Oldal: 1 / 5 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (50) összesen
Like Tree43Likes

Téma: Adózás?

  1. #1
    Idegen
    Csatlakozott
    2015. 04. 10.
    Hozzászólások
    1

    Alapbeállítás Adózás?

    Sziasztok, eddig hobbijátékosként játszottam és most érkezett el az idő, hogy belevágjak egy kicsit keményebben a játékba, viszont egy kérdés nem hagy nyugodni.
    Még nem vettem ki pénzt a játékos számlámról, és ha valamikor majd megtenném, akkor úgy tudom, adóznom is kellene belőle az államnak, viszont nem tudom hogy mennyit és hogy ezt a magyar profi online pókeresek mennyire tartják be. Valaki tudna nekem pontosabb felvilágosítást adni?

  2. #2
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2014. 06. 20.
    Hozzászólások
    232

    Alapbeállítás

    Idézet SlenTehn eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ezt a magyar profi online pókeresek mennyire tartják be.

  3. #3
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet SlenTehn eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok, eddig hobbijátékosként játszottam és most érkezett el az idő, hogy belevágjak egy kicsit keményebben a játékba, viszont egy kérdés nem hagy nyugodni.
    Még nem vettem ki pénzt a játékos számlámról, és ha valamikor majd megtenném, akkor úgy tudom, adóznom is kellene belőle az államnak, viszont nem tudom hogy mennyit és hogy ezt a magyar profi online pókeresek mennyire tartják be. Valaki tudna nekem pontosabb felvilágosítást adni?
    Hi
    Mindenki betartja! Ha van elég nyereményed amit ki is szeretnél venni, akkor utald ki a bankszámládra, és kérj a navtól csekket, és fizesd be utána mindig a 27+16% adót. A csekkre mindig írd rá az aktuális kiutalás egyedi azonosítóját, valamint azt a user ID-t, amit abban a teremben használsz, ahonnan a kifizetés érkezett.

    Ha esetleg dolgozol, és a munkáltatód csinálja az adóbevallásod, akkor amikor legközelebb sor kerül rá, vigyél minden kiutalásról bankszámlakivonatot és a csekkeket, és majd aki ott ezzel foglalkozik tudni fogja,hogy mit kezdjen vele.

    Ha nem dolgozol, akkor pedig kérd a navtól,hogy készítsék el ők az adóbevallásod, de hívd fel a figyelmüket a jövedelmedre, és az a legjobb, ha az összes havi bankszámlakivonatod már ott lesz nálad, sorkihúzóval kiemelve a megfelelő összegeket, hozzá tűzve az adó befizetését igazoló csekkeket.
    Ebben az esetben viszont havonta a TB díját is be kell fizetned, ez most havi 6930.- Huf.

    Ami nagyon fontos, hogy ha pl most áprilisban érkezik ilyen jövedelem a számládra, akkor a következő hónapban már OKVETLEN be kell fizetned a kiutalt összeg 27+16%-át!

    Aki már régebb óta stabilan ilyen bevételeket realizál és kicsit előrelátó, ők gyakran már előre, a tárgy hónap elején befizetik az adót a várható körülbelüli jövedelem vonatkozásában. Amennyiben jobban sikerül a hónap, akkor utána pót csekken újbóli befizetéssel korrigálják az összeget.
    Jó lapjárást!
    Utoljára módosítva: lecso10 által: 2015. 04. 18. 17:22
    OldRknight, chau, Mr.Szabi and 7 others like this.

  4. #4
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 07. 25.
    Hozzászólások
    1.348

    Alapbeállítás

    Hmmm;-) :O

  5. #5
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2014. 06. 06.
    Hely
    Nyíregyháza
    Hozzászólások
    599

    Alapbeállítás

    Idézet lecso10 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hi
    Mindenki betartja! Ha van elég nyereményed amit ki is szeretnél venni, akkor utald ki a bankszámládra, és kérj a navtól csekket, és fizesd be utána mindig a 27+16% adót. A csekkre mindig írd rá az aktuális kiutalás egyedi azonosítóját, valamint azt a user ID-t, amit abban a teremben használsz, ahonnan a kifizetés érkezett.

    Ha esetleg dolgozol, és a munkáltatód csinálja az adóbevallásod, akkor amikor legközelebb sor kerül rá, vigyél minden kiutalásról bankszámlakivonatot és a csekkeket, és majd aki ott ezzel foglalkozik tudni fogja,hogy mit kezdjen vele.

    Ha nem dolgozol, akkor pedig kérd a navtól,hogy készítsék el ők az adóbevallásod, de hívd fel a figyelmüket a jövedelmedre, és az a legjobb, ha az összes havi bankszámlakivonatod már ott lesz nálad, sorkihúzóval kiemelve a megfelelő összegeket, hozzá tűzve az adó befizetését igazoló csekkeket.
    Ebben az esetben viszont havonta a TB díját is be kell fizetned, ez most havi 6930.- Huf.

    Ami nagyon fontos, hogy ha pl most áprilisban érkezik ilyen jövedelem a számládra, akkor a következő hónapban már OKVETLEN be kell fizetned a kiutalt összeg 27+16%-át!

    Aki már régebb óta stabilan ilyen bevételeket realizál és kicsit előrelátó, ők gyakran már előre, a tárgy hónap elején befizetik az adót a várható körülbelüli jövedelem vonatkozásában. Amennyiben jobban sikerül a hónap, akkor utána pót csekken újbóli befizetéssel korrigálják az összeget.
    Jó lapjárást!
    Mit ámítod? Miért nem normális dolgot írsz, lehet, hogy ez neked poénos, de másnak nem. Igen elvileg adóköteles, de senki nem fizet utána adót.

  6. #6
    PA addict
    Csatlakozott
    2013. 12. 14.
    Hozzászólások
    4.850

    Alapbeállítás

    Idézet vargepard eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mit ámítod? Miért nem normális dolgot írsz, lehet, hogy ez neked poénos, de másnak nem. Igen elvileg adóköteles, de senki nem fizet utána adót.
    Szerintem poén volt....hatalas like jár érte a részemről
    Azt azért hallkan hozzá tenném,hogy igenis befizeti a csekkeket mindenki!! Én némi borravalót is küldök!Bízom benne,hogy ők is feltüntetik ezeket az összegeket a bevallásaikban

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2014. 06. 06.
    Hely
    Nyíregyháza
    Hozzászólások
    599

    Alapbeállítás

    Szerintem meg nem volt poénos, persze mindenki adózik és play moneyba tolja, ez a vicc

  8. #8
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet vargepard eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem meg nem volt poénos, persze mindenki adózik és play moneyba tolja, ez a vicc
    A topic nyitó arra kérte a fórum közösség tagjait,hogy valaki világosítsa fel,hogy hogyan kell adózni jelenleg, mert ő jogkövető állampolgárként szeretne eljárni. Legjobb tudásom szerint így kell adózni jelenleg, az online póker bevételek után!

    Amíg az ellenkezőjéről nem bizonyosodsz meg, addig semmi okod azt állítani bárkiről is,hogy nem fizetnek adót a bevételeik után. Akiket én ismerek, tudomásom szerint MINDENKI maradéktalanul minden fizetési kötelezettségének eleget tett, eleget tesz, és eleget fog tenni a jövőben is, az Európai viszonylatban rekord magas adóterhek ellenére is!
    Utoljára módosítva: lecso10 által: 2015. 04. 18. 18:48
    OldRknight, chau, Mr.Szabi and 3 others like this.

  9. #9
    Team Hero svajcifiu avatara
    Csatlakozott
    2012. 09. 15.
    Hozzászólások
    1.097

    Alapbeállítás


  10. #10
    Fáradhatatlan grinder OldRknight avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 17.
    Hely
    felsőzerge
    Hozzászólások
    704

    Alapbeállítás

    Idézet vargepard eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mit ámítod? Miért nem normális dolgot írsz, lehet, hogy ez neked poénos, de másnak nem. Igen elvileg adóköteles, de senki nem fizet utána adót.
    Elég sötét az ég alja.
    tonyi likes this.

Oldal: 1 / 5 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •