Oldal: 49 / 60 ElsőElső ... 39474849505159 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 481 - 490 (591) összesen
Like Tree288Likes

Téma: Pistapapa és az Omaha

  1. #481
    Fanatikus tag Pistapapa avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 28.
    Hely
    Verébtanya
    Hozzászólások
    470

    Alapbeállítás

    Idézet naggeri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Alázó Papa
    És most jöjjön a folyamat ahogy eljutottam ide.

    1., Könyvjelzők: Omaha es más poker fajták
    2., Naggeri írt valamit..ezazz...
    3., Pistapapa és az Omaha katt
    4., Ó a francba két szó meg egy smiley...
    5.,
    6., Jól van azért válaszolok valami frappánsat

    7., Jaja én vagyok a császár PLO4-en. Szerintem lassan kijelenthetjük 11 év játék után, hogy akkora klasszis vagyok már, hogy akár PLO10-re is felléphetek

  2. #482
    Fanatikus tag Pistapapa avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 28.
    Hely
    Verébtanya
    Hozzászólások
    470

    Alapbeállítás

    Van tegnapról egy foscsi handem. Itt kérek elnézést a szóhasználatért, de hát danfiu után szabadon...

    $0.02/$0.04 Pot Limit Omaha Hi
    4 Players
    Hand Conversion Powered by WeakTight Poker Hand History Converter
    Stacks:
    CO vituttaa ($4.83) 121bb 50/20/0 41 hand
    BTN MAK$$ ($6.61) 165bb
    SB ilafci ($8.77) 219bb
    BB Hero ($7.45) 186bb

    Pre-Flop: (0.06, 4 players) Hero is BB

    vituttaa raises to $0.08, 2 folds, Hero calls $0.04

    Flop: ($0.14, 2 players)
    Hero bets $0.14, vituttaa calls $0.14
    Turn: ($0.42, 2)
    Hero bets $0.24, vituttaa calls $0.24
    River: ($0.90, 2)
    Hero bets $0.28, vituttaa raises to $1.28, Hero raises to $3.34, vituttaa goes all-in $3.09, Hero calls $1.03
    Final Pot: $6.30
    Hero shows

    vituttaa shows

    vituttaa wins $9.60 (net +$4.77)
    Hero lost $1.45

    Összegezzük a lehetséges hibáimat:

    1., Preflop call megkérdőjelezhető lehet, nyilván nem ebből a trash KK83-ból leszek milliomos, de hát egy bb az 1bb nem igazán tetszik a fold, persze a call se, szívesebben játszanék jobb kártyákkal
    2., River vb mérete lehet kicsire sikeredett, de ennek is több oka van, nyilván azt szerettem volna ha minden sz@rral megadja plusz vmi kis fullal visszahív vagy beüti a fejét és megpróbál kiblöffölni.
    3., Rosszul méreteztem, a visszahívásomat, annyit kellett volna hívni, amit kis fullal nem tud eldobni és hogy én dobni tudjak az esetleges allinre.

    Ezek azok a dolgok amiket én látok, persze lehet van több is

  3. #483
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    11év játék, plo4. ezt azért érzed te is hogy valami itt nincs rendben Itt most nem a tudásodra gondolok, ill nem kritizálni akarlak, de ha valamibe beleteszel legközelebb 10 évet, akkor azt csináld keményen hogy legyen is eredménye. Ha valaki 10 kemény évet beletesz egy vállalkozásba akkor az fel tud építeni egy olyan vállalkozást aminek van hatása a piacra. Kvázi ha ezt a 11 évet úgy beletetted volna ahogy kell, akkor HS-en lennél. HA 10 évet beleteszel a gyúrásba akkor inkább ugy nézz ki mint Schwazo fénykorában és ne úgy mint .. mittomén Fluor Tomi.
    Egyébként meg, gondolom ennek a pénznek amit itt pötyögsz semmi hatása nincs az életedre. Nem ebből élsz kvázi. Akkor inkább csinálnám azt hogy agresszivan shotolnám a limiteket, minthogy pötyögjek ott ahol kb semmi haszna, semmi újat nem tud mutatni neked. Ez kb mintha Schumi örök életében gokartozott volna.
    Pistapapa, CsabiST and Nottobe like this.
    Mert egy ismerősöm aki a psnél dolgozik azt mesélte, hogy psnél már regisztrációnál eldöntik ki lesz nyerő és ki bukó! Hiába vagy jó játékos ha 2% flop esély után riverre mákolnak! Amugy néztem pár magyart akit istenítenek psen, hát ők is tolják be mindennel

  4. #484
    Fanatikus tag Pistapapa avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 28.
    Hely
    Verébtanya
    Hozzászólások
    470

    Alapbeállítás

    Sose azért gyúrtam, hogy én legyek a Terminator, mindig csak egészséges belsőt és külsőt akartam magamnak.

    Tudom ám, hogy azt akarod, hogy eltoljam a rollomat, hogy PLO4-en stakelhessél. Biztosan a 20bb-m felét akarod, de abból nem eszel

    u.i.: Szeretek gokartozni, illetve csak szeretnék, de hájas disznó vagyok és nem bírom eltekerni a kormányt. Kéne szervót építeni a gokartokba.

  5. #485
    Fanatikus tag Pistapapa avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 28.
    Hely
    Verébtanya
    Hozzászólások
    470

    Alapbeállítás

    Nem igazán ment jól mostanában a játék és most nem arra gondolok h nem nyertem, inkább arra, hogy szánalmas tudásomhoz képest is gyengén játszottam, de most h kicsit megszaladt a hónap vége, most újra van kedvem postolni. Mondjuk nagy örömre nincs okom.

    Jelentkeztem az omaha backelésre, gondoltam egy próbát megér, de nem kerültem be. Nem lepődtem meg több okból kifolyólag sem, ugyanis beleírtam már a jelentkezésbe is h volt egy szerencsétlen kimenetelű stakelésem Mr X-el (nem nevezem őt nevén mert nem beszéltük meg ezt és így nem szeretném) és hát ebből kifolyólag a megbízhatóságom nyilván nem a legjobb és akkor finoman fogalmaztam. Elmondhatom a teljes sztorit tulajdonkeppen mert egyrészt most ültem ki és most pihenek kicsit, másrészről nincs titkolni valóm csak az van, hogy egy igazi naív **** vagyok vagy voltam. Szóval Mr X stakelt PLO20-on, microgamingen ment a dolog ahol euróban megy ugye a játék. Így utólag az első hibát ott követtem el, hogy nem kértem el Mr X számát és csak facebookon vagy skypen tudtam vele kommunikálni. Elöször kaptam 300 dolcsit amit ugy 2-3 nap alatt vertem dobra, ugye az 15 beülő sem volt mert ugye euróban megy a jatek. A gond ott kezdődött, hogy nem tudtam elérni a kollégát 2-3 hétig, majd mikor előkerült, átbeszéltük mit kúrtam el majd kaptam újabb 200 dolcsit. Ez sem tartott sokáig, de újra eltelt 2-3 hét mire tudtunk beszelni, megint kaptam most már csak 150$-t az is elment majd kaptam még 100$-t. Tehát minden egyes tőkeinjekció között hetek teltek el és csak facebook es skype elérhetőségem volt. Addig én csak a falat néztem ugye és folyamatosan mindig vártam, hogy mikor jön fel Mr X skypera . Az utólsó 100 dolcsival már nem ültem be PLO20-ra annak már semmi értelmét nem láttam, ezért PLO10-re ültem az még is csak majdnem 10 buyin nem 5. És láss csodát 2 hónap alatt visszanyertem mindent PLO-10-en még többet is. Ezalatt az idő alatt egyszer sem számoltunk el Mr X-el és ugye mivel más jövedelmem nem volt, kellett számlákra meg kajára is kivennem lét amit természetesen mindig elmondtam Mr X-nek is. Ezzel szerintem még nincs gond, főleg hogy tulajdonképpen nyerőbe fordult már a dolog néhány hónap után. A rohadt nagy felelőtlenséget itt követtem el, mert egy Tüsi nevú srác aki coacholt engem és addigra már baráti viszonyba is kerültünk, bajba került és kellett neki gyorsan 600$. Mr X persze sehol nem volt most sem így nem tudtam megkérdezni, hogy vehetek e ki ennyit. Tüsi azt mondta max két hét és visszaadja. Gondoltam mivel akkor több helyről is vártam pénzt, nem lesz gond visszatenni a pokerkliensbe meg két hét nem a világvége. Tehát én kivettem 600$-t es odaadtam Tüsinek. Az ember megbízik abban aki coachingolta őt és hát én is így voltam vele. Persze utána elkezdtem bukni, nem sokat csak annyit ami benne van az omahaban és akiktől vártam pénzt basztak fizetni és Tüsinél is ott van azóta is a 600$. Nagyjából taccsra tettem a stakelés bankrollját ezzel és a renomémat is. A pokolba vezető út jó szándékkal van kikövezve. Nem mentegetőzni akarok csak tényszerűen leírtam a történteket. Biztos vagyok benne ha ezt akkor nem teszem akkor most nem PLO4-en szarakodnék és Mr X-nek sem lógnék. Sajnos így alakult, vállalom a felelősséget érte és amint lesz annyim természetesen Mr X-et is kifizetem. Az a szép az egészben, hogy ez a 750$ amit kaptam ez semmi ahhoz kepest amennyivel tartoznak nekem a pokerközösség tagjai csak valahogy én amit kapok azt előbb utóbb mindig visszaadom sőt többet is de valahogy en mindig hoppon maradok. Sajnos évek óta nem állok úgy, hogy tudjak kölcsön adni így ezzel már nincs gond.


    2016 PLO2,4,5,10 Minimális 2,5,10 nagyon sok PLO4



    Láttam danfiu tavalyi majd 500k handes grafikonját ahol 38500 bb-t sikerült összekaparnia. Idén egy célom van grafikon ügyében, hogy lehetőleg nekem kevesebb handből sikerüljön ugyanaz, sőt beülök majd 2-3 handre PLO2000-re is és akkor elmondhatom, hogy a grafikon PLO2 és 2000 közötti handeket tartalmaz.

    Jók legyetek, tolom tovább

  6. #486
    Fanatikus tag Aenima avatara
    Csatlakozott
    2011. 02. 13.
    Hozzászólások
    322

    Alapbeállítás

    Ha jól számolom, az 17 EV bb/100 (!)
    Szerintem ez mikrón is szép graf. Csak így tovább!!

    [Ha nem indiszkrét: azt leht tudni milyen a piros vonalad? Lefele tartó, vízszintes v. esetleg felfelé ívelő? Milyen agresszióval dolgozol?]

    Hajrá!

  7. #487
    Fanatikus tag Pistapapa avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 28.
    Hely
    Verébtanya
    Hozzászólások
    470

    Alapbeállítás

    Idézet Aenima eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha jól számolom, az 17 EV bb/100 (!)
    Szerintem ez mikrón is szép graf. Csak így tovább!!

    [Ha nem indiszkrét: azt leht tudni milyen a piros vonalad? Lefele tartó, vízszintes v. esetleg felfelé ívelő? Milyen agresszióval dolgozol?]

    Hajrá!
    Szar

    De a viccet félre téve, meredeken zuhan többnyire, néha ha olyan az asztal is és én is megrázom magam akkor hullámzóan stagnál, de nem ez a tendencia.

  8. #488
    Fanatikus tag Pistapapa avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 28.
    Hely
    Verébtanya
    Hozzászólások
    470

    Alapbeállítás

    Mégis felvettek a srácok a backing csoportba. Nem sokan kapnak második esélyt szóval hatalmas köszönet nekik. Megteszek mindent ami tőlem telik h 1-2 év múlva majd azt gondolják, hogy bmeg de nagy bad beat lett volna ezt a csávót kihagyni.

    4 napja vagyok bent és már most rengeteg jó dolog ragadt rám. Ha ez a folyamat tartós marad és ilyen ütemben fejlődik a játékom úgy gondolom ez egy termékeny év lesz. A postflop teljesen nit jatekbol egy jóval agresszívabb stílusra váltottam és működik is a dolog, mert kb tudom mik azok a szituációk amiket ki lehet használni úgyhogy teljesen nem ment kárba az elmúlt 4-5 év. Mondjuk azért néha még átesem a ló túlsó oldalára és az olyankor rohadt sokba kerül, de ha sikerül majd kontroll alatt tartani ezt a dolgot nem lehet gond. Tudom mikben vagyok nagyon gyenge, pl oop szitukban, bbvsbutton pl rengeteget dobok és ez csak egy példa a sok közül. Szóval van hova fejlődni...

    Jók legyetek majd írok ha van miről
    ceewyl and Shaikon like this.

  9. #489
    Fanatikus tag Pistapapa avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 28.
    Hely
    Verébtanya
    Hozzászólások
    470

    Alapbeállítás

    Első handnél ellenfél a jobb regek közt van a limiten, úgy gondoltam A6-ot is dobni fog. Nyilván nem ezt. Azszem ez volt a világ leggyorsabb autocallja amit láttam. Ja igen a lap nem nagyon van az utg rangemben kb ilyen AK45ds lehet az alja nyilvan ahol az ász és a király a suit magas lapja.

    $0.05/$0.10 Pot Limit Omaha Hi
    6 Players
    Hand Conversion Powered by WeakTight Poker Hand History Converter
    Stacks:
    UTG Hero ($15.46) 155bb
    UTG+1 X313R0N ($16.86) 169bb
    CO speedslave ($3.23) 32bb
    BTN ChoWugo ($13.42) 134bb
    SB Hummingbird ($17.45) 175bb
    BB OnYourKnees ($11.42) 114bb
    Pre-Flop: (0.15, 6 players) Hero is UTG

    Hero raises to $0.35, 2 folds, ChoWugo calls $0.35, 2 folds

    Flop: ($0.85, 2 players)
    Hero bets $0.55, ChoWugo calls $0.55
    Turn: ($1.95, 2)
    Hero bets $1.05, ChoWugo calls $1.05
    River: ($4.05, 2)
    Hero checks, ChoWugo bets $2.20, Hero raises to $10.65, ChoWugo calls $8.45
    Final Pot: $23.15
    ChoWugo shows

    Hero shows

    ChoWugo wins $25.05 (net +$14.65)
    Hero lost $12.60

    Itt meg ugyan a srácról még nem volt sok hand 75 volt kb, de elég agresszív volt eddig, gondoltam most is az lesz, hát végül is a tervem bejött csak a mutatással voltak gondok.

    $0.05/$0.10 Pot Limit Omaha Hi
    6 Players
    Hand Conversion Powered by WeakTight Poker Hand History Converter
    Stacks:
    UTG Milados ($9.74) 97bb
    UTG+1 Hero ($11.11) 111bb
    CO GoToHell ($12.77) 128bb
    BTN xBIKERx ($11.22) 112bb
    SB Hummingbird ($10.61) 106bb
    BB LYPSY_ROBOTTI ($9.75) 98bb
    Pre-Flop: (0.15, 6 players) Hero is UTG+1

    1 fold, Hero raises to $0.35, GoToHell calls $0.35, 3 folds

    Flop: ($0.85, 2 players)
    Hero bets $0.60, GoToHell calls $0.60
    Turn: ($2.05, 2)
    Hero checks, GoToHell bets $1.55, Hero raises to $6.70, GoToHell goes all-in $10.27, Hero goes all-in $3.46
    River: ($22.37, 2), 2 all-in
    Final Pot: $22.37
    Hero shows

    GoToHell shows

    GoToHell wins $23.73 (net +$10.96)
    Hero lost $11.11

    És, hogy legyen egy olyan is ami bejött. Legközelebb már dobni fogom ezt a handet a kisvak callja miatt, de ezúttal még megjátszottam. Ez a veréb sem a veréb kategóriába tartozik a limiten.

    $0.05/$0.10 Pot Limit Omaha Hi
    6 Players
    Hand Conversion Powered by WeakTight Poker Hand History Converter
    Stacks:
    UTG LYPSY_ROBOTTI ($8.63) 86bb
    UTG+1 PillePille ($10.47) 105bb
    CO 20Kdownswing ($11.17) 112bb
    BTN X313R0N ($10) 100bb
    SB CMOTDibbler ($28.91) 289bb
    BB Hero ($10.52) 105bb
    Pre-Flop: (0.15, 6 players) Hero is BB

    3 folds, X313R0N raises to $0.30, CMOTDibbler calls $0.25, Hero calls $0.20

    Flop: ($0.75, 3 players)
    CMOTDibbler checks, Hero checks, X313R0N bets $0.50, CMOTDibbler folds, Hero calls $0.50
    Turn: ($1.75, 2)
    Hero checks, X313R0N bets $0.95, Hero raises to $3.15, X313R0N calls $2.20
    River: ($7.10, 2)
    Hero goes all-in $6.57, X313R0N folds
    Final Pot: $13.67
    Hero wins $14.47 (net +$4.05)
    X313R0N lost $3
    CMOTDibbler lost $0.25

  10. #490
    Fanatikus tag Pistapapa avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 28.
    Hely
    Verébtanya
    Hozzászólások
    470

    Alapbeállítás

    Lassan két hete tart a backelés. Egész jól érzem magam a csapatban, tanultam is néhány dolgot, már nem zuhanórepülésben van a nonsh. BB vs button még sokat kell tanulnom, de igazából van idő, ezt érzem a legnagyobb hibámnak egyelőre.

    Nem igazán fut, de persze ez benne van. Mutatok grafikont meg egy mai handet is.

    PLO10



    $0.05/$0.10 Pot Limit Omaha Hi
    6 Players
    Hand Conversion Powered by WeakTight Poker Hand History Converter
    Stacks:
    UTG fastduck2 ($11.09) 111bb
    UTG+1 StackIN ($17.54) 175bb
    CO Nottome ($9.72) 97bb
    BTN hlomppu ($13.24) 132bb
    SB daisy55 ($6.03) 60bb
    BB Hero ($16.19) 162bb
    Pre-Flop: (0.15, 6 players) Hero is BB

    fastduck2 calls $0.10, 2 folds, hlomppu calls $0.10, daisy55 calls $0.05, Hero checks

    Flop: ($0.35, 4 players)
    daisy55 checks, Hero checks, fastduck2 checks, hlomppu checks
    Turn: ($0.35, 4)
    daisy55 checks, Hero bets $0.25, fastduck2 calls $0.25, 1 fold, daisy55 folds
    River: ($0.85, 2)
    Hero bets $0.70, fastduck2 raises to $3, Hero raises to $9.90, fastduck2 goes all-in $7.74, Hero calls $0.84
    Final Pot: $12.43
    Hero shows

    fastduck2 shows

    fastduck2 wins $22.08 (net +$10.99)
    daisy55 lost $0.05
    Hero lost $1.19
    hlomppu lost $0.10

    Szerintem hibátlanul játszottam meg.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •