Eredmény: 1 - 8 (8) összesen
Like Tree4Likes
  • 2 Post By Tir-X
  • 2 Post By Krejdül

Téma: Live cash game - flop kérdés

  1. #1
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 06.
    Hozzászólások
    183

    Alapbeállítás Live cash game - flop kérdés

    Szevasztok!

    Elsősorban azokhoz fordulnék, akik élő játékban járatosabbak.

    1/2-es asztal, a legelső handben JcJs-et kapok BB-n ülve. Stackem 600.

    7-en ülünk az asztalnál, UTG nyit 10-ig, jön rá egy EP, egy MP meg egy BTN megadás is. Mivel senkiről nem volt infóm ezért nem akartam pre squeezelni (bár lehet kellett volna), így calloltam én is.

    Flop: KdJhTd. Én check, UTG check, MP bet 25, BTN raise 50-ig, én call, majd MP reraise 250-ig.

    Mit lépjünk? MP előtt több zseton van még, mint előttünk. Kényelmetlen szitu, ismeretlen közeg, ráadásul legelső leosztás.

    Köszi, Roli.

  2. #2
    Őstag Palesz76 avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 03.
    Hely
    III.ker.
    Hozzászólások
    1.098

    Alapbeállítás

    Remélem nem dobtad el?
    Sol papírral meg lehet tenni ezt. Combodraw, kész sor, két pár.. Mivel nem tudod milyen játékos az ellenfél pici read jól jönne. Ruházat, alkoholos állapot, hanyagul lerakott zaetonok. Ezek már az első partíban is adhatnak infót.
    Ha a te pénztárcádnak nem sok újratölteni 600 ,akkor betenném. Amire idáig jutottam az írásban még akár el is dobnám.
    Mivel én szórakozási célzattal pókerezek nem sajnálom betenni ezt a sztekket .
    "Ha kicsi a tét , a kedvem sötét"- Johny Firpo (zsugabubus)
    Nincs magas nevezési díj, csak kevés önbízalom.

  3. #3
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Bár a mezőny tendenciáinak minél széleskörűbb ismerete az, ami itt nagyot segíthet, és azokat nem ismerem a konkrét helyen, téten, de én ezek nélkül is úgy gondolom, hogy legnagyobb valószínűséggel a dobás lesz a helyes flopon. Nem nagyon fog két párokat villantani véleményem szerint (sem húzókat, maximum egy QdJd-t, AdJd-t, ami ellen nem is állunk brutál jól), viszont AQ és KK kb. 100%-os súllyal lesz nála, és csak a TT-t verjük.

    Kulcsfontosságú, hogy 300bb deepen vagyunk vele és hogy eléggé multiway partiról van szó, amelyben több játékos is mutatott érdeklődést a pot felé flopon. Hiába fish, ezeket akkor is realizálja, és ennek megfelelően szinte csak tutira megy egy ilyen spotban ekkora emeléssel.

  4. #4
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    Én sem squeezelek feltétlenül pre. Túl sokszor jön kényelmetlen flop a JJ-hez pláne egy BB pozira.

    Ha jól értem, 50-es kasszára MP félpotot emel, arra button minizik, és te csak call. Ezt nem teljesen értem. Annyi actionkiller kártya jön turnön, hogy itt kell rövidre zárni a dolgokat, vagy kifizettetni a húzókat. Te call, és MP erre visszasungat 5-szöröset. Én szeretném azt hinni, hogy itt sok húzóval/kombóval megteszi, de élő játékban pláne passzívabbak az emberek, szóval sajnos azt kell mondanom, ez itt nagyon gyakran lesz nuts. Call mellett semmi nem szól, vagy berakod, vagy eldobod.
    Ismeretlenül én amellett volnék, ha itt be akarják rámolni a sztekkjüket ezen a flopon, akkor nem lesz sem kétpár, sem sima ászos flösshúzó, hanem vagy AQ, vagy talán a TT (KK-t azért pre 3beteli). Ez ellen meg kell nézni az equitydet. Észrevételeim szerint a húzókat inkább passzívabban játszák (és nem is feltétlenül kellene nekik sztekkelődni 300BB deepen egy ilyen flopon bármilyen húzóval).
    Szóval részemről ez egy crying fold lenne.

    És hozzáteszem minden sértés nélkül, hogyha ilyen deep szitukban kérdés merül fel benned, akkor lehet, hogy nem kellene 300BB-t váltanod.
    pilotkex and LockPickPoki like this.

  5. #5
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 10. 09.
    Hozzászólások
    415

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    AQ és KK kb. 100%-os súllyal lesz nála

    KK az hogyan a preflop jatek alapjan?

  6. #6
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Fognak trükközgetni azért bőven, szoktak ilyet, hogy majd hátulról úgyis valaki visszaemel a megadókra. Bár amikor írtam, akkor azt hittem, hogy az első cold callerről van szó. Nála inkább lehetne, de még MP is calloz vele néha szerintem.

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder Slynzor avatara
    Csatlakozott
    2009. 12. 07.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    923

    Alapbeállítás

    Idézet Palesz76 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha a te pénztárcádnak nem sok újratölteni 600 ,akkor betenném.
    Ha sok, akkor pedig realizálnám, hogy rossz asztalnál ülök

  8. #8
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 06.
    Hozzászólások
    183

    Alapbeállítás

    Kösz a válaszokat srácok.

    Krejdül, élő játékban szerintem nem sokat lehet kezdeni mondjuk 100 BB-vel, egyrészt általában mindenki sokkal deepebb lesz, másrészt nem lesz elég a stacked semmire a pre 5-6-7-8 BB-s nyitások és a rendszeres 3-5-way potok miatt.

    Utólag ez egy fold, ahogy Tir-X is írta, itt még egy fish sem fog nuts nélkül ekkorát visszaemelni. Az adott pillanatban viszont nem akartam elhinni, hogy KK/AQ-t nem 3bet-eli pre. Valahogy csak a Q9 villant be, ami verne. No, végül nem tudtam elengedni, visszatoltam és természetesen AQ-t mutatott.
    Háromszor futattuk le a turn/river-t, egyet sem sikerült behúzni:P.

    Amúgy az régen rossz szerintem, ha attól függ, hogy berakod-e egy szettel vagy sem, hogy mennyire számít az esetlegesen elvesztett pénz. Nekem kb. ez az a tét, ami még kényelmes.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •