Oldal: 6 / 7 ElsőElső ... 4567 UtolsóUtolsó
Eredmény: 51 - 60 (62) összesen
Like Tree19Likes

Téma: lumpi cg topikja

  1. #51
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    AJ: ha nem találunk párt az nem azt jelenti, hogy fel kell adnunk a partit, szóval 3bet szerintem nagyon sima ebben a szituban, az mondjuk igaz, hogy sokan csak nehéz helyzetbe hozzák magukat egy 3bettel, de optimális játék egyértelműen a 3bet, konkrét partiban nem dobnék, szerintem ez is standard, persze nem örülünk...
    A7s: a regnél alig van combo amivel kényelmesen callolhat itt, ha te allin mész szerintem a range-e nagy részét el fogja dobni, szóval ha nagy fish volt és tolja ezekete a random blöfföket akkor szerintem +EV a call, és reménykedek h a reg dob elégszer nálunk jobbat, az ő szemében mi is nagyon erősek vagyunk, hiszen úgy megyünk allin, hogy ő egy egyértelműen erős range-el callolt flopon(de ugye 77 1combo, A3s maximum 2combo, ha esetleg floatol AQs-t az is 2combo és akkor van nála más float is amit dob, és marad 55-66-88-99-TT(x6combo), 56s(x4) 78s(x3) ezeknek a nagy részét el fogja dobni egy iylen erős move-ra, szóval a reg itt nem sok vizet zavar, persze rontja a sikerességünket szóval át kell gondolni)
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

  2. #52
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Persze, hogy nyerhetünk pár nélkül is, bluffolhetünk CS fisht biztos lehet olyan boardokat és rangeket elképzelni ahol +EVs betjeink lesznek és kapunk elég dobást.
    Csak szerintem ennél egyszerűbben is meg lehet oldani, mivel a 3bet után OP csak határeset döntéseket fogunk hozni.

    Nem vagyok egy nagy filter guru, de szívesen néznék nagyobb mintákat másoktól hogy hasonló helyzetekben

    villain vpip +60
    villain rfi +45
    villain fto3b -25
    villaint fto cb -30

    hero open 3b OOP: AQo AJo KQo KJo QJo

    wwsf, wtsd, w$sd bb/100

  3. #53
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Idézet lumpi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Gondolom a nagy 3bet az akkor nem lesz még jó ezáltal, ha a cs fish mellé agróbb is, tehát úgy is kérdezhetem, hogy akkor nem lesz jó a nagy 3bet cs fish ellen ha baromi passzív? Mert maga a pre range előtt jócskán elöl van egy AJo és ha mellé passzív sokszor jutunk SD-be vele ami azért nem lesz rossz. Jól gondolom?
    Ha agróbb lenne postflop, akkor annyiból jobb lenne hogy a számunkra jó boardokon kaphatunk bluff raiset, checkünkre nagy betet stb. A passzív elen ez ugye nem lesz.
    Viszont sokszor tapasztaltam régebben a hasonló 3betjeim után, hogy hasonló indíttatásból 3beteltem aztán sok boardon ahol csak Ah.-om/a legtöbb boardon/ volt, a következő gondjaim voltak:
    Mivel a fish vagy magas broadway lapokra tesz, vagy magas PP-re, ezért az alacsonyabb boardokon ha a második checkedet is megkapja sokszor fog betelni még akkor is ha egyébként passzív. A második checked után a magas PP-ket "kizárja" ezért "védelemből" hívni fogja a kis párjait, és bluffből pedig a bármilyen utolsó GS draw-ját vagy teljes airjét is.
    Tehát a flop checked után jövő betre még akár könnyen dobhatsz is, de a turn checkjeid után ha mindig dobsz akkor biztos hogy a preflop moveod teljes minuszba rakod. Viszont amikor callolgatni kezdesz sose lesz infód arról hogy a rivert utána milyen frekvenciával és milyen sizeal fogja meghívni akkor amikor lapja van és amikor nem.

    Szóval összesítve, amikor AJo-val nem lesz párod /és ugyebár nagyon sokszor nem lesz/ akkor egyszerűen nem fogsz tudni jó döntéseket hozni csak határeset döntéseket, és nehezen fogsz abból profitálni hogy preflop erősebb ranged volt.

  4. #54
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    Idézet misirulez eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Persze, hogy nyerhetünk pár nélkül is, bluffolhetünk CS fisht biztos lehet olyan boardokat és rangeket elképzelni ahol +EVs betjeink lesznek és kapunk elég dobást.
    Csak szerintem ennél egyszerűbben is meg lehet oldani, mivel a 3bet után OP csak határeset döntéseket fogunk hozni.

    Nem vagyok egy nagy filter guru, de szívesen néznék nagyobb mintákat másoktól hogy hasonló helyzetekben

    villain vpip +60
    villain rfi +45
    villain fto3b -25
    villaint fto cb -30

    hero open 3b OOP: AQo AJo KQo KJo QJo

    wwsf, wtsd, w$sd bb/100
    nem feltétlen blöffre célzok, sőt, hanem arra hogy egy 60%-os range ellen kevés flopot kell feladnunk AJ-val, mert pl tudunk ch/callolni, ha meg passzív akkor elégszer jutunk SD-ig A magassal, nem kell ész nélkül cbetelni ilyen játékosok ellen kb ennyi a lényeg, fishek amúgy is sokszor alulhívják a potot, 6 outunk pedig nagyon sok flopon lesz, néha meg lehet az ilyen játékosokat is blöffölni
    én ilyen filtert nem tudok csinálni
    lumpi likes this.
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

  5. #55
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Idézet chivasr911 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    tudunk ch/callolni, ha meg passzív akkor elégszer jutunk SD-ig A magassal, nem kell ész nélkül cbetelni ilyen játékosok ellen kb ennyi a lényeg, fishek amúgy is sokszor alulhívják a potot, 6 outunk pedig nagyon sok flopon lesz,
    Na ez az amit sokkal szívesebben csinálok ha van már némi postflop infóm róla. Máskülönben könnyen hibázhatok nagyot azzal hogy olyan textúrán callozok olyan betméretet ami sose bluff, vagy dobok ha az vszeg nem lap. Szóval infó nélkül nálam pre call, és donk a jó boardokon. 87s-KQs TT+ elég bőven 3betre, ráadásul ezekkel sokkal kevesebbet hibázhatok postflop még infó nélkül is.

  6. #56
    Fanatikus tag lumpi avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 25.
    Hozzászólások
    352

    Alapbeállítás

    Idézet chivasr911 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nem feltétlen blöffre célzok, sőt, hanem arra hogy egy 60%-os range ellen kevés flopot kell feladnunk AJ-val, mert pl tudunk ch/callolni, ha meg passzív akkor elégszer jutunk SD-ig A magassal, nem kell ész nélkül cbetelni ilyen játékosok ellen kb ennyi a lényeg, fishek amúgy is sokszor alulhívják a potot, 6 outunk pedig nagyon sok flopon lesz, néha meg lehet az ilyen játékosokat is blöffölni
    én ilyen filtert nem tudok csinálni
    Egy olyan kérdésem lenne, ha Ax-eket sokszor ch/c-zunk (ami egyébként nagyon közel áll az én játékstílusomhoz is) akkor mi a helyzet az offsuit broadwayekkel (KQo,KJo,QJo) amik ugye sokszor dominálják egy nagyon széles skálával dolgozó fish rangét, de nem floppolnak valami jól? Mind IP és mind OOP kérdezem. Misi gondolom te ugyanúgy amíg nincs infód pre call flop lead megfelelő boardokon főleg ezekkel, és IP?
    Utoljára módosítva: lumpi által: 2016. 07. 21. 02:14

  7. #57
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Há te most általánosságban beszélsz fishekről, de én feljebb ugye egy konkrét handre értettem ahol a fish pre volt széles és post passzív, ami nagyon ritka. Most az összes variációt ne tárgyaljuk ki.

    Pre call flop lead, kb csak akkor ha ilyen 30 v kissebb a cbet.

  8. #58
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    Idézet misirulez eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pre call flop lead, kb csak akkor ha ilyen 30 v kissebb a cbet.
    igen ezt akartam is mondani, hogy a flop lead nem a legjobb szerintem, mert nem hagyjuk kibontakozni, de így egyetértek

    Lumpi: igen ez így elég bonyolult, ha a cbetet jónak érzed akkor mehet, de sokszor azokkal is jobb ch/callolni, akkor cbetelnék ha olyan a board ahol tudok majd sokszor barrelezni, pl alacsony és jön 1-2 overcard, vagy nem dob cbetre de barrelre igen, vagy jöhet sok jó turn, de ilyenkor is meggondolandó nem-e +EV-sebb egy ch/call, fisheknél külömnösen sok infóhoz lehet jutni ha ch-el indítasz, mert öszsevissza méretezik a betjeiket, persze sokszor meg egy sima cbet a legjobb, szóval bonyolult
    lumpi likes this.
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

  9. #59
    Fanatikus tag lumpi avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 25.
    Hozzászólások
    352

    Alapbeállítás

    Hand #9

    SB: $25.10 (100.4 bb)
    BB: $25 (100 bb)
    UTG: $32.97 (131.9 bb)
    MP: $58.40 (233.6 bb)
    CO: $24.10 (96.4 bb)
    Hero (BTN): $26.75 (107 bb)


    Preflop: Hero is BTN with A Q
    3 folds, Hero raises to $0.62, SB folds, BB raises to $2.18, Hero calls $1.56


    Flop: ($4.46) 7 2 7 (2 players)
    BB bets $2.61, Hero calls $2.61


    Turn: ($9.68) A (2 players)
    BB bets $5.81, Hero calls $5.81


    River: ($21.30) 9 (2 players)
    BB bets $14.40 and is all-in, Hero ?

    Elég vitatott hand, nekem utólag nem tetszik a call, lesznek itt sokkal jobb lapjaim is calldownra, de aztán lehet ez egy nagyon easy call...

    Villian 26/21/8.6/ 24k hand
    Preflop: BB 3bet vs BTN: 11 / BB F-C-5B vs 4B OOP 59-6-40(17)
    Postflop: F-T-R CBet OOP: 44-60(40)-64(11) / Flop Cbet-Fold OOP 3BP: 60(10) / Fold to turn & river probe 70-95 / AF: 2,5 / Agg% F-T-R 36-33-27 / WTSD: 25 / WonSD no small: 52 / WWSF: 42

    (single raised potokban OOP cbetelési szokásai: 48-56-45 -> tehát nem nagyon fejezi be oop a blöffjeit ezek alapján)

    Viszont ugye ez egy másabb szitu, floppon elég széles ranggel fog cbetelni, turn az egy elég jó barrel kártya neki, viszont riveren nem tudom lesz-e elég blöffje, nagyon összezavart ez a turn A, hiszen itt neki jócskán meg fog növekedni a blöff frekvenciája elég obv, szóval szélesebb is lesz a riverre érkező range. Hero ellen eddig a handig 6ból 0x 3betelt, nem vagyok fit or fold post 3bp IP, szóval nem gondolnék itt egy sokkal szélesebb 3bet rangere mint amennyit idáig 3betelt ezek mellett a relatív pozik mellett...

    Lényegében szerintem a hand std, pre NL25-ön nem szoktak még BvB sem stackelődni AQo-val, ellene sem tartom jónak, flop call szerintem std, ahogy a turn is, riveren meg kizárólag a Q szín blockerem miatt gondolkodnék itt a callon... Jó lesz-e?


    Hand #10


    SB: $25 (100 bb)
    BB: $25 (100 bb)
    Hero (UTG): $25 (100 bb)
    MP: $25 (100 bb)
    CO: $12.52 (50.1 bb)
    BTN: $25 (100 bb)


    Preflop: Hero is UTG with J Q
    Hero raises to $0.75, MP folds, CO calls $0.75, 2 folds, BB raises to $3.10, Hero calls $2.35, CO folds


    Flop: ($7.05) T 2 J (2 players)
    BB bets $3.70, Hero calls $3.70


    Turn: ($14.45) 3 (2 players)
    BB bets $7.59, Hero ?




    BB Villian 26/19/8,0 330k hand alatt az egyik legnagyobb nyerő, 7EV bb/100-al futó arc.
    Preflop: Pre SQZ BB vs EP: 5
    Postflop: F-T-R CB OOP 3BP: 62-51-64(14) / Skip Turn CB X-F/X-C/X-R: 62-23-17(26) / Turn CB-Fold OOP 3BP: 22(9) / AF: 2,6 / Agg% F-T-R 40-33-20 / WTSD: 27 / WonSD nosmall: 52 / WWSF: 44

    CO CC-zó: 54/34 AF: 4,8-as fish volt

    Viszonylag széles rangel fogok itt ülni már floptól kezdve a fish miatt, aki pre sajnos dobott.
    2 problémám volt: Az egyik az az, hogy ezen a turnön semmilyen FD-t nem szedhetett össze, önmagában ez egy elég rossz barrel kártya neki blöffből és ezt ő is tudja vélhetően, HERO-n itt elég kevés FE-re számíthat. Ettől függetlenül lehet végigüt itt egy KQ-t, bár azoknak egy részét blokkolom, igaz a value rangének is egy részét (TT+kból a JJ-t, valamint a QQ-t..)
    A másik problémám meg az volt, hogy a legtöbbször itt már el kell döntenem, hogy 2 utca calldownon legyek, vagy most dobjak, igaz árnyalja a képet, hogy riveren már egy baromi alacsony spr mellett balanszálatlanul keveset fogja befejezni a blöffjeit, bár erről nincs infóm... Valamint egy olyan notom volt róla hogy CO vs BB 3BP-ban aggresszorként egy J82rb5hh boardot 2 barrelezett KThh-val, blank riveren meg feladta...

    Mit játszanánk itt?
    Mi a call rangünk alja turnön?
    Lenne-e turn call, river fold rangünk vs 3barrel?

    Hand #11

    Hero (SB): $25 (100 bb)
    BB: $27.82 (111.3 bb)
    MP: $25 (100 bb)
    CO: $64.08 (256.3 bb)
    BTN: $24.50 (98 bb)


    Preflop: Hero is SB with 6 7
    3 folds, Hero raises to $0.75, BB calls $0.50


    Flop: ($1.50) 8 T 5 (2 players)
    Hero checks, BB bets $0.75, Hero raises to $2.30, BB calls $1.55


    Turn: ($6.10) 8 (2 players)
    Hero bets $3.75, BB calls $3.75


    River: ($13.60) 9 (2 players)
    Hero ?

    Villian 25/21/7.5
    Preflop: BvB F-C-RS vs SB stl: 60-25-15
    Postflop: F-C-R vs FCB IP: 48-40-12 / Bet vs Missed CB Flop: 59 / Fold to Flop X-R srp overall: 55 / Bet-call flop & turn fold: 47(59) / Bet-call flop, turn call, river fold: 88 (17) / AF: 2,9 / Agg% F-T-R: 46-36-23 / WTSD: 25 / WonSD: 54 / WWSF: 45

    Pre ilyen fold to steal adatok mellett szinte any2zok, max a bottom 5-10%-át hanyagolnám pre.
    Floppon úgy gondoltam ezen a textúrán elég kevés foldot fogok kapni a cbetem után, valamint elég sok raiset, ezért úgy gondoltam nagyobb erőt fogok képviselni egy flop x/r-zel, valamint minden value handemmel is így játszanék ellene.
    Turnön gondolkodtam egy double x/r-n, először az jutott eszembe, hogy floppon nem kellene itt megbetelnie a 8x-eit, de aztán elvetettem, mivel simán elképzelhető, hogy ekkora bet missed értékekkel betelni fogja jó részét, valamint én sem leszek valami hiteles, nem nagyon x-r-lnék floppon 8x-eket, valamint a value kombóim száma is jócskán redukálódott lefele... Úgyhogy konkrétan itt rá szerettem volna menni a statjaira, az elég magas fold to river betjére (88), de nem tudom alkalmas spotot illetve lapot választottam-e rá...?
    Riveren így, hogy kiegészültem, soha nem várnék gyengébbtől callt, főleg ezen a riveren, ezért checkeltem, hátha megindukáltatom, valamint az ő rangében is lehet jópár 7x amire rájátszhat...

    Elég bizonytalan vagyok itt minden utcán, mit gondoltok, mi a legjátszhatóbb út?

  10. #60
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    AQo-t lehet dobni, nem hiszem hogy az Ax-es floatjaidat akarná dobatni riveren. Extra readdel lehet call.

    JQs-nél kétpár plusszra mész, flop elég rossz mert az outjaid actionkillerek. Ha azt feltételezzük(miért ne? CO a fish) hogy a SQZ-ben a felső 5% van és a cbetben is a felső 62% akkor flop teljesen hátul vagy. Hiába a ranged teteje kb, explitíven dobhatsz nagyon sokat. Picit deepebben egy pirossal a flopban, beleférhetne.

    76o XR, az xr-t a missedcb-ek után arra használhatod hogy airt dobass. Általában mindenre jó IO-t adsz villainoknak, és ha úgy van még le is tudnak floatolni. Ami turnon tudott fullosodni az általában flop 3betel /legalább is inkább így kéne súlyozni szvsz a +2p úgy van vele h CD/OP ellen most jól bepakolhatja/. Sokat számítana az imaged, ettől függ szerintem hogy van-e value a riverben, én a saját imagemmel betelnék. A river barell bluffből arra jó, hogy a bustedokat dobasd vele, ne nézd a statját h riveren mennyit dob a boardot nézd, és hogy callozott egy misscb/chr udh boardon. Ha TP flop/turn benne volt a rangeben akkor riveren is bent lesz, bustedokat nem indukálod ch-el.
    Utoljára módosítva: misirulez által: 2016. 07. 23. 14:00
    lumpi likes this.

Oldal: 6 / 7 ElsőElső ... 4567 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •