Oldal: 3 / 6 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (59) összesen
Like Tree18Likes

Téma: Vállalkozni vágyók és/vagy befektetők fóruma

  1. #21
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet izémizé eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az ügyvédnek nem kell elmondanod mi a konkrét ötlet, csak azt kell megmondania, hogy ilyen helyzetben mit kell csinálnod és hova kell fordulnod ahhoz, hogy biztosan ne lopják el az ötletet és pénzt láss belőle. Ezt szerintem tudni fogja.

    Másik: ha a PSnél ezt észre venném, nem hinném, hogy szólnék nekik, legalábbis az elején. Aztán viszont úgy csinálnám, hogy megmondanám, hogy van egy módszer amivel látom a lapokat és hogy eláruljam ezért X összeget kérek. Ha nem hinnének nekem akkor megmutatnám, viszont csak a saját laptopomról, és úgy, hogy ne tudják, hogy a számológépet és paintet kell hozzá megnyitni, csak a klienst lássák és a hibát. Ha ez után se fizetnének, akkor venném ki tovább a pénzt a rendszerből.
    Hibáznál, mert azzal,h elmondanád,h a te gépeden van a hiba, már kiszűrnék valahogy. Közben megkérdeztem valakit aki benne van az üzleti életben. Azt mondja,hogy ezek a startup-okat felkaroló alapítványoknak álcázott cégek, mind csak az ötleteket nyúlják, ezt én is így gondoltam.
    A megoldás egy jó ötlet megvédésére az az, hogy ki kell dolgozni részletesen, és magát a rendszert a szisztémát, a működési elvet kell megvédeni, arra kell szabadalmi jogot bejegyeztetni. Mert ha más cégek más néven kicsit máshogy lemásolják, akkor ott már lehet perelni, ha az alap elv ugyanaz.

  2. #22
    PA addict Wildcatfish avatara
    Csatlakozott
    2010. 01. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.119

    Alapbeállítás

    Húzz el ügyvédhez , vedd fel a kapcsolatott start up vezetökkel és kérj tölük tanácsot, ök hogy csinálták hogy szereztek befektetött.

    De pörögjél , lehet holnap elöjön vele valaki lehet 1 év mulva. Ha értelmes az ötlett valoszinüleg más is fog rá gondolni csak idő kérdése.

  3. #23
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet Wildcatfish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Húzz el ügyvédhez , vedd fel a kapcsolatott start up vezetökkel és kérj tölük tanácsot, ök hogy csinálták hogy szereztek befektetött.

    De pörögjél , lehet holnap elöjön vele valaki lehet 1 év mulva. Ha értelmes az ötlett valoszinüleg más is fog rá gondolni csak idő kérdése.
    Befektető volna rá elvileg, de még nincs lefikszálva, igazából nem is kell sok hozzá egyáltalán. De a startup vezetőkkel beszélés nem rossz ötlet.

    Ez sem rossz üzlet amúgy: http://mideas.hu/?gclid=Cj0KEQjwrZ24...f8P8HAQ#mideas

    ****án néz ki a honlap el is hinném meg minden, de mi a garancia,hogy ha valaki megírja nekik az ötletét, akkor azt nem adják tovább, vagy nem használják fel?
    Utoljára módosítva: lecso10 által: 2016. 04. 08. 16:08

  4. #24
    PA addict Wildcatfish avatara
    Csatlakozott
    2010. 01. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.119

    Alapbeállítás

    Nincs valami referencia pár project amit végigcsináltak már.

  5. #25
    Újonc
    Csatlakozott
    2015. 10. 08.
    Hozzászólások
    38

    Alapbeállítás

    Idézet lecso10 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Befektető volna rá elvileg, de még nincs lefikszálva, igazából nem is kell sok hozzá egyáltalán. De a startup vezetőkkel beszélés nem rossz ötlet.

    Ez sem rossz üzlet amúgy: mideas

    ****án néz ki a honlap el is hinném meg minden, de mi a garancia,hogy ha valaki megírja nekik az ötletét, akkor azt nem adják tovább, vagy nem használják fel?
    Pont egy ilyet kell aláiratnod bárkihez is mész:

    A mideas rendszere minden pályázónak automatikusan generál egy általános titoktartási nyilatkozatot, melyben vállaljuk, hogy minden adatot és információt szigorúan bizalmasan kezelünk. Továbbá kijelentjük, hogy a pályázatban benyújtott szellemi termékkel nem élünk vissza.

  6. #26
    Tag chaab avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 09.
    Hozzászólások
    130

    Alapbeállítás

    Nekem arra lenne ötletem, hogy az ilyen jó ötleteket miként lehetne megvalósítani úgy, hogy ne nyúlják le a nagy cégek, ha működőképes akkor pedig nagyot szóljon. A gond az, ha ezt leírom akkor mindenki ezt az utat választja én meg nem nyerek semmit az ötletemmel
    Marcow, VTomi24 and csiga19794 like this.

  7. #27
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet izémizé eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pont egy ilyet kell aláiratnod bárkihez is mész:

    A mideas rendszere minden pályázónak automatikusan generál egy általános titoktartási nyilatkozatot, melyben vállaljuk, hogy minden adatot és információt szigorúan bizalmasan kezelünk. Továbbá kijelentjük, hogy a pályázatban benyújtott szellemi termékkel nem élünk vissza.
    Tegnap óta kutatok, végül is kiderült,h ez az ötlet amerikában már kipattant más fejéből is, nyoma van az interneten, de megvalósítva még nincs. Bár a hozzá kapcsolódó legkompetensebb angol nyelvű d0main már le van foglalva, de még csak most januárban regisztrálták be, szóval ez tényleg egy tök új dolog mindenféleképp.

  8. #28
    Őstag Marcow avatara
    Csatlakozott
    2012. 04. 22.
    Hozzászólások
    1.068

    Alapbeállítás

    Csapassad neki!

  9. #29
    Fanatikus tag DaDirk avatara
    Csatlakozott
    2008. 09. 07.
    Hozzászólások
    447

    Alapbeállítás

    Good luck! Ha csomag formájában írod ki, akkor sztem itt hamar meglesz rá a pénz. A maradékot, meg omaha4rollz úgyis elviszi.
    VTomi24 and csiga19794 like this.

  10. #30
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet DaDirk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Good luck! Ha csomag formájában írod ki, akkor sztem itt hamar meglesz rá a pénz. A maradékot, meg omaha4rollz úgyis elviszi.
    Pénz az elején nem kell hozzá sok, pár honlap, cég beindításával kapcsolatos tanácsadások díjai, ügyvéd díjai a szerződések miatt stb. Utána lesz egy brutál költségigénye a promózásnak, de akkor már lesz rá befektető biztosan, mert akkor már látni,hogy miről szól a dolog.

Oldal: 3 / 6 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •