Oldal: 20 / 57 ElsőElső ... 10181920212230 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 191 - 200 (569) összesen
Like Tree579Likes

Téma: PokerStars Million döntő - magyar esély a 1M dollárhoz (tickitmaster)

  1. #191
    Őstag kertitorp avatara
    Csatlakozott
    2011. 10. 27.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    1.331

    Alapbeállítás

    Először nyerj amennyit csak tudsz, utána foglalkozz az adózás kérdésével.
    fricirics likes this.

  2. #192
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 12. 01.
    Hozzászólások
    110

    Alapbeállítás

    Idézet SajtiEgon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Amit ír, az szerintem sántít: a várható értéked nem 1milla, hanem csak (1150k/6=) 180k+10k (utóbbi már zsebben), szóval a fenti érték ötöde (persze én ennyinek az 1%-a elől se ugranék félre ).

    (Szerk.: Jah, mondjuk még ennyi se, ha fissként leülsz majdan mondjuk még egy fissel meg 4 próval...)
    Jelenleg ha ugyanannyi esélye van mindenkinek, akkor 1/6=16,6% esélye van a győzelemre mindegyik játékosnak. 0,166*1.000.000=166.000. Ha ezt az esélyt sikerül 1%-al feltornázni, azaz 17,6% esélye lesz a győzelemre, akkor a várható értéke 0,176*1.000.000=176.000 Azaz valóban 10.000$-al növekedett a várható eredmény. (Sőt, valószínűleg egy kicsivel többel, ugyanis a második, harmadik helyre is nagyobb esélye lesz)

    Amúgy mit gondoltok, ha egy ilyen SnG-n leülne 5 ugyanolyan képességű nem túl jó, de nem is kezdő játékos és 1 magas tétes profi, akkor mekkora esélye lenne a profinak? Úgy is feltehetném a kérdést, hogy átlagosan 1.000 ilyen SnG-ből mennyit nyerne meg a profi? Csak kíváncsi vagyok, hogy például az átlagos 16,6% helyett csak egy kicsivel többet, mondjuk 20%-ot tartotok reálisnak, vagy ennél jelentősebb esélyei lennének egy sokkal képzettebb játékosnak?

  3. #193
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 04. 27.
    Hozzászólások
    436

    Alapbeállítás

    Be kell fizetni a nyereményt SMSZ számlára, aztán már csak 5 évet kell kihúzni és nincs adó.

  4. #194
    PA addict SajtiEgon avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 06.
    Hely
    Cheesewick
    Hozzászólások
    2.070

    Alapbeállítás

    Idézet vargepard eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    116 millát (forint)kell befizetned, ha megnyered az 1 misi$-t a 16 százalék személyi jövedelemadó-előleget és a 27 százalék egészségügyi hozzájárulást
    -10% mert önálló tevékenység (lásd a belinkelt anyagot)
    csombcont likes this.
    "Egon, ez piszok jó!"

  5. #195
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2014. 06. 06.
    Hely
    Nyíregyháza
    Hozzászólások
    599

    Alapbeállítás

    Idézet Sambenez eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Be kell fizetni a nyereményt SMSZ számlára, aztán már csak 5 évet kell kihúzni és nincs adó.
    Végül is van benne valami, mert megspórol 116misit akkor. És hol kapna ennyi kamatot egy banktól? Sehol

  6. #196
    PA addict SajtiEgon avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 06.
    Hely
    Cheesewick
    Hozzászólások
    2.070

    Alapbeállítás

    Idézet theobell eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jelenleg ha ugyanannyi esélye van mindenkinek, akkor 1/6=16,6% esélye van a győzelemre mindegyik játékosnak. 0,166*1.000.000=166.000. Ha ezt az esélyt sikerül 1%-al feltornázni, azaz 17,6% esélye lesz a győzelemre, akkor a várható értéke 0,176*1.000.000=176.000 Azaz valóban 10.000$-al növekedett a várható eredmény. (Sőt, valószínűleg egy kicsivel többel, ugyanis a második, harmadik helyre is nagyobb esélye lesz)

    Amúgy mit gondoltok, ha egy ilyen SnG-n leülne 5 ugyanolyan képességű nem túl jó, de nem is kezdő játékos és 1 magas tétes profi, akkor mekkora esélye lenne a profinak? Úgy is feltehetném a kérdést, hogy átlagosan 1.000 ilyen SnG-ből mennyit nyerne meg a profi? Csak kíváncsi vagyok, hogy például az átlagos 16,6% helyett csak egy kicsivel többet, mondjuk 20%-ot tartotok reálisnak, vagy ennél jelentősebb esélyei lennének egy sokkal képzettebb játékosnak?
    A várható érték és a győzelmi esély szerintem nem ugyanaz.
    "Egon, ez piszok jó!"

  7. #197
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2014. 06. 06.
    Hely
    Nyíregyháza
    Hozzászólások
    599

    Alapbeállítás

    Idézet SajtiEgon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    -10% mert önálló tevékenység (lásd a belinkelt anyagot)
    Ok igazad van, de akkor sacc 100 misi menne be a NAV-nak, szóval így sem kevés.

  8. #198
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 12. 01.
    Hozzászólások
    110

    Alapbeállítás

    Idézet SajtiEgon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A várható érték és a győzelmi esély szerintem nem ugyanaz.
    Igazad van, de sawwee szerintem győzelmi esélyről beszélt:

    "De tartsd azt is szem előtt, hogy ha csak annyit elér, hogy 1%-kal megnő az esélye annak, hogy te nyered meg a játékot, akkor is közel $10,000 dollárral növeli az EV-det."

  9. #199
    PA addict SajtiEgon avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 06.
    Hely
    Cheesewick
    Hozzászólások
    2.070

    Alapbeállítás

    Idézet theobell eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igazad van, de sawwee szerintem győzelmi esélyről beszélt:

    "De tartsd azt is szem előtt, hogy ha csak annyit elér, hogy 1%-kal megnő az esélye annak, hogy te nyered meg a játékot, akkor is közel $10,000 dollárral növeli az EV-det."
    De pont ez az a mondat, aminek az elején győzelmi esélyről ír, majd a végén már EV-ről (várható értékről).
    "Egon, ez piszok jó!"

  10. #200
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 12. 01.
    Hozzászólások
    110

    Alapbeállítás

    Idézet SajtiEgon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    De pont ez az a mondat, aminek az elején győzelmi esélyről ír, majd a végén már EV-ről (várható értékről).
    Igen, ha növeled a győzelmi esélyedet, akkor ebben az esetben jelentősen növeled az EV-det is Mit nem lehet ezen érteni? Fentebb is leírtam, hogy ha 16,6% helyett 17,6% az esélyed a győzelemre, akkor az 10.000$ plusz várható értéket jelent neked. Nyilván nem ugyanaz a két dolog, de az egyik hat a másikra.

    Abba kötöttél bele, hogy az szerinted nem 10.000$ várható érték növekmény, ha 1%-al nagyobb a győzelmi esélyünk. Akkor szerinted mennyi?

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •