Eredmény: 1 - 9 (9) összesen
Like Tree6Likes
  • 5 Post By Gaszi1990
  • 1 Post By kertitorp

Téma: Érdekes póker partik - 2015. 04. 27

  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Érdekes póker partik - 2015. 04. 27

    Lapok:
    Játék: NLHE 6
    max MTT leosztás
    Játékosok: 5 fő
    Pozició: BTN
    Kis vak: 2000
    Nagy vak: 4000 (500 ante)

    A PokerStars $55 6-max turbo versenyén már csak 9 játékos van versenyben, amikor a gombon J9 lapokat kapsz. Bár a kisvak egy agresszív játékos, aki szívesen helyez nyomást ellenfeleire, a nagyvak nagyon feszesen játszik, ezért egy 8,000 zsetonos minraise mellett döntesz, amire a kisvak 16,000-ig emel vissza. Mit teszel?



    Tovább a partihoz

  2. #2
    Idegen
    Csatlakozott
    2014. 11. 19.
    Hozzászólások
    11

    Alapbeállítás

    16 BB effektív stacknél alapból nem emelek, olyan lappal amit preflop egy re-stealre eldobnék. Szerintem már a min.raise is hiba. Ha meg már kaptunk egy 3-betet egy agresszív ellenféltől, ami nem all in, akkor 4bet all in megyek.
    oTBo, Lola, BozsoHUN and 2 others like this.

  3. #3
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2010. 01. 14.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    91

    Alapbeállítás

    Hát ez az én is 4bet al-int választottam, aztán a megfejtést olvasva átgondoltam,
    valószínűleg jó lesz pre az emelés többször fognak dobni mint megadni vagy visszaemelni. ugye a bb-től megadást nem várunk ő vagy all-in megy vagy dob, az sb ennek tudatában is választ min-raiset szóval ha a BB all-int megy az nála call
    A BB dobot mi is tegyünk?
    egy min 3bet az agresszív játékostól mit jelenthet jelen állás (zseton-pozíció-dinamika stb) szerint
    hidd el, hogy az agresszivitása miatt emel toldd csak rá az all-int és majd könnyen megad, hisz jó (jobb) lapja van
    Ezért a válasz: fold

  4. #4
    Őstag kertitorp avatara
    Csatlakozott
    2011. 10. 27.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    1.331

    Alapbeállítás

    Idézet Gaszi1990 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    16 BB effektív stacknél alapból nem emelek, olyan lappal amit preflop egy re-stealre eldobnék. Szerintem már a min.raise is hiba. Ha meg már kaptunk egy 3-betet egy agresszív ellenféltől, ami nem all in, akkor 4bet all in megyek.
    Miniraise esetén, ha nem kapsz a vakoktól 50%-ban 3 betet, már profitot termeltél. Egyébként szerintem pont az ilyen estben alkalmazható a btn limp. Nagyobb + EV mint a raise/fold.
    Utoljára módosítva: kertitorp által: 2015. 04. 28. 12:15
    kiscash likes this.

  5. #5
    Tag Airhawk avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 07.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    126

    Alapbeállítás

    Ha a SB kompetens és aggro, akkor kb any2-val nyomást helyezne ránk, szerintem allin vagy fold...
    A legértelmetlenebb miniraiselni itt...

  6. #6
    Fanatikus tag termin avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 13.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    309

    Alapbeállítás

    14bb, bn b/f, szódával elmegy, de így elsőre pl. az unortodox limp is érdekes 5let...

  7. #7
    Őstag d-_-b avatara
    Csatlakozott
    2013. 06. 26.
    Hely
    Krung Thep Maha Nakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Ayutthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani B
    Hozzászólások
    1.088

    Alapbeállítás

    Pre push/fold. ennyi a nagy matek

  8. #8
    Idegen
    Csatlakozott
    2014. 11. 19.
    Hozzászólások
    11

    Alapbeállítás

    Idézet kertitorp eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Miniraise esetén, ha nem kapsz a vakoktól 50%-ban 3 betet, már profitot termeltél.
    Csak szerintem, nagyon nem mindegy, hogy 16 vagy éppen 40 BB -vel csinálod....

  9. #9
    PA addict SajtiEgon avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 06.
    Hely
    Cheesewick
    Hozzászólások
    2.070

    Alapbeállítás

    A call ilyen stackből fel se merül(hetne) szerintem. A többi meg ICM (lenne nálam, csak ugyebár ehhez nincsenek meg a feladványban a szükséges adatok).
    "Egon, ez piszok jó!"

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •