Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (39) összesen
Like Tree16Likes

Téma: Mit játszanál?

  1. #11
    Team Hero Coach trixilw avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 27.
    Hely
    Gőzbe borulva
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet nagy-turo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! Ha valaki teljesen a nulláról, induló kezek ismerete nélkül kezdene most pókerezni, milyen anyagot ajánlanátok első nekifutásra, hol van a legjobban a stratégia és az alapok is egyben megírva és nincs is elevulva? A játékforma MTT+MTSNG lenne 0,25-1 dolláron kezdve. Kössz, ha komolyan vesztek, nincs gond ha nem
    MTT-re teljesen kezdőnek, offline irodalmat javasolnék, Harrington könyveket. Itt a shopban is elvileg megtalálható. A játék amit ő játszik természetesen már akkor is elavult volt amikor a könyvet elkezdte megírni, de rengeteg alapfogalommal tisztába lehet kerülni, mint a kezek erőssége, játékdinamika, oddsok, implied és reversed odds, outok száma, M-szám stb.
    Nincs sok értelme egy mtt regtől elkezdeni tanulni ezek nélkül.
    A nyúl baszhatja. Élesbe' hátulról.
    snghud.com

  2. #12
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 06. 14.
    Hozzászólások
    1.074

    Alapbeállítás

    Idézet Davj eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Aptok videói.
    Szerintem azok nem egészen az alapoktól indulnak, ott már kell rálátásának lennie a dolgokra, de később egyértelműen jó választás a továbbfejlődéshez, elején inkább intellipokerhez hasonló oldalt és anyagot ajánlok, bár nem tudom mennyire elavult az anyaga

  3. #13
    Őstag d-_-b avatara
    Csatlakozott
    2013. 06. 26.
    Hely
    Krung Thep Maha Nakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Ayutthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani B
    Hozzászólások
    1.088

    Alapbeállítás

    Hat igen, tobbnyire csak regi anyagok keringenek a neten. Rajottek, hogy kifizetodobb orakat adni kemeny penzekert. Talan egy backing csoportnak jo nekivagni.

  4. #14
    Idegen
    Csatlakozott
    2014. 06. 24.
    Hozzászólások
    17

    Alapbeállítás

    Ahhoz értékelhető minta kell, ja és minimum az hogy ne legyél vesztő

  5. #15
    Tag AlexMan avatara
    Csatlakozott
    2014. 12. 08.
    Hozzászólások
    149

    Alapbeállítás

    De nagyon érdekes tanácsok születtek!

    Már bocs mindenkitől, de akkor is ezt válaszolnátok, ha nem azt a játéktípust játszanátok, amit most jelenleg? Mindenki a saját lovát dicséri effektus egy kicsit közbe játszik szerintem. Én is ezt fogom tenni.

    Nos a HU, azaz, amikor ketten egymással szemben ültök és le kell győzni egymást, egy kemény, ám de a legjövedelmezőbb játékforma. Aki belevág, azt pillanatok alatt szétkapják a jobb regek.
    Pici pénzért meg már inkább máshol bohóckodnék. Egy jó coach-csal persze más a helyzet.

    SNG még hagyám, ha gyenge a mezőny és van némi fogalma az embernek arról, hogy milyen részei vannak a játéknak, ki ellen mit jó játszani, stb. De aki az induló kéz táblázattal sem rendelkezik fejben, annak ez csukott szemmel versenyautózás.

    MTT az ugyanaz mint az SNG, csak nagyobb létszámmal. Tök mindegy, hogy betonfalba vagy vasbetonba rombolsz bele a pókerautóddal. Mire kiderülnek a hibák, addigra már régen totálkár minden. Főleg a bankroll.

    1 Tudás mindenképpen kell! Könyvből, netről, havertól, mindegy, de kell.
    2 Egy-egy elbukott résznél magadtól tudnod kell elemezni, hogy kinél mi volt a hiba. Ezt tanulni kell. Az elemzést kell tanulni.
    Ha a saját hibádat fel sem ismered, akkor nincs mit kijavítani. Tolod a pénzt át másnak, aztán meg sírsz, hogy rossz széria, meg pech, meg variancia, meg a sötét manó átka.

    Kis téten cash-game. Minimális blöffel.
    Ha vesztünk, miért vesztettünk, nyerhettünk volna, vagy kevesebbet veszthettünk volna.
    Ha blöfföltünk, miért is blöfföltünk? A statok szerint működni kellett volna a blöfföknek és miért? Nagyobb téten működhetett volna, ha nem komplett idióta az ellenfelünk? Ha meg tudjuk, hogy idióta, akkor miért is sütöttük el a blöfföt?
    És máris szintlépés.

    A megfelelő cash-game tudással rendelkező játékos tud fejlődni SNG , MTT és HU irányba.
    De egy SNG szélesebb utdással nem lehet visszabutulni egy CashGame-re.

    Nekem egy nagy álmom, hogy össze kellene rakni egy 10-20 fő full nullás játékos állományt. (persze szűrés után)
    Majd bizonyos idő alatt felhozni őket NL50-100 közé és egy havi 100.000 Ft alapjövedelemre.
    Ezt ledokumentálni, és ezután már lehet orba-szájba reklámozni magunkat, hogy bárkit feltuningolunk ekkora jövedelemre. Innen már mindenki maga pókerének kovácsa.

    Ha van valami konkrét kérdés, ötlet, írj akár a fórumra, akár privátot!

  6. #16
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet AlexMan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A megfelelő cash-game tudással rendelkező játékos tud fejlődni SNG , MTT és HU irányba.
    De egy SNG szélesebb utdással nem lehet visszabutulni egy CashGame-re.
    Visszabutulni? Komoly rálátásod lehet
    Én 6 éve cash gamezek, tanítottam sok olyan játékost, aki MTT-ről/SNG-ról/HU-ról állt át CG-re, emellett nemrég én is elkezdtem HU-ot tanulni.

    Így elég magabiztosan állíthatom, hogy a helyzet az, hogy egy cash games azért áll át könnyen az általad is említett műfajokra, mert egyszerűbbek, és ahhoz, hogy CG-ben nyerő legyen, egy komoly postflop tudást, valamint stabil pókeres alapokat, gondolkodást kellett elsajátítania. A CG sokkal komplexebb játék (100bb deepről beszélek), mint a többi, szóval olyat írni, hogy visszabutulni cash gamere, elég röhejes.

    Komoly tétes SNG játékosoknál olyan koncepcióbeli postflop hibákat látok, hogy ha egy NL10-es CG tanítványomnál látnék ilyet 2-3 óra után, már akkor is a fejemet fognám, nemhogy egy komoly téten. Ezzel persze nekem nincs bajom, nem érdekel, csak gondoltam tisztázzuk, hogy mihez kell "visszabutulni"
    Utoljára módosítva: Tir-X által: 2015. 09. 22. 13:39
    chau, luckylucano and Kamanduk like this.

  7. #17
    Fáradhatatlan grinder BrenDoN avatara
    Csatlakozott
    2012. 08. 10.
    Hozzászólások
    798

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Visszabutulni? Komoly rálátásod lehet
    Én 6 éve cash gamezek, tanítottam sok olyan játékost, aki MTT-ről/SNG-ról/HU-ról állt át CG-re, emellett nemrég én is elkezdtem HU-ot tanulni.

    Így elég magabiztosan állíthatom, hogy a helyzet az, hogy egy cash games azért áll át könnyen az általad is említett műfajokra, mert egyszerűbbek, és ahhoz, hogy CG-ben nyerő legyen, egy komoly postflop tudást, valamint stabil pókeres alapokat, gondolkodást kellett elsajátítania. A CG sokkal komplexebb játék (100bb deepről beszélek), mint a többi, szóval olyat írni, hogy visszabutulni cash gamere, elég röhejes.

    Komoly tétes SNG játékosoknál olyan koncepcióbeli postflop hibákat látok, hogy ha egy NL10-es CG tanítványomnál látnék ilyet 2-3 óra után, már akkor is a fejemet fognám, nemhogy egy komoly téten. Ezzel persze nekem nincs bajom, nem érdekel, csak gondoltam tisztázzuk, hogy mihez kell "visszabutulni"
    Khmmm... Egy SNG sokkal komplexebb az ICM-hatás miatt, azonos effektív stackes spotokban is lehetnek a call/push rangek között 20-30%p-os eltérések, arról nem is beszélve, hogy mekkora különbséget okozhat pár bb diffi az effektív stackben.

    Ami miatt a CG egyszerűbb:
    Mindig ugyanannyi fő van az asztalnál (de legalább megközelítőleg).
    Nincsenek akkora eltérések a effektív stackek között a handekben, ill kisebb a jelentősége.
    Nincs ICM.

    Amúgy, ha megpróbálok veled ellentétben objektív lenni: akkor a CG-ben tényleg sokkal jobb postflop tudás szükséges.

    Ja és no off.. nem b@szogatásból, kötözködésből írtam, te cg-s vagy, neked az a játékok királya én sng-s, nekem az..

    GLATT

  8. #18
    Tag AlexMan avatara
    Csatlakozott
    2014. 12. 08.
    Hozzászólások
    149

    Alapbeállítás

    Visszabutulni, vagy nem visszabutulni, az itt a kérdés....

    Kedves Tir-X, mondj nekem jobb magyar kifejezést amire gondoltam.

    A CG-nél mindig azonos a létszám. (ha, nem akkor kiülhetek)
    Én választom meg az ellenfeleimet. (ha nem jók, akkor kiülhetek)
    Nincs ICM, se buborék stratégiák. Nincs játék kezdeti szakasza, nincsen az ellenfélnek játékstílus váltása. (mármint a stack/pozíció/ellenfél alkalmazkodás hiánya, stb.)

    Egy CG-nél mindig azonos az induló kéz táblázat. (akár statikus akár dinamikus)
    Egy SNG-nél persze hogy többet hibáznak azok akik nem tudják a játék valódi matematikáját és az ellenfelek alkalmazkodásának a kihasználását.

    Igen, SNGs nagyobb téten biztos, hogy könnyebben lehet eltévelyedett/alul képzett játékosokat találni.
    CG-n is vannak, csak hamarabb megkopasztják őket.

    Egy SNG-s vagy MTT-s hibám mire előjön (magamtól rájövök és nem a varianciára fogom) addig már jó néhány beülőt, rebuy-t áttoltam másoknak.

    Egy CG-nél látom ha hibáztam. Mindig ugyan abba az anyagi és ICM helyzetben vagyok.

    Ha profin menne az SNG/MTT és már az ellenfelek hibáit felismerve és kihasználva játszanék, akkor vétek lenne 'visszabutulni' egy egysíkú játékra, ahol az ellenfélnek nem kell folyamatosan stílust váltani a játékosok és saját deep stackjéhez viszonyítva, játékosszámhoz viszonyítva, megfelelő játékszakaszhoz való alkalmazkodás hiányát kihasználva, stb.

    Ahogy az SNG-ben csökken a deep, egyre öngyilkosabbak leszünk.

    A CG ebből szempontból kiegyensúlyozottabb.

    Több hal van a mikro és kistétes SNG-ken azt elismerem. Érthető okok miatt a hobby játékosok jobban szeretik a mini versenyeket, amik azonnal indulnak, csak egy fix összeget kockáztatnak, és sokat játszhatnak ezért a 'mozijegyért'. Majd elmondhatják, hogy a AK-jukat lejavulta a JTs lap.

    Be kéne mutatnod a Pókert egy marslakónak, melyik játéktípussal kezdenél?
    Ahol ugyanaz az indulókéz.
    Ahol mindig ugyanannyi az ICM.
    Ahol módodban áll megszakítani a játékot, ha egy sokkal jobb ellenfél van az asztalnál.
    azaz cashgame

  9. #19
    Őstag d-_-b avatara
    Csatlakozott
    2013. 06. 26.
    Hely
    Krung Thep Maha Nakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Ayutthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani B
    Hozzászólások
    1.088

    Alapbeállítás

    Ezzigen tezsvírem
    iDonkey likes this.

  10. #20
    Tag AlexMan avatara
    Csatlakozott
    2014. 12. 08.
    Hozzászólások
    149

    Alapbeállítás

    Ja, mert hogy azt mondjátok, hogy a halak SNG-vel kezdik, és lövésük sincs a jó játékról.
    Aki meg CG-zik, az meg képzettebb és az ellenfelei is képzettebbek (főleg postflop) és azért keményebb a CG.
    Brrrr.... De ne így hasonlítsunk.

    SNG játék összetettebb. Nyilván ha sok hal van körülöttünk, könnyebb a mezőny és könnyebb nyerni is.

    CG egyszerűbb, de igen nehezebb postflop döntéseket hozni, még SNG-ben már muszáj meglépni akár már az SPR miatt is.

    Nem biztos, hogy egyszerűbb út, főleg ha alapoktól kell valakit felépíteni.

    Az ICM kvízben nem vagyok éllovas. Valamikor dobjak egy TT-t vagy egy JJ-t is, de van, hogy egy 66-tal all-in kell, hogy menjek. Ezt azért magyarázzam el egy kezdőnek, hogy megértse és átlássa. Persze ha olyanok az ellenfeleim, hogy vagy jön a lap, vagy nem, ott mindegy, hogy milyen játékot játszunk.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •