Eredmény: 1 - 10 (10) összesen
Like Tree2Likes
  • 2 Post By misirulez

Téma: AKo nl200 turn reraise

  1. #1
    Fáradhatatlan grinder regie avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 20.
    Hozzászólások
    590

    Alapbeállítás AKo nl200 turn reraise

    https://www.weaktight.com/h/557ea838a525115226909e29



    ellen 59/18 3bet 4. insta reraiselt. Féltem h közel 0% equity-m van a kettőjük range ellen így dobtam. Utána láttam a fish-től egy hand overplay-t ahol igazság szerint top párja volt, de a kicker gyenge volt és túl nagy bet size-ot választott hozzá. Ezzel a infoval és nélküle mit kell csinálni turnön?
    Utoljára módosítva: regie által: 2015. 06. 15. 12:32

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder davidgeszt avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 14.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    504

    Alapbeállítás

    Nekem tetszik itt a fold. Viszont a kérdést nem értem, flopon véget ért a party...
    Az hogy valaki overplayel egy TP-t meg instaminraisel, azt teljesen más szitu. Mi az hogy túl nagy betsize-t választott? Nagyot raiselt, nagyot betelt, overbetelt? Mindenhogy dobnék, bár közöm nincs a limithez.

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder regie avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 20.
    Hozzászólások
    590

    Alapbeállítás

    Ezt azért nem magyaráztam el pontosan, mert magátol érthető sztem. Overplayerni egy handet nagyjából azt jelenti betsize esetebe, h tul értékeljük a lap erősségét es akkorát emelünk olyan szituban ahol könnyen ott lehet ellenél a jobb lap, amire a legtöbb gyengébb lapot eldobatjuk es csak jobb ad meg. Nem vagyok egy jo leiro, de ez nagyjából megfelel. A helyzetet meg azért nem irtam le, mert semmi extra csak betelt egy gyenge kicker rel + top párral egy pot közelít hol az ellenél lehet top pár jo kicker 2. Pár vagy besult Draw.
    Utoljára módosítva: regie által: 2015. 06. 15. 22:14

  4. #4
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Preflop kicsit nagyobb sqz méretezést választanék, mert a fish valószínűleg szélesen fog továbbjönni, viszont a CO (aki egyébként elég gyenge ezzel a két flateléssel) nehezebb helyzetbe hozható így, hogy satuba került (és nem fog tudni rendesen setmine-olni)
    AKo-val 3bet potban pedig csak fish ellen könnyen tönkre is mehetnénk, bár a Kh blokker nem annyira örömteli.
    Ahogy alakult a parti azt hiszem, hogy a dobás és a megadás is szóba jöhet. Kevés infóval inkább dobás (mert a fish clickback általában az aminek látszik: 99,TT, A9-AT, viszont további infóval --> overplayel handeket jó lehet a flop megadás is, viszont a CO bekavar kicsit (bár már írtam, hogy ez a flop flat nagyon gyengének tűnik a textúrát nézve).

  5. #5
    Fáradhatatlan grinder erikkke avatara
    Csatlakozott
    2010. 04. 22.
    Hely
    dabas
    Hozzászólások
    702

    Alapbeállítás

    soha nem dobom ...info nélkül sem .

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder regie avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 20.
    Hozzászólások
    590

    Alapbeállítás

    Nem tudtam olyan lapokat a kezébe rakni a regnek, ami miatt gyenge lenne és nagyon meglepődtem a dobáson. Szóval nagyobb sqz h kizárjuk a reget és a fishel maradjak? Ez tetszik.

  7. #7
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Idézet Flush67 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Preflop kicsit nagyobb sqz méretezést választanék, mert a fish valószínűleg szélesen fog továbbjönni, viszont a CO (aki egyébként elég gyenge ezzel a két flateléssel) nehezebb helyzetbe hozható így, hogy satuba került (és nem fog tudni rendesen setmine-olni)
    Idézet regie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szóval nagyobb sqz h kizárjuk a reget és a fishel maradjak? Ez tetszik.
    Semmi értelme fish ellen kis SPR-re törekedni AK-val, szvsz ez kifejezetten nagy hibának számít. Hiába domináljuk az csak 2 out akkor, de lényegesen több boardon kell feladnunk, és minél kisebb az SPR annál könnyebben ad fel Axx vagy Kxx boardokat.
    Azért 3betelünk preflop, hogy a megfelelő boardokon előkészítsük a stackméreteket egy 3 utcás stackoffra. Ezt el fogjuk érni egy egészen kicsi 3bettel is. Viszont amit szinte soha nem fogunk elérni az-az, hogy a nagyobb pre 3 bet miatt 2 utcás stackoffon lehessünk HU pre 100bb deepen induló partiban. Helyette lesznek nagyon ügyetlen SPR-ek amik a turn játékot fogják ellehetetleníteni.
    TominhoPA and ProAdel89 like this.

  8. #8
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    misirulez számszerűsítenéd? Ez megfelelő size, vagy mehet kisebb is?

    Egyébként biztos, hogy ezt itt el kell engedni ennyire heavydraw flopon?

  9. #9
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    763

    Alapbeállítás

    Én dobnék.

    Szerintem az, hogy egy másik alkalommal túljátszik egy top pár + gyenge kísérőt közel nem egyenlő azzal, hogy a leírt szituban visszaemel egy 2x-t. Ez itt nagyon ritkán lesz túljátszás vagy "visszakérdezés". Gyakran 2pár és erősebb. Szóval szerintem jó a dobás.

    Preflop visszaemelés méretezésre nem igen tudok mit mondani. Ha hallal szeretnénk együtt maradni (ami általában jó cél), akkor pre lehet 4x-nél nagyobbat emelni (ráadásul oop is vagyunk), mondjuk 5x-et. Csak szerintem nehéz balanszolni. A 4x-et jóval könnyebb.

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder regie avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 20.
    Hozzászólások
    590

    Alapbeállítás

    all in mennek azóta csukott szemmel. Tul sok money van a potban a dobáshoz :/ es ki tudja h mi van nála . A pre betsize-on változtattam azóta es 13bb-t emelek altalaban. Akkor varialom ha valaki kisebb stack .

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •