Eredmény: 1 - 10 (10) összesen
Like Tree5Likes
  • 2 Post By Tir-X
  • 1 Post By Nottobe
  • 1 Post By chivasr911
  • 1 Post By regie

Téma: AKs BU vs SB ismeretlen ellen 6bet push?

  1. #1
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás AKs BU vs SB ismeretlen ellen 6bet push?

    Ti hogy játszanátok meg ezt a handet/alulméretezett szituációt?

    No Limit Texas Hold'em Hand, $0.10/$0, tictacfan | BOOM! Hand Replayer

    A 4betet már úgy léptem meg, hogy nem fogok dobni (bár 2,5B-6BB-16BB után még mindig 84BB van előttem és felmerülhet más ötlet is), de sokat vacilláltam, hogy csak callozzam-e a 3bet.
    Valószínűleg mohóbb voltam a kelleténél, hiszen remekül játszik postflop ez a lap.

    A limitet ismerők mit tapasztalnak, mennyire balanszáltak ezek a kisméretű 3betek? Alacsonyabb limiteken kifejezetten gyenge próbálkozásokkal találkoztam.

  2. #2
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Brutál erős range lesz ez a kis 5bet (főleg, hogy click 3betet követte a click 5bet). Csak megadnám.

  3. #3
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 10. 09.
    Hozzászólások
    415

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Brutál erős range lesz ez a kis 5bet (főleg, hogy click 3betet követte a click 5bet). Csak megadnám.
    Es aztan flopon hogyan tovabb, ha feltetelezzuk h cbetel

    a) Kxy flopon

    b) AKx flopon

    ?

  4. #4
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Brutál erős range lesz ez a kis 5bet (főleg, hogy click 3betet követte a click 5bet). Csak megadnám.
    Igen, abszolút opció az 5betet megadni, de ha jól játszik, akkor egy 1,4-es SPR mellett nem tudom, hogy jobb-e postflop játszani, mint betenni pre és látni 5 lapot.

  5. #5
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Mivel dobni már soha nem fog, kb 42%-os EQ kell a BE bepakoláshoz. Ehhez AK és QQ+ range kéne, hogy legyen nála. Ennél erősebb lesz, ebben biztos vagyok (AK-t közel soha, QQ-t pedig csak néha játszik így).

    Nottobe, erre így nem tudok választ adni, függ a board textúra legapróbb részleteitől, a betmérettől és timingtól is, hogy mit teszek.

    Jól egyébként biztosan nem játszik az ellenfelünk, már ebből a két preflop méretezésből látnunk kell, hogy egy fishről vagy erősen fishregről van szó. Ettől függetlenül igen, elég szutyok lesz postflop is játszanunk, de az azért szerintem ilyen jó oddsal jobbra hozzuk ki, mint a dobást.

    Összefoglalva én úgy gondolom, hogy a legjobb az 5bet megadása, ha postflop ügyesek vagyunk és jól átgondolt döntéseket tudunk hozni. Második legjobb az 5bet elleni dobás (a legtöbb játékosnak egyébként inkább ezt javasolnám jobban átgondolva). A 6bet shove a legrosszabb megoldás, mert minuszos move.
    Utoljára módosítva: Tir-X által: 2016. 02. 26. 17:37
    chivasr911 and Flush67 like this.

  6. #6
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 10. 09.
    Hozzászólások
    415

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    5bet elleni dobás (a legtöbb játékosnak egyébként inkább ezt javasolnám jobban átgondolva). A 6bet shove a legrosszabb megoldás, mert minuszos move.

    En ezzel ertek egyet. Kb AA es KK itt a range.
    Tir-X likes this.

  7. #7
    Tag
    Csatlakozott
    2016. 02. 23.
    Hozzászólások
    159

    Alapbeállítás

    value hand range ellen nyilván nem vagy elöl, de simán lehet így 5bet bluffölnie kjo, ato, tjs lapokkal. (amik nem elég jók megadni 4b range ellen.)

    ekkora halom dead moneyval meg inkább 6bet allin protekcióból/semibluffből, a callt meg tartogasd meg aa-nak, meg néhány suited 4bet bluffel is megadhatod a jó odds miatt.

    az ellenfél annak ellenére hogy nl25-ön játszik valamennyire kompetens lehet a sizing miatt, ha 35bb-ig 5betelt volna kicsit jobban aggódnék.

  8. #8
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet T.A.F.K.A.R. eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    value hand range ellen nyilván nem vagy elöl, de simán lehet így 5bet bluffölnie kjo, ato, tjs lapokkal.
    Nem tudom ezt mire alapozod, elég nagy mennyiségű lejátszott hand alatt látottak alapján magabiztosan állíthatom, hogy nem így van, nem lesz KJ, AT, TJ típusú hand nála soha ez után a click3bet/click5bet ellen.

  9. #9
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    Jól egyébként biztosan nem játszik az ellenfelünk, már ebből a két preflop méretezésből látnunk kell, hogy egy fishről vagy erősen fishregről van szó. Ettől függetlenül igen, elég szutyok lesz postflop is játszanunk, de az azért szerintem ilyen jó oddsal jobbra hozzuk ki, mint a dobást.
    ennyi, ez a lényeg, még csak le se írta senki TirX-en kívül... a következtetésekkel is egyetértek, pre call is opció
    Tir-X likes this.
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder regie avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 20.
    Hozzászólások
    590

    Alapbeállítás

    Tapasztalatból , ha nem látod h valami maniac szeru fish, aki ilyet csinál rossz lapokkal legtöbbször AA-ra számíthatsz, de nyilván ez az odds miatt pre egy call-t megér.
    Utoljára módosítva: regie által: 2016. 02. 26. 22:08
    Tir-X likes this.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •