Oldal: 1 / 21 12311 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (207) összesen
Like Tree115Likes

Téma: AEnima PLO világa

  1. #1
    Fanatikus tag Aenima avatara
    Csatlakozott
    2011. 02. 13.
    Hozzászólások
    322

    Villanykörte AEnima PLO világa

    Sziasztok!


    Akit érdekel, itt követheti nyomon a pókeres fejlődésemet, változásaimat. Másrészt magamnak, Napló-ként is funkcionál majd a topik.

    Bemutatkozó blogomat ITT olvashatod el. (Nem túl hosszú). Van benne szó az előzményekről és pár sor magamról is.

    http://www.pokerakademia.com/poker_blogok/aenima/uton/

    A játékom: PLO 6-max CG

    Nézzük, mi lesz ebben a topikban:
    - elsősorban hand-eket fogok post-olni, amihez bárkinek a véleményét szívesen fogadom (remélem minnél többen fogtok írni)
    - legfőképpen kérdéses szituációk lesznek ezek, de elképzelhető, hogy néha lazításként 1-2 fun leosztást is bedobok majd
    - lesz pár póker-elméleti kérdésem, meglátásom, amiket megvitatnék
    - valószínűleg az eredményeket is közzé teszem majd (havi bontásban)

    Mi az, ami nem lesz:
    - panaszkodás (bad beat-ek, variancia miatt)
    - sok off-olás
    - kifogások (magammal és az eredményeimmel szemben)

    Mivel jómagam bőségesen a fejlődés útját járom, szívesen fogadok bármilyen észrevételt.
    Utoljára módosítva: Aenima által: 2016. 02. 25. 16:31
    "..de azokkal ezer % hogy nem fogja callozni a turnt.
    Ha meg callozza, akkor meg riveren ..őőő.. rábaszom!
    ..vagyis hát, bocsánat! ..rátolom."

  2. #2
    Fanatikus tag Aenima avatara
    Csatlakozott
    2011. 02. 13.
    Hozzászólások
    322

    Alapbeállítás

    Röviden egy kis előzetes:

    2014 április 1-től PLO10-ről indultam (addig már hobby player-ként PLO 2-t és 5-öt magam mögött tudtam, mindegyiken 100 buy in-t gyűjtve), majd a nagy menyiségű játékomnak köszönhetően észre vettem szeptemberben, hogy ebből még SN is lehet év végére. Meg is csináltam, de ehhez lépnem kellett 25-re, majd novemberben és decemberben 50-re. A shot-ok sajnos(!) jól sültek, EV feletti futással, amit annak tudtam be, hogy jó vagyok Egyik limitet sem vertem, csak RB-vel voltam enyhén plusszos.

    2015-öt abban a tudatban kezdtem, hogy 50-en nagy volumennel, akár BE játékkal is nagyon jó RB hozható. Grind-oltam is 10 asztalon kíméletlenül, ezt az év második feléig bírtam, addigra minden szétesett. Az EV vonal zuhant, én meg 200 buy in-nel futottam alatta. Nagyon pechesnek éreztem magam, meg úgy általában minden aspektusát rosszúl értelmeztem az egész eddigi történetemnek. Majd egy ideig játék off és csak mentális dolgokkal foglakoztam. Ez meghozta a “sikert”, átformálta azt, ahogy a póker egészére tekintek. De ezt majd valószínűleg egy külön blogbejegyzésben fejtem ki.

    A lényeg, hogy mos itt vagyok. Ez év január végétől bankroll építésbe kezdtem a nulláról.
    Most PLO10-en játszom és innen is fognak származni a post-olt handek jódarabig. Ez nem is gond, mert nyílván rengeteg beégett hiba van a játékomban, amit ki kell javítani.
    Pistapapa and CsabiST like this.
    "..de azokkal ezer % hogy nem fogja callozni a turnt.
    Ha meg callozza, akkor meg riveren ..őőő.. rábaszom!
    ..vagyis hát, bocsánat! ..rátolom."

  3. #3
    Fanatikus tag Aenima avatara
    Csatlakozott
    2011. 02. 13.
    Hozzászólások
    322

    Alapbeállítás

    ..akkor következzen az első leosztás.
    Régebben játszottam már. Aggro, sokat barellező reg-szerü ellenfél, ezért is nem 3Bet-eltem, h post-flop indukáljam.
    Ellen statjai 2,4K minta alapján: 49/11/6,3 Fold to flop XR: 42 Float on Turn: 67 WSD: 48 WTSD:25

    Poker Stars $0.05/$0.10 Pot Limit Omaha Hi - 5 players
    DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

    BTN: $21.25
    SB: $15.96
    Hero (BB): $13.99
    UTG: $11.23
    CO: $23.01

    Pre Flop: ($0.15) Hero is BB with A :diamond: 2 :diamond: A :spade: K :club:
    1 fold, CO raises to $0.35, 2 folds, Hero calls $0.25

    Flop: ($0.75) 9 :spade: K :diamond: J :diamond: (2 players)
    Hero checks, CO bets $0.72, Hero raises to $2.88, CO calls $2.16

    Turn: ($6.51) K :spade: (2 players)
    Hero checks, CO bets $3.11, Hero calls $3.11

    River: ($12.73) 7 :heart: (2 players)
    Hero checks, CO bets $7.70, Hero folds

    Final Pot: $12.73
    CO wins $12.19
    (Rake: $0.54)


    Turn még megadtam, nem a 2 A out-ban bízva, de az a fél pot-os size-ing... Dobás lenne a jó? Mert gondolom a push-nak nem sok értelme van, Raise/Fold-olni meg kár lenne, nincs már FE.
    Utoljára módosítva: Aenima által: 2016. 02. 25. 17:11
    Pistapapa likes this.
    "..de azokkal ezer % hogy nem fogja callozni a turnt.
    Ha meg callozza, akkor meg riveren ..őőő.. rábaszom!
    ..vagyis hát, bocsánat! ..rátolom."

  4. #4
    Fanatikus tag Pistapapa avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 28.
    Hely
    Verébtanya
    Hozzászólások
    470

    Alapbeállítás

    Idézet Aenima eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Röviden egy kis előzetes:

    2014 április 1-től PLO10-ről indultam (addig már hobby player-ként PLO 2-t és 5-öt magam mögött tudtam, mindegyiken 100 buy in-t gyűjtve), majd a nagy menyiségű játékomnak köszönhetően észre vettem szeptemberben, hogy ebből még SN is lehet év végére. Meg is csináltam, de ehhez lépnem kellett 25-re, majd novemberben és decemberben 50-re. A shot-ok sajnos(!) jól sültek, EV feletti futással, amit annak tudtam be, hogy jó vagyok Egyik limitet sem vertem, csak RB-vel voltam enyhén plusszos.

    2015-öt abban a tudatban kezdtem, hogy 50-en nagy volumennel, akár BE játékkal is nagyon jó RB hozható. Grind-oltam is 10 asztalon kíméletlenül, ezt az év második feléig bírtam, addigra minden szétesett. Az EV vonal zuhant, én meg 200 buy in-nel futottam alatta. Nagyon pechesnek éreztem magam, meg úgy általában minden aspektusát rosszúl értelmeztem az egész eddigi történetemnek. Majd egy ideig játék off és csak mentális dolgokkal foglakoztam. Ez meghozta a “sikert”, átformálta azt, ahogy a póker egészére tekintek. De ezt majd valószínűleg egy külön blogbejegyzésben fejtem ki.

    A lényeg, hogy mos itt vagyok. Ez év január végétől bankroll építésbe kezdtem a nulláról.
    Most PLO10-en játszom és innen is fognak származni a post-olt handek jódarabig. Ez nem is gond, mert nyílván rengeteg beégett hiba van a játékomban, amit ki kell javítani.
    Sok szerencsét és kitartást kívánok testvírem
    Aenima likes this.

  5. #5
    Fanatikus tag Aenima avatara
    Csatlakozott
    2011. 02. 13.
    Hozzászólások
    322

    Alapbeállítás

    Idézet Pistapapa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sok szerencsét és kitartást kívánok testvírem
    Köszi, köszi!
    Pistapapa likes this.

  6. #6
    Őstag Marcow avatara
    Csatlakozott
    2012. 04. 22.
    Hozzászólások
    1.068

    Alapbeállítás

    Érdekes hand. Statok mit mondanak azt nem tudom. Lényegében jó a fold riveren sztem. Ő leginkább KK, JJ, 99-et reppel és flushdraws vagy SD-s 1-2 párt. A helyedben én hívtam volna meg ezt az összeget, több infód lett volna és ugyanennyibe kerül. Simán lehet nálad is monster itt. Mivel elcheckoltad, egy sor ellen kellett blöffölnie/value-znia. Ha így nézzük, akár az is lehet, hogy azért ilyen a sizing, h maradjon elég guba a riverblöffhöz és tudjon dobni ha rátolod. Totál random.
    Ilyen esetekben jó a note, hogy hasonló szituban milyet emel.
    Nálam a turn bet-fold játszik, vagy turn bet, river ch-fold.
    Aenima likes this.

  7. #7
    Fanatikus tag Aenima avatara
    Csatlakozott
    2011. 02. 13.
    Hozzászólások
    322

    Alapbeállítás

    Idézet Marcow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Érdekes hand.
    Nálam a turn bet-fold játszik, vagy turn bet, river ch-fold.

    Köszi! Tetszik, amit írtál. Így utólag visszanézve valszeg a Turn kezdeményezés jobb lett volna.
    Csak tartottam a Kx-ektől egy KJ9 fd floppon, sokminden adhatta a Raise-t (str, Kxxx SD, combo draw, amik ellen legkésöbb turn-ön már hátúl voltam..
    Pistapapa likes this.
    "..de azokkal ezer % hogy nem fogja callozni a turnt.
    Ha meg callozza, akkor meg riveren ..őőő.. rábaszom!
    ..vagyis hát, bocsánat! ..rátolom."

  8. #8
    Őstag Marcow avatara
    Csatlakozott
    2012. 04. 22.
    Hozzászólások
    1.068

    Alapbeállítás

    Baszki most kapcsolok, hogy volt nálad K is. Így lazább a 2. barrel, de akár még a x/r is. KJ, K9 nagyon ritkán lesz nála a xr után. Kérdés, hogy el tud-e engedni egy 99 vagy JJ-t. Nem valószínű, mivel sort reppelsz főleg és KJ meg K9ced meg neked nem lesz szinte soha. Tehát egy második barrellel dobatsz minden nem fullt, viszont ha callol akkor maradt még 3 outod vagy fold riveren.

    Egyébként a flop x/r se túl jó sztem, mert simán belefigyelhetsz egy combo draw vagy sor 3betjébe. Akkor dobsz? Ha KJ8 lenne lent FD-vel akkor már okés lenne a x/r, de így szinte minden turnon halott vagy ami nem flush vagy A. Ha a turn blank akkor mi a terv?

  9. #9
    Fáradhatatlan grinder regie avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 20.
    Hozzászólások
    590

    Alapbeállítás

    A flop check raise es a pre call sem a legjobb sztem bar Fish közeli , de nyerő vagyok en is szerencsére eddigi plo munkásság alatt turnon sztem checkolni kell , mert a hand bluff catcher lett, szóval rosszabbnak nem igen kellene megadnia ha hívunk. Nehezen tudok bluffot adni a kezébe, talan flop 2 pár ami nem K + fd ami sztem szép bluff lehet, de talan nagyon az alja a flop 1 pár + fd. Riveren sztem ok a fold habár szívesebben callolnek ezzel mint egy sorral.

  10. #10
    Őstag Marcow avatara
    Csatlakozott
    2012. 04. 22.
    Hozzászólások
    1.068

    Alapbeállítás

    Pre call sztem teljesen jó. 3bettel nem fog dobatni, jobb akkor már elrejteni a lapját. Elég kevés board jó AAxy-nal OOP. Nem azért kell a turn 2. patron, hogy pénzt nyerjünk. Az infóért megy és h eldobassuk a drawjait, illetve, hogy ne legyünk kiblöffölve.
    Aenima likes this.

Oldal: 1 / 21 12311 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •