Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (23) összesen
  1. #11
    KZ
    KZ nem elérhető
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 03. 17.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    128

    Alapbeállítás

    Hát sztem ez hoszútávon -Evs volt 34% esélyed volt nyerni.A top 2 párt pedig sosem fogja eldobni.

  2. #12
    Fanatikus tag Powerotti avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    388

    Alapbeállítás

    Idézet KZ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hát sztem ez hoszútávon -Evs volt 34% esélyed volt nyerni.A top 2 párt pedig sosem fogja eldobni.
    Ha már van bent pénze matematikailag a push-sal hosszútávon kijön nullára (ha valóban 34% az esélye, nincs időm utánaszámolni), ha pedig dob minuszos marad. Gambling, de nekem tetszik...

    Más kérdés, hogy K magas flushre 3-4 ellenfél ellen nem tolnám be.

  3. #13
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    miért kellene hogy legyen fold equitynk, ha van 9-12 outunk két valószínűleg committed ember ellen? simán 0EV a push, a fold viszont -EV a potba betett pénzünk és a jelenlegi equitynk miatt.
    a call pedig szerintem is elárulja a kezünket, implied oddsunk inkább csak a gutshotunkra van.
    a félreértett szupermarketkalóz.

  4. #14
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2008. 05. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    93

    Alapbeállítás

    Azért calling station barátunkban nem kellett csalódnunk.

  5. #15
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 09. 04.
    Hozzászólások
    119

    Alapbeállítás

    Idézet chbowl eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azért calling station barátunkban nem kellett csalódnunk.
    De nem ám Tele van ilyenekkel ez az áldott jó terem

  6. #16
    PA addict bravesoul avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 13.
    Hely
    J.
    Hozzászólások
    2.496

    Alapbeállítás

    Idézet pborisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    De nem ám Tele van ilyenekkel ez az áldott jó terem
    pontosan melyik ?
    It's just a ride.

  7. #17
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 13.
    Hozzászólások
    918

    Alapbeállítás

    kis gondolkodás után egyértelmű callnak érzem:
    1. megvan a direkt potoddsunk(legalábbis érzésre úgy saccolom, az ilyeneket ugyan rendszersen elrontom, ennek ellenére lusta vagyok leellenőrizni)
    2. a fishen hatalmas implied oddsunk van !!!
    3. J esetén a jó játékos ellen is meg van az oddsunk
    4. ha lejön a flush-kartya, még akkor sem olyan könnyű egy setet, top2-t eldobni
    (5. ha mégis gyenge lapja van az ellenfélnek, ami szuper valószínűtlen, akkor hozzánk ch-eli a turnt)

    ezzel szemben a pushnál szinte biztos hátrányos (legjobb esetben is flip) helyzetbe tesszük be a pénzünk (egy-két j9s lapot leszámítva, de ez elenyésző), FE majdnem egzaktul zéro, hisz egy jó játékos nem valószínű, h 3másikba belehív potot első beszélőként (hátha ki blöfföl mindenkit egy ilyen drawheavy boardon) és eldobja a lapját egy pot nagyságú raisere...


    nálam ezek miatt: call...

  8. #18
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    lederman: és mi a terv turnre ha nem jön le a drawnk ( az esetek 70%ban?)
    nekem ezért nem tetszik: turnon nem leszünk túl kellemes helyzetben valószínűleg, akkormár inkább flopon egy 0EV-s push, minthogy későbbi utcákon hibákra kényszerítsenek minket, ami valszeg (kézzel nem fogható) pénzbe fog kerülni.
    + hiába leszünk underdogok, ha 33% felett van az equitynk (mint most) akkor +EV a push (két ellenfélnél)
    jelen helyzetben pedig szinte elképzelhetetlen hogy rosszabbak legyünk (max. talán ha valakinál Ax-es FD van- nagyonvalószínűtlen)
    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2008. 11. 20. 02:24
    a félreértett szupermarketkalóz.

  9. #19
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 13.
    Hozzászólások
    918

    Alapbeállítás

    Idézet peterpanic eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    lederman: és mi a terv turnre ha nem jön le a drawnk ( az esetek 70%ban?)
    nekem ezért nem tetszik: turnon nem leszünk túl kellemes helyzetben valószínűleg, akkormár inkább flopon egy 0EV-s push, minthogy későbbi utcákon hibákra kényszerítsenek minket, ami valszeg (kézzel nem fogható) pénzbe fog kerülni.
    + hiába leszünk underdogok, ha 33% felett van az equitynk (mint most) akkor +EV a push (két ellenfélnél)
    jelen helyzetben pedig szinte elképzelhetetlen hogy rosszabbak legyünk (max. talán ha valakinál Ax-es FD van- nagyonvalószínűtlen)
    Turnon legfeljebb dobunk, nem kell minden kaszat megnyerni...
    sztem a fish nem ad meg mindig, azert azzal szamolni eros tulzas...
    Utoljára módosítva: lederman által: 2008. 11. 20. 17:43

  10. #20
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    Idézet lederman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Turnon legfeljebb dobunk, nem kell minden kaszat megnyerni...
    sztem a fish nem ad meg mindig, azert azzal szamolni eros tulzas...
    én csak arra gondolok, hogy:
    az oké, hogy a call teljesen jó, mert van implied oddsunk a fish ellen, bár ugye a LAG-nak teljesen elárultuk a kezünket az overcallal.
    viszont turnon amikor az esetek 80-90%-ban egy olyan emeléssel találjuk szembe magunkat, amit nem tudunk már megadni pot odds hiányában, akkor nem csak az eddig betett pénzünket, hanem kb. 25-30%os pot equityt is feladunk, ami addigra már nem lesz kevés (mindezt összesen az esetek kb. 75%-ában fogjuk tapasztalni, amikor nem jön a drawnk).
    tehát amikor turnon dobunk, nem 9 dollárt veszítettünk, hanem valójában 9 dollárt + a bent lévő pénz 25-30%át, ami most nincs kedvem kiszámolni mennyi (ha turnon emelnek egy jó nagyot, nem lesz kevés).
    ezt pedig már éppen hogy csak kompenzálja a flopon még meglévő implied odds (ami lehet hogy nem is akkora, mint ahogy azt sejtjük).
    ilyesmit akartam, amikor a későbbi hibákat említettem, ez fog pénzbe kerülni, és akkormár inkább a minimálisan +EV-s pusht választanám.
    (viszont ha a fish nem ad meg mindig, akkor az ő miatta számolt implied oddsunk is sokkal kisebb, hiszen nem lesz mivel kifizetnie, ha nincsen valami közepes lapja legalább - amivel itt vígan becallolja a pusht )
    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2008. 11. 20. 18:43
    a félreértett szupermarketkalóz.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •