Eredmény: 1 - 8 (8) összesen
Like Tree2Likes
  • 2 Post By radír

Téma: Ismét a HUD-ról folyik a vita - be kéne építeni a kliensbe?

  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Ismét a HUD-ról folyik a vita - be kéne építeni a kliensbe?


  2. #2
    PA addict iKeksz avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.273

    Alapbeállítás

    ArtyMcFlynak k.urva nagy igazsága van ebbe. Én is utálom a matekot, ha ez akkoriban lett volna mikor elkezdtem pokerezni és fura számokat látnék, amik állandóan változnak tuti nem játszottam volna többet.

  3. #3
    Lelkes újonc LordLepeny avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 14.
    Hozzászólások
    62

    Alapbeállítás

    Ez inkább már nem játszó játékosokat csábít vissza. Azokat akik úgy gondolják , hogy huddal megér az egész még egy próbát.
    Aki viszont el akar kezdeni pókerezni az úgy is el fog ha meglátja, hogy van egy ismerőse aki játékkal 2x 4x 10x annyit keres mint ő. De ez a játékos már huddal tanul jatszani. Erősebb mikrolimit kevesebb medium stake-ig eljutó játékos.
    De mindenesetre egy kezdőnek ugyanolyan jó érzés megnyerni a havi fizetése negyedét huddal mint hud nélkül.

    Meg ezt a Jivarot ki lehet bírni nem akkora fekete mágia.

  4. #4
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 09. 17.
    Hely
    Tatabánya
    Hozzászólások
    225

    Alapbeállítás

    kár hogy nem én találtam ki ezt az igyenhud oldalt!

  5. #5
    Őstag RegGeri avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 03.
    Hely
    Valuetown
    Hozzászólások
    1.576

    Alapbeállítás

    Én nem örülnék, ha be lenne építve a kliensbe a HUD.
    "Ha meg megad, akkor várjuk a csodát." szekelygore

  6. #6
    Fanatikus tag radír avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    394

    Alapbeállítás

    aki jelenleg nem használ HUD-ot, azt akkor sem fogják érdekelni a statok, ha be lesznek építve a kliensbe.
    nem értem ezt az egész hisztit amúgy, vannak alap statokat mutató ingyenes HUD-ok is a piacon, és a legfejlettebb tracking szoftverek kistétes verziói is már elérhetők 50-60$ körül... eddig is mindenki számára elérhetőek voltak.
    aki meg annyi energiát fordít a játéka fejlesztésébe, hogy még csak nem is hallott a létezésükről, és eddig ezért nem használta őket, annak szintén nem a kliensbe épített HUD fogja a megváltást jelenteni.
    "Even a bad reason is better than no reason."

  7. #7
    Fanatikus tag nightfury avatara
    Csatlakozott
    2014. 10. 06.
    Hozzászólások
    283

    Alapbeállítás

    Van reális esélye, hogy hamarosan a starson sem lesznek használhatóak a HUD-ok?
    Dobhatom ki a HM2-öt, vagy mehetek másik terembe, ha használni szeretném?

  8. #8
    Fanatikus tag radír avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    394

    Alapbeállítás

    meg lennék lepve ha a stars ilyen szintű változást eszközölne.

    Nemrég váltottam néhány levelet a supporttal, ott annyit írtak, hogy a jövőben lehet számítani rá, hogy további seating scripeket is be fognak tiltani, amint a mostani "kör" rendben lezajlott... ez alatt gondolom azt értik, hogy ha lenyugodtak a kedélyek, és mindenki elfogadta és megszokta a változásokat, akkor jöhet egy újabb adag.

    ebből 2 dolgra tudok következtetni:
    1) a support kifejezetten csak a seating scripteket említette, és azokat az eszközöket amiben valamilyen beépített (esetleg, de nem feltétlenül autómatizált) döntéshozatali logika található (seating scripteknél a döntéshozatali logika a nyerő játékosok elkerülése, és a fish-ek levadászása). a HUD-okat, tracking szoftvereket nem említették, és a fenti definíció sem vonatkozik rájuk (döntéshozatali logika), úgyhogy szerintem ettől nem kell tartani.

    2) ahogy a válaszukból látszik, a változásokat igyekeznek fokozatosan, lépcsőzetesen bevezetni, úgyhogy ha szóba is jön a HUD-ok és tracking szoftverek tiltása biztosan nem egyik napról a másikra fog megtörténni, és biztosan nem a közeljövőben. Ha hozzá is nyúlnak a témához, szerintem csak valamilyen szinten korlátozzák a működésüket, egyből tiltani biztosan nem fogják.

    De szerintem a legfontosabb, hogy az elemző/tracking programok és velük együtt a HUD-ok egyszerűen olyan szinten szerves részévé váltak az online pókernek, és olyan régóta használjuk őket (mikor jelent meg a PT1? szerintem több mint 10 éve), és nem csak játék közben, hanem sessiönökön kívüli, utólagos elemzőmunkára, hogy ha egy Stars szintű piaci szerelő megpróbálna a Partyhoz hasonlóan fellépni ellenük, azzal igen csúnya méhkast piszkálna meg.

    Arról nem is beszélve, hogy az igazi egyenlőtlenségekhez szerintem pontosan ezeknek a programoknak a tiltása vezetne. Most mindenkinek adott a lehetőség, hogy akár ingyenesen, akár minimális anyagi ráfordítással használjon valamilyen trackert. Onnantól, hogy hivatalosan tiltva lennének, egészen biztos vagyok benne, hogy beindulna az underground script gyártás, amik a Stars kliens-t megkerülve rögzítenék a handhistory-kat, amik aztán betölthetőek lennének a PT-be HM-be stb... azzal a kivétellel, hogy ezekért a scriptekért, pont úgy ahogy az igazán durva seating scriptekért súlyos dollár ezreket kell majd fizetni (akár havi szinten), mert olyan szintű versenyelőnyt jelentenek majd a használóik számára.

    Na innentől kezdve lesz igaz az amiért sokan már most is sírnak (totálisan alaptalanul), hogy a HUD jogosulatlan előnyhöz juttat bizonyos játékosokat.
    Most bárki használhatja, tehát senkit nem juttat jogosulatlan előnyhöz. Onnantól kezdve, hogy tiltva lesz ez megváltozik.

    Ez rögtön 2 olyan probléma, amit a Stars szerintem nem szeretne a nyakába venni.
    1) biztos, hogy lázadás lenne ha a party-hoz hasonlóan lépnének fel a HUD-ok ellen. Baromi régóta használjuk ezeket a a programokat, alapvető része annak amit ma online pókernek (HE, PLO) nevezünk... sőt az élő póker sem tartana ott ahol, ha ezek a programok nem léteznének.

    2) egy újabb "jogosulatlan előnyszerzési" lehetőségnek nyitnának kiskaput, valamint az ebből fakadó visszaélések megelőzése, felkutatása, kezelése komoly erőfeszítéseket igényelne a stars-tól.

    nem hiszem, hogy ebbe szeretne belepiszkálni az amaya.

    a seating scriptek, ültetőprogramok és egyéb autómatizált döntéseket támogató szoftverek nem tekintenek vissza ilyen múltra, nem képezik elválaszthatatlan részét az online pókernek, sok esetben nem is férhetőek hozzá bárki számára, és a tracking és hud programokkal ellentétben bizonyos lépéseket képesek a játékos helyett autómatikusan megtenni (vagy legalább javaslatot tenni rá), úgyhogy azokkal más a helyzet.
    iKeksz and Aenima like this.
    "Even a bad reason is better than no reason."

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •