Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (25) összesen
Like Tree7Likes

Téma: Róma - Mit ajánlotok a városban?

  1. #1
    PA addict rockett avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 02.
    Hely
    Somewhere over the EV
    Hozzászólások
    4.284

    Alapbeállítás Róma - Mit ajánlotok a városban?

    Júliusban Rómába látogatok, szigorúan pókermentes aktív kikapcsolódásra. Ötleteket várok, mit érdemes megnézni, mire figyeljek, kedvenc helyek stb. Várom a tapasztalataitok, ajánlásaitok, remélem akad!
    "Egy jó játékos nem tol all int ász hármassal!"(random fish, Sopron)
    https://gamblerlife.blog.hu/

  2. #2
    Fanatikus tag hokuszpoker avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 23.
    Hozzászólások
    352

    Alapbeállítás

    be fogsz rosálni a melegtôl, a standard látnivalókon felül nekem Vatikán nagyon tetszett. Szerintem az olasz kaja nagyon finom, nézd meg a római vakációt audrey hepburnnel, abban minden benne van
    A tengerpart nem túl szép a sötét homokkal de isteni volt a tenger gyümölcsei spagetti

  3. #3
    PA addict rockett avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 02.
    Hely
    Somewhere over the EV
    Hozzászólások
    4.284

    Alapbeállítás

    Idézet hokuszpoker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    be fogsz rosálni a melegtôl, a standard látnivalókon felül nekem Vatikán nagyon tetszett. Szerintem az olasz kaja nagyon finom, nézd meg a római vakációt audrey hepburnnel, abban minden benne van
    A tengerpart nem túl szép a sötét homokkal de isteni volt a tenger gyümölcsei spagetti
    Nem hiszem, hogy melegebb lenne, mint Máltán, délebbre lakom most elvégre. Ahhoz érdemes tartani magunkat, hogy 11 és 3 között ne flangáljunk a tűző napon, és legyen velünk elég víz. Vatikán mindenképpen tervben van, köszi!
    "Egy jó játékos nem tol all int ász hármassal!"(random fish, Sopron)
    https://gamblerlife.blog.hu/

  4. #4
    Tag
    Csatlakozott
    2012. 06. 03.
    Hozzászólások
    121

    Alapbeállítás

    Ket eve voltam Romaban, es a következöket ajanlanam: mi a közlekedesünkröl a turista buszok egyikevel gondoskodtunk, amit barmelyik nevezetessegnel megtalalsz, ha jol emlekszem a "sarga busz" volt a legolcsobb 3 napos jegy 12 Euro, es annyiszor szallsz fele es le ahanyszor szeretnel.
    Nevzetessegek: -Vatikan, több nyelven kinal több iroda is vezetest, altalaban 3 ora mire körbe visznek
    -Colosseum: kötelezö megnezni!!!! egyszerüen fantsztikus, mind a mereteiben, mind a törteneteben
    -Pantheon
    -fontana di trevi: szokas hattal visszafele apropenzt dobni a kutba
    -piazza di spagna: este gyönörüen ki van vilagitva, leginkabb akkor erdemes megnezni
    Nekünk a harom napba ennyi fert bele, összbenyomasom Romarol, hogy a törtenelmi resze gyönyörü, de nagyon tulzsufolt, pedig mi telen voltunk, maga a varos tiszta szemet sajnos mivel rengeteg a "kipakolo rendör elöl menekülö" szinesbörü arus.
    Amit meg ajanlok, hogy ha etkezni mentek akkor kicsit tavolodjtok el a turistanevezetesegtöl, föleg Vatikannal, mivel nagy különbseg lesz tapasztalhato arban es minösegben is.
    Remelem segitsegedre voltam.
    rockett likes this.

  5. #5
    PA addict rockett avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 02.
    Hely
    Somewhere over the EV
    Hozzászólások
    4.284

    Alapbeállítás

    Idézet mohykan1981 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ket eve voltam Romaban, es a következöket ajanlanam: mi a közlekedesünkröl a turista buszok egyikevel gondoskodtunk, amit barmelyik nevezetessegnel megtalalsz, ha jol emlekszem a "sarga busz" volt a legolcsobb 3 napos jegy 12 Euro, es annyiszor szallsz fele es le ahanyszor szeretnel.
    Nevzetessegek: -Vatikan, több nyelven kinal több iroda is vezetest, altalaban 3 ora mire körbe visznek
    -Colosseum: kötelezö megnezni!!!! egyszerüen fantsztikus, mind a mereteiben, mind a törteneteben
    -Pantheon
    -fontana di trevi: szokas hattal visszafele apropenzt dobni a kutba
    -piazza di spagna: este gyönörüen ki van vilagitva, leginkabb akkor erdemes megnezni
    Nekünk a harom napba ennyi fert bele, összbenyomasom Romarol, hogy a törtenelmi resze gyönyörü, de nagyon tulzsufolt, pedig mi telen voltunk, maga a varos tiszta szemet sajnos mivel rengeteg a "kipakolo rendör elöl menekülö" szinesbörü arus.
    Amit meg ajanlok, hogy ha etkezni mentek akkor kicsit tavolodjtok el a turistanevezetesegtöl, föleg Vatikannal, mivel nagy különbseg lesz tapasztalhato arban es minösegben is.
    Remelem segitsegedre voltam.
    Mindenképpen segítség, köszi, hasonlókat várok még a hozzászólóktól. Nekünk 4 napunk lesz körbejárni a várost, egy fix esti program mellett. A leghasznosabb a közlekedési információ (én elsőre metróra gondoltam egyébként, közel is lesz egy állomáshoz a szállás, de még nem tudom mennyibe kerül vele az út.) Az étkezési információ is hasznos. Van olyan hely ahova érdemes előre jegyet venni (pl. Colosseum) ? Cél lenne a minél kevesebb sorban ácsorgás, amivel csak az idő megy, ebből Londonban volt elég.
    "Egy jó játékos nem tol all int ász hármassal!"(random fish, Sopron)
    https://gamblerlife.blog.hu/

  6. #6
    PA addict SajtiEgon avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 06.
    Hely
    Cheesewick
    Hozzászólások
    2.070

    Alapbeállítás

    tréfli kút
    kolosszeum
    forum romanum
    fel kell menni a szent péter tempkomban a tetejére
    vatikán

    (római vakáció limonádé de tényleg jó)
    "Egon, ez piszok jó!"

  7. #7
    Tag
    Csatlakozott
    2012. 06. 03.
    Hozzászólások
    121

    Alapbeállítás

    Vatikanba mindenkeppen erdemes elöre jegyet venni, kiveve ha "vezetett csoportal" mentek, mert akkor ök inteznek mindent. Mi amikor odaertünk metroval mentünk a szallara, de egy hatalmas keverges volt az egesz es a jegy sem a legolcsobb, de szerencsere ezeket a buszokat rögtön felfedeztük, es mint kiderül a vasutallomason is van megallo. Amugy ha teszel ezzel a busszal egy kört a varosban, es a fülhallgaton vegighallgatod a "müsort", akkor tudni fogod mit akarsz es mit nem megnezni, mert minden nevezetesseget utba ejt.

  8. #8
    PA addict SajtiEgon avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 06.
    Hely
    Cheesewick
    Hozzászólások
    2.070

    Alapbeállítás

    Idézet rockett eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Cél lenne a minél kevesebb sorban ácsorgás, amivel csak az idő megy, ebből Londonban volt elég.
    Ha egy nevezetességnek van honlapja, akkor ott keresd az online belépő váltási lehetőséget.

    Pl.
    Colosseum - Rome - Official Ticket Office
    "Egon, ez piszok jó!"

  9. #9
    Fanatikus tag DaDirk avatara
    Csatlakozott
    2008. 09. 07.
    Hozzászólások
    447

    Alapbeállítás

    Jó hely, tetszeni fog. Naplómban elég részletesen írtam a római útunkról anno.

    Google-ban kulcsszavak: DaDirk Róma 199.

    Jó utat!
    rockett likes this.

  10. #10
    PA addict rockett avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 02.
    Hely
    Somewhere over the EV
    Hozzászólások
    4.284

    Alapbeállítás

    Idézet DaDirk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jó hely, tetszeni fog. Naplómban elég részletesen írtam a római útunkról anno.

    Google-ban kulcsszavak: DaDirk Róma 199.

    Jó utat!
    Jó kis beszámoló, hasznát veszem. Különösen a taxis story érdekes, valószínűleg kihagyom a velük való bohóckodást és inkább tömegközlekedünk, amúgy se viszünk bőröndöt, hátizsákos túrát tervezek.
    "Egy jó játékos nem tol all int ász hármassal!"(random fish, Sopron)
    https://gamblerlife.blog.hu/

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •