Oldal: 37 / 39 ElsőElső ... 273536373839 UtolsóUtolsó
Eredmény: 361 - 370 (384) összesen
Like Tree90Likes

Téma: Paintech, GoPro project

  1. #361
    Fanatikus tag Fluxxxi avatara
    Csatlakozott
    2014. 05. 08.
    Hozzászólások
    333

    Alapbeállítás

    ...és a sokadig visszatérés alkalmából, egy kis visszatekintés következik...

    Kicsit több mint egy hónapja Pestre költöztem. Előzetesen úgy gondoltam, hogy majd könnyen találok munkát a szakmámban mert ahonnan jöttem ott gyárak tömkelege volt, így ott az ilyesfajta humán erőforrás ér is valamit, még ha nem is világkarriert de valamit igen. Hát, ennek ellenére egyelőre nincs "munkám". Vagyis hát van, méghozzá nehéz fizikai munka. Én mint hajdani irodai "aktakukac" elég nehezen vettem, hogy kemény ~ 2 dolláros órabérben napi 10 órát melózzak úgy, hogy aztán mikor hazaérek már ne legyen sok kedvem bármi produktivitást is felmutatni. Így hát, új motivációkkal, életszemlélettel, elvárásokkal és reményekkel vágtam bele újra a pokerbe.

    Az "alapoktól" kezdem újra, de egy kicsit más szemszögből. Már néhány napja újra játszom, és képzeld, még nem játszottam NL100-on. Dúrva dolgok ezek. Itt állok a világban, "nincs semmim", és kezdem megérezni a bőrömön, hogy mit is jelent a munka, mi az alázat, és Imánuel Jézus Krisztus szeretetének árama. Na jó...hagyjuk a hülyeséget

    Igen, újra játszom. Igen, az kezdetekkor fellépő hibáim még így is előkerültek a napokban. De néhány dologban mégis különbözik a jelenlegi helyzet a legutóbbi bármelyiktől: vannak céljaim, elképzeléseim, van motivációm. De nem sietek sehova annak ellenére sem, hogy jelenleg nincs állandó bevételi forrásom. Nem akarom újra elb*szni az egészet, és nem is fogom. Ámen.

    Amint lesz valami fejlemény, amiről érdemesnek gondolok értekezést tartani írok.

    Addig is élvezetes időtöltést az asztaloknál!

    #snuss#coffee#sleeponly4hoursaday#beahero#GoPro
    iKeksz, Netrol, Kamanduk and 2 others like this.

  2. #362
    PA addict Netrol avatara
    Csatlakozott
    2013. 01. 10.
    Hely
    Apraja falva
    Hozzászólások
    2.206

    Alapbeállítás

    Csapjad neki!!
    Fluxxxi likes this.
    "Sokat gyakoroltam a szurkolást és a pozitív hozzáállást, azóta 65%-ban nyerem a flipeket"
    /Aptok/

  3. #363
    Fanatikus tag Fluxxxi avatara
    Csatlakozott
    2014. 05. 08.
    Hozzászólások
    333

    Alapbeállítás

    Igyekszem. Bár volt egy kis megcsúszásom egy baromságból adódóan, amivel sok mínuszt termeltem magamnak a napokban, de már sínen van a dolog.

    A hétvégén elég offon voltam, hanyagoltam is a pokert mert volt egy kis kaszinó bukásom, de összeszedtem magam, és konstatáltam hogy tökéletes idióta voltam. Holnap hand elemzések következnek nl5-ről, meg néhány nl10-es hand is befigyel, a rollom már megvan nl10-re de még nem érzem úgy, hogy keresni valóm van ott, úgyhogy csak szépen lassan.

    Itt az ideje új gépet vennem, mert borzalom ez a cirka 5,5 éves laptop, a kemény core2duo procival meg a többi, úgyhogy már megvan a vonal, hogy mi kellene csak azt nem tudom még hogy az intel i5-ösök vagy az amd fx7600-as processzora mellett tegyem le a voksom. Intel + Nvidia vagy AMD + Radeon?
    A gép konfigról annyit hogy 8gb ram elkél a HM meg a többi finomság miatt, nyilván valami erős procival (intel i5-5200u vs amd fx7600), a videó kártya meg már csak azért is legyen jó (nvidia GT920 vs radeon r7+). Azt hiszem az egy ideig megint tökéletesen meg fog felelni.

    Még furcsa a pesti élet, bár könnyebben megszoktam mint gondoltam, csak néha rám tör a mi a ****t csinálok én itt érzés, de hát ilyen ez a popszakma.

    Ennyit mára, további szépet a még grindoló elvetemülteknek és mindenki másnak is
    hateAllMss likes this.

  4. #364
    Fanatikus tag Fluxxxi avatara
    Csatlakozott
    2014. 05. 08.
    Hozzászólások
    333

    Alapbeállítás

    Kivételesen nem azért nem írok kétpercenként mert busto van
    Csak megy a meló, meg melókeresés meg magánélet meg szívok a HM-mel, mert nem tölti be a handjeim, meg ilyen apróságok.

    Jelentem nem tettem taccsra a rollom, élek, pirulok, de csak óvatosan.
    Netrol likes this.

  5. #365
    Lelkes újonc iDonkey avatara
    Csatlakozott
    2015. 08. 24.
    Hozzászólások
    94

    Alapbeállítás

    Szia!
    Mai napon végigolvastam a bejegyzéseket, kisebb-nagyobb megszakításokkal, mert dolgoztam, de így gyorsan elröppent az a pár óra
    Azt kell hogy mondjam, nem vagy egyedül, ez a lelki hullámvasút amin átesel, nálam is és sok más embernél is megfigyelhető volt/lesz. Variancia mindig ott lesz, "szerencse faktor" mindig ott lesz, ehhez hozzá kell szokni. Akárkinek mondtam ezt, akkor az volt rá a kérdése, hogy jó, de mégis hogyan?

    Hozzáállás.
    Nekem iPaden külön egy póker című jegyzetben az első sor az, hogy megfontoltság, higgadtság, profi hozzáállás. - mindig elolvasom és tudatosítom egy hosszabb session vagy elemzés előtt.
    Mostani kihagyásod után (még) nem írtad le a hozzáállásodat a játékhoz (ha igen akkor elnézést, hogy átsiklottam felette). Fontos, hogy -amit régebben is megjegyeztél, helyesen- ne a profitra koncentrálj. A helyes játék hosszútávon kifizetődik, ezt kell megérteni. És tényleg megérteni, nem csak hajtogatni. Ha a variancia rossz oldalán állsz, ne feledd sose, az csak egy pillanatnyi állapot. Csakis rajtad múlik, hogy ez merre mozdul el! Ezt nyilván hosszútávban értem, több tízezer-százezer leosztásra, ahol a szerencse faktor minimalizálódik, és a tudás dominál, amivel a játékosok hibáit kihasználva hatalmas előnyt szerzel, így a "k0cs0g variancia és rng" csakis nagyon minimálisan befolyásolja a winrate-ed. Erre kell gondolni és megérteni.

    nem vagyok semmilyen coach, és nem tartom magam profi játékosnak, ezeket saját tapasztalatból mondom, én is tudnék most egy hatalmas kommentet írni így ehhez kapcsolódóan, de elöljáróban csak ennyit, a többit majd akkor ha kérdés adódik,
    GL
    Fluxxxi likes this.

  6. #366
    Fanatikus tag Fluxxxi avatara
    Csatlakozott
    2014. 05. 08.
    Hozzászólások
    333

    Alapbeállítás

    Úristen, megint elment 2 hónap...köszönöm szépen a mindenképp lelkesítő bejegyzésed iDonkey! Ahogy mondják, kellett mint egy falat kenyér. Amúgy a legutóbbi próbálkozásom vége az lett, hogy összejátszottam néhány nap alatt kb 300usd játékpénzt de fel kellett áldoznom a saját élet oltárán, amit szeptemberben kezdtem meg és nem indult túl fényesen, és még most sem sokat javul. Illetőleg de, a hozzáállásom a szarhoz sokkal korrektebb, az elmult 3 hónapban annyiszor mondtam hogy lejjebb már nem lehet, hogy ott tartok, hogy fogalmam sincs mennyi pofont kapok még...most készítettem egy költségvetési tervet, hogy miként is fogom finanszírozni a jövőben az életem (lakás,rezsi,kaja,fősuli tandíj etc...) és bár van állásom egy rövid ideje, még ez sem lesz elég ahhoz hogy biztos lábra tudjak állni, így hát új terv kell. Új motiváció a játék komolyan vételéhez, nem a játékhoz, mert azt eddig is szerettem, hanem ahhoz hogy ne vágjam képem magam eszement baromságokkal a játék kapcsán. Előzetesen nem hypeolom szénné megint,hogy nekiállok játszani, majd az eredmények beszélnek maguk helyett ha szükség lesz rá. Köszönöm a hozzászólásod, és elnézést a kései válaszért de nem nagyon nézegettem a topicom egy ideje!

  7. #367
    Lelkes újonc iDonkey avatara
    Csatlakozott
    2015. 08. 24.
    Hozzászólások
    94

    Alapbeállítás

    Semmi gond nekem is hasonló céljaim vannak, magasabb limiten játszani, fejleszteni a tudásom és ami nem teljesen pókerrel kapcsolatos az az, hogy én is pesten szeretnék elhelyezkedni. Van egy jó barátom aki ugyan úgy pókerezik és ugyan ezek a céljai. Tudjuk egymást inspirálni és húzni, és szerintem minél több ilyen emberrel vagy körülvéve, akiknek ugyan azok a céljai, annál hatásosabb és motiválóbb a dolog. :-)

    Így délutánra kicsit agyhalott lettem, bár visszaolvastam a kommentet most úgy tűnik, hogy értelmes, de nézd el ha nem az GL!

  8. #368
    Fanatikus tag Fluxxxi avatara
    Csatlakozott
    2014. 05. 08.
    Hozzászólások
    333

    Alapbeállítás

    Hát a pesti létről én csak annyit mondanék, hogy annyira nem nagy királyság mint azt sokan gondolják vagy mondják. Ha csak nem valami teljesen lepusztult környéken élsz (mármint nyilván hagyományos állásügyileg) akkor én nem erőltetném a pestesdit. Én mondjuk sosem voltam városi gyerek, de pest elég hokedli minden szempontból, nyilván van jó oldala, de mondjuk nekem a sok idióta kontra jó közlekedés, kosz kontra éjjeli üzletek stb felsorolásokból nem sok van ahol pest jön ki jobban. Nyilván én csak most váltam önállóvá, nehezen is találtam értelmesnek tűnő munkát, eléggé le is rongyosodtam anyagilag, tehát egyelőre nem egyszerű az itteni lét, de úgy érzem így lassan 4 hónap után kezdek kijönni a szarból egy kicsit. Kaptam annyi nyaklevest az elmúlt 4 hónapban mint előtte 3 év alatt. Nyilván nem mondom hogy jól esett, vagy szebb lett tőle az életképem, de egyértelműen változott az értékrendem. Mondjuk visszagondolva, ez az év az elejétől egy szopás volt. Tehát összegezve mindent, nem tudom hány éves vagy, önellátó vagy e, hol élsz, kapsz e támogatást, mit dolgozol, milyen végzettséged van, milyen elképzeléseid vannak stb, mindenképp mérlegelj, mert a nehéz élet nem könnyű (:-D) de én speciel nem jó kedvemből vagyok itt.

  9. #369
    Fanatikus tag Fluxxxi avatara
    Csatlakozott
    2014. 05. 08.
    Hozzászólások
    333

    Alapbeállítás

    Első körben konstatálnom kell, hogy mit felejtettem el a legutóbbi alkalmakkor (sőt még akkor is mikor jól ment a szekér)...egyetlen egy dolgot, a dolgok alfáját és omegáját, a játék kvintesszenciáját...A Gondolkodást. Igen, elfelejtettem szisztematikusan gondolkodni, rendszerezni, és így építkezni tégláról téglára. Mint azt a legutóbbi blogbejegyzésemben is megemlítettem, kezdem felfogni a munka fogalmát. Hát ez a felismerés újabb lépcsőfok a mentállétrán. Persze ezek marginális dolgok, de itt vágjon belém a ménkű, ha csak a játékosok fele úgy ül le játszani hogy gondolkodik, úgy igazán tényleg. Új struktúrákat kell felépítenem az elmémben. A pillérek már körvonalazódnak, ez tetszik.

    ui.: Hogy lehet az, hogy bármikor visszatérek a pokerhez, egyszerűen sziporkázik az elmém, és újra látok értelmet és értéket?...Na ezért vagyok még mindig itt.

  10. #370
    Fanatikus tag Fluxxxi avatara
    Csatlakozott
    2014. 05. 08.
    Hozzászólások
    333

    Alapbeállítás

    No egyelőre parlagon vagyok, nincs rollom (nem is volt) várom az első fizetésem az új munkahelyemről, meg az autó eladást, és akkor nyugodt szívvel tudok 30 dodót (hehh) befektetni, hogy rollt építsek belőle CG-ben. Sikerült rájönni, hogyan is kell egy játékra koncentrálni mikor többféle is érdekel. A titok, hogy odafigyelsz fiacskám és nem a k*baszott álomvilágodban kergeted a csillámpónikat! Úgyhogy ez ennyi, egyelőre nem tudok érdemi információkkal szolgálni játék terén mert nem játszottam csak egy keveset. Hamarosan folytatjuk...

Címkék ehhez a témához

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •