Oldal: 10 / 13 ElsőElső ... 89101112 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 91 - 100 (130) összesen
Like Tree43Likes

Téma: RegGeri a +EV nyomában (SH)

  1. #91
    Őstag RegGeri avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 03.
    Hely
    Valuetown
    Hozzászólások
    1.576

    Alapbeállítás

    4. Figyelj oda az emberi szükségleteidre

    Ember vagy. Az embereknek folyamatos gondoskodásra és karbantartásra van szükségük ahhoz, hogy egészségesek maradjanak. Amennyiben nem vagy egészséges, és nem érzed jól magad, nem fogod az 'A' játékodat hozni. Tekintsük át a póker szempontjából legfontosabb tényezőket:

    Kényelem
    Ha kényelmetlenül érzed magad, zavart leszel. Szerezz be egy jó széket, egy jó monitort, és amennyire lehet, helyezd magad ergonomikus helyzetbe. Ha szükséged van néhány jó tippre, a Google a barátod. Keress rá például az "otthoni irodai ergonómia" (Home office ergonomics) kifejezésre. A találatok közül használj fel minél több tippet, hogy megóvd az egészséged, meglegyen a kényelmed, és elkerüld a csuklótáji alagút szindrómát (Carpal-tunnel syndrome).

    Kimerültség
    Ha kimerült vagy, nem fogod az 'A' játékodat hozni. Ha nem hozod az 'A' játékodat, akkor pénzt fogsz veszíteni. Függetlenül attól, hogy mennyire jó a játék, ha nagyon fáradtnak érzed magad, menj inkább aludni!

    Mentális zavarok
    Amennyiben valami nagyon leköti a gondolataidat, nehéz lesz az 'A' játékodat hoznod. A normáltól eltérő mentális állapotban jobb egyáltalán nem játszani. A drogok és a pia is megzavarják a tudatot. Egy dolog játék közben egy-két sört meginni, de egész más dolog teljesen kiütve próbálkozni a játékkal. Akármit is gondolsz erről, részegen nem vagy képes az 'A' játékodat hozni.
    Utoljára módosítva: RegGeri által: 2015. 11. 07. 20:13
    fukika likes this.
    "Ha meg megad, akkor várjuk a csodát." szekelygore

  2. #92
    Őstag RegGeri avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 03.
    Hely
    Valuetown
    Hozzászólások
    1.576

    Alapbeállítás

    5. Legyen egy tilt-vezérelt kikapcsoló gombod

    A tilt a világ első számú pókertőke gyilkosa. Általában az előző szabályok megszegése váltja ki, vagy egy egyszerű rossz széria is okozhatja. A tilt még a legmegfontoltabb játékosokat is képes felbőszíteni, nevetséges hívásokra, emelésekre és megadásokra késztetni. A tilt oka egyénileg változó, bármi kiválthatja. A mértéke személyenként változó lehet, de a tiltet lehetetlen teljesen elkerülni. Van néhány játékos, mint például Phil Ivey, aki ritkán tiltel. Amikor mégis megesik velük, akkor sem lesz olyan mértékű, hogy jelentősen befolyásolná a játékukat. A világ többi részének, amikor a tilt bármely jelét érzi magán, (nem számít mennyire enyhe, vagy látszólag ártalmatlan) ideje kilépnie, felkelnie, és valami más elfoglaltságot keresnie. A póker mindig ott lesz, amikor visszatérünk.

    Zárszó
    Amennyiben mind az 5 szabályt követni fogod, és képes vagy nyerőnek lenni a pókerben, jó esélyed van rá, hogy elkerülöd a csődöt. De ne feledd elég, ha a szabályok közül csak egyet is megszegsz, a többi hiba az ajtót áttörve érkezik majd a nyomában. Légy körültekintő, és bármelyik szabály megsértésének első jelére, hagyd el a hajót. Jusson eszedbe, hogy a póker holnap is ott lesz, de ha elveszíted a pókertőkéd, azt már soha nem tudod visszaszerezni!
    "Ha meg megad, akkor várjuk a csodát." szekelygore

  3. #93
    Őstag RegGeri avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 03.
    Hely
    Valuetown
    Hozzászólások
    1.576

    Alapbeállítás CG bankroll építés

    Mindig csodáltam azokat a játékosokat, akik komoly rollt tudtak felépíteni nulláról, vagy egy befizetésből. Nekem ez eddig nem igazán jött össze. Volt olyan, amikor én füstöltem el a befizetett kisebb összeget, volt olyan, amikor a terem (UB) ment csődbe, meg olyan is megesett, hogy egyszerűen kiutaltam azt a keveset, ami összejött.
    "Ha meg megad, akkor várjuk a csodát." szekelygore

  4. #94
    Tag kingofman avatara
    Csatlakozott
    2011. 05. 04.
    Hely
    Fehérgyarmat
    Hozzászólások
    114

    Alapbeállítás

    std játék kell micro limiten, tilt nélkül... ha nem nyersz vagy tönkremész, akkor rosszul játszol vagy iszonyat downswinged van
    /posztolod a nagyobb bukókat/nyerőket és kiderül, hogy melyik... egyiknél tehetsz ellene, másiknál meg tolhatod tovább/

    némi mennyiség is kell a minőség mellett, ha gyorsabban akarsz építkezni


    olyan teremben kell játszani ami megbízható... persze így is lehet gond, de kisebb rá az esély

    sose szabad a teljes tőkédet egy helyen tartani kivéve, ha nem érint túlságosan az elvesztése


    10-20 BI asztalszámtól függően elég, ha buksz, akkor csak pár perc a depo


    a fentebb írt mennyiség esetén időnként némi cashout is lehetséges, de építkezésnél ez nem a célt szolgálja

    egy bizonyos szint után érdemes inkább mivel később kevesebb munkával akár többet is kiszedhetsz

    nl2*10 BI=20$ nl25 20$ csak ! 1 BI* !

    nl2 megszakadsz ennyiért, nl25 meg lazán meglehet


    BRM: játékos függő, hogy mi a jó.

    amennyiben bírod a gyűrődést és képes vagy ingázni a limitek között, ha szükséges,
    akkor használj lazább BRM amivel gyorsabban tudsz építkezni. játssz kevesebb asztalon 4-6-9

    10-20 BRM

    amennyiben nem bírod és megvisel, akkor használj feszesebb BRM.
    mindkettőnek megvannak az előnyei és hátrányai is!

    30-50 BRM


    magasabb limiteken viszont szerintem már jobb a feszesebb BRM mivel kevesebb a gyengébb játékos és több a közepes/jobb.



    szóval nem kis munka kell, hogy összeszedj egy komoly rollt, de ha beleteszed és kijavítod a benned lévő hibákat, mint írtad, akkor csak idő kérdése.


    előtte azért gondold át, hogy mi is a cél főleg a reális cél és csak akkor kezd el, ha neked az megfelel.

    gl
    RegGeri likes this.

  5. #95
    Fáradhatatlan grinder regie avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 20.
    Hozzászólások
    590

    Alapbeállítás

    En mióta pokizok legalább 5x építettem 10-20 dollárból 1k+os rollt csak en mindig kivettem sajna es elölről kezdtem. Tönkre meg talan 1x mentem. Egyszer kérdéskor a strategys rollbol, amit nem en vertem el hanem a haverom akinek odaadtam, mert o mar tapasztalt volt es hátha felviszi. CG-Ben meg a kezdet az igazán nehéz. Főleg ha elotte mast toltal. MTT es sng nyeregettem, de cg-Ben sokáig nem volt kitörés. Ez am kb fel ev. Nl10-en is mindenki profinak tűnt
    Utoljára módosítva: regie által: 2015. 12. 07. 17:41

  6. #96
    Fáradhatatlan grinder regie avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 20.
    Hozzászólások
    590

    Alapbeállítás

    Azt tudom ajanlani, h keress olyan termet ahol van beginner asztal. Ha van meg ilyen. Partyn regen volt nl50-ig es csak fishekkel toltad. Olyankor rájöttem sok mindenre. Fishek elleni játék nagyon fontos ill a regekhez is máshogy álltam hozza. De sztem egy kisebb terem rossz softwerrel sokat segíthet. Pl tigergaming. Van jo fd bonus is es akadémián sem kell neha sokat bele küldeni a race-be. Es mikor elkapod a fonalat, onnantól könnyebben megy. Persze elemzés es egy pokeres gondolkodásmód nagyon fontos. Gondolkodás módot a legnehezebb megtanulni.. En is küszködök vele meg mindig, mert vannak leakek. Rangeket átnézni . Ezt tudod videobol is. Ki milyen pozibol milyen lapokkal jatszik jol. Milyen lapokkal három betel? Aztán gondolkozz el h neked ki ellen lehet jo ilyen lappal 3betelni. Mivel tudom kihozni a vakvedest különböző tagok ellen puszra? Milyen betsiz,e ellen mivel védjek? Delayed cbet mikor jo? Mikor cbeteljek? Milyen steal strategy működik neked szted a legjobban ? Pl ha sokat lopsz BU vagy egy standardabb 40-50% pfr között. Stb stb. bele kell küldeni legalább fel millió handet es utana intuiciobol is sok mindenre ra lehet jönni, de azt a szintet el kell érni mentálisan. Igazság szerint az a legjobb sztem. Nézd meg Isidurt. De az elemzés stb nélkülözhetetlen , mert nem fog mindig csak igy menni es az intuicio is azon alapszik, h tudod h milyen opciók a jók. Ezt is lehet gyakorolni. Pl egy handet hány fele képpen játszanal meg?
    Utoljára módosítva: regie által: 2015. 12. 07. 18:00
    RegGeri and ProAdel89 like this.

  7. #97
    Őstag RegGeri avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 03.
    Hely
    Valuetown
    Hozzászólások
    1.576

    Alapbeállítás

    Köszönöm a választ mindkettőtöknek! Nem vagyok teljesen kezdő, lejátszottam már 4-5 évvel ezelőtt elég sok handet mikrón. Aztán volt egy hosszabb kihagyásom, és most 2015. nyár végén újrakezdtem. Minimális Full Ring, de aztán vissza 6-Max-re. Szóval a CG pályafutásom nagy részét 6-Max-en töltöttem, van némi tapasztalatom.

    Elég sok munkát, időt tettem bele, igyekeztem odafigyelve, kipihenten, alázattal játszani. Videózás, elemzések sem maradtak el. Az igazi áttörés nem jött el, annak a bizonyos fonalnak az elkapása még várat magára. Úgy érzem, egyáltalán nincs arányban a befektetett munka, és az eredmény. Hogy mi hiányzik? Arról egyelőre fogalmam sincs.

    Jó ötlet egy kisebb teremben próbálkozni. Januárban - ha nem ábrándulok ki teljesen a pókerből addig - a Party Poker-t megnézem. A HUD nem fog hiányozni, mert azt már most sem tudok használni a PS-en (HM1-em van csak).
    Utoljára módosítva: RegGeri által: 2015. 12. 09. 10:53
    "Ha meg megad, akkor várjuk a csodát." szekelygore

  8. #98
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2015. 03. 09.
    Hozzászólások
    541

    Alapbeállítás

    Szia!

    Most néztem csak a skypeot.

    Itt írok.

    Üdv : J

  9. #99
    Őstag RegGeri avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 03.
    Hely
    Valuetown
    Hozzászólások
    1.576

    Alapbeállítás Apa, kártya!

    Az élet apró örömei. Kislányunk mostanában egyre többet próbálkozik a beszéddel. Az előbb rámutatott egy flopon a -ra a PS kliensben, és megszólalt:
    "Apa, kártya!"
    Mondanom se kell, olvadoztam a büszkeségtől rendesen.
    Flush67 and Jymaster111 like this.
    "Ha meg megad, akkor várjuk a csodát." szekelygore

  10. #100
    Őstag RegGeri avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 03.
    Hely
    Valuetown
    Hozzászólások
    1.576

    Alapbeállítás Itm

    Elértem eddigi (helyezésben) legkomolyabb versenyeredményemet. 11-ik lettem egy 7858 fős Hyper Turbo Freeroll versenyen. A nyereményösszeg felejtős, de érzésnek nem rossz.
    Jymaster111 likes this.
    "Ha meg megad, akkor várjuk a csodát." szekelygore

Oldal: 10 / 13 ElsőElső ... 89101112 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •