Oldal: 5 / 8 ElsőElső ... 34567 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 41 - 50 (76) összesen
Like Tree41Likes

Téma: Kilépés a hobbi póker zónából

  1. #41
    PA addict Netrol avatara
    Csatlakozott
    2013. 01. 10.
    Hely
    Apraja falva
    Hozzászólások
    2.206

    Alapbeállítás

    Van egy kérdéses handem!

    Betettem HRC-be és a lap a fold range-em teteje volt nagyon gondolkodtam az allinen! Nem is az a lényeg, hogy mi lett a vége, hanem az, hogy FT bubble-ba mehet-e a push ezzel a lappal?? Az első 7 hely fizetős!

    https://www.weaktight.com/h/5571de66a52511e23c909d90
    "Sokat gyakoroltam a szurkolást és a pozitív hozzáállást, azóta 65%-ban nyerem a flipeket"
    /Aptok/

  2. #42
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    Idézet Netrol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Van egy kérdéses handem!

    Betettem HRC-be és a lap a fold range-em teteje volt nagyon gondolkodtam az allinen! Nem is az a lényeg, hogy mi lett a vége, hanem az, hogy FT bubble-ba mehet-e a push ezzel a lappal?? Az első 7 hely fizetős!

    https://www.weaktight.com/h/5571de66a52511e23c909d90
    Ahogy látom, ez már egy sima FT szitunak is tekinthető, mert nincs másik asztal, és itm van. Ezt viszont nagyon egyszerű lekalkulálni HRC-vel, csak a Chip-EV gombot alul át kell állítani ICM-re, és kitölteni a korrekt kifizetést.

    Amúgy ha itt chev-ben dobnod kell, akkor szerintem icm-ben is.
    Netrol likes this.

  3. #43
    PA addict Netrol avatara
    Csatlakozott
    2013. 01. 10.
    Hely
    Apraja falva
    Hozzászólások
    2.206

    Alapbeállítás

    Megint kérdés!

    Jó döntés itt a fold? Aki pusholt az egy 24/12-es statú nem rossz játékos! A gondolatom az volt, hogy nagyvakból callolt és talán eltalálta egy J2, J9, 92 és ki akarta zárni flush húzókat vagy magasabb kickeres J párokat. Szerintem jó a fold, bár a preflop raisem szerintem lehett volna nagyobb!

    No Limit Texas Hold'em Hand, 500/1000, Netrol11 | BOOM! Hand Replayer
    "Sokat gyakoroltam a szurkolást és a pozitív hozzáállást, azóta 65%-ban nyerem a flipeket"
    /Aptok/

  4. #44
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    Idézet Netrol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Megint kérdés!

    Jó döntés itt a fold? Aki pusholt az egy 24/12-es statú nem rossz játékos! A gondolatom az volt, hogy nagyvakból callolt és talán eltalálta egy J2, J9, 92 és ki akarta zárni flush húzókat vagy magasabb kickeres J párokat. Szerintem jó a fold, bár a preflop raisem szerintem lehett volna nagyobb!

    No Limit Texas Hold'em Hand, 500/1000, Netrol11 | BOOM! Hand Replayer
    Ez nálam kábé snapcall.

    Megpróbálom összefoglalni, hogy miért, de későre jár, lehet nem leszek érthető.
    Szóval szerintem összességében te ezzel a flop heavy draw flopon történő cbetszerű maszatolással túl nagy erőt nem mutattál. Erre érkezett egy call. A jó játékosunk meg erre betolja a sztekkjét. Nem tartom jó ötletnek, hogy ilyenkor csak kész lapokat adsz a kezébe, pláne hogy egy bubit fogsz. Tele lesz flöss- és sorhúzóval.
    Az általad felsorolt kombinációk száma:
    J2: 6
    J9: 6
    92: 9
    összesen 21, és csak sorhúzóból van 32 kombináció.
    És nem beszéltünk még a flösshúzóról, és a nálad gyengébb bubikról (de azokat nem 100%ban fogja így játszani). Nyilván az fd-t sem fogja mindig így játszani, de ha jó játékos, akkor vágja, hogy egy overcard+flushdraw-val ő flipelni fog mondjuk a te lapod ellen.
    Ugyanígy felmerül a kérdés bennem, hogy ha kész papírja volt, akkor miért nem ő betelt elölről. Úgy két-három utcán betetetné veled a rosszabb, de sd-képes papírodat, de nem kerül ilyen helyzetbe, hogy cr-aira eldobod a tptk-t.
    Ilyen körülmények között ilyen line után, ilyen heavy draw flopon, ha tudjuk, hogy ő jó játékos, és emiatt be fogja rámolni a félblöffjeit, ezzel a potoddsal nálam tuti call.

    UI: kihagytam a szetteket a számolásból, de egyrészt az nem lesz sok nála, másrészt pedig csak arra próbáltam rávilágítani, hogy nem kell 3-4 kombinációra szűkíteni a lehetséges laptartományt.
    Utoljára módosítva: Krejdül által: 2015. 06. 06. 08:48
    Netrol likes this.

  5. #45
    PA addict Netrol avatara
    Csatlakozott
    2013. 01. 10.
    Hely
    Apraja falva
    Hozzászólások
    2.206

    Alapbeállítás

    Úgy látszik megérte a tanulásba fektetett idő, két tornát nyomtam le ma mind a kettőn ITM-be jutottam az egyiket sajnos eldonkoltam rosszul lőttem be a lapjait az ellenfélnek flopon AK, AQ-ra tettem és belenéztem egy AA-ba itt 16. lettem ez egy $2.2+R verseny volt.

    A másikon sajnos elfogyott a zseton és BU-rol pusholtam 8 BB-vel J5s-el a nagyvak megadta K4o-val igy sajnos 14. helyen búcsúztam ez egy $2.2 os $500 Gtd. verseny volt.

    Ami nagy öröm, hogy végre ad sikerélményt is a póker és végre eljutottam odáig, hogy részben tudom mit hibáztam és azt ki kell javítanom. A tanulási folyamat elején járok, de érzem, hogy jó úton!
    marcelusb and bigicsunáj like this.
    "Sokat gyakoroltam a szurkolást és a pozitív hozzáállást, azóta 65%-ban nyerem a flipeket"
    /Aptok/

  6. #46
    PA addict Netrol avatara
    Csatlakozott
    2013. 01. 10.
    Hely
    Apraja falva
    Hozzászólások
    2.206

    Alapbeállítás

    Idézet Krejdül eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez nálam kábé snapcall.

    Megpróbálom összefoglalni, hogy miért, de későre jár, lehet nem leszek érthető.
    Szóval szerintem összességében te ezzel a flop heavy draw flopon történő cbetszerű maszatolással túl nagy erőt nem mutattál. Erre érkezett egy call. A jó játékosunk meg erre betolja a sztekkjét. Nem tartom jó ötletnek, hogy ilyenkor csak kész lapokat adsz a kezébe, pláne hogy egy bubit fogsz. Tele lesz flöss- és sorhúzóval.
    Az általad felsorolt kombinációk száma:
    J2: 6
    J9: 6
    92: 9
    összesen 21, és csak sorhúzóból van 32 kombináció.
    És nem beszéltünk még a flösshúzóról, és a nálad gyengébb bubikról (de azokat nem 100%ban fogja így játszani). Nyilván az fd-t sem fogja mindig így játszani, de ha jó játékos, akkor vágja, hogy egy overcard+flushdraw-val ő flipelni fog mondjuk a te lapod ellen.
    Ugyanígy felmerül a kérdés bennem, hogy ha kész papírja volt, akkor miért nem ő betelt elölről. Úgy két-három utcán betetetné veled a rosszabb, de sd-képes papírodat, de nem kerül ilyen helyzetbe, hogy cr-aira eldobod a tptk-t.
    Ilyen körülmények között ilyen line után, ilyen heavy draw flopon, ha tudjuk, hogy ő jó játékos, és emiatt be fogja rámolni a félblöffjeit, ezzel a potoddsal nálam tuti call.

    UI: kihagytam a szetteket a számolásból, de egyrészt az nem lesz sok nála, másrészt pedig csak arra próbáltam rávilágítani, hogy nem kell 3-4 kombinációra szűkíteni a lehetséges laptartományt.
    Köszönöm az összefoglaló és kimerítő választ. Az az igazság, hogy fostam a flushtől meg a gyenge két pároktól. Bevallom férfiasan sokáig gondolkodtam a callon, de végül berezeltem és eldobtam!

    Legközelebb jobban átgondolom a dolgokat!
    "Sokat gyakoroltam a szurkolást és a pozitív hozzáállást, azóta 65%-ban nyerem a flipeket"
    /Aptok/

  7. #47
    Tag ptamas94 avatara
    Csatlakozott
    2014. 05. 25.
    Hozzászólások
    125

    Alapbeállítás

    Szia!
    Először is gyorsba leszögezném, hogy mint nagyon az elején járó, amatőr mtt-s szólok hozzá a kérdéses handhez.
    A helyzet az, hogy ez bizony nálam is call... preflop nálam is miniraise, de a flop underbetet nem nagyon vágom, abszolút jó pénzt adsz a kis cbeteddel a rengeteg drawnak a callra, én itt egy hajszállal nagyobbat cbetelek, 5k-t... az, hogy a BB allin ment a statja miatt engem is gondolkodóba ejtett volna, de én ezt callolom.. preflop ugye csak callolta a miniraiset, szóval 1 vakot adott meg egy jó játékos hogy lássa a flopot.. nah, ha jó játékos akkor 1010+ egyből nincs nála sztem, azokkal minddel visszaemelt volna, és AQ+ se.. azokkal is.
    Simán megnézhette a flopot egy 10Js-al, JQ, JK.. ezek mind olyan lapok amikkel a jó játékos nem fog 4 emberbe allin menni 25bbvel.. 1 vakot viszont megért neki.
    A kis cbeted meg tényleg eléggé tapogatózónak tűnik, még a K9, A9,-t sem zárom ki a rangeből.. sőt, Krejdüllel ellentétben én a settet is a kezébe adnám, miért ne bújhatna meg nála egy 22 vagy 99? JJ val visszaemel preflop, de a 22 99 simán callolhatott 1 vakot preflop sok ellenfél ellen, és még érthető is, checkel megvárja a cbetet, megkapja és utána jön az allin tőle, mert nem tud slowplayelni a rengeteg draw miatt... kb. ennyi a miértje, az én tapasztalatom az ilyen eseteknél mindig egy gyenge bubi közepesen kxar kickerrel amivel nem tud callolni inkább allin, és persze a draw, OESD FD minden kint van.. a többi lapot meg széjjelcsapod, call
    Netrol likes this.

  8. #48
    PA addict Netrol avatara
    Csatlakozott
    2013. 01. 10.
    Hely
    Apraja falva
    Hozzászólások
    2.206

    Alapbeállítás

    Köszönöm a hozzászólást és ahogy levezettétek mostmár nálam is sima call. A cbet is így utólag visszanézve nagyon donk lépés volt!
    "Sokat gyakoroltam a szurkolást és a pozitív hozzáállást, azóta 65%-ban nyerem a flipeket"
    /Aptok/

  9. #49
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    Én sem zárom ki a setet egyértelműen, ahogy írtam is, csak a Netrol által felvázolt range-et szerettem volna számolni, ugyanakkor azért nagyon fura lenne nekem, hogy egy kvázi nuts miért akarná kiemelni a két kollégát a kasszából.
    Netrol likes this.

  10. #50
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    Idézet Netrol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm a hozzászólást és ahogy levezettétek mostmár nálam is sima call. A cbet is így utólag visszanézve nagyon donk lépés volt!
    Igen, ez az a szitu, amikor nyugodtan lehet nagyobbat cbetelni, rengeteg akciógyilkos river jön, ahol vagy legyorsulnak, vagy nem fizetnek már rosszabb papírokkal.
    Netrol likes this.

Oldal: 5 / 8 ElsőElső ... 34567 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •