Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (13) összesen
  1. #1
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás NL100 -6max- QQ OOP floppon kapja a reraise-t

    ***** Hand History for Game 3955245917 *****
    $100.00 USD NL Texas Hold'em - Friday, November 21, 08:11:57 ET 2008
    Table Dili15 (Real Money)
    Seat 6 is the button
    Seat 1: mianesco13 ( $52.10 USD )
    Seat 2: Krogers5 ( $196.45 USD )
    Seat 3: __JM__ ( $111.15 USD )
    Seat 4: kisrapi ( $122.50 USD )
    Seat 5: matchpoint30 ( $86.60 USD )
    Seat 6: hsif_ffut ( $148.00 USD )---egyik legjobb TAG játékos ezen a limiten 19/15 36%aggr, 5.7% 3-bet. raise CB 31%, fold C-bet: 44%
    mianesco13 posts small blind [$0.50 USD].
    Krogers5 posts big blind [$1.00 USD].
    Dealt to kisrapi [ ]
    ** Dealing down cards **
    __JM__ folds
    kisrapi raises [$5.00 USD]
    matchpoint30 folds
    hsif_ffut calls [$5.00 USD]
    mianesco13 folds
    Krogers5 folds
    ** Dealing Flop ** [ , , ]
    kisrapi bets [$9.00 USD]
    hsif_ffut raises [$27.00 USD]
    kisrapi ???

    A fura PF betem azért van mert mögöttem egy bazi nagy fish ült, és reméltem sikerül izolálnom azzal h csak ő ad meg v. visszaemel.

    Fold, call, reraise? valahogy hirtelen egyik roszabb megoldásnak látszott mint a másik....ti mit tennétek?
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 13.
    Hozzászólások
    918

    Alapbeállítás

    Sztem mind a call, mind a 3bet jó, én a 3betet választanám: ha kombo drawja van, akkor icipicit elonyosebben teszed be a penzt, és azért nem kell mindenütt seteket látni.

    Általában egy jó játékosnak nem lehet, annyira erős raise-range, ami csak setet és kombo drawt tartalmaz, ha így lenne, akkor egy másik erős játékos sosem fizetné ki és mindig játszhatna optimálisan ellene. Éppen ezért fel kell hígitania a r-rangét alkalmanként totál trash-sel (ezt a flopot a ranged 100%-ával cbeteled, így neki +EV a raise air-rel is), gyengébb drawval. Ha pedig már eléggé egyenletes a range, akkor megteheti ezt value-ból AJvel is, ha a kettőtök dinamikája megfelelő, stb.
    Nem tudom mennyire van ez így abban a környezetben, ahol játszol, de ha csak annyi a readem, h jó játékos az ellenfél, akkor ezt nem dobnám soha (3betelnék), ha pedig van specifikusabb read, akkor az alapján döntenék.

  3. #3
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 08. 31.
    Hely
    2 sör között
    Hozzászólások
    371

    Alapbeállítás

    100%-ban pusholom. Sok szar turn jöhet, és már jó sokat betolt. Ha pre kisebbet emelsz, akkor kisebb a kassza, és akkor itt nem kell pusholni. Akkor blank turn c/r allin, vagy flop 3bet/call allin.

  4. #4
    Újonc
    Csatlakozott
    2008. 06. 14.
    Hozzászólások
    47

    Alapbeállítás

    nálam is egyértelmű push
    egy ilyen tag reg button jj+ 3bet-elt volna preflop, itt valamilyen draw vagy aj, kj lehet, amivel már most meg akarja nyerni a kasszát,
    a settől van félnivaló, hiszen a 66, 22 is része a range-ének amivel callol buttonon, de a dobás kizárt, a callal így is úgy is elköteleznéd magad, szóval push
    és ebben a helyzetben mindenféleképpen +EV a push, csak szettel szemben vagy underdog, ami reálisan itt lehet nála

  5. #5
    bsz
    bsz nem elérhető
    Tag bsz avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    153

    Alapbeállítás

    Válasszuk azt a megoldást, amelyikre a legkevésbé fog dobni:
    - reraise
    - call, majd bet a turn után
    - call, majd c/r a turn után
    Szerinted melyik lenne az, kisrapi?

  6. #6
    Pro Team tag BaLa avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 06.
    Hely
    VBA
    Hozzászólások
    1.950

    Alapbeállítás

    Miért akar mindenki reraiselni? Szerintem az a legrosszabb.
    Ha itt bekerül a stack, akkor a range-e úgy szétveri a QQ-t, hogy öröm lesz nézni. Betolja szettel és combodraw-val, amiből csak egy van, a . Minden más flushdraw-t dobni fog, vagyis 80%-os hátrányból indulunk. Ok, néha dobni fogja a gyengébb lapot, de akkor is egy egész stacket kockáztatunk $4x-ért. Szerintem -EV.

    Mennyi a coldcall%? Az is lehet, hogy ekkora preflop emelést nem is adna meg párokon kívül mással (vagy ritkábban).
    Mindenképp attól függene a játékom, hogy mit láttam tőle régebben. Mondjuk a raise cbet elég magas, szóval elképzelhető az, amit lederman mond.
    Ha megadjuk, akkor a turnön már elég bonyolult lesz a helyzet és sok mindentől függ, hogy mi a jó játék (elpasszolna-e mögöttünk egy fd-t, folytatná-e a blöfföt trash-sel, ráblöffölne-e a betünkre, ha lejön a 3. pikk, akkor hogyan játszana a lehetséges lapokkal...).
    Végül pedig szerintem itt nem szégyen a dobás sem. Sőt....
    Utoljára módosítva: BaLa által: 2008. 11. 22. 12:36

  7. #7
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    Idézet BaLa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Miért akar mindenki reraiselni? Szerintem az a legrosszabb.
    Ha itt bekerül a stack, akkor a range-e úgy szétveri a QQ-t, hogy öröm lesz nézni. Betolja szettel és combodraw-val, amiből csak egy van, a . Minden más flushdraw-t dobni fog, vagyis 80%-os hátrányból indulunk. Ok, néha dobni fogja a gyengébb lapot, de akkor is egy egész stacket kockáztatunk $4x-ért. Szerintem -EV.

    Mennyi a coldcall%? Az is lehet, hogy ekkora preflop emelést nem is adna meg párokon kívül mással (vagy ritkábban).
    Mindenképp attól függene a játékom, hogy mit láttam tőle régebben. Mondjuk a raise cbet elég magas, szóval elképzelhető az, amit lederman mond.
    Ha megadjuk, akkor a turnön már elég bonyolult lesz a helyzet és sok mindentől függ, hogy mi a jó játék (elpasszolna-e mögöttünk egy fd-t, folytatná-e a blöfföt trash-sel, ráblöffölne-e a betünkre, ha lejön a 3. pikk, akkor hogyan játszana a lehetséges lapokkal...).
    Végül pedig szerintem itt nem szégyen a dobás sem. Sőt....

    Nagyon tetszik amit írtál, pont ezek a kételyek merültek fel bennem is...este majd beteszem a végét, hátha addig jön még komment
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

  8. #8
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 08. 31.
    Hely
    2 sör között
    Hozzászólások
    371

    Alapbeállítás

    Nem vettem észre, hogy 120bb az eff. stack. Így már nem pusholom mindig. 2féle lap lehet nála, amivel tesz még be pénzt:vagy TP egy jó kickerrel, vagy A, K mags FD. Air is lesz sokszor, mert ezen a flopon megrézelem a cbetet bármivel. De nem fog airrel 2.barrelezni, mert ha te callolsz, akkor legalább egy jó J-t mutatsz. Módosítva sztem neincs rossz megoldás, kivéve a fold. Ha itt valaki dob, az meg is érdemli.

  9. #9
    Fáradhatatlan grinder Terrorka avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 21.
    Hely
    Veszprém
    Hozzászólások
    559

    Alapbeállítás

    Jó TAG ellen sokszor dobok ilyen szituba, mivel általában szet lapul nála, nem hinném hogy lap nélkül izmozna, esetleg AKs vagy 1010.
    1 call még beleférhet és ha turnön tovább izmozik akkor biztos dobnám.
    képzeljük magunkat az ellenfél helyzetébe, mivel csinálnánk ezt.

  10. #10
    Pro Team tag BaLa avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 06.
    Hely
    VBA
    Hozzászólások
    1.950

    Alapbeállítás

    Mi lett a vége?

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •