Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (22) összesen
Like Tree3Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2016. 04. 26

  1. #11
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2014. 09. 08.
    Hozzászólások
    598

    Alapbeállítás

    Idézet Krejdül eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egyébként összességében nekem is az a bajom, hogy egyrészt a statok alapján nem is tűnik túl agrármérnöknek, másrészt pedig így ez a line-ja inkább azt sugallja számomra, hogy kimaradt egy utca érték, és nem akarja, hogy elvesszen. Azt pedig, hogy ha value-t akarna szerezni, akkor kisebbet betelne, azt úgy is lehet nézni, hogy blöffölni is elég lenne kisebbet. Ha egy regnél ennyire face up, hogy ez a size blöff, akkor ő is balanszálna, és harmad/félpotot betelne a JJ-KK-nk ellen, azt sem tudnánk könnyen callolni, pontosan azért, mert valueszaga van.
    Nem is könnyű a call, de nem is kell mindig elöl legyünk, ahhoz, hogy jó legyen. A statjaival mi a baj?

  2. #12
    PA addict Netrol avatara
    Csatlakozott
    2013. 01. 10.
    Hely
    Apraja falva
    Hozzászólások
    2.206

    Alapbeállítás

    Nálam ez sima fold! Nagyon érték hívás van ebben AT szerintem lehet nála ha meg aggro bár a statok szerintem nem annyira aggrók akkor akár A9s is. Szerintem tuti verve vagyunk! Én azt vettem észre, hogy a river pot bet vagy overbet mostanában inkább value, mint blöff!
    "Sokat gyakoroltam a szurkolást és a pozitív hozzáállást, azóta 65%-ban nyerem a flipeket"
    /Aptok/

  3. #13
    Őstag kertitorp avatara
    Csatlakozott
    2011. 10. 27.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    1.331

    Alapbeállítás

    Idézet Krejdül eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    TT-t 35BB effektív biztos ránktolja?
    Azt írták a feladványban hogy agró az ellenfél, ezért inkább betolja szerintem.

  4. #14
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    Idézet ewoksamurai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem is könnyű a call, de nem is kell mindig elöl legyünk, ahhoz, hogy jó legyen. A statjaival mi a baj?
    Semmi baj nincs velük, éppen ez az, teljesen std, egyáltalán nem tűnik agrárnak.

  5. #15
    Fáradhatatlan grinder kriispirolls avatara
    Csatlakozott
    2010. 08. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    783

    Alapbeállítás

    Idézet almacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    OOP callolgat minket Ax, meg 67, meg 54 lapokkal, oddson kívül (24% a pot odds, ha jól számoltam)? Az meg hogy 35%-ban dob csak 3betre kb semmit nem mond, mert gondolom 1k-s mintán csak pár ilyen eset lehetett? Meg ki ellen, mikor, miért callolt, és tudjuk, hogy akkor milyen lapokkal tette ezt? Ha tudjuk ezeket miért nincs benne a feladványban, he meg nem akkor miért feltételezzük, hogy hülye fish?

    .....

    Az előző feladványban is olyan volt a megoldás mintha ICM nem is létezne és nem lennének szoftverek ICM számításra! Nem volt ott , hogy ha AI megyünk az AJ-al, akkor villain csak AA-al callolhat minket, ha értelmes játékos. Azaz őt is hülyének néztük, olyannak aki nem hallott még ICM-ről.127
    1k hand MTTn szerintem mar egesz jo minta es ha Pokerstove-ozunk egy kicsit akkor kiderul, hogy 26% nyito range-el, 35% fold to 3bettel es 99+/AQs+ value 4bet range-el szamolva az Ax/54s/76s lapok boven benne vannak ellenfelunk call range-eben.

    Az Erdekes parti feladvanyok formatuma szerintem nem nagyon teszi lehetove, hogy az ellenfel osszes 3betelt partijanak vegeredmenye le legyen irva.

    Az elozo feladvanyban sokan ugy gondoltak hogy az all-in pluszos jatek mert nagy ICM nyomast helyezhetunk ellenfelunkre, csak azzal nem szamoltak hogy az open range egy ismeretlen ellenfeltol, donto asztalon az adott szituacioban jo esellyel QQ+ lesz. Egy szeles nyito range ellen mas lenne a helyzet, de az AJo ott sima dobas ha nincs readunk az emelorol.
    ''All-in helyzetekben overpárokkal mutatás után furcsa dolgok történnek velem.''

  6. #16
    Fáradhatatlan grinder kriispirolls avatara
    Csatlakozott
    2010. 08. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    783

    Alapbeállítás

    Idézet T.A.F.K.A.R. eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    üüüber optimista a range-felállítás a megoldásban, AA, ATs, TT, AK mind reálisabb lap, mint ami le van írva, nagyrészét pre biztos dobja, illetve a felsorolt gutshotokkal sem nagyon fogja overbet verni, mert pl KQ-van pont blockolja a kinn lehető KK, QQ lapoknak a felét, amit a megoldás szerint el akarna dobatni.
    Az AA/TT/AK lapok szerintem nem realisak egy agressziv ellenfelnel, TT/AK-val 4betel vagy all-in megy preflop, egy preflop slowplayelt AA-val meg marhasag lenne overbet all-in menni riveren ertekbol, ugy hogy ellenfelunknel nagyon keves aszos kombinacio lehet amivel callolni tud a riveren.
    ''All-in helyzetekben overpárokkal mutatás után furcsa dolgok történnek velem.''

  7. #17
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    Idézet kriispirolls eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    1k hand MTTn szerintem mar egesz jo minta es ha Pokerstove-ozunk egy kicsit akkor kiderul, hogy 26% nyito range-el, 35% fold to 3bettel es 99+/AQs+ value 4bet range-el szamolva az Ax/54s/76s lapok boven benne vannak ellenfelunk call range-eben.
    A 26% 65%-a az 16,9%, abban pedig nem lesznek 54s, 76s papírok. Ax-ek igen, de az meg pont nem túl jó nekünk.

  8. #18
    Fáradhatatlan grinder kriispirolls avatara
    Csatlakozott
    2010. 08. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    783

    Alapbeállítás

    Attol fugg a nyito range melyik reszet dobja el, en a gyenge offsuit aszokat es KTo szeru lapokat vettem ki, igy benne maradtak a suited connectorok amikkel szerintem hajlamosabb lehet callolni.
    ''All-in helyzetekben overpárokkal mutatás után furcsa dolgok történnek velem.''

  9. #19
    Tag
    Csatlakozott
    2016. 02. 23.
    Hozzászólások
    159

    Alapbeállítás

    Idézet kriispirolls eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    1k hand MTTn szerintem mar egesz jo minta es ha Pokerstove-ozunk egy kicsit akkor kiderul, hogy 26% nyito range-el, 35% fold to 3bettel es 99+/AQs+ value 4bet range-el szamolva az Ax/54s/76s lapok boven benne vannak ellenfelunk call range-eben.
    a feladványban nincsenek az ellenfélről ilyen statisztikák hogy MP-ről 26%-ban nyitva és abból HJ ellen 35%-ban dob. az kb egy 40/32-es maniac MP statja lenne akinek 10% az overall fold to 3betje.

    sokkal közelebb állhat a valósághoz hogy 15-8%-ban openel és 60%-ban dob.
    Flush67 likes this.

  10. #20
    Fanatikus tag termin avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 13.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    309

    Alapbeállítás

    varianciaturbó bluffcatching, ahogy a régi öregek mondták a tábortűz mellett
    Krejdül likes this.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •