Oldal: 85 / 87 ElsőElső ... 35758384858687 UtolsóUtolsó
Eredmény: 841 - 850 (868) összesen
Like Tree45Likes

Téma: Laptop-os topic

  1. #841
    PA addict iKeksz avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.273

    Alapbeállítás

    Hali, mostanában elég gyakran felforrósodik a laptopom (kb annyira, hogy 2mp-ig tudom ott tartani a kezem az alján). Mit tegyek, hogy ez megszűnjön?

  2. #842
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet iKeksz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hali, mostanában elég gyakran felforrósodik a laptopom (kb annyira, hogy 2mp-ig tudom ott tartani a kezem az alján). Mit tegyek, hogy ez megszűnjön?
    Tegyél alá laptop hűtőt. Nekem ha azon van, akkor nem megy a saját ventilátora, viszont ha nincs rajta, akkor pedig szinte állandóan.
    iKeksz likes this.

  3. #843
    PA addict Wildcatfish avatara
    Csatlakozott
    2010. 01. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.119

    Alapbeállítás

    Idézet lecso10 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tegyél alá laptop hűtőt. Nekem ha azon van, akkor nem megy a saját ventilátora, viszont ha nincs rajta, akkor pedig szinte állandóan.
    Meg vigye el kipucoltatni. Ha lusta van olyan hely ahol futár visszi -hozza.
    iKeksz likes this.

  4. #844
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2012. 06. 29.
    Hozzászólások
    547

    Alapbeállítás

    Laptopot vásárlás előtt állok. Kettő dolog lenne fontos: minél több asztalon szeretnék játszani PS-en (legalább 8 asztalon egymás melletti elrendezésben), a másik az, hogy megbirkózzon rajta a HUDom 2-3 giga leosztással. Mekkora képernyő és milyen egyéb paraméterek szükségesek ehhez?

  5. #845
    Fanatikus tag Aenima avatara
    Csatlakozott
    2011. 02. 13.
    Hozzászólások
    322

    Alapbeállítás

    Idézet koviii eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Laptopot vásárlás előtt állok. Kettő dolog lenne fontos: minél több asztalon szeretnék játszani PS-en (legalább 8 asztalon egymás melletti elrendezésben), a másik az, hogy megbirkózzon rajta a HUDom 2-3 giga leosztással. Mekkora képernyő és milyen egyéb paraméterek szükségesek ehhez?
    Hali!

    Közel egy éve még én is laptopon nyomtam. Érdemes lesz erős konfigurációt venned. A szentháromság amit nézned kell: processzor, RAM, merevlemez (HDD) v. SSD.
    A RAM (memória) bővíthető, de alapból legalább 8 gigásat vegyél.
    Lényeges még, h használsz-e NoteCaddy-t, mert akkor mindenféleképpen i7-es processzor kell, inkább 12+ GB RAM, és SSD nagyon ajánlott a hagyományos merevlemez helyett.
    Nekem i5 procival, 8GB ram-mal és HDD-vel sokszor lefagyott, belassult a 8 asztal PS-en! (NoteCaddy-vel!) A TableScanner is nagyon tudja használni az erőforrásokat.
    Hagyományos 15,4" képernyőn nem fognak elférni az asztalok (átfedés nélkül v. minimális átfedéssel csak 6 db, ha jól emlékszem). Én monitorra tettem ki a képet. De vannak ugyebár nagyobb méretű kijelzővel is gépek.
    koviii likes this.

  6. #846
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2012. 06. 29.
    Hozzászólások
    547

    Alapbeállítás

    Idézet Aenima eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hali!

    Közel egy éve még én is laptopon nyomtam. Érdemes lesz erős konfigurációt venned. A szentháromság amit nézned kell: processzor, RAM, merevlemez (HDD) v. SSD.
    A RAM (memória) bővíthető, de alapból legalább 8 gigásat vegyél.
    Lényeges még, h használsz-e NoteCaddy-t, mert akkor mindenféleképpen i7-es processzor kell, inkább 12+ GB RAM, és SSD nagyon ajánlott a hagyományos merevlemez helyett.
    Nekem i5 procival, 8GB ram-mal és HDD-vel sokszor lefagyott, belassult a 8 asztal PS-en! (NoteCaddy-vel!) A TableScanner is nagyon tudja használni az erőforrásokat.
    Hagyományos 15,4" képernyőn nem fognak elférni az asztalok (átfedés nélkül v. minimális átfedéssel csak 6 db, ha jól emlékszem). Én monitorra tettem ki a képet. De vannak ugyebár nagyobb méretű kijelzővel is gépek.
    Köszi szépen!

  7. #847
    Fanatikus tag Aenima avatara
    Csatlakozott
    2011. 02. 13.
    Hozzászólások
    322

    Alapbeállítás

    Idézet koviii eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszi szépen!

    Szívesen!
    Ha már lesznek konkrét kiszemelt "áldozatok", akkor linkeld be ide nyugodtan és segítek, ránézek. (Azt hiszem te írtad még valamikor régebben, hogy nem nagyon vagy képben a számítástechnikai cucokkal.)

    Annyi még, hogy márkákban, amit feltétlen nézz meg:
    - Toshiba (nekem az van, meg vagyok vele elégedve)
    - Asus (sokáig használtam ezt is)
    - Lenovo
    Ezek a legjobb ár/érték (minőség) aránnyal rendelkeznek.
    Esetleg Dell, ami jó minőség, de mindig drágább a felszereltségben hasonlóktól.

  8. #848
    Tag chaab avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 09.
    Hozzászólások
    130

    Alapbeállítás

    Még annyit, ha már proci akkor csalóka notebookokban az i7 is, mert a legtöbb "olcsóbb" modellben csak 2 fizikiai mag van +virtuális. A processzormegjelölésnél HQ végződése lesz a 4 fizikai +virtuál magos ellenben a jóval gyengébb 1 betűs U jelöléssel. i5-ben ellentétben asztalival szerintem nincs is fizikai 4 magos. Ettől függetlenül én a régi 1. generációs i7 4 magost használom ssd-el szóval a mostani i7 2 magos alap is el fogja vinni gond nélkül.
    A másik milyen oprendszert szeretnél rá tenni, mert sok új gépen a w7 már kompatibilitási problémák miatt nem megy fel vagy, ha felmegy nem feltétlen lesz stabil. Én pl w8.1-et utálom a w10 meg annyira új...
    Én is cserélnék, de kivárásra játszom, mert a notiknál a driverek vadászata nem olyan mint az asztalinál sok probléma van vele.
    Kijelző tekintetében nem tudnám elképzelni, hogy 15,4 vagy 17-es kijelzőn játsszak csak, ha nem otthonról vagyok. Ha ez sűrűn előfordul akkor a nagyobb kijelző, de így nagyobb nehezebb is lesz a géped, ha ezt a kellemetlenséget elfogadod akkor ilyet. Amúgy meg kell egy külső nagy monitor és ennyi.
    Utoljára módosítva: chaab által: 2015. 10. 17. 15:33
    koviii likes this.

  9. #849
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2012. 06. 29.
    Hozzászólások
    547

    Alapbeállítás

    Idézet Aenima eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szívesen!
    Ha már lesznek konkrét kiszemelt "áldozatok", akkor linkeld be ide nyugodtan és segítek, ránézek. (Azt hiszem te írtad még valamikor régebben, hogy nem nagyon vagy képben a számítástechnikai cucokkal.)

    Annyi még, hogy márkákban, amit feltétlen nézz meg:
    - Toshiba (nekem az van, meg vagyok vele elégedve)
    - Asus (sokáig használtam ezt is)
    - Lenovo
    Ezek a legjobb ár/érték (minőség) aránnyal rendelkeznek.
    Esetleg Dell, ami jó minőség, de mindig drágább a felszereltségben hasonlóktól.
    Vásárlás: Notebook árak összehasonlítása - 200 000 - 265 000 Ft, Raktáron, Processzor típusa: Intel Core i5, Intel Core i7, 8 GB, 16 GB memória, Kijelző mérete: 17 - 17.30", Kijelző felbontása: 1920 x 1080, Merevlemez típusa: HDD és SSD

    Ezek közül?

  10. #850
    Fanatikus tag Aenima avatara
    Csatlakozott
    2011. 02. 13.
    Hozzászólások
    322

    Alapbeállítás

    Acer E5-772G-52US

    Szinte minden paraméterben egyeznek, viszont csak ebben van SSD. És az ára is a legalacsonyabb.

    Szóval, akkor nem használsz NoteCaddy-t, és TableScanner-t sem ugye?! (Mert különben biztos kevés lesz!)

    Ha telepítesz majd, akkor az op rendszert és minden pókeres dolgot (klienst, segédszoftvereket, HH-kat, stb.) az SSD-re tedd!

    Megnéztem még Toshiba-t, Dell-t, de azok 300K+

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •