Oldal: 13 / 21 ElsőElső ... 31112131415 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 121 - 130 (207) összesen
Like Tree115Likes

Téma: AEnima PLO világa

  1. #121
    Fanatikus tag Aenima avatara
    Csatlakozott
    2011. 02. 13.
    Hozzászólások
    322

    Alapbeállítás

    Értem mind2 fogalmat. Figyelni, számolni is szoktam velük.
    Inkább a kérdéseimet nem tudom jól feltenni..
    Vágom, h a Turn Fold nagyon rossz. Ezt akkor is tudtam. Le is írtam, h megvolt a legjobb kombó ellen is a %-om és a pot odds-om.
    A lényeg: nem volt még ilyen helyzetben dobásom. Eléggé EV alatti session-ben kaptam ezt a szitut és nem akartam ezt a 2 beülőset is elveszíteni.
    Ez mentál probléma volt, nem logikai. [Amúgy nem követem ezt az "elvet" a negatív session-ökben. Ez egy ilyen (rossz) döntés volt. Ez van.]
    A Flop része lenne a kérdéses számomra.
    Utoljára módosítva: Aenima által: 2016. 03. 23. 19:34
    Pistapapa likes this.

  2. #122
    Fanatikus tag Aenima avatara
    Csatlakozott
    2011. 02. 13.
    Hozzászólások
    322

    Alapbeállítás

    Én a turn RERaise range-ének nagyrészébe adtam azt a kezet. Gondolom itt már (csak) azt kell néznem, h mi marad neki az egészből erre a move-ra. Ezt szoktam még súlyozni (lehet, h ez hiba) olyan dolgokkal is, h ellen megtenné-e ezt (jelen esetben) Wrap v. Double FD-val. Mást nem tudok elképzelni, Set inkább callozna, bár szerintem ő a többivel is.
    Pistapapa likes this.

  3. #123
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 11. 12.
    Hely
    bicske
    Hozzászólások
    645

    Alapbeállítás

    Idézet Aenima eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Értem mind2 fogalmat. Figyelni, számolni is szoktam velük.
    Inkább a kérdéseimet nem tudom jól feltenni..
    Vágom, h a Turn Fold nagyon rossz. Ezt akkor is tudtam. Le is írtam, h megvolt a legjobb kombó ellen is a %-om és a pot odds-om.
    A lényeg: nem volt még ilyen helyzetben dobásom. Eléggé EV alatti session-ben kaptam ezt a szitut és nem akartam ezt a 2 beülőset is elveszíteni.
    Ez mentál probléma volt, nem logikai. [Amúgy nem követem ezt az "elvet" a negatív session-ökben. Ez egy ilyen (rossz) döntés volt. Ez van.]
    A Flop része lenne a kérdéses számomra.
    Na pl 1es sprben se dobnál soha naked nut flushdrawt és ez itt rosszabb fold volt, mintha ott dobnál Preflop nyilván call, 5 way lesztek, van benne bőven annyi nut eqvity, hogy érdemes legyen megjátszani. Flop:Igazság szerint én keveset donkolok, túl gyakran szeretnék c/r-elni, de ez egy tökéletes flop a donkra. Attól nem kell félned, h juj sokan vannak, meg van lent draw is, ilyen nagy sprben úgyis akkor fog a sok pénz bekerülni ezen játékosok ellen, amikor te vagy elől. Ha nagyon szeretnél c/r-elni akkor azt érdemes megnézned, hogy Mp mennyire szélesen cbetel, valamint, hogy a btn, milyen gyakran hív mw potban misscbetre poziból. utg limp call után nem hiszen, h túl gyakran donkolná ezt a flopot, így hiába vagytok 5 way, maradt ez a 2 ember aki pénzt tehet a kasszába. Úgyh, én elsősörban itt az ő statjuktól tenném függővé, hogy chekelek-e vagy vagy betelek. Bár az is jó kérdés, hogy muszáj-e itt chekrraiselni, van olyan szitu, h a chek call is opció lehet... Donk mellett szól az is, h c/r-el eldobatod azt a ranguket, amit nagyon versz. Donkodat akár raiselhetik, vagy pl a itt az sb akár c/relheti is, és ezen a flopon a nagyon kényelmesen tudsz stackoffolni. De igazság szerint itt flopon ezzel a lappal, csak akkor tudsz hibázni, ha eldobod. És mivel az ellenfeleid postflop játékáról megint nem tudunk semmit, nehéz érdemben hozzászólni. Mert lesz olyan, aki ellen chek/call, turn/chek/raiset fogok játszani, lesz úgy, hogy flop donk, turn chek raiset fogok játszani, lesz olyan aki ellen bet/bet/river től függ mit fogok csinálni. Nyilván a flop chek raise, turn stack off is benne lesz a repertoárban. Azt pedig, hogy melyik játékos ellen, milyen turnon és riveren mit érdemes játszani, azt úgy tudod a legjobban, h a propokertoolsban felállítod a rangeket és futattsz rajta egy eqvity breakdownt. Remélem hasznos volt, amit írtam, ha nagyon kusza is volt. Ja és próbálj meg jobban rangekben gondolkodni
    Aenima likes this.
    Én már nyertem royalflush ellen. Kétszer is

  4. #124
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 11. 12.
    Hely
    bicske
    Hozzászólások
    645

    Alapbeállítás

    Amúgy ha ezt itt eldobtad, egy tök üres sorral mit csinálsz?
    Én már nyertem royalflush ellen. Kétszer is

  5. #125
    Fanatikus tag Aenima avatara
    Csatlakozott
    2011. 02. 13.
    Hozzászólások
    322

    Alapbeállítás

    Köszönöm, hogy ilyen részletesen válaszoltál. Érthető volt a magyarázat. Hasznos lesz számomra.
    Pistapapa likes this.

  6. #126
    Fanatikus tag Aenima avatara
    Csatlakozott
    2011. 02. 13.
    Hozzászólások
    322

    Alapbeállítás

    Poker Stars $0.05/$0.10 Pot Limit Omaha Hi - 6 players

    UTG: $14.97
    MP: $10.00
    CO: $11.07
    BTN: $50.18
    SB: $14.08
    Hero (BB): $28.51

    Pre Flop: ($0.15) Hero is BB with 6 7 A 9
    UTG raises to $0.35, 1 fold, CO calls $0.35, BTN calls $0.35, 1 fold, Hero calls $0.25

    Flop: ($1.45) 8 5 2 (4 players)
    Hero bets $1.05, UTG folds, CO folds, BTN calls $1.05

    Turn: ($3.55) 7 (2 players)
    Hero bets $2.75, BTN calls $2.75

    River: ($9.05) J (2 players)
    Hero bets $4.90, BTN raises to $11, Hero calls $6.10

    Riveren a legtöbb esetben jobb X/C ?

    Az a fajta player volt, aki megadna 2 párral, de nem feltétlenül fordítaná blöffbe. Ezért akartam value-zni.
    [Idáig jöhetett: set, 46, 69 --> ezekkel XBack-kelne] [2P, P+FD, egyéb missed SD/+FD --> XB or Bluff]
    Vagy rosszúl mérem fel az arányokat, h a range-ének mekkora részével adna meg, és mekkorával blöffölne?
    69/15 ; agg f=1.2 ; IP még nem raiselt cb-re egyik utcán sem; fold vs river bet=36 ; wtsd=41

    (River raise-t csak 9T-től várhatok? v a fél potos 3. barell után lesz neki még bluff-raise range?)
    Utoljára módosítva: Aenima által: 2016. 03. 24. 17:27
    Pistapapa likes this.

  7. #127
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 12. 01.
    Hozzászólások
    208

    Alapbeállítás

    Turnt ellene potolnám, riveren sztem jó a fél-2/3 potnyi bet. Ha erre allin megy, eldobnám, de a majdnem minraise-re nem tudnám elengedni.

    A river c/c-vel sztem value-t vesztünk, két pár/settel visszacheckel, és egyáltalán nem biztos, hogy draw-kal blöffbe fordul.

  8. #128
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    Ellen+1
    Flop nagyobb sizeing, Turn potta (a macedón)!
    River meg csekk call lesz a maradék fel pottal valszeg.
    Utoljára módosítva: naggeri által: 2016. 03. 25. 18:57
    Mert egy ismerősöm aki a psnél dolgozik azt mesélte, hogy psnél már regisztrációnál eldöntik ki lesz nyerő és ki bukó! Hiába vagy jó játékos ha 2% flop esély után riverre mákolnak! Amugy néztem pár magyart akit istenítenek psen, hát ők is tolják be mindennel

  9. #129
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 11. 12.
    Hely
    bicske
    Hozzászólások
    645

    Alapbeállítás

    Idézet naggeri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ellen+1
    Flop nagyobb sizeing, Turn potta (a macedón)!
    River meg csekk call lesz a maradék fel pottal valszeg.
    megfejtettem a turnt: Pasteboard — Uploaded Image
    naggeri likes this.
    Én már nyertem royalflush ellen. Kétszer is

  10. #130
    Fanatikus tag Aenima avatara
    Csatlakozott
    2011. 02. 13.
    Hozzászólások
    322

    Kérdés ante

    Most, h megjelentek PS-on a 100bb-s ante asztalok, felmerült néhány kérdésem...
    Természetesen utána néztem, de igazából nem találtam semmilyen használható információt magyar nyelven.
    Pár észrevételt, tapasztalatot ha tudnátok írni...
    Csak annyiban különbözik a stratégia, h szélesebb range-ekkel próbálnak meg lopni CO, BTN-ról (esetleg már elöbbről is többet nyitnak?) ? Illetve ennek megfelelően aggresszívebb a vakvédés is, meg a vakok közti párharc? Nagyjából ennyi lenne?
    Hobbi játékosok ezt egyáltalán észreveszik, számolnak vele? És a legfőbb kinek éri meg ez igazán. Gondolom a LAG játékosok jól járnak ezzel, de egy TAG (pl. 22/15) playernek ez inkább többlet rake-et jelent?
    Pistapapa likes this.

Oldal: 13 / 21 ElsőElső ... 31112131415 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •