Eredmény: 1 - 7 (7) összesen

Téma: Csendes PC

  1. #1
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás Csendes PC

    Sziasztok!

    Szeretném a gépemet minél halkabbá tenni, de azért anyagilag ésszerű keretek között. Olvasgattam, írnak sokfélét, vízhűtés, passzív komponensek stb.

    Nem szeretnék teljesen új configot, viszont ha jól sejtem, a tápot és a VGA-t le kéne cserélni. Amennyiben a tápot lecserélem egy passzív hűtésű tápra, mekkora zajcsökkenésre számíthatok? Érdemes egyáltalán ezt meglépni VGA csere nélkül, vagy túl zajos maga a VGA hűtése is ahhoz, hogy lényegi változást érjek el vele, és mindkettőt kéne cserélni?

    A jelenlegi configomhoz gondolom be lehetne szerelni egy vízhűtést is, és akkor nem kell semmit cserélni, igaz? Budapesten melyik szervizt ajánlanátok (nem szeretném magam csinálni, inkább hozzáértőre bíznom plusz párezerért)? Fontos szempont, hogy ha beviszem, akkor ne napokig álljon náluk a gép.

    Kérem a témában tapasztaltabbakat, hogy javítsák ki esetleges tévhiteimet, és bármi vélemény, tanács érdekel a témában

    Köszi!

    PS: A gépházat is cserélném ofc, és HDD helyett már SSD-m van csak.
    Utoljára módosítva: Tir-X által: 2015. 06. 04. 12:43

  2. #2
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    Mire használod? Egy komoly gamer gépre nyilván más vonatkozik, de én egyszerűen vettem egy kicsit drágább (6K) tápot nagyobb ventillátorral alig hallani valamit. Ha megakasztom a táp ventillátort a zaj vagy 90%al csökken, tehát szerintem a grafikus kártya (régebbi gigabyte) és a proci zaja elhanyagolható.
    Én az Aqua-t használtam, eddig korrektek voltak, nem tudom régi gép turbózását elvállalják-e

  3. #3
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Manapság nem nagyon használom játékra, csak póker, oktatás, filmezés. Szóval jobbra nincs szükségem, csak csendesebbre, ezért annak ellenére, hogy több éves config, nem cserélnék sok mindent, ha nem muszáj. Köszi az infót, ez alapján első körben biztosan kipróbálom a csak tápcserét.

    Egyébként grafikus kártyám Radeon 6850 DirectCU 1GB GDDR 5
    A proci pedig AMD 2.6 Ghz 4 mag (A6-3650)

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 03. 07.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    589

    Alapbeállítás

    Tápegységekből vannak tényleg teljesen hangtalanok, ha ez a fő szempont (alapból halk, nagy ventilátor, ami a terheltség függvényében még vissza is vesz a fordulatszámból) pl. Seasonicok S12 széria nagyon jó, de nem az 5k-s kategória.

    Ha nem játszol akkor elég lenne egy passzív vga.

    Ha a cpu hűtő gyári, akkor esetleg annak is fontold meg a cseréjét.

    "anyagilag ésszerű keretek között" akkor sztem a vízhűtést el is felejtheted.

  5. #5
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    4.865

    Alapbeállítás

    Arról nem is beszélve, hogy nem túl halk a vízhűtés.

    Én most dobtam össze konfigot, nagyon megszenvedtem vele, mert a halkság nálam is lényeges szempont volt.
    Be quiet táp, Be quiet procihűtő, bol.quiet rendszerhűtő, VGA nélkül, és még így is van egy kis hangja.
    Ami nem öl meg, az idegileg felb@sz!

  6. #6
    Újonc
    Csatlakozott
    2015. 05. 21.
    Hozzászólások
    26

    Alapbeállítás

    Nekem Fractal Design házzal (létezik hangszigetelt verzió), gyári CPU hűtővel, VGA nélkül, Corsair táppal szinte egyáltalán nincs hangja, mintha nem is létezne a gép.

  7. #7
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 06.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Manapság nem nagyon használom játékra, csak póker, oktatás, filmezés. Szóval jobbra nincs szükségem, csak csendesebbre, ezért annak ellenére, hogy több éves config, nem cserélnék sok mindent, ha nem muszáj. Köszi az infót, ez alapján első körben biztosan kipróbálom a csak tápcserét.

    Egyébként grafikus kártyám Radeon 6850 DirectCU 1GB GDDR 5
    A proci pedig AMD 2.6 Ghz 4 mag (A6-3650)
    szedd le az oldalát oszt' hallgasd meg melyik a leghangosabb...
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •