Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (22) összesen
Like Tree3Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2016. 04. 26

  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Érdekes póker partik - 2016. 04. 26

    Lapok:
    Játék: NLHE MTT leosztás
    Játékosok: 9 fő
    Pozició: HJ
    Kis vak: 500
    Nagy vak: 1,000 (100 ante)

    Online pókerezel egy $109 nevezési díjú versenyen amikor AQ lapokat kapsz hijack pozícióban. Az MP-ben ülő, 1,100 hand alapján 26/23/9 statokkal pókerező agresszív játékos 2,000-ig emel, te pedig 5,000-ig emelsz vissza. Ellenfelünk a statjai szerint eddig csak 35%-ban dobott 3betre és ezúttal is a megadás mellett dönt. A flopra A34 érkezik, ellenfelünk passzol mi pedig a checkback mellett döntünk. A turn a T, ellenfelünk pedig 4,000-t hív, mi megadunk. A river a 9, ellenfeled pedig overbet all-in megy, mit teszel?


    Tovább a partihoz

  2. #2
    Újonc
    Csatlakozott
    2016. 03. 04.
    Hozzászólások
    27

    Alapbeállítás

    Ok, én tényleg tök hülye vagyok ehhez, de az ellenfelünkről is azt feltételezzük? Csak mert akkor a feladványnak így kellett volna kezdődnie! OOP callolgat minket Ax, meg 67, meg 54 lapokkal, oddson kívül (24% a pot odds, ha jól számoltam)? Az meg hogy 35%-ban dob csak 3betre kb semmit nem mond, mert gondolom 1k-s mintán csak pár ilyen eset lehetett? Meg ki ellen, mikor, miért callolt, és tudjuk, hogy akkor milyen lapokkal tette ezt? Ha tudjuk ezeket miért nincs benne a feladványban, he meg nem akkor miért feltételezzük, hogy hülye fish? Láttunk tőle már máskor is ilyen overbet AI? Csak mert ha értelmes játékosról van szó, akkor a 3bet call range TT+, AK lesz szerintem, ha csak nincs valami infója arról, hogy mi itt lightan 3betelünk. Amúgy meg pont a nutsaimat néha így játszanám meg, mert teljesen hiteltelennek tűnök és a setjeimet a top és over párok kifizethetik.

    Na kiírtam magamból a gondjaimat, ja és megint kérem a feladvány szerkesztőjét ha lehet (gondolom nem nagy kérés) írja már bele a megoldásba, hogy mégis milyen rangekre teszi az adott utcákon az ellenfeleket és miért. Mert itt is (volt már más feladvány is) számomra tök hihetetlen, hogy ilyen lapokat adunk pre a kezébe, ha meg nem akkor miért adunk a riveren ilyeneket a kezébe?

    Jó volna tudni azt is, hogy rólunk milyen statokat lát az ellenfél ugye mert nagyon nem mindegy, hogy 1% vagy 11% a 3betünk adott pozícióból, néha olyan érzésem van hogy rakhatok a pirosra is de a fekete is jó lehet úgy is a golyó dönti el mi lesz!

    Az előző feladványban is olyan volt a megoldás mintha ICM nem is létezne és nem lennének szoftverek ICM számításra! Nem volt ott , hogy ha AI megyünk az AJ-al, akkor villain csak AA-al callolhat minket, ha értelmes játékos. Azaz őt is hülyének néztük, olyannak aki nem hallott még ICM-ről.127
    Utoljára módosítva: almacska által: 2016. 04. 27. 05:48

  3. #3
    Fanatikus tag nightfury avatara
    Csatlakozott
    2014. 10. 06.
    Hozzászólások
    283

    Alapbeállítás

    Mint micro CG-n játszó hobby játékos tényleg nem értek hozzá, szal csak kíváncsiságból kérdezem (meg hogy tanuljak is) TT-t, AK-t miért vettük ki a kezéből?

  4. #4
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    Csak én érzem azt, hogy nagyon majomnak kéne lennie, hogy ne lássa át, hogy ezen a száraz alacsony boardon mi erős ászokkal is chbackelhetünk, mert nem várhatunk semmitől megadást?

  5. #5
    Őstag kertitorp avatara
    Csatlakozott
    2011. 10. 27.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    1.331

    Alapbeállítás

    Idézet nightfury eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mint micro CG-n játszó hobby játékos tényleg nem értek hozzá, szal csak kíváncsiságból kérdezem (meg hogy tanuljak is) TT-t, AK-t miért vettük ki a kezéből?
    Ilyen effektív stacknél azokat pre ránk borítja.
    nightfury likes this.

  6. #6
    Tag
    Csatlakozott
    2016. 02. 23.
    Hozzászólások
    159

    Alapbeállítás

    üüüber optimista a range-felállítás a megoldásban, AA, ATs, TT, AK mind reálisabb lap, mint ami le van írva, nagyrészét pre biztos dobja, illetve a felsorolt gutshotokkal sem nagyon fogja overbet verni, mert pl KQ-van pont blockolja a kinn lehető KK, QQ lapoknak a felét, amit a megoldás szerint el akarna dobatni.

    26/23 9handed egyáltalán nem tűnik realisztikusnak 35% f3b-el, de az még nem azt jelenti hogy mp-vel any2-val callozgatni fog, össze lehet hozni ilyen statot 10% MP opennel is, ha még a múltban él és túl loose Co/D-ről.

  7. #7
    Fanatikus tag nightfury avatara
    Csatlakozott
    2014. 10. 06.
    Hozzászólások
    283

    Alapbeállítás

    Idézet kertitorp eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ilyen effektív stacknél azokat pre ránk borítja.
    Értem, köszi!

  8. #8
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Levele!

    Idézet kertitorp eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ilyen effektív stacknél azokat pre ránk borítja.
    TT-t 35BB effektív biztos ránktolja?

  9. #9
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    Egyébként összességében nekem is az a bajom, hogy egyrészt a statok alapján nem is tűnik túl agrármérnöknek, másrészt pedig így ez a line-ja inkább azt sugallja számomra, hogy kimaradt egy utca érték, és nem akarja, hogy elvesszen. Azt pedig, hogy ha value-t akarna szerezni, akkor kisebbet betelne, azt úgy is lehet nézni, hogy blöffölni is elég lenne kisebbet. Ha egy regnél ennyire face up, hogy ez a size blöff, akkor ő is balanszálna, és harmad/félpotot betelne a JJ-KK-nk ellen, azt sem tudnánk könnyen callolni, pontosan azért, mert valueszaga van.

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2014. 09. 08.
    Hozzászólások
    598

    Alapbeállítás

    Idézet Krejdül eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    TT-t 35BB effektív biztos ránktolja?
    A regek többsége ránk fogja.

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •