Eredmény: 1 - 8 (8) összesen
Like Tree2Likes
  • 1 Post By AlexMan
  • 1 Post By BelaKecske

Téma: NL2 SH KTo vs Nit

  1. #1
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2012. 04. 20.
    Hely
    Budaörs
    Hozzászólások
    85

    Alapbeállítás NL2 SH KTo vs Nit

    Sziasztok!
    Erdeklodnek ,hogy itt mit tennetek a helyemben?
    Illetve ha raiselnetek akkor egy shovera dobnatok?
    Ellenfelem 9/6 , 8-as AF-el.
    Koszi a valaszokat!

    $0.01/$0.02 No Limit Holdem

    PokerStars
    6 Players
    Hand Conversion Powered by WeakTight.com poker hands converter

    Stacks:
    UTG Lafonseca18 ($2.12) 106bb
    UTG+1 DIMETRIO3 ($2.18) 109bb
    CO diedaz ($0.45) 23bb
    BTN N8MAR4U ($2.05) 103bb
    SB Hero ($3.19) 160bb
    BB Ivan129790 ($2.23) 112bb

    Pre-Flop: (0.03, 6 players) Hero is SB
    4 folds, Hero raises to $0.06, Ivan129790 calls $0.04

    Main Pot : ($31.22)
    Hero: +$11.68 EV (37.60%)
    Ivan129790: +$19.42 EV (62.40%)
    Flop: ($0.12, 2 players)

    Hero bets $0.06, Ivan129790 raises to $0.12, Hero calls $0.06

    Main Pot : ($31.22)
    Hero: -$0.03 EV (0.30%)
    Ivan129790: +$31.01 EV (99.70%)

    Turn: ($0.36, 2)
    Hero checks, Ivan129790 bets $0.28

  2. #2
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    4 outra miért callozunk floppon, ha aztán amikor leesik, nem tudjuk, hogy mi legyen, sőt, a raise/fold is felmerül?

  3. #3
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2012. 04. 20.
    Hely
    Budaörs
    Hozzászólások
    85

    Alapbeállítás

    Egy ertelmesebb raisere termeszetesen eldobtam volna flopon, de ezt a minraiset meg megadtam magas AF-je miatt . A terv meg az volt h ha leesik turnon sor akkor broke, ha nem es betel tovabb pedig fold.
    A kerdes meg az ,hogy a turnos broke terv egy ilyen boardon ilyen ellenfel ellen egy sorral mennyire jo?

  4. #4
    Tag AlexMan avatara
    Csatlakozott
    2014. 12. 08.
    Hozzászólások
    149

    Alapbeállítás

    Érdekes elgondolás. Szerintem az outok és a 9/6-os NIT range alapján eléggé hátul leszel.


    Gondolok itt arra, hogy a flopon egy nit ellen blöffbe/félblöffbe fordítottad a lapodat. Viszont az Ő range-jét telibe találta a board.
    Hogy lenne ez a lépés plusszos?


    Aztán turnon lejött az álom lap, megvan a sorod, és a NIT hív. Riveren szerintem vagy mögéd check-kel, vagy értékért hív, és előtted lesz.
    Még így is van odds-a lejavulni téged. Ha meg már előtted van, akkor verve vagy.


    Szerintem ez úgy plusszos, hogy sokat lopkodsz tőle, aztán egyszer becallol preflop. Flopon meg belelhívsz egyet. Raise/fold.




    Nit ellen ilyen szitukat nagyon nem szeretem. Reg-Reget nem bánt ilyenkor. Ha meg halnak néz, és tudom, hogy halnak néz, akkor meg verve vagyok.


    Itt még nem tudnám eldönteni, hogy Turnon értékhívás, vagy blöff. De annyit hív, hogy a range alapján, még mindig megéri neki dobatni, vagy ennyivel emelni a potot.


    Kérdésedre válaszolva a helyedben itt nem Raisel-nék. Felmerül az All-in gondolata, de akkor meg fullt reppelsz. Mennyit raiselnél, hogy dobjon? Mit dobatnál? Vagy már most jobb a keze, vagy van rá esély, hogy lejavuljon.
    Igaz ez NL2, de tuti, hogy HUD-ot használ és az alapján dönt. Ha laza játékosnak ismert meg, akkor van esélyed, hogy csak kicsit legyen minuszos hosszú távon ez a parti.


    Én már csak lopkodok az ilyen játékosok ellen. Ha meg visszaemel, vagy bennmarad a kevés kivételtől eltekintve feladom a partit.


    Már csak egy káró kellene a riverre, hogy még jobban bekavarjon.


    Érdekel a parti kimenetele. Szerintem megérné szétszedni ezt a partit százalékos lebontásokra, esélyekre és helyes lépésekre egy 9/6-os Nit, egy 15/10-es, meg egy 24/20-as, 35/x-es ellenfelekre, hogy hogyan változnak a jó lépéseink egy olyan boardon, ami telibe találja a felső 10% ranget.
    Jó lenne tudni, hogy hasonló helyzetben matematikailag hogyan játszunk a Nit-től a fish-ig ilyen helyzetben.


    Én szívesen megcsinálom, ha valaki utána leeelenőrzi az elgondolásomat.
    arabrt likes this.

  5. #5
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Idézet AlexMan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése


    Érdekel a parti kimenetele. Szerintem megérné szétszedni ezt a partit százalékos lebontásokra, esélyekre és helyes lépésekre egy 9/6-os Nit, egy 15/10-es, meg egy 24/20-as, 35/x-es ellenfelekre, hogy hogyan változnak a jó lépéseink egy olyan boardon, ami telibe találja a felső 10% ranget.
    Jó lenne tudni, hogy hasonló helyzetben matematikailag hogyan játszunk a Nit-től a fish-ig ilyen helyzetben.


    Én szívesen megcsinálom, ha valaki utána leeelenőrzi az elgondolásomat.
    Kicsit ilyen sok hűhó semmiért szitunak érzem a parti mélyreható elemzését egy JJA flop-on, SB vs BB szituban ahol flatel az ellenfél, de hajrá

  6. #6
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2012. 04. 20.
    Hely
    Budaörs
    Hozzászólások
    85

    Alapbeállítás

    Idézet AlexMan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    Érdekel a parti kimenetele. Szerintem megérné szétszedni ezt a partit százalékos lebontásokra, esélyekre és helyes lépésekre egy 9/6-os Nit, egy 15/10-es, meg egy 24/20-as, 35/x-es ellenfelekre, hogy hogyan változnak a jó lépéseink egy olyan boardon, ami telibe találja a felső 10% ranget.
    Jó lenne tudni, hogy hasonló helyzetben matematikailag hogyan játszunk a Nit-től a fish-ig ilyen helyzetben.


    Én szívesen megcsinálom, ha valaki utána leeelenőrzi az elgondolásomat.
    Turn-on es Riveren calloltam mivel nagyon sokat lopkodtam tole megelozoleg es hatha 2 parjat erezte valuenak. River blank volt. Showdown: AJ-el szetvert

  7. #7
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Idézet arabrt eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egy ertelmesebb raisere termeszetesen eldobtam volna flopon, de ezt a minraiset meg megadtam magas AF-je miatt . A terv meg az volt h ha leesik turnon sor akkor broke, ha nem es betel tovabb pedig fold.
    A kerdes meg az ,hogy a turnos broke terv egy ilyen boardon ilyen ellenfel ellen egy sorral mennyire jo?
    Azért van magas AF-je mert 9/6-ot játszik, ha ez kevés hand akkor ugye teljesen irreleváns az af, ha sok akkor meg mindig erős range-el van floppon, értelemszerű, hogy gyakran lesz erős lapja.

    A call már csak azért sem jó floppon, mert a QJ is meg fog verni ha esik a sor, csak a KJ-t fogod megverni és az is lejavulhat, eddig 9/6-nak látjuk szal nincs miből feltételeznünk, hogy már bubik is lesznek nála, ha pedig azt gondoljuk, hogy blöffölhet is, akkor meg a turn all in-nak nincs semmi értelme.
    arabrt likes this.

  8. #8
    Tag AlexMan avatara
    Csatlakozott
    2014. 12. 08.
    Hozzászólások
    149

    Alapbeállítás

    Idézet Flush67 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kicsit ilyen sok hűhó semmiért szitunak érzem a parti mélyreható elemzését egy JJA flop-on, SB vs BB szituban ahol flatel az ellenfél, de hajrá

    Elgondolásom szerint káró jön a riverre. és így már nem is olyan rossz a board egy mélyreható elemzésre.
    Naponta kerülök olyan szituációba, hogy van egy sorom, és lejön 3 flush kártya. Ráadásul full gyanú is ott van a párosodott board miatt.

    Nekem gondot okoz az, hogy egy erős kezet mikor dobjak.
    Milyen boardon, és milyen statok ellen.
    4-6 asztalozva pedig ezt gondolkodás nélkül tudni kell.
    Aztán ha vesztem a leosztást, akkor callingstation-nek érzem magam, ha nyerek, akkor meg Negrenau-nak.

    A pozíció vs pozíciót pedig úgy oldanám meg, hogy ha nincs elég mennyiségű pozíciós stat, akkor az átlag pozícióját módosítanám százalékos arányokban. Azaz egy Fish is kevesebbet játszana utg-n és többet btn-en.

    Ha egy asztal egy leosztásában nem vagyok biztos ilyen helyzetben, hogy mi a jobb EV, akkor 12 asztalnál már random kattingató lennék. Csak úgy megérzésre.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •