Oldal: 5 / 5 ElsőElső ... 345
Eredmény: 41 - 46 (46) összesen
Like Tree19Likes

Téma: WSOP cash game: mekkora bankroll szükséges?

  1. #41
    Fáradhatatlan grinder Slynzor avatara
    Csatlakozott
    2009. 12. 07.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    923

    Alapbeállítás

    Idézet csabacz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok

    Online nyerő reg vagyok illetve az utóbbi időben elkezdtem járni élő 100/200 cash gamezni hetente 1-2 alkalommal. Eddig nem nagy mintán szép nyerőben vagyok.

    Az utóbbi időben kicsit kezdtem belefásulni a netes pókerbe, és régi álmom, hogy kijussak Vegas-ba. Most, hogy jön a wsop arra gondoltam, hogy kimennék 1-2 hónapra cash gamezni. Kezdetben 1/2$-os téten, de nem tudom, hogy a nagy költségek miatt mekkora roll-ra van szükség. Nekem jelenleg kb. 8000$-os rollom van, ami játékra biztos elég lenne, de sok pénz elmegy a repjegyre, szállásra, kajára...

    Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek milyen rollal érdemes belevágni, illetve, hogy verhető-e a 10%/4$ max rake?

    Válaszokat előre is köszönöm!
    Alap szükségletekre 1 hónap alatt elégetsz kb 2800$-t kint (repülő 850$, egy hotel szoba fele 30*40$ + ha elkajálsz mondjuk napi 25öt, az még 750). Lehet, hogy én vagyok BR nit, de Vegas közelébe sem mennék 8k rollal.
    marcelusb and suta like this.

  2. #42
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 04. 27.
    Hozzászólások
    436

    Alapbeállítás

    Idézet Slynzor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Alap szükségletekre 1 hónap alatt elégetsz kb 2800$-t kint (repülő 850$, egy hotel szoba fele 30*40$ + ha elkajálsz mondjuk napi 25öt, az még 750). Lehet, hogy én vagyok BR nit, de Vegas közelébe sem mennék 8k rollal.
    Ha viszont igaz amit topin írt, ezt az összeget megkeresheti az asztaloknál.
    Persze ehhez kell a megfelelő tudás, ha az meg van elég a 8k.

  3. #43
    Tag chaab avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 09.
    Hozzászólások
    130

    Alapbeállítás

    Az a 8k roll így inkább 5k optimális esetben. Szerintem nagyon kényelmetlen így elkezdeni. Ha az első pár napban rosszul futsz akkor meg kifejezetten frusztrált leszel. A napi 25$ kajára, ha igényeid is vannak kevés. És ha 1-2 este elmennél kicsit iszogatni vagy szükséged van egy gyors 'barátnőre' elfolyik a pénz. + ha a környéket is megnéznéd pl Grand Canyon tovább rontaná az anyagi helyzetet.
    Ha a 8k elmenne végül és ez nem okozna felfordulást itthon az életedben akkor jó buli. Ha viszont ez a megélhetési rollod én nem rizikóznék vele idén.

  4. #44
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 01. 23.
    Hely
    Kaposvár
    Hozzászólások
    93

    Alapbeállítás

    1-2-re az 5K bőven elegendő, sőt sok is..persze ha valami maniac típus mindenféle spewy line megjátszással, akkor kevés

    Mivel capelt a beülő a legtöbb helyen ezen a limiten (tudomásom szerint egy helyen nem az) így elég kicsi szórással tud számolni a passzív preflop játék miatt. Ha postflop akad némi edge a mezőnyön, akkor sima ügy ez a limit ekkora rollal, mert ez egyáltalán nem kevés oda..félelmetesen gyenge a mezőny ezen a limiten.

    2-5-re már a 2-300bb-s beülők miatt az 5K karcsú nagyon..plusz azért több az akció is preflop..

    több ismerősöm is 2-3K-s rollal ment ki 1-2re, aki legutóbb volt 2 ilyen játékos azok közül az egyik +6K-val végzett ezen a limiten, a másik 1K-val pedig Ő online az 2-5 centes tétet se veri meg..

    A "kötelező" jatt meg arrafelé a kultúra része, aki elhányja magát ettől az nyilván elég rugalmatlan a témában..Royalize-t annyiban egészíteném ki, hogy Vegasban sem minden osztó kap fizut, akivel nekem igen jó baráti viszonyom van ő például óránként fizet a kaszinónak azért hogy oszthasson, illetve abban a kaszinóban minden cg osztó fizet a lehetőségért..a bevételük pedig a jattból lesz, hát ezért van arrafelé hogy nem hányják el magukat, hanem önként adnak és örömmel..

    Amúgy 1 kisvakot bőven elegendő adni minden megnyert potból, teljesen mindegy hogy mekkora..és ha sűrű vendég vagy a kaszinóban, akkor kedvelni is fognak emiatt, esetleg ha kommunikatív is vagy, akkor privát játékokhoz is kaphatsz tippeket, jó asztalhoz ültetnek (pl ha a floormannek is jattolsz 1-2 dollárt cash outoknál) esetleg elhívnak bulizni magukkal, már persze ha van erre affinitásod egyáltalán..

    Az ingyen pia ugyanez, bármit játszol a kaszinóban ingyen kapsz bármit inni, akárhányszor csak kérsz, de ott is van a "kötelező" jatt..ott is elég az 1 dollár..bár ismerek olyat, aki többet adott sokkal, hátha a bugyiba is beférkőzik..de nem járt sikerrel
    csabacz and Nottobe like this.

  5. #45
    Tag chaab avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 09.
    Hozzászólások
    130

    Alapbeállítás

    Én szerintem nem is találkoztam 1-2 asztallal csak 1-3 ahol 500 volt a cap általában. (miragetól a ph-ig)
    Downtown nugget és társait nem ismerem talán a stratoban volt 1-2 meg 30$-os FO mtt
    A mezőny gyenge volt (nem vagyok cg reg) pluszban is zártam, de láttam ellenpéldát aki elkalkulálta magát. Biztos én parázom túl, de rossz érzés lehet félúton a bankroll miatt izgulni és kibírni a maradék időt a hazaindulásig.
    Viszont topin jobban képben van cg ügyben, ha azt mondja elég akkor all in
    Utoljára módosítva: chaab által: 2015. 04. 24. 01:48

  6. #46
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 01. 23.
    Hely
    Kaposvár
    Hozzászólások
    93

    Alapbeállítás

    Stripen többnyire 1-3 a legkisebb 3-500$ a cap, kivétel MGM (lehet azóta változott ez (a póker részleget át is alakították) ott 1-2 200 cap volt) downtownban többnyire 1-2 van, Nuggetben nincs cap itt előfordulnak nagyon deep asztalok is (5-700bb+ stack 4-5 embernél is akár) plusz itt van jackpot is kettes pókertől felfelé minden fizet, amit legrégebben vittek ki az éri a legtöbbet..

    Először mindenki parázik hogy kevés lesz a tőke, de tényleg bőven elég a capelt asztalokra 12-15BI, annyira nagy feszengés van preflop hogy ritkán kerülnek allin az amcsik (ha nincsenek berúgva) inkább megnézegetik a flopokat, elvégre ők turisták akik pókerezni (flopolni - húzni mennek oda) ráadásul slow playelnek is indokolatlanul, szóval ha nincs nagyon durva downswing/tilt akkor egyenletesen lehet realizálni a profitot..
    chaab and Pablitofelezer like this.

Oldal: 5 / 5 ElsőElső ... 345

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •