd le exFat-re de ha 4GB-nal nem nagyobb akkor maradhat FAT-en is. Majd a tulajdonsagok resznel kapcsold be a ReadyBoost-ot.

    A rendszerrol :
    4GB meret alatt erdemes FAT32 fajlrendszert hasznalni, ha a 4GB-nal nagyobb meghajto teruletet szeretnenk igenybe venni, akkor az exFat fajlrendszer az idealis valasztas. Nem erdemes naplozo fajlrendszereket (NTFS) hasznalni, ha csak nem indokolja valamilyen biztonsagi igeny.

    A ReadyBoost a Microsoft altal kifejlesztett technologia, amely segiti a merevlemezek hosszu eleresi idejet lecsokkenteni, es ezzel nagyban felgyorsitani a rendszer mukodeset. A ReadyBoost nem RAM! A ReadyBoost nem a memoria bovitesere szolgal, hanem a lassu lemezmuveletek felgyorsitasara.
    Ha valakinek mar SSD van a gepeben akkor ezt kar volt elolvassni smile

    En egy napig teszteltem HM2 – Notecaddy parossal es kozel 5-6 szoros gyorulas volt egy 4G ram-os gepen egy 16G-s SDHC kartyaval.

    Sajnos a ReadyBoost-ot a winXP-ben nem talalod meg de erre is van egy program, ami ugyan fizetos de hasonlo eredmenyeket produkal. Most ezt nem akarom reklamozni de ha kell beirom smile

    Hat ennyi lenne roviden, remelem tudtam segiteni par emberkenek.

    Ha kerdes van akkor szívesen valaszolok.

    GL mindenkinek.
    JuhaAasz, peraspera and Laci24 like this.

  2. #2
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Érdekes, nem hallottam még erről a módszerről. Lehet kipróbálom majd (laptopba bonyolult SSD-t szerelni, úgy, hogy a HDD is megmaradjon).
    Thx
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  3. #3
    Újonc lbridge avatara
    Csatlakozott
    2011. 04. 21.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    47

    Alapbeállítás

    Van mar kulso SSD is USB3-al elege barati aron. Teljesen jo laptophoz

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Érdekes, nem hallottam még erről a módszerről. Lehet kipróbálom majd (laptopba bonyolult SSD-t szerelni, úgy, hogy a HDD is megmaradjon).
    Thx

  4. #4
    PA addict Orang3J3ws99 avatara
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.119

    Alapbeállítás

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Érdekes, nem hallottam még erről a módszerről. Lehet kipróbálom majd (laptopba bonyolult SSD-t szerelni, úgy, hogy a HDD is megmaradjon).
    Thx
    Én kivettem a sima HDD-t és csináltam belőle egy külső-t. Helyére meg ment egy SSD.
    A Monopolyban is van ICM hatás! - OwnControl

    Blog: http://www.pokerakademia.com/poker_blogok/orang3j3ws99/

  5. #5
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    Idézet Orang3J3ws99 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én kivettem a sima HDD-t és csináltam belőle egy külső-t. Helyére meg ment egy SSD.
    +1, amugy igy a jobb, mert ha a rendszermeghajto az ssd, attol fog felgyorsulni igazan a gep.
    "... hogy tangában vigye Neked a champagne-t Kara Scott, a jakuzziba" (ivan41)

  6. #6
    Őstag Bumbanas avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 27.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    1.788

    Alapbeállítás

    Egy 16GB-os SDHC kb. 6000 Ft, egy 120GB-os SSD 24000 Ft. A megoldással 18000 Ft-ot tudsz megtakarítani. A sebesség különbség sokszoros a két megoldás között.
    Nekem az a véleményem, hogy aki nem tud rászánni ennyi pénzt a gyorsításra annak nincs is igazán szüksége rá.
    smile
    misirulez likes this.
    Örökös versenyfutás folyik a programozók és az Úristen között:
    A programozók igyekeznek minél nagyobb, jobb és idióta-biztosabb programokat létrehozni, az Úristen pedig igyekszik minél nagyobb és jobb idiótákat produkálni. ....Egyelőre az Úristen van nyerésben.

  7. #7
    Fanatikus tag Laci24 avatara
    Csatlakozott
    2013. 09. 19.
    Hozzászólások
    389

    Alapbeállítás

    lbridge köszi a tippet! Nálam is bevált. Korábban 100 hand/sec körül importált emlékeim szerint, most meg ez jött ki:

    import.jpg

    Most win reinstall után próbáltam ki. Vagy 30 giga adatot töröltem újratelepítés után, és a defrag még csak most fog jönni. Volt hogy az import sebessége felkúszott 210 hand/másodperce. A gépem meg nem egy teljesítménybajnok masina:

    g_pem.jpg

    És tök alap 4 gigás pendrive-ot eszközöltem be.

  8. #8
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet lbridge eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok

    Kicsit tesztelgettem es a kovetkezo dologra jutottam.
    Hi!
    Köszi az ötletet. Viszont lehet,h azért mert még korán van, de nekem nem derült ki,h most a tracker programot telepítsük egy memóriakártyára, vagy pedig magát a windowst? Én személy szerint a Windowst fogom, és kapásból két memóriakártyára, hogy ha meghal a cucc, akkor csak átdugom a másikat és már mehet is.

  9. #9
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 09.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    3.478

    Alapbeállítás

    Idézet lecso10 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hi!
    Köszi az ötletet. Viszont lehet,h azért mert még korán van, de nekem nem derült ki,h most a tracker programot telepítsük egy memóriakártyára, vagy pedig magát a windowst? Én személy szerint a Windowst fogom, és kapásból két memóriakártyára, hogy ha meghal a cucc, akkor csak átdugom a másikat és már mehet is.
    Semmit se telepítesz rá, a Windows használja majd.

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder GStealer avatara
    Csatlakozott
    2010. 10. 25.
    Hozzászólások
    758

    Alapbeállítás

    Nem tudom mennyire jó ötlet pendrive-ot ilyen célokra használni, nem a folyamatos írásra/olvasásra lettek kitalálva.

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •