Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (39) összesen
Like Tree16Likes

Téma: Mit játszanál?

  1. #21
    Fáradhatatlan grinder hosocske avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    993

    Alapbeállítás

    "A CG-nél mindig azonos a létszám. (ha, nem akkor kiülhetek)"

    ja csak ezzel sokszor buknál egy rakás EV dollárt + normálisabb téteken elég gyakori, hogy nem fut fullon az asztal

    "Én választom meg az ellenfeleimet. (ha nem jók, akkor kiülhetek)"

    Mintha SNG-n nem az menne hogy mindenki nézi kik regeltek be előtte


    Nincs ICM, se buborék stratégiák. Nincs játék kezdeti szakasza, nincsen az ellenfélnek játékstílus váltása. (mármint a stack/pozíció/ellenfél alkalmazkodás hiánya, stb.)

    "Egy CG-nél mindig azonos az induló kéz táblázat. (akár statikus akár dinamikus)"

    az indulótáblázat is elég vicces ha már csak egy NL100 at nézünk megint **** nagy EV bukás, ezen kívűl pont egy SNG-s mondja ezt ahol a push fold szakaszban a partik jó 70%-a táblázatok alapján megy míg cash-nél kis túlzással nem tud végigmenni egy parti se táblázat alapján

    "Egy CG-nél látom ha hibáztam. Mindig ugyan abba az anyagi és ICM helyzetben vagyok."

    ó ha mindig látnánk amikor hibázunk...

    ez az ICM helyzet is elég vicc, egy mi is kerülhetünk deepre vagy ha az ellen SS MS akkor ellenük már ugye más a effective stack méret is

    "Ahogy az SNG-ben csökken a deep, egyre öngyilkosabbak leszünk. "

    ezt nem is tudom hova tenni semmi értelme, csak jól hangzik


    Be kéne mutatnod a Pókert egy marslakónak, melyik játéktípussal kezdenél?
    Ahol ugyanaz az indulókéz.
    Ahol mindig ugyanannyi az ICM.

    Hát sztem hyper HU SNG-t ha az a cél, hogy gyorsan nyerjen, de SNG-t is előbb mint CG-t. nézd csak meg kb az összes backing csoport vmi SNG fajtát oktat, mivel azt lehet könnyebben betanítani egy olyan szintre, hogy nyerő lehessen vkiből (nyerő alatt mondjuk azt értem aki hosszú távon stabilan tud legalább 10 dollárt hozni óránként.)

    Ettől függetlenül nem mondom, hogy a CG nehezebb lenne egyszerűen más kell hozzá. Sztem pl Cg-nél sokkal fontosabb a tehetség ha lehet ilyet mondani, SNG-nél meg a háttérmunka, ezért is tud ott jobban működni egy csoport.
    Utoljára módosítva: hosocske által: 2015. 09. 22. 15:59
    Tir-X and csabacz like this.

  2. #22
    Tag AlexMan avatara
    Csatlakozott
    2014. 12. 08.
    Hozzászólások
    149

    Alapbeállítás

    Hosocske!
    Értem én, hogy bele kell kötni az egyértelmű mondatokba is. Nem haragszom én ezért.


    Az, hogy most 5-en vagy 6-an ülünk a CG asztalnál, bár számít, de nem lét kérdés.
    Ha már 3-an ülünk a CG asztalnál, az már a rake miatt is tutál gáz.
    Egy SNG-s játékos tökéletesen HeadsUpoljon is ha már csak ketten vannak a finishben.


    Továbbá,
    Jó hogy SNG-nél is nézed, hogy kik regeltek be előtted, de hogy kik utánad, arról fogalmad sem lesz. Ha meg 6 táblát indítasz, akkor meg tökmindegy, mert úgy se tudsz normálisan szelektálni.


    Bocs, én nem vagyok SNG-s.
    De mi az, hogy NL100-on nincs induló kéz táblázat? Ja, hogy nincs kinyomtatva, mint a kicsi csiráknak a képernyő mellé?
    Vagy hogy folyton tágítani, vagy szűkíteni kell a ranget. Attól még táblázat. Na jó range. De egy laptartomány, amit nevezhetsz akárhogy.


    Az SS és MS miatt persze itt is lehet deep és effektiv stack. Nem is tudnak sokan alkalmazkodni ehhez. Aki már itt sem tud alkalmazkodni rendesen egy SS Stratégiához, az mit csinálna egy SNG-n?
    ICM az akkor is ICM hatás, ha elfogadod ha nem.


    Amit én mondtam "Ahogy az SNG-ben csökken a deep, egyre öngyilkosabbak leszünk. "
    Amit Te mondtál **ezt nem is tudom hova tenni semmi értelme, csak jól hangzik**


    csökkenő deep esetén SS játékstílus lesz a mérvadó, amely nem a póker szépsége.








    Amit a végén írsz, azt nem értem.
    Azért könnyebb az SNG, mert a backing csoportok erre álltak rá?


    Tudtommal a HU-ba lehet a legtöbbet keresni. Akkor miért nem arra álltak rá mindannyian?


    De most már fogalomzavar kezd kialakúlni, hiszen :
    Jobb ezt a játékot játszani
    jobb mert jobban lehet keresni
    jobb mert könnyebb jó döntést hozni
    jobb mert van tehtetségem, háttérmunkám, stb.


    mindegyik jobb.


    Mit tanítanál egy marslakónak?
    "Hát sztem hyper HU SNG-t ha az a cél, hogy gyorsan nyerjen, de SNG-t is előbb mint CG-t."
    Na ezért nem kaptunk még marlakó inváziót. Elment a kedvük a megszállástól! )








    Abban remélem mindenkivel egyet értünk, hogy ha
    SNG-nél
    jól kell játszanod 10-2 főig létszámtól és stacktől függően.
    Aztán jól kell HeadsUpolni a végén.


    CG-nél meg csak jól kell játszani!

  3. #23
    Fanatikus tag Kamanduk avatara
    Csatlakozott
    2013. 04. 02.
    Hozzászólások
    275

    Alapbeállítás

    Leegyszerűsíteni az SNG-t is le lehet: az elején legyél tight, aztán meg LAG Csak ennyi kell. Bárki meg tudja csinálni, nem?
    Nincs bukó session, csak túl rövid session.

  4. #24
    Őstag d-_-b avatara
    Csatlakozott
    2013. 06. 26.
    Hely
    Krung Thep Maha Nakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Ayutthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani B
    Hozzászólások
    1.088

    Alapbeállítás

    Vagy, vagy megnyered, vagy nem

  5. #25
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 02. 10.
    Hely
    Miskolc
    Hozzászólások
    78

    Alapbeállítás

    Jah, 50-50, vagy jön a lap vagy nem.
    Én évekig cg-ztem nl10-100ig minden limiten, közelmúltban csoporttal elkezdtünk HUSNG-t tanulni, -nyilván megvan ennek is a "szépsége"- így váltás után jóval könnyebbnek érzem mint a cg-t.

  6. #26
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet AlexMan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egy CG-nél mindig azonos az induló kéz táblázat. (akár statikus akár dinamikus)
    Hát ezen kifeküdtem Azonos indulókéz táblázat, omg, miről beszélsz?

    Idézet AlexMan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha profin menne az SNG/MTT és már az ellenfelek hibáit felismerve és kihasználva játszanék, akkor vétek lenne 'visszabutulni' egy egysíkú játékra, ahol az ellenfélnek nem kell folyamatosan stílust váltani a játékosok és saját deep stackjéhez viszonyítva, játékosszámhoz viszonyítva, megfelelő játékszakaszhoz való alkalmazkodás hiányát kihasználva, stb.
    Ezt is honnan vetted? Mi az, hogy nem kell alkalmazkodni? Mennyi cash gameztél eddig? Print screeneld le ezt a hsz-edet, aztán játssz még néhány évet, és olvasd el utána. Hidd el, jókat fogsz röhögni.

    A mondandómban amúgy azt kellett volna kiemelnem, hogy véleményem szerint kevesebb idő kell egy jó, gyakorlott CG-esnek, hogy elsajátítsa a HU SNG-t, mint fordítva.
    Egyéb SNG műfajokban, ahol jelen van az ICM hatás, ez már lehet, hogy nem így van. Ezekről nem tudok nyilatkozni, mivel csupán alapismeretekkel rendelkezem az ICM-ről. Szóval elismerem abszolút, hogy vannak komplex játékformák a CG-en kívül is, nem is én voltam, aki szerint butulni kell egy adott játéktípushoz
    Én csak próbáltam rámutatni, hogy röhejes kijelentés, hogy a cash gamehez le kell butulni.

    Plusz amit hosocske írt a végén, azt is kiemelném. Nem véletlen, hogy SNG backing csoportok aratnak a világon mindenfelé a legjobban. Sok emberrel dolgoztam már együtt, és átéltem már jópár száz óra oktatást mindkét oldalról, szóval van mire építenem, amit írok. Biztosan nem véletlen, hogy a CG backelések kevésbé sikeresek, mint a SNG backelések, a tapasztalat azt mutatja, hogy könnyebb beleverni az emberek fejébe a nyerő stratégiát, ez pedig nyilván csak egy okból lehet, az pedig az, hogy nem olyan komplex. Arról hadd ne beszéljek, hogy sokkal-sokkal kevésbé kell stabil mental game a SNG-hoz. Ezt is tapasztalatból mondom, amit én láttam mindenfelé, az az, hogy a legnagyobb tiltmonkey is lehet nyerő SNG-s, de cashen nem lenne nyerő.
    Utoljára módosítva: Tir-X által: 2015. 09. 22. 19:25
    luckylucano likes this.

  7. #27
    Fáradhatatlan grinder hosocske avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    993

    Alapbeállítás

    Vagy nem tudod értelmezni a mondatokat amiket leírtam, vagy csak nagyon elvakultan utálod a cg-t

    1 dolgot azért kiemelnék

    "Tudtommal a HU-ba lehet a legtöbbet keresni. Akkor miért nem arra álltak rá mindannyian?"

    PPB-nél van HU szekció
    MRJ-éknél van HU szekció
    HU Angel-nél van HU szekció

    Kül Tir-x nagyon szépen leírta a végén a dolgokat.

  8. #28
    Team Hero Coach trixilw avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 27.
    Hely
    Gőzbe borulva
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    most komolyan összehasonlítjátok a trolit meg a vonatot aztán arról veszekedtek, hogy melyikkel lehet jobban csajozni? Necsináljátokmá...

    A nyúl baszhatja. Élesbe' hátulról.
    snghud.com

  9. #29
    PA addict rockett avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 02.
    Hely
    Somewhere over the EV
    Hozzászólások
    4.284

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Arról hadd ne beszéljek, hogy sokkal-sokkal kevésbé kell stabil mental game a SNG-hoz. Ezt is tapasztalatból mondom, amit én láttam mindenfelé, az az, hogy a legnagyobb tiltmonkey is lehet nyerő SNG-s, de cashen nem lenne nyerő.
    Nem igazán értem, ez a kijelentés min alapszik. Ha cash game közben tiltre mész, bármikor otthagyhatod az asztalt. SNG közben nem, és minél több asztalon játszol, illetve minél lassabb struktúrájú játékokat, ez annál rosszabbul érint, ha hajlamos vagy rá.

    A CG vs (HU)SNG vita az én szemszögemből: Mindkét játéknak megvan a szépsége és árnyoldala, CG sajnos szerintem egyszerűen haldoklik. Persze lehet nyerni, ha valaki beletszi az energiát, de a gyors játékok sokkal jobban vonzzák a fisheket, sng-ből is inkább a turbó, de főleg a hyper pörög. A 6max CG nehézsége, hogy sokkal nehezebb a kompetensebb ellenfeleken fogást találni, nem is a postflop játék miatt, részben több ellenfél miatt, a multiway potok is bonyolítják a helyzetet. Szerintem amiért könnyebb (HU)SNG-n nyerni, az nem azért van, mert maga a játék egyszerűbb lenne, inkább azért, mert 1v1 sokkal jobban és hamarabb ki tudod aknázni az ellenfél hibáit.

    Mindkét játéktípusban van tapasztalatom, husng-n értem el több sikert, igaz, jobban meg is szerettem ezt a játékformát és sokkal több energiát pakoltam bele, ezt tagadhatatlan.
    hosocske likes this.
    "Egy jó játékos nem tol all int ász hármassal!"(random fish, Sopron)
    https://gamblerlife.blog.hu/

  10. #30
    Őstag d-_-b avatara
    Csatlakozott
    2013. 06. 26.
    Hely
    Krung Thep Maha Nakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Ayutthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani B
    Hozzászólások
    1.088

    Alapbeállítás

    hosocske likes this.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •