Oldal: 578 / 709 ElsőElső ... 78478528568576577578579580588628678 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 5.771 - 5.780 (7081) összesen
Like Tree444Likes

Téma: Skrill

  1. #5771
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 08. 09.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    337

    Alapbeállítás

    Aszerint, amit én találtam, nem egészen. 250ezer USD fölött vannak a high value számlák, amiket a tervek szerint 2017 szept 30-ig küldenek meg az államoknak. A low value számlákat meg 2018 szept 30-ig. Van még idő, míg ez az egész átfut, de azért para. És tényleg automatikus adatszolgáltatátsról van szó.

    30 September 2017: The first exchange of information in relation to new accounts
    and pre-existing individual high-value accounts will take place by this date.
    0 September 2017 or 30 September 2018: Information about pre-existing
    individual low value accounts and entity accounts will either first be exchanged
    by 30 September 2017, or 30 September 2018, depending on when financial
    institutions identify them as reportable accounts.

    http://www.ey.com/Publication/vwLUAssets/Numerous_countries_commit_to_early_adoption_of_OEC Ds_Common_Reporting_Standard_Statement/$FILE/2014G_CM4312_Numerous%20countries%20commit%20to%20 early%20adoption%20of%20OECDs%20CRS%20Statement.pd f

  2. #5772
    Tag
    Csatlakozott
    2011. 04. 26.
    Hozzászólások
    196

    Alapbeállítás

    Most tök mást olvastam. Azt írják, hogy a 250k a céges számlákra vonatkozik. Magánszemélyeknél nincs értékhatár.
    2017. jan 1-től kezdik küldeni az adatokat, de visszamenőleg 2016.01.01-től kezdődően.

    Ha hülyeséget írtam, akkor cáfoljatok meg.

  3. #5773
    PA addict fejes1988 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 06.
    Hely
    Somewhere over the rainbow
    Hozzászólások
    3.696
    " Üdv Barcelonából! Remélem Laci papa összecsomagolja a három nagyágyút! "

  4. #5774
    Tag
    Csatlakozott
    2011. 04. 26.
    Hozzászólások
    196

    Alapbeállítás

    középárfolyam alatt
    4000 USD eladó skrillen

    verified accountról
    személyesen
    elsősorban Budapesten
    referenciával

    érd. privátban

  5. #5775
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 10. 09.
    Hozzászólások
    274

    Alapbeállítás


    Akkor aki jövőre Skrill-ről levesz pénzt, az 2017-ben adózzon belőle?

    Mi a megoldás, ha automatikus az adatszolgáltatás, tehát a Nav-nak nem is kell kérnie.




    "barsza
    középárfolyam alatt" Levenni középárfolyam -7forintkb, mennyivel olcsóbban adod?

  6. #5776
    Tag
    Csatlakozott
    2011. 04. 26.
    Hozzászólások
    196

    Alapbeállítás

    Idézet fszt2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "középárfolyam alatt"
    Levenni középárfolyam -7forintkb, mennyivel olcsóbban adod?
    megegyezés kérdése, mennyivel szeretnéd középárfolyam alatt?
    de szerintem jobb lenne privátban, írok neked.

  7. #5777
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 22.
    Hozzászólások
    385

    Alapbeállítás

    Idézet fszt2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Akkor aki jövőre Skrill-ről levesz pénzt, az 2017-ben adózzon belőle?
    Pontosan: Akkor aki jövőre Skrill-ről levesz pénzt, az 2017-ben adózzon az összes addigi pénzkivétele után, ami a számlanyitástól zajlott, megfejelve némi bírsággal, mert ugye azt már be kellett volna fizetni? A válasz pedig valószínűleg igen lesz. De javítsatok ki, ha tévedek! Ugyanis szeretnék tévedni.

  8. #5778
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 09.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    3.478

    Alapbeállítás

    Idézet MerACE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pontosan: Akkor aki jövőre Skrill-ről levesz pénzt, az 2017-ben adózzon az összes addigi pénzkivétele után, ami a számlanyitástól zajlott, megfejelve némi bírsággal, mert ugye azt már be kellett volna fizetni? A válasz pedig valószínűleg igen lesz. De javítsatok ki, ha tévedek! Ugyanis szeretnék tévedni.
    5 év az elévülési idő, szóval max 5 évre visszamenőleg kérhetnek számon.
    Lehet, hogy nincs igazam, de szerintem kicsit túlparázzátok. Igazából a hiányos információk miatt nehéz lenne kitalálni mi lesz ennek a vége.
    De nekem úgy tűnik, hogy inkább a külföldre menekített, kint rejtegetett pénzeket akarják megtalálni. Ha jól értelmeztem, akkor első körben a számlákon lévő pénzek összegét küldik csak el nekik, utána külön kérik ki a részleteket azokról az emberekről, akik érdekesek a számukra.
    Mindezt alátámaszthatja az is, hogy a 200000 alatti utalásokkal a magyar számlákon se foglalkoztak, így szerintem ha nem pihen pár milla a számlán, akkor nem fognak kutakodni. (kopp-kopp )

  9. #5779
    kry
    kry nem elérhető
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 04. 16.
    Hozzászólások
    1.163

    Alapbeállítás

    Sajnos meg kell szüntetni a számlát, és nyitni egy újat, amiről már gyűjtik az adatokat 2016-tól, amit csak 2017-ben továbbítanak. (csak aprópénz mozgatására lesz alkalmas, amiért vagy fülön csípnek, vagy nem...)
    Az esetleges nagyobb nyeremények mozgatására én is várom az ötleteket...

    A külföldre költözésen kívül nincs öletem, de ezt ettől függetlenül is meglépte, akinek volt esze, vagy nem ilyen kibaszott lokálpatrióta mint én.

    Anglia? Hova disszidáltok ha minden kötél szakad?!

  10. #5780
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Egyértelműen túl van parázva ez az ügy! A magyar bankszámlákról is automatikus az információ szolgáltatás a nav felé. Mégsem büntetnek meg mindenkit, akinek pénzmozgás van a számláján. Szerintetek van ere bármilyen infrastruktúra a navon-belül, hogy 0-24-ben a külföldi online pénztárcákat sasolják? Az automatikus adatszolgáltatás pedig nem azt jelenti,hogy amint kiutaltál a ps-ről 1000$-t, akkor megy egy levél a navnak automatikusan, hanem a szolgáltató évente vagy bizonyos időközönként küld egy pillanatfelvételt a számládról, amin az esetek nagyrészében nem lesz sok pénz. Mindenki csinált már olyat,hogy valahonnan érkezett pár százezer forint a magyar bankszámlájára, és mégsem kérdezte meg senki,h hahó ez meg mi? ÉS az adózás? Gáz akkor lesz, ha valaki fókuszba kerül, pl vagyonosodási vizsgálat esetén. De ezt még akkor sem indítják el mindig, amikor konkrétan feljelentenek valakit. A feljelentést is meg kell alapozni stb.
    Na és mi van akkor, amikor egy évben befizetsz 5 milliónyi már leadózott usd-t a skrill számládra és kiveszel 5-t?

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •