Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (18) összesen
Like Tree3Likes

Téma: Számítógép összerakása

  1. #1
    Újonc
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hozzászólások
    40

    Alapbeállítás Számítógép összerakása

    Sziasztok !

    Milyen számítógép összerakását javasoljátok ,

    Egyszerre 15-20 asztalon játszok és HM2-t használok.

    Előre is köszönöm a segítségeteket.

  2. #2
    Tag
    Csatlakozott
    2016. 02. 01.
    Hozzászólások
    154

    Alapbeállítás

    mennyi a keret? monitor, egér, billentyűzet, hangfal kell-e?

  3. #3
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2011. 01. 28.
    Hozzászólások
    73

  4. #4
    Újonc
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hozzászólások
    40

    Alapbeállítás

    Szia greenline !
    monitorok vannak.egér,biillentyüzet kell,asztali számítógépben gondolkodom. 200k-ig jó vagyok.
    hangfal is kell.

  5. #5
    Fanatikus tag Aenima avatara
    Csatlakozott
    2011. 02. 13.
    Hozzászólások
    322

    Alapbeállítás

    Hali!

    200K-ból már tudsz venni olyan gépet ami kell hozzá. Én a computer imperium-ból választottam, de összetesznek neked ott egyedit is, csak írni kell nekik. Megbízhatóak és árban is nagyon jók sztem. Csak alapszinten ami kell:
    - i7-es erős proci 3,6-4 GHz+ (3. v 4. generációs már jó) (4mag, 8szál)
    - SSD
    - 16 GB Ram (DDR 3 is jó)
    - külön hűtés nem szükséges
    - VGA: elég a prociba épített Intel

    http://www.computerimperium.hu/image...um_BOSS_PC.jpg
    Ez több, mint 200, de "butíthatod". Hasonló van nekem is 8GB RAM-mal, HM2-vel + NoteCaddy-vel 12 asztalig nem volt vele semmi gond.
    "..de azokkal ezer % hogy nem fogja callozni a turnt.
    Ha meg callozza, akkor meg riveren ..őőő.. rábaszom!
    ..vagyis hát, bocsánat! ..rátolom."

  6. #6
    Tag
    Csatlakozott
    2016. 02. 01.
    Hozzászólások
    154

    Alapbeállítás

    Idézet og1205 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia greenline !
    monitorok vannak.egér,biillentyüzet kell,asztali számítógépben gondolkodom. 200k-ig jó vagyok.
    hangfal is kell.
    a póker szoftvereknek nem kell egy erőmű. nekem még a régi gépem is elvitt 10 microgaming asztalt és egy hm2-őt minden gond nélkül (egy ősrégi 8 éves kétmagos intel e8400-as proci volt benne )

    esetleg szoktál játszani játékokkal? (pl. cod, battlefiled ilyesmik)
    mert ha nem akkor 80-100 ezerért is ki lehet hozni simán.

  7. #7
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2007. 06. 06.
    Hozzászólások
    424

    Alapbeállítás

    Idézet GreenLine eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    a póker szoftvereknek nem kell egy erőmű. nekem még a régi gépem is elvitt 10 microgaming asztalt és egy hm2-őt minden gond nélkül (egy ősrégi 8 éves kétmagos intel e8400-as proci volt benne )

    esetleg szoktál játszani játékokkal? (pl. cod, battlefiled ilyesmik)
    mert ha nem akkor 80-100 ezerért is ki lehet hozni simán.
    Ezzel nem teljesen ertek egyet, szerintem az igazsag valahol feluton lehet a Te valaszod, es a feletted levo Aenima valasza kozott. Igenis kell a nyers ero foleg a HM2hoz. Ha sok handje van, es notecaddy is jatszik, akkor tutira nem fogja meguszni a 80-100K-s kategoriaval. Probaltam en is hasonlo geppel regebben (E8400 helyett Q6600, 6GB ram),es kb fel-3/4 ora zoom utan (3-4 asztal) mar minimum 5 masodpercig tartott egy popup megnyitasa a hudon. Viszont szerintem az i7 meg a masik veglet, annyival nem erosebb, amennyivel dragabb. Bar pokeres tapasztalatom nincs vele, de munkahelyemen mind2 gep megtalalhato (minden masban egyformak), es nem lehet eszrevenni a kulonbseget a napi eletben. Ugy vettem eszre hogy bizonyos szint felett (i5) mar nem a proci a szuk keresztmetszet.
    Ezt mind csak azert irtam, mert nagyon nagy az arkulonbseg a ketto kozott, es ha valaki nem rendszeresen videot vag/ballisztikai szamitasokat vegez/benchmarkhuszar/rart tomorit akkor garantaltan nem fog kulonbseget latni. Ahogy nezem a legdragabb i5 es egy olcsobb i7 kozott kb 45 ezer a kulonbseg, ennyit szerintem nem er meg.

    Szerk: most jut eszembe egy terulet, ahol megis megeri az i7: ha naponta veszel handeket, es naponta beimportalsz nehany10K leosztast, ott tenyleg erezheto az i7 ereje. En peldaul csak kb fel evente rakom ujra a gepem, vagy upgradelek valamit, igy leszarom, hogy 5 vagy 4 ora alatt importal be mindent ujra, ugyis otthagyom a gepet.
    Utoljára módosítva: Szecska által: 2016. 03. 01. 07:23
    chivasr911 likes this.

  8. #8
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    200K nagyon bőven sok. Egy gyors ránézésre az alaplap 15K alatt, az i5 processzorok 50K környékén, a memória 16 GBje 20-30K között, a ház 10K-20K. 240 GB SSD 23K. Ha csak két monitorat akarsz meghajtani és nem futtatsz játékokat, akkor videókártyából sem kell hűde. (ezek mind olyanok amik nagyon el kell hogy vigyenek 20 asztalt. Én 18 asztalon játszottam HUD-al ha jól emlékszem 8GBvel semmi bajom nem votl)
    Annyit tanácsolnék, hogy rakasd össze az üzletben akkor a nagyobb kompatibilitási problémákat kivédheted, meg nem biztos hogy a hasraesett sündisznó szerű processzort te akarod betuszkolni a tokba. Nekem az aqua.hu-val jó tapasztlataim vannak, de más is megteszi.
    GreenLine likes this.

  9. #9
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2007. 06. 06.
    Hozzászólások
    424

    Alapbeállítás

    Idézet illese eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    200K nagyon bőven sok. Egy gyors ránézésre az alaplap 15K alatt, az i5 processzorok 50K környékén, a memória 16 GBje 20-30K között, a ház 10K-20K. 240 GB SSD 23K. Ha csak két monitorat akarsz meghajtani és nem futtatsz játékokat, akkor videókártyából sem kell hűde. (ezek mind olyanok amik nagyon el kell hogy vigyenek 20 asztalt. Én 18 asztalon játszottam HUD-al ha jól emlékszem 8GBvel semmi bajom nem votl)
    Annyit tanácsolnék, hogy rakasd össze az üzletben akkor a nagyobb kompatibilitási problémákat kivédheted, meg nem biztos hogy a hasraesett sündisznó szerű processzort te akarod betuszkolni a tokba. Nekem az aqua.hu-val jó tapasztlataim vannak, de más is megteszi.
    Maximalisan egyetertek, egy ilyen gep 140-150Kbol ki kell hogy jojjon.

    Eszembe jutott egy (szerintem) jo hasonlat az i7 vs i5 kerdesben:

    Ez pont olyan, mint a csucstelefonoknal a FullHD vs 2k kijelzo. Nyilvan jobb a masodik, de csak akkor veszed eszre,ha:
    1: egymas mellett teszteled a kettot
    2: kb 5 centirol bogaraszod a kepet/szoveget.

    De a napi eletben, es eletszeruen kartavolsagbol sosem fogod kiszurni a kulonbseget. Sot, en neztem egymas mellett LG G2ot es G3at (Fullhd vs 2k), es semmilyen korulmeny kozott nem tudtam kulonbseget tenni, akarhogy neztem, akarmilyen szogbol/kozelrol. Es ezzel szerintem az emberek tobbsege igy van. Valoszinuleg az emberek 99 szazalekanak 5colon vagy alatta a sima HD (720p) is boven eleg lenne.
    Utoljára módosítva: Szecska által: 2016. 03. 01. 08:07

  10. #10
    Tag
    Csatlakozott
    2016. 02. 01.
    Hozzászólások
    154

    Alapbeállítás

    Idézet Szecska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezzel nem teljesen ertek egyet, szerintem az igazsag valahol feluton lehet a Te valaszod, es a feletted levo Aenima valasza kozott. Igenis kell a nyers ero foleg a HM2hoz. Ha sok handje van, es notecaddy is jatszik, akkor tutira nem fogja meguszni a 80-100K-s kategoriaval. Probaltam en is hasonlo geppel regebben (E8400 helyett Q6600, 6GB ram),es kb fel-3/4 ora zoom utan (3-4 asztal) mar minimum 5 masodpercig tartott egy popup megnyitasa a hudon.
    Én nem vettem észre ilyet, szerintem a vinyó lehetett nálad a szűk keresztmetszet én SSD-t használtam (vagy kisebb volt az adatbázisom). Most például egy 20 ezer forintos kétmagos pentiummal tolom 4 asztalon a zoom-ot és megy minden mint a karikacsapás.

    Mindegy is, a lényegben egyetértünk. ha csak pókerre kell a gép akkor nem kell egy erőműre költeni.
    Utoljára módosítva: GreenLine által: 2016. 03. 01. 07:57

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •