Oldal: 5 / 6 ElsőElső ... 3456 UtolsóUtolsó
Eredmény: 41 - 50 (59) összesen
Like Tree18Likes

Téma: Vállalkozni vágyók és/vagy befektetők fóruma

  1. #41
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 10. 09.
    Hozzászólások
    415

    Alapbeállítás

    Hamar itt van ez a topik:

    En pedig befektetot keresek egy jelenleg elado (nem budapesti) panellakasra. Gondolom ez igy nem tul vonzo ajanlat senkinek,ha viszont hosszutavu fizetokepes berlot tudok biztositani az ingatlanra, akkor mar talan jobban hangzik.

    Akit esetleg erdekel, pm!

  2. #42
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 02. 21.
    Hozzászólások
    3.006

    Alapbeállítás

    Én éppen tudokrá valamit.

  3. #43
    AM
    AM nem elérhető
    Lelkes újonc AM avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 24.
    Hely
    Zalaegerszeg
    Hozzászólások
    72

    Alapbeállítás

    Idézet lecso10 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Lényegében egy honlap, amire ha beregelsz, és megadsz bizonyos adatokat, akkor ezeket mások ugyanitt lekérhetik pénzért pl sms fizetéssel, vagy egy előre feltöltött kreditrendszerből. A lényeg az infó fajtájában rejlik, de a többi titok. Később mehet hozzá egy mobil app is. Kb mint egy társkereső oldalon, csak itt nem a felhasználók profil adatai a lényeg, hanem az általuk megadott publikus felhasználható infók...
    Úgy nem akarlak elkeseríteni, de ha nem túl értékesek azok az információk honi viszonylatban elég gyér a fizetőképes kereslet. Nem tudom vettél e részt már netes projectekben, de minden egyes fizető ügyfélért meg kell küzdeni. Arról nem is beszélve, hogy a célközönség megszólitása és informálása a megfelelő módon az egy külön művészet.

    Amúgy sok sikert hozzá. Lehet, hogy a tapasztalatok alapján később egy jobb üzletet tudsz majd nyélbe ütni

  4. #44
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet AM eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Úgy nem akarlak elkeseríteni, de ha nem túl értékesek azok az információk honi viszonylatban elég gyér a fizetőképes kereslet. Nem tudom vettél e részt már netes projectekben, de minden egyes fizető ügyfélért meg kell küzdeni. Arról nem is beszélve, hogy a célközönség megszólitása és informálása a megfelelő módon az egy külön művészet.

    Amúgy sok sikert hozzá. Lehet, hogy a tapasztalatok alapján később egy jobb üzletet tudsz majd nyélbe ütni
    Működni fog, olyan az infó tulajdonsága,h jelenleg csak nagyon körülményesen tudnád beszerezni amikor szükséged van rá, de mások pedig örömmel megosztanák akiknek birtokukban van. Mind a 2 csoportból tömegek vannak, csak nincs lehetőségük infót cserélni. Ehhez teremt lecsó bácsi egy nagyszerű platformot. Ráadásul pénz is van benne, és legális is. Jövőhéten elkezdem szervezni ha le lesz fixálva a kezdőtőke.
    rockett and szroli like this.

  5. #45
    PA addict rockett avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 02.
    Hely
    Somewhere over the EV
    Hozzászólások
    4.284

    Alapbeállítás

    Hajrá lecsó! Én amatőr pingpongversenyt szervezek most Londonban, ebbe vágtam éppen bele. Vasárnap lesz első alkalommal, és már múlt hét közepe óta teltházas jelentkezés van. Ha jól sikerül, szeretnék ezen a vonalon továbbhaladni.

    TooBigJoe egyéni vállalkozóknak is tudtok segíteni idekint az indulásban?
    lecso10 likes this.
    "Egy jó játékos nem tol all int ász hármassal!"(random fish, Sopron)
    https://gamblerlife.blog.hu/

  6. #46
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Pár érdekes infó, hátha másnak is jól jön majd.
    Ha kitalálsz egy logót vagy egy emblémát, egy nevet (mondjuk a cégnek a nevét, amit akarsz,h legyen a márka végül is), egy új még nem létező know-how-t, lefoglalod a céged nevével kapcsolatba hozható d0maineket és ezeket szeretnéd levédetni, az 700K-1M közötti tétel. És ebből a legolcsóbb tétel a Know-how-al kapcsolatos.

    Ma felhívott egy informatikai fejlesztő cégtől valaki, akinek elmondtam részletesen,h mit kellene tudnia a honlapnak, milyen modulokat tartalmazzon stb, hogy nézzen ki kb, és azt mondta,h anélkül nem tud egy hozzávetőleges árat sem mondani,h ne mondanám el konkrétan, hogy miről lenne szó!
    Azt mondta,h úgyis adatvédelmi nyilatkozatot fognak aláírni, úgyhogy nyugodtan elmondhatom (most telefonban).
    Mintha valaki aki szövegformázással foglalkozna, és nem lenne tökmindegy neki,h mi a szöveg tartalma...

  7. #47
    Tag
    Csatlakozott
    2013. 08. 08.
    Hozzászólások
    118

    Alapbeállítás

    Túlságosan foggal-körömmel ragaszkodsz ehhez a "nemmondomelsenkineksemertellopja" butasághoz. Biztos lehetsz benne, hogy az ötleted már több ezer kompetens és kevésbé kompetens embernek eszébe jutott, sőt valószínűleg már próbálkozások is voltak/vannak ebben az irányban több-kevesebb hasonlósággal a te elképzeléseidhez. Az ötleted önmagában semmit sem ér, az számít, hogy miképpen akarod megvalósítani, a siker azon fog múlni. Ez persze nem azt jelenti, hogy a teljes üzleti tervet, technikai megvalósítással, marketingtervvel fűnek-fának mutogatod, de te most épp a másik végletet erősíted, így egyszerűen nem fogsz nemhogy egyről a kettőre, de még az egyik se eljutni.
    TooBigJoe and Nottobe like this.

  8. #48
    Tag
    Csatlakozott
    2013. 08. 08.
    Hozzászólások
    118

    Alapbeállítás

    A 3 milla nem kell,h tartósan rendelkezésre álljon, bizonyos esetekben pedig elég 100e Ft, a többit egy éven belül.
    Kft-nél illeték 50e, ugyvéd ugyanennyi, plusz még egy rahedli szerződés legyártatása stb.
    Mi a gondod az egyszemélyes Kft-vel?
    Épp azért írtam, hogy "végeredményben", mert most teljesen mindegy, hogy mennyi apportot viszel be vagy mennyiért kezeskedsz betét nélkül, hazai kftnél az végeredményben 3 milla lesz. Persze mint írtam mehetsz kerülőúton, külföldről is, de először egyáltalán azt kéne végiggondolnod, hogy milyen cégforma megfelelő számodra. Mekkora tőkeigénye lehet az első egy-két évben a vállalkozásnak? Milyen adminisztrációs és egyéb terhekkel járna maga a tevékenység, ileltve a választott cégforma? Akarsz-e később másokat, befektetőket bevonni? Mikor, kiket? Az ő befektetéseik megkövetelnek-e bizonyos formai dolgokat, amiknek meg kell felelned? Azért írtam, azt amit, mert általában ezeket végiggondolva ritka, hogy az egyszemélyes kft lenne a legalkalmasabb vállalkozási forma.

  9. #49
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet Carragher_x eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Túlságosan foggal-körömmel ragaszkodsz ehhez a "nemmondomelsenkineksemertellopja" butasághoz. Biztos lehetsz benne, hogy az ötleted már több ezer kompetens és kevésbé kompetens embernek eszébe jutott, sőt valószínűleg már próbálkozások is voltak/vannak ebben az irányban több-kevesebb hasonlósággal a te elképzeléseidhez. Az ötleted önmagában semmit sem ér, az számít, hogy miképpen akarod megvalósítani, a siker azon fog múlni. Ez persze nem azt jelenti, hogy a teljes üzleti tervet, technikai megvalósítással, marketingtervvel fűnek-fának mutogatod, de te most épp a másik végletet erősíted, így egyszerűen nem fogsz nemhogy egyről a kettőre, de még az egyik se eljutni.
    Ez egy speciális helyzet. Ha programozó lennék, és valami olyasmire jöttem volna rá, amit egy nagyon hozzáértőnek is többször kellene elmondani, mire megértené,h miért jobb ez az új dolog amit kitaláltam, akkor nyilván másként állnék ehhez a dologhoz. Viszont ez amit én akarok annyira egyszerű és magától értetődő, hogy szerintem még ezért nem oldották meg. És ha egy ilyen valakinek elmondom, akinek webfejlesztő és online marketing cége van, akkor ő miért ne nyúlná le azonnal az ötletet, ha van benne potenciál? Gyakorlatilag ha ma elmondtam volna telóban, most már kész lenne a weboldal és be lenne üzemelve. Semmit nem veszít vele, max az egyik fejlesztője pár órai munkáját. Ennyi kell hozzá, egy weblap, egy mobil app és kész. Nem ezen van a lényeg, hanem magán az információn. Ha tudnám,h hogyan kell egy adatbázis kezelőt integrálni egy weblapba, akkor már megcsináltam volna saját kezűleg wezzpage-el. Amúgy ez is mekkora találmány, hihetetlen...

  10. #50
    Tag
    Csatlakozott
    2013. 08. 08.
    Hozzászólások
    118

    Alapbeállítás

    " már kész lenne a weboldal és be lenne üzemelve" - hát nem tudom mit találtál ki, de kétlem, hogy attól, hogy lenne egy ilyen témájú weblap (ami valószínűleg egyébként már tucatjával van is ilyen-olyan kiadásban ), attól már rögtön dőlne a lé Persze nyilván nem kell telefonban részletekbe menően elmondani mindent, hogy pontosan mit akarsz, de úgy hogy nincs szakértelmed, úgy egészen biztosan nem fog az működni, hogy rajtad kívül senki se tudjon semmit addig amíg nem indul el a biznisz.

Oldal: 5 / 6 ElsőElső ... 3456 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •