Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 18 (18) összesen
Like Tree19Likes

Téma: NL 50 ZOOM AA draw heavy flop mini raise. Mit gondoljak itt ? O.o

  1. #11
    Fanatikus tag lumpi avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 25.
    Hozzászólások
    352

    Alapbeállítás

    Idézet misirulez eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    Szóval az az alap, hogy ellenfélnél sokkal több az olyan lap amit elvileg ch/r-el és nem ch/c-al folytat emiatt túl sok calltól nem kell tartanod, és pont ez indokolná a cb range szélesítését.
    Sry a késői reagálásért, már több hete elolvastam amit írtál, de ezt a részét nem igazán értem. Ha alapesetben több ch/r-re számítunk villiantól mint ch/c-ra akkor pont ezek miatt kellene jobban szűkítenünk a cbet rangünket, nem? Hiszen önmagában ez a board inkább villiannak kedvez és ha a rangem nagy részét cbetelem akkor hogy fogom tudni megvédeni azt egy ch/r-re? Nekem önmagában az sem tiszta, hogy mit kezdjünk a rangünk tetejével (ezzel) vs ch/r...?

    Btw jó újra látni, remélem aktív leszel a későbbiekben
    misirulez likes this.

  2. #12
    Őstag differentborder avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 04.
    Hozzászólások
    1.059

    Alapbeállítás

    Idézet lumpi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha alapesetben több ch/r-re számítunk villiantól mint ch/c-ra akkor pont ezek miatt kellene jobban szűkítenünk a cbet rangünket, nem?? Hiszen önmagában ez a board inkább villiannak kedvez és ha a rangem nagy részét cbetelem akkor hogy fogom tudni megvédeni azt egy ch/r-re? Nekem önmagában az sem tiszta, hogy mit kezdjünk a rangünk tetejével (ezzel) vs ch/r...?
    Nem, mert ch/foldolni is fog, ch/callozni valószínűleg ritkán. Nagyon erős a ranged, mitől kellene védeni? Ahogy itt ment egyetértek Misirulezzel, fold.

  3. #13
    Fanatikus tag lumpi avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 25.
    Hozzászólások
    352

    Alapbeállítás

    Fú velem lesz a hiba, valószínűleg nem látom a fától az erdőt. Szóval ti most arra gondoltok, hogy balanszból szélesíttetitek a cbet rangeteket, de nem igazán értem, hogy ez miért lenne itt jó, hiszen villian nagyon nagy eséllyel egy fish. Ezért nem szeretném ezt semmi szín alatt bet/foldolni floppon, főleg annak fényében ha kevés ch/c-t várok tőle, a ch/f, ch/r párosból meg egyiknek sem örülnék, akkor már inkább szélesen tartanám...

  4. #14
    Őstag qwertibie avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 23.
    Hozzászólások
    1.494

    Alapbeállítás

    Idézet lumpi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Fú velem lesz a hiba, valószínűleg nem látom a fától az erdőt. Szóval ti most arra gondoltok, hogy balanszból szélesíttetitek a cbet rangeteket, de nem igazán értem, hogy ez miért lenne itt jó, hiszen villian nagyon nagy eséllyel egy fish. Ezért nem szeretném ezt semmi szín alatt bet/foldolni floppon, főleg annak fényében ha kevés ch/c-t várok tőle, a ch/f, ch/r párosból meg egyiknek sem örülnék, akkor már inkább szélesen tartanám...
    ha nem cbeteled az overpárokat, akkor ezeknél a pozoknál a cbet ranged el fog tolódni a (combo)drawk irányába, és az úgy már unbalanced

    de mivel fish ellen vagy itt nem nagyon foglalkoznék balance-szal, mehet a nagy cbet és a min cr-re happy fold ahogy misi írta ("Valaki fentebb kiszámolta hogy van 50% EQ-d ha berakod. Nincs annyi. Nagyon-nagyon ritkán lehet nála JJ-KK amit így játszik any other way ez +2pár)
    Utoljára módosítva: qwertibie által: 2016. 07. 06. 18:15
    Tir-X and lumpi like this.

  5. #15
    Fanatikus tag lumpi avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 25.
    Hozzászólások
    352

    Alapbeállítás

    Ez teljesen világos, viszont nem is az összes OP-ra gondoltam btw, bár igaz, hülyén is fogalmaztam meg. Inkább úgy tennék különbséget, hogy a AA-KK-imból amik tartalmaznak kőr-t ch/behindolnék, a többi OP-val nincs semmi bajom a cbettel.

  6. #16
    Őstag qwertibie avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 23.
    Hozzászólások
    1.494

    Alapbeállítás

    Idézet lumpi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez teljesen világos, viszont nem is az összes OP-ra gondoltam btw, bár igaz, hülyén is fogalmaztam meg. Inkább úgy tennék különbséget, hogy a AA-KK-imból amik tartalmaznak kőr-t ch/behindolnék, a többi OP-val nincs semmi bajom a cbettel.
    GTO szempontból jó megoldásnak tűnik amit írsz, de talán tudjuk exploitalni azt, hogy villain rangét találta el ez a flop inkább

  7. #17
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    Idézet misirulez eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    lumpi:
    Fordítva lesz szóval ha AA-t csekkeled akkor lesz túl sok bluff nálad mikor cbetelsz. De amúgy is elég erős lesz a cb ranged és a chb ranged is.
    Balansznak itt kb. annyi értelme van hogy ne legyen +70% statod amikor ráklikkelnek a popupodon a fold to turn probe-ra.
    Mert abban biztos lehetsz, hogy senki nem tudja pontosan mi a cbet ranged utg-bu 3bet utan 78T fd-s boardon. Nem fogják tudni, hogy inkább OP-ket vagy inkább secpárokkal potcontrollozol itt. Ugyanannyira mint ahogy te se tudod ezt senkiről. Az egyetlen amit tudni fognak az az hogy mennyi a fto turn probe-ot és ha ez se nem túl alacsony se nem túl magas, akkor OK.

    Ha van egy egészséges utg bu 3beted (több mint 5% -lol-), és ellenfél mondjuk utg open17 fto3b 45-50 4b 15 /kb ez std/ akkor ugye +QQ/AK nincs nála ilyen kb 66-JJ 78s-QKs lesz. Kéne nézni néhány más statot és hozni egy döntést. Persze nagyon sok változó, mert onnantól hogy pl a te utg-bu 3beted csak 3% és persze annak is a fele AK (legnagyobb lol) akkor az a 66-JJ inkább 22-JJ lesz, tehát a range gyengébb lesz, de nem leszel vele előbbre hiszen pont azokat dobja cbetre.

    Szóval az az alap, hogy ellenfélnél sokkal több az olyan lap amit elvileg ch/r-el és nem ch/c-al folytat emiatt túl sok calltól nem kell tartanod, és pont ez indokolná a cb range szélesítését. A lényeg, hogy amint az AA kikerül a cb rangeből, kb. nem sd képes draw marad benne, mivel szetted nem igen lesz (hacsak nem überalles balanszolsz és ezért preflop -EVs 3betet csinálsz mid PP-kel). Ha már balanszon gondolkodsz akkor az AA-nak ott kell lenni cbetben.
    De nem kell balanszolni itt szerintem és teljesen jó ha cbet rangedben csak a nem SD képes drawk lesznek.

    A konkrét handhez pedig:
    ellenfél biztos fish (tört stack&3,5bb open) szóval flop bet 22bb a ch/minraisre happy fold. (utána chat: thank you, de inkább nem az elég nagy leak)
    Valaki fentebb kiszámolta hogy van 50% EQ-d ha berakod. Nincs annyi. Nagyon-nagyon ritkán lehet nála JJ-KK amit így játszik any other way ez +2pár
    ha nem várunk túl sok callt, ellenben sok ch/r és foldot akkor miért jobb a cbet AA-val? írtad is h nem kell itt balanceolni, pont ezért elég szerintem pár jobb EQ-s lappal vagy kis sizeal cbetelni, a cbet akkor jó szerintem ha a range nagy részét teszi ki egyéb overpár ami ellen szépen vbetelünk és ellenfelünk nem fordul eleget blöffbe(ez amúgy sokszor adott szóval tetszik a cbet is), többivel egyetértek teljesen

    szerk: a kis size cbet kérdéses de bizonyos ellenfelek ellen +EV-nek érzem mert dobatod az AK AQ kombok nagyobb részét, de nem egy alapstratégia nyilván, elvileg teljesen más flopokon lenne célravezető, amúgy meg túl sok lesz szerintem mára a szakmázás, vannak most érdekesebb topicok(vicc)
    Utoljára módosítva: chivasr911 által: 2016. 07. 06. 21:46
    lumpi likes this.
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

  8. #18
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Idézet chivasr911 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ha nem várunk túl sok callt, ellenben sok ch/r és foldot akkor miért jobb a cbet AA-val?
    A hsz.-em elég hosszú lett és nem tudok túl jól fogalmazni, nem biztos akkor hogy átjött.
    Szóval az egészet leegyszerűsítve:

    Azt akartam mondani hogy nem kell balansz. /viszont ha akarsz balanszolni akkor az AA legyen benne/.

    Idézet misirulez eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    De nem kell balanszolni itt szerintem és teljesen jó ha cbet rangedben csak a nem SD képes drawk lesznek.
    chivasr911 and lumpi like this.

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •