Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (11) összesen
Like Tree2Likes

Téma: NL5 Zoom, AQo BBvsSB

  1. #1
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 03. 12.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólások
    157

    Alapbeállítás NL5 Zoom, AQo BBvsSB

    Sziasztok!

    Ellenfél érdekesnek tűnik 152hand alatt: 21/18/5,7. Sbről 44%ban nyitott eddig. Fold to 3bet 0(2). Amire felfigyeltem, hogy szeret ch/raiselni. Floppon emiatt adtam meg, de tanácstalan vagyok ellene.
    10ből 3x ch/raiselt már. Flop cbete: 14%, turnon pedig 2ből 0.

    Mi a helyes játék? Turnon bet/fold vagy bluffcatchelni riveren ha nem esik a szín?

    $0.02/$0.05 No Limit Holdem
    PokerStars
    6 Players
    Hand Conversion Powered by WeakTight Poker Hand History Converter

    Stacks:
    UTG Player4 ($5.75) 115bb
    UTG+1 Player5 ($5.29) 106bb
    CO Player6 ($8.34) 167bb
    BTN Player1 ($5.46) 109bb
    SB Player2 ($5.02) 100bb
    BB Hero ($6.17) 123bb

    Pre-Flop: (0.07, 6 players) Hero is BB
    4 folds, Player2 raises to $0.14, Hero raises to $0.45, Player2 calls $0.31
    Flop: ($0.90, 2 players)

    Player2 checks, Hero bets $0.45, Player2 raises to $1.26, Hero calls $0.81

    Turn: ($3.42, 2)
    Player2 checks, Hero checks River: ($3.42, 2)

    Player2 bets $2.18

    Final Pot: $5.60

  2. #2
    Fanatikus tag Laci24 avatara
    Csatlakozott
    2013. 09. 19.
    Hozzászólások
    389

    Alapbeállítás

    Szia!

    Én flopon és turnön is ugyanígy játszanám. Bár ha ász treffem nem lenne, valószínűleg dobom flopon.

    Turnön jó a passz. Ha itt meg riveren betelsz akkor már nem lesz riveren value beted, úgyhogy turnön rámegyek a potcontrollra.
    River játék eléggé lapfüggő, de mivel turn passza után erős Kx ritkán lesz nála, ezért a legtöbb riveren szerintem jó lesz a call.

    GL!

  3. #3
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Az Ac nutflush blocker pont nem arra jó, hogy blöffcatch-eljünk x/r ellen, én inkább checbehind flop és 2 utca calldown / 2 utca blöff / 1 utca value tervvel mennék neki.
    chivasr911 and lumpi like this.

  4. #4
    PA addict Wildcatfish avatara
    Csatlakozott
    2010. 01. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.119

    Alapbeállítás

    Helllo

    Szerintem olyan statokra alapozod a döntést amik még nem mérvadoak

    most hogy 3x x-r-elt 10-ből az még semmit nem jelent.

    Nekem a flop fold is szimpatikus

  5. #5
    Tag AlexMan avatara
    Csatlakozott
    2014. 12. 08.
    Hozzászólások
    149

    Alapbeállítás

    Csak hangosan gondolkodom.


    Kicsi a minta, hogy messzemenő következtetéseket vonjunk le.


    Mennyi a fold-to-C-bet? Illetve a fold-to-cbet 3bet potban?
    Flopon miért is emelsz?
    Több zsetont dob el neked, mint amennyit te veszítesz, amikor ch-raisel és dobsz?


    Flopon Van 6 outom, de lehet, hogy csak 3. Mögé checkelek és hagyom kibontakozni a turnon.


    Ha a flopon ch-ch akkor turnon ha hív, akkor megadom, s ha riveren passzol, akkor hívok.
    Ha a turnon passzol, akkor ezen a turonon hívok és a riveren is.


    De így, hogy flopon ch/raise-t játszott és riveren meg megint hív szerintem KQ vagy KJs esélyes.




    Igazából az a furcsa, hogy a flopon egy AQ-t úgymond blöffbe fordítassz, majd megadsz egy ch-raise line-t, s turnon mikor lejön a lapod (és ha jól gondolod, hogy csak blöff ch-raise volt) nem hívsz rá. HA már blöffölt, félblöffölt néhány húzó fizessen.


    Riveren meg nem tudni, hogy mi van nála.


    Szerintem ilyen boardon flopon ch, turnon ch vagy raise, riveren meg megadod, vagy mögé checkelsz.


    3bet kasszában szerintem itt csak 1 utca érték van.
    hiszen AK, KQ, QJs KJs súlyozottabban lehet nála, mint ha színre várna és megblöffölné. Riveren még egy bennragadt A8s sem fizetne ki. Blöffbe meg ritkán fordítana egy A8-ast.




    Riveren nem tudok mit a kezébe tenni, amit értékért hív és rosszabb. AJ? Vagy egy QT egy 3bet potban?

  6. #6
    Tag AlexMan avatara
    Csatlakozott
    2014. 12. 08.
    Hozzászólások
    149

    Alapbeállítás

    Csak hangosan gondolkodom.


    Kicsi a minta, hogy messzemenő következtetéseket vonjunk le.


    Mennyi a fold-to-C-bet? Illetve a fold-to-cbet 3bet potban?
    Flopon miért is emelsz?
    Több zsetont dob el neked, mint amennyit te veszítesz, amikor ch-raisel és dobsz?


    Flopon Van 6 outom, de lehet, hogy csak 3. Mögé checkelek és hagyom kibontakozni a turnon.


    Ha a flopon ch-ch akkor turnon ha hív, akkor megadom, s ha riveren passzol, akkor hívok.
    Ha a turnon passzol, akkor ezen a turonon hívok és a riveren is.


    De így, hogy flopon ch/raise-t játszott és riveren meg megint hív szerintem KQ vagy KJs esélyes.




    Igazából az a furcsa, hogy a flopon egy AQ-t úgymond blöffbe fordítassz, majd megadsz egy ch-raise line-t, s turnon mikor lejön a lapod (és ha jól gondolod, hogy csak blöff ch-raise volt) nem hívsz rá. HA már blöffölt, félblöffölt néhány húzó fizessen.


    Riveren meg nem tudni, hogy mi van nála.


    Szerintem ilyen boardon flopon ch, turnon ch vagy raise, riveren meg megadod, vagy mögé checkelsz.


    3bet kasszában szerintem itt csak 1 utca érték van.
    hiszen AK, KQ, QJs KJs súlyozottabban lehet nála, mint ha színre várna és megblöffölné. Riveren még egy bennragadt A8s sem fizetne ki. Blöffbe meg ritkán fordítana egy A8-ast.




    Riveren nem tudok mit a kezébe tenni, amit értékért hív és rosszabb. AJ? Vagy egy QT egy 3bet potban?

  7. #7
    Tag AlexMan avatara
    Csatlakozott
    2014. 12. 08.
    Hozzászólások
    149

    Alapbeállítás

    Wildcatfish, csak kérdem, hogy egy K maga flopon nuts blackdoor flush-húzóval a kezedben egy ch-raiset nem érdemes megadni?


    Csak azért kérdem, mert én pont ilyen dolgok miatt nem c-betelek ilyenkor. Ne kelljen már eldobnom a legjobb még párt sem alkotó lapomat oop.


    Ch-Ch azán újratervezés...

  8. #8
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    Áhhhhh, szerintem ez az az eset, mikor észben kell tartani, hogy nem kell minden kasszát megnyerni. Ez a flop X/R call is felesleges 1-es spr-el. Nagyon kevés olyan kifutás van, amikor tudod folytatni.

    A másik hiba szerintem a cbet. Pontosan mi ellen lövöd a flopot? K-kat nem fog dobni egy-két utcára, közepes pp-ket kettőre talán, húzók is maradnak, de azokat blokkolod az ászoddal, gyengébb A-kat minek eldobatni. Itt ez sima check, akkor ő is jó eséllyel áll neki blöffölni.

  9. #9
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    nem hiba cbetelni attól függ milyen startégiát akarunk kiépíteni ilyen típusú játékos ellen, mivel 3betelünk és ő mennyire callol szélesen, én játék közben legtöbbször ch-elném, mert sokkal könnyebb lesz játszani főleg ha szeret ch/r-elni(bár itt elég érdekes egy ch/r), de az is igaz h ezen a boardon óriási range előnyben vagyunk, blockoljuk az erős Kx combokat és az ász miatt is blöffölhetünk jó EQ-val vagy a blockert(ha jön a flöss) kihazsnálva, és nagyon kevés lap van a rangeében amivel a legtöbb runouton végig tud adni, miközben mi telel vagyunk erős lapokkal, ezen felül van sok eq-nk, és védjük is a lpaunk, valamint kisebb pocketeket egyből dob.
    Szóval mind2 megoldás lehet jó opció ha tudjuk h mit miért csinálunk.
    A flop ch/r-ről nem nagyon tudok biztosat mondnai, nem tudom ez nl5ön mi lehet, Kx-ekkel ez legtöbbször szar játék és nagyon kevesen csinálnának ilyet magasabb téteken, de ha itt csinálnak iylet akkor dobás mert még az FD-ket is blokkoljuk, de szívem szerint calloznám ,és callolnám riveren is, a jó odds miatt, és arra számítok h az ellenfelem random kattingat
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

  10. #10
    Tag
    Csatlakozott
    2016. 02. 23.
    Hozzászólások
    159

    Alapbeállítás

    túl thin ez a flop valuebet, vagy túl óvatos ez a protection bet, vagy túl optimista ez a bluff

    válassz a három közül

    gondolom azért beteltél, mert minél gyorsabban le akartad zárni a handet és ne beteljen beléd turnön, de bőven elég, ha x-elsz és csak treffen, Q-n, T-n, J-n és A-n callozol.

    ha meg az volt a fő csapásirány hogy 3barrelezel és eldobatod szinte az egész range-ét akkor flopon nem kell bluffel bet/callozni, nem jött be és kész.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •