Oldal: 20 / 21 ElsőElső ... 1018192021 UtolsóUtolsó
Eredmény: 191 - 200 (207) összesen
Like Tree115Likes

Téma: AEnima PLO világa

  1. #191
    Őstag Masters800 avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 07.
    Hely
    Puncifalva
    Hozzászólások
    1.787

    Alapbeállítás

    Idézet Aenima eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Flop STR + Nut FD + Straight Flush Draw sem elég ide, ha az ellenfélnek Runner-Runner-je van

    Poker Stars $0.05/$0.10 Pot Limit Omaha Hi - 6 players

    CO: $12.80
    Hero (BTN): $15.34
    SB: $29.39
    BB: $10.00
    UTG: $12.64
    MP: $26.53

    Pre Flop: ($0.15) Hero is BTN with 9 A Q 9
    UTG calls $0.10, 2 folds, Hero calls $0.10, SB raises to $0.50, BB raises to $1.70, UTG calls $1.60, Hero calls $1.60, SB calls $1.20

    Flop: ($6.80) T J K (4 players)
    SB checks, BB checks, UTG bets $6.51, Hero calls $6.51, SB folds, BB folds

    Turn: ($19.82) J (2 players)
    UTG bets $0.10, Hero calls $0.10

    River: ($20.02) K (2 players)
    UTG bets $4.33 all in, Hero calls $4.33

    Final Pot: $28.68
    Hero shows 9 A Q 9 (a straight, Ten to Ace)
    UTG shows 2 K T 5 (a full house, Kings full of Tens)
    UTG wins $27.46
    (Rake: $1.22)
    flop miért nem all-in?

  2. #192
    Fanatikus tag Aenima avatara
    Csatlakozott
    2011. 02. 13.
    Hozzászólások
    322

    Alapbeállítás

    Idézet Masters800 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    flop miért nem all-in?
    azt kellett volna...

  3. #193
    Fanatikus tag Aenima avatara
    Csatlakozott
    2011. 02. 13.
    Hozzászólások
    322

    Nyíl májusi eredmények

    2016-05.jpg

    Hands: 36.747 EV: 6,21 bb/100 Win: 7,61 bb/100

    Time: 100 óra játékidő

    Kb. 70%-ban 7 asztalon folyt a játék. Hands/hour: 370

    Fele annyi leosztás ment csak le a hónapban, mint amennyi általában szokott.
    Egyik reggel, miután befejeztem a sessiont, lefeküdtem aludni. Majd másfél óra múlva már arra ébredtem, h a strandon vagyok....
    Felkeltem az ágyról és bokáig érő vízben találtam magam... csőrepedés miatt az egész lakást elöntötte a víz. A helyreállítások miatt (parkettázás, stb.) nem sokat tudtam azalatt a 2-3 hét alatt játszani.

    Ami viszont ennél sokkal pozitívabb dolog, az az, h felvételt nyertem a 4 Cards Group-ba.
    Úgy gondolom sokat segíthetnek majd a srácok a fejlődésemben és remélem jól teljesítek majd és elégedettek lehetnek velem. Várakozásokkal teli nézek elébe a jövőbeni közös munkának. Ugyanakkor a fent említett történések miatt sok mindenről még nem tudok beszámolni.

    A topik nyitásom óta fejlődtem a hozzászólásaitoknak is köszönhetően, sikerült sok esetben megfelelő irányba terelnetek a gondolkodásomat. A backing-től ennek a folyamatnak az intenzívebb megtapasztalását, felgyorsulását várom. (Eléggé lassan mentek végbe ezidáig a változások, így, hogy egyetlen pókeres ismerősöm sem volt.)
    Ugyanakkor remélem továbbra is számíthatok a topikom állandó vagy éppen alkalmi elemzőire, kommentelőire.

  4. #194
    Fanatikus tag Aenima avatara
    Csatlakozott
    2011. 02. 13.
    Hozzászólások
    322

    Alapbeállítás Scoop

    Indultam 4 SCOOP plo versenyen. 1 ITM volt, de semmi extra.
    Mondjuk nem indítottak túl sok versenyt a műfajon belül: 4db PLO 1db 5C PLO és 1db Mixed torna volt.

    Az első versenyt kihagytam, mert $11+ unlimited Rebuy volt és gondolom az nagyjából olyan all-in party lehetett az add-on periódusig, mint amilyenek a satelliteken szoktak lenni.

    Az utolsón meg k* sok induló volt, szóval a kifizetési struktúra nem a legjobb.. [láttam naggeri, egész jó helyig verekedted el magad, aztán még így sem fizetett szart sem ]

    Az 5-Stack versenyen meg mintha sivatagban lettem volna végig. Az idők folyamán azért már tapasztaltam ezt-azt lapjárással kapcsolatban, de ilyen még nem volt. Olyan 200 hand után jártunk és egyre csak csökkent a Vpip-m. A végén már csak ilyen 10/7-et tudtam játszani... röhej volt az egész... a legjobb lapom sztem a ss 257T lehetett kábé. Jódarabig Zsipali jobbján ültem, aztán dupláztam valaki más ellen és átültettek egy másik asztalhoz. Ott egész jól alakult, a mezőny felében lehettem, amikor egy honfitárs került az asztalhoz és 3bet-tel indított SB vs BTN. ds AKT7 volt nálam, tény, h nem a legjobb AA ellen, de ezt sosem akarom eldobni... kaptam egy álom-flopot (Nut FD+OESD+bd FD)... ollé mentünk... és runner-runner flush-re lejavult

    Amit mindig a legjobban várok, az a HU torna volt. Annak azért örültem, h a magyar játékosok között egész jó helyen végeztem. Utolsó leosztás tipikusan az a helyzet volt, amivel a nagykönyv szerint itt mindenki középre tolta volna a zsetonját, szóval equity és az ellenfél lehetséges lapjainak összessége miatt én is ezt tettem, de éreztem, h nem leszek majd jó. Ellenfelemnek flopolt set-je volt, raise-elt, egymásra toltuk , nekem K pair + Nut FD + Hi cards... jött is már turn-re a flush... amivel pókerre javult az ellen.

    Összességében jó dolog volt átélni a versenyzés hangulatát, amit amúgy szinte soha sem játszok. Ez a kedvenc sorozatom, Wcoop-ra max. satellitekkel próbálkozok majd (nem tudom, h a MicroMillions-szal leálltak-e végleg, vagy mi van..).

  5. #195
    Újonc
    Csatlakozott
    2008. 07. 27.
    Hozzászólások
    46

    Alapbeállítás

    Sok sikert a továbbiakban!

    Majd számolj be hogyan alakul a közös munkátok a staker csoporttal.
    Maradsz egyelőre PLO10-en?

  6. #196
    Fanatikus tag Aenima avatara
    Csatlakozott
    2011. 02. 13.
    Hozzászólások
    322

    Alapbeállítás

    Köszi!
    Okés.
    Igen, 10-en folytatom. Most éppen azon munkálkodok, h lazítsam a pre range-eimet.
    Téged viszont nem láttalak mostanság... Feljebb léptél?
    "..de azokkal ezer % hogy nem fogja callozni a turnt.
    Ha meg callozza, akkor meg riveren ..őőő.. rábaszom!
    ..vagyis hát, bocsánat! ..rátolom."

  7. #197
    Újonc
    Csatlakozott
    2008. 07. 27.
    Hozzászólások
    46

    Alapbeállítás

    2 teremben játszok párhuzamosan és jelenleg szinte csak fullring omahát. PLO10-25. Kisebb varianciával, stabilabb bevételt tudok így termelni.
    Persze ha ennél feljebb akarok lépni, akkor nyilván kell majd a 6max játékomat is fejlesztenem, de egyelőre jó ez így.

  8. #198
    Fanatikus tag Aenima avatara
    Csatlakozott
    2011. 02. 13.
    Hozzászólások
    322

    Nyíl júniusi eredmények

    2016-06.jpg

    Hands: 54.087 EV: -1,96 bb/100 Win: -5,03 bb/100

    Time: 162,5 óra játékidő

    Nagyrészt 6 asztalon játszottam. Hands/hour: 337

    Elkezdtem lazítani a range-eket és rögtön átestem a ló túloldalára. Először nehezen fogadtam el, h már itt micro limiten is van értelme az eddigi 20-22/15 értékről feljebb emelni. Aztán később beláttam, h bizony vannak ilyen irányú leak-jeim, pl. a legnagyobb, h nagyon keveset védtem nagyvakból.
    A változtatással sok szokatlan szitu fordult elő, amiket túl lazán és agresszíven próbáltam megoldani. Ez teljes mértékben az én hibám volt. Amikor változtatok valamit a stratégiámon, akkor azt mindig ilyen "mindent bele" módon teszem, ahelyett h a fokozatosságra figyelnék. A koncentrációm is elég rossz volt ebben a hőségben, mert panelben lakom a 10. emeleten (ami azért "jó", mert nyáron meleg, télen hideg van).
    Annyi értelme lett a dolognak, h most már tudom, h az irány, amin elindultam, az jó felé vezet.
    Illetve már jobban kiegyensúlyozom ezt az egészet. Ezzel együtt az asztalszámból is vissza vettem. Mivel kb. 25-30%-kal több lapot játszok meg és új dolgokat építek a játékomba ezért maximum 6 asztalon tolom egyszerre.
    andada likes this.
    "..de azokkal ezer % hogy nem fogja callozni a turnt.
    Ha meg callozza, akkor meg riveren ..őőő.. rábaszom!
    ..vagyis hát, bocsánat! ..rátolom."

  9. #199
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 11. 12.
    Hely
    bicske
    Hozzászólások
    645

    Alapbeállítás

    Idézet Aenima eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    2016-06.jpg

    Aztán később beláttam, h bizony vannak ilyen irányú leak-jeim, pl. a legnagyobb, h nagyon keveset védtem nagyvakból.
    A
    Annyi értelme lett a dolognak, h most már tudom, h az irány, amin elindultam, az jó felé vezet.
    Illetve már jobban kiegyensúlyozom ezt az egészet. Ezzel együtt az asztalszámból is vissza vettem. Mivel kb. 25-30%-kal több lapot játszok meg és új dolgokat építek a játékomba ezért maximum 6 asztalon tolom egyszerre.
    Most mondjam, hogy megmondtam? Na, de örülök, hogy elindultál arra, hogy otthagyd micro tétet, csak így tovább
    Aenima likes this.
    Én már nyertem royalflush ellen. Kétszer is

  10. #200
    Fanatikus tag Aenima avatara
    Csatlakozott
    2011. 02. 13.
    Hozzászólások
    322

    Alapbeállítás

    Idézet andada eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Most mondjam, hogy megmondtam? Na, de örülök, hogy elindultál arra, hogy otthagyd micro tétet, csak így tovább
    Köszönöm!!!

    háát igen, már a topik indulásakor is felhívtad a figyelmemet ezekre.
    A legnagyobb leakem, h nagyon lassan tanulok a saját hibáimból is (vagy ismerem fel őket), plussz pár dologban makacs is vagyok.
    Ugyanakkor nem adom fel.

    A topikról meg annyit, h nagyon nem így terveztem anno. Szerettem volna minden egyes nap postolni valami lényegeset. De mostanság nincsen semmi ez irányú motivációm. Nem értem pontosan a miértjét. Az tény, h rohadtul nem sülnek a változtatásaim, de ez önmagában még nem kellene, h kedvemet szegje. De mégis ez van.
    Amint változás áll be ezen a téren, folytatni fogom.
    "..de azokkal ezer % hogy nem fogja callozni a turnt.
    Ha meg callozza, akkor meg riveren ..őőő.. rábaszom!
    ..vagyis hát, bocsánat! ..rátolom."

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •