Eredmény: 1 - 7 (7) összesen
Like Tree3Likes
  • 2 Post By Tir-X
  • 1 Post By tikka_masala

Téma: Dáma drill vs flush veszély

  1. #1
    Tag AlexMan avatara
    Csatlakozott
    2014. 12. 08.
    Hozzászólások
    149

    Alapbeállítás Dáma drill vs flush veszély

    https://www.weaktight.com/h/552e5d24a5251186568b79cc
    $0.01/$0.02 No Limit Holdem
    PokerStars
    6 Players
    Hand Conversion Powered by [https://www.weaktight.com/h/552e5d24...eakTight.com/)


    **Stacks:**
    UTG Hero ($3.92) 196bb
    UTG+1 p5555k ($3.68) 184bb
    CO kilapkrplaya ($6.60) 330bb
    BTN WilliamXsV ($2.09) 105bb
    SB mad_pruszkow ($4.15) 208bb
    BB terranova999 ($2.43) 122bb


    kilapkrplaya statjai:
    39/28-at játszik. 227 hand van róla
    14,3-at 3betel. 75%-ban dob 3betre
    C-bet statjai Flop-Turn-River: 59/50/100
    C-betre dob: 76/63/80


    **Pre-Flop:** (**0.03**, 6 players) **Hero is UTG**
    **Hero raises to $0.06**, *1 fold*, **kilapkrplaya raises to $0.14**, *3 folds*, Hero calls $0.08


    **Flop:** (**$0.31**, 2 players)


    Hero checks, **kilapkrplaya bets $0.18**, Hero calls $0.18


    **Turn:** (**$0.67**, 2)
    Hero checks, **kilapkrplaya bets $0.40**, Hero calls $0.40

    **River:** (**$1.47**, 2)

    Hero checks, **kilapkrplaya bets $0.70**, Hero calls $0.70


    Ti megadtátok volna?
    Szerintetek mi volt nála?


    Ránézésre, és játékra fishynek tartottam az arcot.


    PREFLOP:
    COn 3Beteli az UTG-t. Kicsi a minta, de CO vs UTG-t 50%-ban 3-beteli. Nem számít neki pozíció.

    Mini 3Bet, 14,3%-os 3betelőre nem dobnám el.

    FLOP:
    Álom flopnak látszik. Végre jött egy drill! Van egy fish és közel 200 deepen.

    A Range-ét én a felső 14,3%-ra tettem. Merged range-re. AQ, KQ dominál. Ez a range-e 17%-a.

    A Flopon kell-e C-betelnem?
    Úgy gondoltam, hogy nem. Hiszen nálam van a jelenlegi legjobb lap.
    Ha dominált dámája van, akkor úgy is hívja. Fölé párját, kézbe párját, szintén.
    Ha semmije sincs, akkor meg van 76%-ban dob, és nincs plusz érték.
    Viszont blöffölhet, és a flop 59%-ával hátha belehív.
    Mivel bepárosodott a flop, még kisebb az esélye, hogy talált valamit. (A3?) Ne dobjon már el nekem semmit. Inkább blöfföljön, és turnre javuljon két párra.

    Egyetlen egy ellenérvem a check mellett, a színesélynek ingyen kártyát adok és lejavulhat. Lehet pár kártya nála, ami két kör. Viszont ekkor is 75%-ban elől vagyok.


    Párosodott boardon, ha előttem checkelnek én mindig belehívok egy fél pot körülit, főleg ha én voltam az agresszor, mert állítólag ilyen boardokon, a potot az viszi, aki belehív, hiszen legtöbbször senkinek nincs semmi olyan lap, amivel megadhat.
    De vajon ő tudja-e ezt? NL2 fishyként?


    Check, és kapom tőle a 0,31 potra a 0,18 emelést. PotOddsom 27%
    Ha szinre vár, akkor 75%-ban elől vagyok.
    A Rangejéhez képest a AQ, KQ, hogy nincs nála, 83% esély.


    Szerintem a Check-Call a legjobb EV-s döntés. A Check-Raise-t meg nem tud mivel megadni. Ha AA, KK lenne nála, azt a flopon jobban lőtte volna. Itt számára még egy AK is inkább check-back illetve check-fold. Vagy esetleg egy blöff, félblöff C-bet.


    TURN
    Megjelenik a kör király. Három kör az asztalon.

    Hívhatunk-e itt értékért?
    Egy-két oktató anyag van a fejemben: fish ellen értékért hívunk, regnek megadunk ha kell, de inkább dobunk.

    Itt én értékért Check-elek. Illetve Showdown reményében callolok.

    Nincs blokkerem se.

    Ha van 1 kör a kezében, azzal is 18% esélye van nyerni.
    a meg 2 kör van a kezében 77%-ban ő nyer. Azaz csak 23%-ban javulhatok.
    KQ-ból kit lehet 3db, ami ver. Illeve a KK.

    0,67 potra emel 0,40-et. Ez 27% pot odds.
    Ha színe van, akkor 23%-ban javulok riverre. 4% feltételes esély, meg blöff, meg fishyész csak szorult bele. Flopon gyengeséget mutattam, turnon szintén. Az 50%-os turn-c-betjébe is beleillik a helyzet.

    Szóval szintén megadtam.


    RIVER
    Riverre jött egy káró 8.

    A Turnon azzal adtam meg, hogy 23% eséllyel fullosodok riverre.
    Ha kör jön a riverre 18%-ban, akkor szó nélkül dobok. Hiszen egy kör 2 is ver.
    (Kivéve mikor szín is lejön és fullom is lesz. Ekkor egy Check-Raise-t nyomtam volna neki, hogy gondolkodjon el az élet dolgain.)

    Lehet-e értékért hívnom?
    QJ, Q9, ugyanúgy fél a flösshtől. 1-1 a helyzet.
    Viszont a KQ, már fullon van. Q8 -ha lehetne nála- már az ellen sincs érték, mert az is full. Q7-nek értékért hívni ennyi blockerrel a kezünkben és a boardon?

    Úgy hogy maradt a Check-Call, és a Check-fold.

    1,47-re behív 0,70-et. 24% pot odds.

    Ez a fishy arc hívott a flopon, hívott a turnon, és hívott a riveren is.
    Megadhatom-e ezt a hívást, vagy sem?
    Leszek-e 24%-ban elől?
    Ha blöffölni, milyen sizinggal tenné?


    Eldobhatom-e a dáma drillemet egy 3 utcás barellre?

    Ha all-in megy, a river 100%-os c-bet statjával, akkor még van esélyem, hogy blöfföl.
    Megnyomja az 50%-os bet gombot, az jelen esetben érték szagú.

    Egy AKo-t így megjátszottam volna? Főleg ha az ász kör ász lett volna.
    Flopon belehív félblöffből. Turnon lejön a Király top pár top kicker. Hív értékért, illetve dobatná a színt. Igaz eléggé jó odds-ot ad nekem a call-ra.

    Itt igazán a színtől kell félnem.
    Meg lehet-e adni a riveren? És ha igen, akkor mennyit?

    Egy fish elbarellezhet engem 3 utcán át? Vagy fogjam fel úgy, hogy flopon értékért calloltam. (vagy hívhattam volna) Turn egy spekulatív megadás volt. és csak is fullra mentem, illetve egy check-check reményében. És így riveren simán check fold a játékom.

    Mindenesetre én megadtam, mert hát a Fish-nek is kell sikerélményt hagyni.

    A Turn döntésemet egy spekuláción belül még a pot-odds szélén megadtam.

    Riveren meg calling-sation lettem és nem tudtam elengedni a lapomat.

    Szerintetek mi lett volna a legjobb döntés Riveren? Vagy a többi utcán?

    Jelen példahand-ből kiindulva, hol van az a pont, amikor egy dáma settet elengedtek?
    Milyen kialakult board kell, a dobásra? Milyen ellenfél ellen sima dobás?


    Nálatok mik azok az irányelvek, amikor egy flush-gyanú miatt dobtok?

  2. #2
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    1) "Kicsi a minta, de CO vs UTG-t 50%-ban 3-beteli. Nem számít neki pozíció."
    A kedvencem, amikor leírja valaki, hogy kicsi a minta, aztán mégis messzemenő következtetéseket von le egy pozíció vs pozíció statisztikából. Hány hand volt ez az 50%, 1? 2? Értelmetlen ránézni is.


    2) "A Flopon kell-e C-betelnem?"
    Te itt nem tudsz cbetelni, csak ő, ha Te itt hívsz, azt donkbetnek nevezzük.


    3) "A Range-ét én a felső 14,3%-ra tettem." "Ha dominált dámája van, akkor úgy is hívja. "
    Most akkor melyik igaz? Hogy lehetne dominált dámája, ha a felső 14.3%-ra teszed (QTs és QJo az alja)?

    4) "amikor egy dáma settet elengedtek?"
    Ez nem set, ez drill. Setnek azt hívjuk, ha a kezünkben lévő párhoz érkezik még egy olyan lap.

    Amúgy nem igazán vagy elöl, dobható.
    tikka_masala and AlexMan like this.

  3. #3
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2014. 06. 20.
    Hozzászólások
    232

    Alapbeállítás

    Zseniális!
    Tir-X likes this.

  4. #4
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    szerintem sokkal több AA-ja meg AK-ja lesz mint Qx-e és fél potot sem hív riveren, az életben soha nem dobnám el.

    amúgy preflop fold, next hand, good luck

  5. #5
    Tag AlexMan avatara
    Csatlakozott
    2014. 12. 08.
    Hozzászólások
    149

    Alapbeállítás

    Kedves Tir-X!
    Köszönöm a hozzászólásodat.


    Igen az donkbet amire gondoltam. Floppon biztos, hogy elől voltam. Ezért is elgondolkodtató, hogy melyik a jobb döntés. Hívok, vagy csak megadom. Esetleg check-raise.


    Tényleg nem lehet nála dominált dáma. Vagy pedig ne 14,3%-os rangere tegyem.




    Kör 8 6 volt nála. És elvitte a potot.
    Bosszantó szitu.

  6. #6
    Tag AlexMan avatara
    Csatlakozott
    2014. 12. 08.
    Hozzászólások
    149

    Alapbeállítás

    Kedves BélaKecske!


    Köszönöm válaszod.
    Én se nagyon dobnám el.
    Párok, fölépárok, és sok értéknek hitt hívásait verem.


    Riveren dobattasson velem azért mert feljött 3 szín.


    Bár AQ, KQs és néhány suited lap azért játszik nála amivel jobb.


    Kör 8 6 volt nála. És elvitte a potot.


    Sok oktató élő session-os videóban látom, hogy hívnak IP és OOP is olyan helyzetekben, amikor 3 szín az asztalra kerül.
    Ha lehet egy top párt hívni értékért mikor 3 szín van az asztalon, akkor egy dáma drillt, mikor király kint van az asztalon ugyanúgy lehet, hiszen itt verem az egypár kétpár handeket is.


    Szerintem mini 3betelni egy kör 86s-t CO-bol hiba. Hiszen egy mini 3betet mindennel megadok, amivel MP beszálltam.


    Poker Equylab-ot használom, és akárhogy variálom benne a lapokat, hosszútávon megéri callolni a river fél pot hívást.


    Ezért is kérdeztem azt, hogy mikor lehet dáma drillt eldobni, ha feljön 3 szín? Milyen összegű river hívásra? Vagy milyen stat mutatóknál meggondolandó a megadás?
    Én még egy ultrafeszes nit játékosnál is callolnám a river fél potos hívást jelen esetben.
    Hiszen turn-on még megvolt a fullra javulás esélyem.


    Riveren meg egy fél potos hívásnál remélem 3-ból egyszer elől vagyok.
    Egy ilyen range ellen is
    KK+,AQs+,KQs,QJs,,AQo+,KQo,QJo
    AhJh,KhJh,AhTh,KhTh,QhTh,JhTh,Ah9h,Jh9h,Th9h,Ah8h, Th8h,9h8h,Ah7h,9h7h,8h7h,8h6h,7h6h
    megvan a 39%-os esélyem.


    Ha még hozzáveszem a 33 és 88 lapokat, akkor is megvan a 34% esélyem.


    Igaz ez így már csak játék az equilabbal, hiszen az induló range, amit felállítottam és igaznak véltem, az már így szétcsúszott. Ezen felül a kör 86 nem egy legitim lap.


    Ilyen vacak leosztások után merül fel bennem a kérdés, hogy ha nem vagyok 100% biztos abban, hogy jó a river megadásom, akkor eléggé callingstationnak érzem magam. Ha meg Riveren eldobom, akkor meg kiblöffölhetőnek.


    Az más hogy ha All-in ment volna, illetve ha reg és úgy All-in. Hiszen azt nem minden lappal csinálná meg. De ez egy fél potos hívás. Ez a legkisebb értelmesnek vélt hívás az általa nyerőnek vélt kezeivel. Illetve a nyerő kezeivel.






    Preflop a QTs nálad miért dobó?
    Igaz ha feszesen játszom, akkor ez a lap nálam is MP-ből játszik, de sokszor elcsábulok neki.


    UTG-ből egy feszes 14%-os rangeel nyitok 66+, A2s+, KTs+, QJs, JTs, T9s, ATo+, KQo
    De MPből hozzájön néhány lap. 55 pártól lefele, K9s, QTs, 98s, 87s, és ez 17%


    Néha azért a két range keveredik nálam hangulattól és fishektől függően.
    Vannak oktatók, akik setmine-olják a kispárokat UTG-ből is. Egy 98s 97s-nek meg egy pozícióból sem lehet ellenállni .
    Néha azért a QTs-sel is beszállok. Főként flush reményében.

  7. #7
    Tag
    Csatlakozott
    2010. 03. 14.
    Hely
    kőszeg
    Hozzászólások
    133

    Alapbeállítás ja kérem

    ez nálam hetente többször van...legutóbb egy nagy versenyen 2 óra játék után megfogtam egy drill 10-et a floppon, aztán flöse lett úgy, hogy ....,AA-al játszott és a floppnál 82 % volt az esélyem...ja,kérem

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •