Oldal: 4 / 5 ElsőElső ... 2345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (43) összesen
Like Tree27Likes

Téma: Az online póker illegális egy német bank szerint - nem fizetik ki a MicroMillions nyereményt

  1. #31
    Póker orákulum ivan41 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 09.
    Hozzászólások
    11.427

    Alapbeállítás

    Idézet Krejdül eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Fogalmam sincs, ezt szerintem csak a nav tudja pontosan megmondani. Van egyébként, de lehet, hogy egyéb paramétereket is vizsgálnak. Elektronikusan zajlik mind a szűrés, mind az adatszolgáltatás, úgyhogy azt állítanak be, amit akarnak.
    Gondolom valamilyen jogszabály határozza meg az összeget, és nem egy osztály, főosztály vezető üt a hasára ebben a témában.

    Csak kell lennie egy számnak, Pl 1.000.000 Huf, vagy X összeg.ami felett az elektronikus adatszolgáltatás, jelentés, megy a megfelelő szervhez.

    Mondjuk az sem mindegy, hogy milyen számláról utalnak Neked, illetve Te milyen számlára utalsz.

    Kb. 7-8 éve olvastam, hogy kitiltottak Mo-ról egy arab (fog)orvost, illetve nem engedték visszatérni-beutazni Magyarországra. Holott Pécsen felesége és gyereke is volt.

    Olyan számlára utalt, amin gyerekeknek gyűjtöttek adományokat, de valójában valami terrorszervezet fedőszerve volt az egész.
    Nem igazán szeretek chipleader lenni, nincs lehetőségem a duplázásra...

    A mosónők korán, a pókeresek a riveren halnak meg. ( By Attila József )

    http://www.pokerakademia.com/hirek/e...kartyas_kepek/

    Az oldal alján további linkek a cikkeimhez.

  2. #32
    PA addict Wildcatfish avatara
    Csatlakozott
    2010. 01. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.119

    Alapbeállítás

    Idézet ivan41 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Gondolom valamilyen jogszabály határozza meg az összeget, és nem egy osztály, főosztály vezető üt a hasára ebben a témában.

    Csak kell lennie egy számnak, Pl 1.000.000 Huf, vagy X összeg.ami felett az elektronikus adatszolgáltatás, jelentés, megy a megfelelő szervhez.

    Mondjuk az sem mindegy, hogy milyen számláról utalnak Neked, illetve Te milyen számlára utalsz.

    Kb. 7-8 éve olvastam, hogy kitiltottak Mo-ról egy arab (fog)orvost, illetve nem engedték visszatérni-beutazni Magyarországra. Holott Pécsen felesége és gyereke is volt.

    Olyan számlára utalt, amin gyerekeknek gyűjtöttek adományokat, de valójában valami terrorszervezet fedőszerve volt az egész.
    Nekem ebből az jön le ez ilyen nemzetbiztosági kérdés is , akkor meg tuti nem mondanak el minden paramétert, és gondolom változgattatják is, és ha valamit kiszur a nemzetbiztonság csak szolnak a navnak is,

  3. #33
    Tag Lola avatara
    Csatlakozott
    2011. 04. 08.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    168

    Alapbeállítás

    Idézet ivan41 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Gondolom valamilyen jogszabály határozza meg az összeget, és nem egy osztály, főosztály vezető üt a hasára ebben a témában.

    Csak kell lennie egy számnak, Pl 1.000.000 Huf, vagy X összeg.ami felett az elektronikus adatszolgáltatás, jelentés, megy a megfelelő szervhez.

    Mondjuk az sem mindegy, hogy milyen számláról utalnak Neked, illetve Te milyen számlára utalsz.

    Kb. 7-8 éve olvastam, hogy kitiltottak Mo-ról egy arab (fog)orvost, illetve nem engedték visszatérni-beutazni Magyarországra. Holott Pécsen felesége és gyereke is volt.

    Olyan számlára utalt, amin gyerekeknek gyűjtöttek adományokat, de valójában valami terrorszervezet fedőszerve volt az egész.
    Én úgy tudom,hogy 2 millió a határ....


    Közben ezt találtam:
    "A lényeg: a bankoknak egyáltalán nincs automatikus jelentési kötelezettségük semmilyen értékhatár felett - pénzmosásmegelőzési szempontból legalábbis biztosan nem.
    Kötelesek azonosítani viszont állandó ügyfeleiket (tehát akiknek számlát vezetnek vagy valamilyen szolgáltatást nyújtanak, pl széf) a folyamat elején, tehát amikor az adott személy ügyfelükké válik. Az azonosítás azt jelenti, hogy fel kell venni az ügyféltől biz. adatokat (szül hely idő, anyja neve, lakcím, leánykori név ha van, állampolg).
    Azokat az ügyfeleket, akiket csak besodor a bankba az élet vihara, pl valaki befizet másnak a számlájára (pl lakbért) vagy valutát vált külföldi (vagy akár magyar is) csak egy biz. értékhatár felett kell ilyen teljeskörűen azonosítani (ez 2008 márc 15 előtt 2M HUF volt, márc 15től 3.6M HUF). De ez sem jelent bejelentési kötelezettséget a hatóság felé, csak akkor, ha az ügylet pénzmosás-gyanús - akkor viszont értékhatártól függetlenül jelenteni kell, tehát akár 1 HUF-os tranzakciót is."
    Utoljára módosítva: Lola által: 2015. 04. 25. 00:49
    rockett likes this.

  4. #34
    Póker orákulum ivan41 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 09.
    Hozzászólások
    11.427

    Alapbeállítás

    Idézet Wildcatfish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nekem ebből az jön le ez ilyen nemzetbiztosági kérdés is , akkor meg tuti nem mondanak el minden paramétert, és gondolom változgattatják is, és ha valamit kiszur a nemzetbiztonság csak szolnak a navnak is,
    Jogos a gondolatmeneted. Igen a NBH megadja az általa gyanúsnak tartott szervezetek számláit, és az itteni mozgásokat figyelemmel kíséri. Ebben az unió, illetve az USA biztosan összehangolja a tevékenységét.

    Én arra vagyok-lennék kíváncsi, hogy ha Kiss Jóska Mo-ról utal Nagy Pistának, netán Stefan Müllernek Az unión belül, és idáig még egyikük sem került a "nagy testvér"-ek látómezejébe, akkor van e olyan határ, ami felett utána néznek a dolgoknak.
    Nem igazán szeretek chipleader lenni, nincs lehetőségem a duplázásra...

    A mosónők korán, a pókeresek a riveren halnak meg. ( By Attila József )

    http://www.pokerakademia.com/hirek/e...kartyas_kepek/

    Az oldal alján további linkek a cikkeimhez.

  5. #35
    PA addict Wildcatfish avatara
    Csatlakozott
    2010. 01. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.119

    Alapbeállítás

    Gondolom van egy öszeghatár is amit figyelnek ha jól tudom az 10K euro, de ezt szerintem soha nem tudjuk meg pontosan egy tuti a Navnál se idióták melóznak tuti ha cigó pistinek hirtelen a 40K közmunka után 2M -et küldenek valamenyire utánamennek

  6. #36
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Egyszer fizettem be a bankban a számlámra 5 kilót, és megkérdeztem az ügyfélszolgálatost,h ha gyakran csinálok ilyet, az feltűnhet valakinek? Jót mosolygott, és azt mondta,h ha lenne mögötte még egy nulla,akkor talán. A lényeg itt is azon van,h valamilyen rendszerrel próbálják kiszűrni a gyanús utalásokat/befizetéseket. Most pár kilós utalásokból szerintem naponta több tízezer van. Én 2-3millióra tippelném a határt. A nav első körben úgy dolgozik ha valaki képbe kerül,akkor kiderítik,hogy milyen bankszámla forgalom köthető hozzá,és ott találhatóak e nem igazolt jövedelmek stb.

  7. #37
    PA addict
    Csatlakozott
    2013. 12. 14.
    Hozzászólások
    4.850

    Alapbeállítás

    Idézet Wildcatfish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nekem ebből az jön le ez ilyen nemzetbiztosági kérdés is , akkor meg tuti nem mondanak el minden paramétert, és gondolom változgattatják is, és ha valamit kiszur a nemzetbiztonság csak szolnak a navnak is,
    Wcf! Tolmácsold kérlek Adamyid "barátodnak" :-P gratulációmat a tegnepi 8 game győzelméhez! (Feltéve,ha jól emlékszek a nickre)

  8. #38
    Fanatikus tag Mágika avatara
    Csatlakozott
    2014. 05. 17.
    Hely
    Miskolc
    Hozzászólások
    453

    Alapbeállítás

    Én nagyon sajnálom szegényt, mivel nyert egy komoly összeget, és jóhiszeműen azt gondolta, hogy amiért megdolgozott az jár neki, és pikk-pakk a számláján lesz a pénz.

    Öcsém is bukott már el 3k-s nyereményt (szintén Németben lakik) és nem vetette fel a k.nagy öröm.

    Az egy dolog, hogy körültekintőbbnek kellett volna lennie, de abban az állapotban az vesse rá az első követ, aki nem verné örömömében a ne is mondjam mit meg hová.

    Örülök, hogy tanulhattam jómagam is ebből az esetből, így nem a saját káromon kell majd megtapasztalni, ha oda kerül a sor.
    HUNchampion and alexandra411 like this.

  9. #39
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2012. 06. 29.
    Hozzászólások
    547

    Alapbeállítás

    Nekem a 17 éves srác jutott róla eszembe aki behúzta a sundayt, aztán zárolták a számláját, mert kiderült kiskorú.
    Masters800 and Mágika like this.

  10. #40
    PA addict Wildcatfish avatara
    Csatlakozott
    2010. 01. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.119

    Alapbeállítás

    Idézet csiga19794 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Wcf! Tolmácsold kérlek Adamyid "barátodnak" :-P gratulációmat a tegnepi 8 game győzelméhez! (Feltéve,ha jól emlékszek a nickre)
    Megírom neki skypon az akadémiás nickből tudni fogja ki vagy?

Oldal: 4 / 5 ElsőElső ... 2345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •