Oldal: 9 / 21 ElsőElső ... 789101119 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 81 - 90 (203) összesen
Like Tree35Likes

Téma: Könyvek - Mit érdemes elolvasni?

  1. #81
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Valakinek megvan a Hat év Las Vegasban c. könyv?
    A szerző Bárány János.

  2. #82
    PA addict castor11 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 26.
    Hely
    Bécs
    Hozzászólások
    3.946

    Alapbeállítás

    Egyik hibám, hogy sokszor össze-vissza olvasok. Most is éppen 3 könyvet olvasok egyszerre.... (facepalm)
    Viszont időközben befejeztem ezt.
    Kicsit csalódott vagyok. Hamisítatlan Star Wars hangulat az megvan, viszont kicsit olyan a könyv, mintha az első ismétlése lenne némi kisebb változtatásokkal. Ami viszont nagyon jó továbbra is, az a csatajelenetek leírása. Kíváncsi vagyok, hogy alakul-e a véleményem, ha a 3. kötetet is elolvsom és egyben látom az egész történetet.
    Ha szereti valaki a WS univerzumot, akkor ajánlom neki, mert jó kikapcsolódás, ha viszont komolyabb történetre vágytok, akkor mást keresnék.
    Egyelőre gondolkodok, hogy mi legyen a következő áldozat. Ezeket olvasom: 1. 2. 3.
    De továbbra is van egy rakat könyv, amivel szemezek. Többen biztattak, hogy folytassam a Trónok harcát is...
    Amivel először végzek, azzal jelentkezek majd.
    Stay hungry, stay foolish!
    Ha én rng lennék, a milliónyi outból egyet csak leraknék....

  3. #83
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    Moorman's Book of Poker-t olvasta valaki? Vélemény? Esetleg, akinek megvan, megosztaná velem? Köszi
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

  4. #84
    PA addict castor11 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 26.
    Hely
    Bécs
    Hozzászólások
    3.946

    Alapbeállítás

    Pár könyv közben vagyok szokásomhoz híven, viszont most befejeztem ezt.
    Azt kell mondjam, hogy nagyon szórakoztató és könnyen olvasható kis szösszenet. Végig az az érzésem volt, mintha a Harry Pottert olvasnám. A cselekmény sodró, ámde olyan, mintha vonalzóval húzták volna meg Semmi váratlan fordulat nem volt a dologban.
    Ami jó volt, hogy jópár új dolgot tudtam meg a Görög mitológiából, ami rossz volt, hogy elbírtam volna még több információt is. Úgy gondolom, hogy ez inkább a fiatalabb generációt célozza meg, ezért ezt meg lehet bocsátani.
    Mindenképpen ajánlanám általános iskolákban minimum ajánlott olvasmánynak, mert lehet többen kapnának rá az olvasás "ízére", mint a klasszikusokkal (amelyek kiválóak, de nehezen érintettek már meg engem is...)
    Szóval kategóriájában azt mondanám, hogy 8/10 a könyv, ha ténylegesen megmérettetem az eddig olvasott könyveimmel, akkor pedig 6.5/10.
    Könnyed kikapcsolódásnak kiváló.
    Stay hungry, stay foolish!
    Ha én rng lennék, a milliónyi outból egyet csak leraknék....

  5. #85
    PA addict castor11 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 26.
    Hely
    Bécs
    Hozzászólások
    3.946

    Alapbeállítás

    Fredrik Backman: Az ember, akit ovenak hívnak

    Erről nem lehet beszélni, ezt el kell olvasni...
    Sai likes this.
    Stay hungry, stay foolish!
    Ha én rng lennék, a milliónyi outból egyet csak leraknék....

  6. #86
    PA addict castor11 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 26.
    Hely
    Bécs
    Hozzászólások
    3.946

    Alapbeállítás

    Újabb könyvet pipáltam ki mégpedig EZT
    A trilógiát is befejeztem értelemszerűen. A 3 kötetből talán ez volt a legjobb. Hamisítatlan Star Wars univerzum. A végkifejlet nekem kicsit furcsa volt, de az elgondolás nem rossz. A jellemek sajnos eléggé megrekedtek, ill ahol változás történt az mind ilyen varázsütésre történt, ami nekem kicsit zavaró volt.
    Aki szereti a Star Wars univerzumot, annak érdemes lehet elolvasnia. De egyébként a trilógiára 10/6-nál jobbra nem értékelném.
    Stay hungry, stay foolish!
    Ha én rng lennék, a milliónyi outból egyet csak leraknék....

  7. #87
    Tag kingofman avatara
    Csatlakozott
    2011. 05. 04.
    Hely
    Fehérgyarmat
    Hozzászólások
    114

    Alapbeállítás

    Todd Strasser
    A JÓFIÚ

    a vicc benne, hogy még sosem olvastam xd csak nem lehet olyan rossz

  8. #88
    PA addict castor11 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 26.
    Hely
    Bécs
    Hozzászólások
    3.946

    Alapbeállítás

    Még december végén fejeztem EZT be, de elfelejtettem ide írni.
    Szóval, nagggyon jó! A történet, amit az első részben bevezetett az író, itt folytatódik és szépen lassan bontakozik ki, viszont számomra egyáltalán nem tűnt unalmasnak. A különböző szálak elkezdenek összeérni és az ember megérti, hogy mit miért. A karakterek továbbra is nagyon jól kidolgozottak, a történet megfelelően összetett, ugyanakkor azért követhető és annak ellenére, hogy sci-fi-ről van szó nagyon sok aktuális mondandója is van. Amióta befejeztem más szemmel nézek az örökösen az okostelefonjaikon függő emberekre
    Nálam 10/9-es a könyv. Bátran merem ajánlani azoknak is, akik egyébként nem szeretik annyira sci-fi-t.
    Stay hungry, stay foolish!
    Ha én rng lennék, a milliónyi outból egyet csak leraknék....

  9. #89
    Sai
    Sai nem elérhető
    Fáradhatatlan grinder Sai avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 28.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    794

    Alapbeállítás

    Idézet castor11 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Még december végén fejeztem EZT be, de elfelejtettem ide írni.
    Szóval, nagggyon jó! A történet, amit az első részben bevezetett az író, itt folytatódik és szépen lassan bontakozik ki, viszont számomra egyáltalán nem tűnt unalmasnak. A különböző szálak elkezdenek összeérni és az ember megérti, hogy mit miért. A karakterek továbbra is nagyon jól kidolgozottak, a történet megfelelően összetett, ugyanakkor azért követhető és annak ellenére, hogy sci-fi-ről van szó nagyon sok aktuális mondandója is van. Amióta befejeztem más szemmel nézek az örökösen az okostelefonjaikon függő emberekre
    Nálam 10/9-es a könyv. Bátran merem ajánlani azoknak is, akik egyébként nem szeretik annyira sci-fi-t.
    Én még novemberben olvastam, de nekem is nagyon bejött, egyik kedvenc könyvem lett Azóta már elolvastam az Endymion-t és az Endymion felemelkedését is, ezek némiképp mások, de nekem ezek is tetszettek (az értékelések alapján sokaknak viszont nem).

  10. #90
    PA addict castor11 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 26.
    Hely
    Bécs
    Hozzászólások
    3.946

    Alapbeállítás

    Idézet Sai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én még novemberben olvastam, de nekem is nagyon bejött, egyik kedvenc könyvem lett Azóta már elolvastam az Endymion-t és az Endymion felemelkedését is, ezek némiképp mások, de nekem ezek is tetszettek (az értékelések alapján sokaknak viszont nem).
    Nekem ez a történet így volt kerek egész. Gondolkodtam, hogy nekihasalok a folytatásnak, de egyelőre inkább mást vettem kézbe. A későbbiekben még könnyen előfordulhat, hogy a maradék két részt is elolvasom, de valahogy azt érzem, hogy ezen már szinte csak rontani lehet
    Stay hungry, stay foolish!
    Ha én rng lennék, a milliónyi outból egyet csak leraknék....

Oldal: 9 / 21 ElsőElső ... 789101119 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •