Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (23) összesen
Like Tree13Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2015. 06. 22

  1. #11
    PA addict SajtiEgon avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 06.
    Hely
    Cheesewick
    Hozzászólások
    2.070

    Alapbeállítás

    egyet értek
    "Egon, ez piszok jó!"

  2. #12
    Újonc
    Csatlakozott
    2008. 12. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    28

    Alapbeállítás

    Ebből az "érdekes parti"-ból számomra a tanulság az, hogy rengeteget kell donkolni, mert a válaszadók több mint fele dobja az ász magasát, továbbá majd 20% meg blöffbe fordítja, és csak 27% nyomott a call gombra, ami kb az egyetlen logikus válasz...
    (mondjuk nekem azért a stackméretek hiányoznak)
    Davj and PhilLaak3991 like this.

  3. #13
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 01. 07.
    Hely
    Dunaújváros
    Hozzászólások
    622

    Alapbeállítás

    (Off:Klassz lenne, ha miután voksoltam valamire, nem tűnnének el a stackméretek stb.én például emiatt nem szólok hozzá nagyon a handekhez, mert nem akarok hülyeséget írni)
    De,hogy a leosztáshoz is hozzászóljak, a feladvány megfejtéséből következtetve valszeg 3k körül vagyunk (r flop,push turn).
    Személyes tapasztalataim szerint a tilten egy 25usd-s versenyen az, hogy az ellen ismeretlen messze nem jelenti azt h fish manapság(és ezzel nem azt mondom,hogy csúcs reg, csak nem fogalmatlan)
    +fishektől többet látok 1-2bb vagy épp pot donkot.
    Bár első olvasásra foldra tippeltem(a raiset kizártam),de másodjára már a call tetszik.
    1 Ha én blöffölök,akkor úgy tenném mintha monsterem lenne, és mivel itt monsterrel sose raiselnék(KQ+QQ+55),ezért airrel se lépném meg.
    2 Mivel utg emeltünk, nem lesz túl tág a range-ünk, ebből az 55+KQ+AQ+lapokkal callolni fogunk,a többivel raiselni kéne? mert az eléggé egyértelmű lesz sztem.
    3 A megfejtésből:"Ellenfelünk donkbet range-ében a suited A2-A5 lapok és 65, 75, 64, 43 szerű lapok abszolút elképzelhetőek, ezekkel gyakran megpróbálhatja elvinni a potot a flopon, de akár közepes kézbepárok is lehetnek nála."
    Én még gondolnék ilyen JTs,KTs szerű lapokra is, amivel sok turnon tudja ütni tovább. Ez ellen a range ellen nekem nem tetszik a raise,hisz ha feltesszük, hogy beledonkolt blöffből floppon, miért ne tehetné meg turnon is?
    Ha pedig megteszi turnon is, miért nyerjünk 1 betet a blöffjeitől, 2 helyett? (amennyiben persze ideális spr lesz turn savra)
    Szóval nálam a terv az lenne, hogy call flop, és
    a,turn üti tovább, akkor az összes kőr, összes 7-8asnál nagyobb turnon allin mennék,A,9esen callolnék, és csak Q,2,5 turnokon adnám fel
    b, csekkel, turn függvényében döntenék, hogy bet turn, sav river/ vagy mögécsekkelek(9)
    Kiváncsi lennék más mit gondol erről
    Flush67 likes this.

  4. #14
    PA addict Netrol avatara
    Csatlakozott
    2013. 01. 10.
    Hely
    Apraja falva
    Hozzászólások
    2.206

    Alapbeállítás

    Idézet fkf131 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    (Off:Klassz lenne, ha miután voksoltam valamire, nem tűnnének el a stackméretek stb.én például emiatt nem szólok hozzá nagyon a handekhez, mert nem akarok hülyeséget írni)
    De,hogy a leosztáshoz is hozzászóljak, a feladvány megfejtéséből következtetve valszeg 3k körül vagyunk (r flop,push turn).
    Személyes tapasztalataim szerint a tilten egy 25usd-s versenyen az, hogy az ellen ismeretlen messze nem jelenti azt h fish manapság(és ezzel nem azt mondom,hogy csúcs reg, csak nem fogalmatlan)
    +fishektől többet látok 1-2bb vagy épp pot donkot.
    Bár első olvasásra foldra tippeltem(a raiset kizártam),de másodjára már a call tetszik.
    1 Ha én blöffölök,akkor úgy tenném mintha monsterem lenne, és mivel itt monsterrel sose raiselnék(KQ+QQ+55),ezért airrel se lépném meg.
    2 Mivel utg emeltünk, nem lesz túl tág a range-ünk, ebből az 55+KQ+AQ+lapokkal callolni fogunk,a többivel raiselni kéne? mert az eléggé egyértelmű lesz sztem.
    3 A megfejtésből:"Ellenfelünk donkbet range-ében a suited A2-A5 lapok és 65, 75, 64, 43 szerű lapok abszolút elképzelhetőek, ezekkel gyakran megpróbálhatja elvinni a potot a flopon, de akár közepes kézbepárok is lehetnek nála."
    Én még gondolnék ilyen JTs,KTs szerű lapokra is, amivel sok turnon tudja ütni tovább. Ez ellen a range ellen nekem nem tetszik a raise,hisz ha feltesszük, hogy beledonkolt blöffből floppon, miért ne tehetné meg turnon is?
    Ha pedig megteszi turnon is, miért nyerjünk 1 betet a blöffjeitől, 2 helyett? (amennyiben persze ideális spr lesz turn savra)
    Szóval nálam a terv az lenne, hogy call flop, és
    a,turn üti tovább, akkor az összes kőr, összes 7-8asnál nagyobb turnon allin mennék,A,9esen callolnék, és csak Q,2,5 turnokon adnám fel
    b, csekkel, turn függvényében döntenék, hogy bet turn, sav river/ vagy mögécsekkelek(9)
    Kiváncsi lennék más mit gondol erről
    Jó az eszmefuttatás, mondjuk én foldra szavaztam, de ez a koncepció jobban tetszik!
    "Sokat gyakoroltam a szurkolást és a pozitív hozzáállást, azóta 65%-ban nyerem a flipeket"
    /Aptok/

  5. #15
    PA addict SajtiEgon avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 06.
    Hely
    Cheesewick
    Hozzászólások
    2.070

    Alapbeállítás

    Mondjuk engen ia baromira.zavarnak.az eltűnő stackméretek.

  6. #16
    Fanatikus tag nightfury avatara
    Csatlakozott
    2014. 10. 06.
    Hozzászólások
    283

    Alapbeállítás

    Sose tudom, hogy ilyenkor örüljek-e?
    Bár nem a jóra szavaztam, de megint sikerült eltalálnom a legtöbb szavazatot kapott (jelenleg 57.2%) megoldást.

  7. #17
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    nekem is tetszik, amit fkf131 írt. ez a raise flop kicsit ilyen level1 gondolkodásnak tűnik.
    Netrol likes this.
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

  8. #18
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2010. 01. 14.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    91

    Alapbeállítás

    stack-ek nem tűnnek el végképp, csak le kell nyitni az érdekes poker partik fülnél

  9. #19
    PA addict SajtiEgon avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 06.
    Hely
    Cheesewick
    Hozzászólások
    2.070

    Alapbeállítás

    Idézet nightfury eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sose tudom, hogy ilyenkor örüljek-e?
    Bár nem a jóra szavaztam, de megint sikerült eltalálnom a legtöbb szavazatot kapott (jelenleg 57.2%) megoldást.
    Ha igaznak vesszük azt az állítást, hogy a pókeresek többsége veszít, akkor nem feltétlenül...
    "Egon, ez piszok jó!"

  10. #20
    Fanatikus tag nightfury avatara
    Csatlakozott
    2014. 10. 06.
    Hozzászólások
    283

    Alapbeállítás

    Idézet SajtiEgon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha igaznak vesszük azt az állítást, hogy a pókeresek többsége veszít, akkor nem feltétlenül...
    Éreztem én!

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •