Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (11) összesen
Like Tree4Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2016. 08. 19

  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Érdekes póker partik - 2016. 08. 19

    Lapok:
    Játék: NLHE MTT leosztás
    Játékosok: 7 fő
    Pozició: UTG+1
    Kis vak: 15,000
    Nagy vak: 30,000 (3,000 ante)

    Online pókerezel egy $66 nevezési díjú verseny döntő asztalán, amikor AJ lapokat kapsz UTG+1 pozícióban. Az UTG-ben ülő, 28/23/10 statokkal pókerező chipleader 60,000-ig emel. Ellenfeled eddig jól használja stackjét, sokat emelt és nyomást gyakorolt a kisebb stackekre. Mi eddig nem nagyon avatkoztunk játékba, valószínűleg feszes játékos benyomását keltjük. Ezen információk birtokában mi lesz a legjobb lépés?


    Tovább a partihoz

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2014. 09. 08.
    Hozzászólások
    598

    Alapbeállítás

    Nem tudok most hrc-t nyitni, de érzésem szerint nagyon rossz az a 3bet.

  3. #3
    Őstag kertitorp avatara
    Csatlakozott
    2011. 10. 27.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    1.331

    Alapbeállítás

    Nem biztos hogy a chip leadert támadnám ebben a helyzetben 3 bet-tel, itt inkább dobom az AJ-t. Nem FT-n más lenne a helyzet.

  4. #4
    Fanatikus tag termin avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 13.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    309

    Alapbeállítás

    std. 3bet, utg 4betre fold obv.

  5. #5
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 07. 25.
    Hozzászólások
    1.348

    Alapbeállítás

    A callt választottam.
    Mert nem szeretnék kapni egy 4betet, amit megléphet sok lappal, hogy nyomást tegyen ránk.Plusz sztem mindent dobatunk, ami rosszabb nálunk.

    Amikor callal bennt tarthatom a szélesebb laptartományát, plusz sztem már az UTG-ből 3bet call range ellen se hiszem, hogy elől lennénk.

  6. #6
    Őstag Masters800 avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 07.
    Hely
    Puncifalva
    Hozzászólások
    1.787

    Alapbeállítás

    Idézet Fiatal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A callt választottam.
    Mert nem szeretnék kapni egy 4betet, amit megléphet sok lappal, hogy nyomást tegyen ránk.Plusz sztem mindent dobatunk, ami rosszabb nálunk.

    Amikor callal bennt tarthatom a szélesebb laptartományát, plusz sztem már az UTG-ből 3bet call range ellen se hiszem, hogy elől lennénk.
    A call ellen 2 indok van:
    1. Mögötted sokan ülnek még így simán kaphatsz 3betet és akár rosszabb lappal is meglépik.
    2. Ha csak megadsz 100%ban számíthatsz cbetre viszont az AJo nem floppol jól így sokszor foldolni kell.
    Itt a call csak a magas zsebpárokkal QQ+ éri meg.

  7. #7
    Újonc
    Csatlakozott
    2015. 04. 03.
    Hozzászólások
    46

    Alapbeállítás

    Idézet ewoksamurai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem tudok most hrc-t nyitni, de érzésem szerint nagyon rossz az a 3bet.
    Ez csak a 4Bet frekvenciájától függ. Ő szélesen nyit, a mi image-ünk pedig feszes. Ilyen ellenfél (az ő szemszögéből) és pozi ellen szerintem nem tud és nem is hiszem, hogy nagyon akar szélesen védekezni.

    Fiatal, szerintem a mi range-ünk ellen nem lépheti meg sok lappal.
    UTG 3B call range ellen nem is kell feltétlen elöl lennünk, hisz nem értékből, hanem blöffből 3Betelünk.

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2014. 09. 08.
    Hozzászólások
    598

    Alapbeállítás

    Idézet Surob eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez csak a 4Bet frekvenciájától függ. Ő szélesen nyit, a mi image-ünk pedig feszes. Ilyen ellenfél (az ő szemszögéből) és pozi ellen szerintem nem tud és nem is hiszem, hogy nagyon akar szélesen védekezni.

    Fiatal, szerintem a mi range-ünk ellen nem lépheti meg sok lappal.
    UTG 3B call range ellen nem is kell feltétlen elöl lennünk, hisz nem értékből, hanem blöffből 3Betelünk.
    Ugye az volt a feladványban, hogy használja a stackjét, ez az én olvasatomban azt jelenti, széles lesz a 4bet range-e.

  9. #9
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    Ez tipikus olyan feladvány, aminél jó lenne még tudni pár infot. Láttunk-e squeeze-t mögöttünk, volt-e már utg 4bet, de az is fontos lenne nekem, hogy postflop barrelezős fajta, vagy a kötelező cbet után hajlamos feladni a partit. Ha nem barrelezget, és mögöttünk hagyják játszani a nagyokat, akkor én is csak callolnék, és postflop próbálnám maximalizálni az értéket.
    Összességében pedig tipikusan ez az a zsuga, aminél az ő sztekkjéből jobbat nem fog eldobni a 3betre, rosszabbat meg nem ad meg, szóval kb. csak a A blockert használjuk. Ha nagyon agrárkodik akkor szívesebben 3betelném suited connectorokkal, esetleg 1 gappesekkel, J9 stb, a dobás ugyanannyi lesz, de jól flopolnak, így call esetén könnyen tudok velük ip játszani, 4betre meg ugyanúgy messzire elhajítom, mint az AJo-t.

    Egyébként nekem valamiért a call fele húz a szívem.

    Idézet Surob eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    UTG 3B call range ellen nem is kell feltétlen elöl lennünk, hisz nem értékből, hanem blöffből 3Betelünk.
    Ezt a mondatot nem teljesen értem. Hogy tudunk blöffölni, ha vélhetően elől vagyunk a nyitó range-e ellen?
    kiscash likes this.

  10. #10
    Újonc
    Csatlakozott
    2015. 04. 03.
    Hozzászólások
    46

    Alapbeállítás

    Ugye az volt a feladványban, hogy használja a stackjét, ez az én olvasatomban azt jelenti, széles lesz a 4bet range-e.
    Én inkább haladnék a leggyakoribb spotoktól a ritkábbak felé. OR->3B->4B-xB
    Mondjuk lehet többet 3betel, mint OR-el, viszont ez az első két eset lesz a leggyakoribb. Ezzel csak arra akarok célozni, hogy a "használja a stackjét" mint információ gyakrabban fog származni a sima OR és 3B spotokból, mint a 4B-ekből. A 4B szokásairól valószínűleg nincs információnk, az viszont egy sokkal nagyobb lépcső ezután (sokkal nagyobb részesedést kockáztat, mint OR/3B esetén, ettől függertlenül a profit ezzel nem növekszik egyenesen arányosan, azért nem mindegy, hogy 0.5%-ot kockáztatsz X% profitért, vagy 15%-ot).

    Az ő szemszögéből ezek mind a light4bet ellen szólnak:

    1. Mi eddig nem nagyon avatkoztunk játékba, valószínűleg feszes játékos benyomását keltjük.
    2. MP1 vs MP2 3betelünk
    3. Annak tudatában 3beteltünk, hogy hatalmas nyomást tud helyezni ránk
    4. FGS (megfoszthatjuk magunkat kisebb kockázatú profitábilis spotoktól, mások fognak tudni ránk hatalmas nyomást helyezni, főleg ha a balunkra sikerül adni a CL-et)


    Mellette pedig:
    1. Nagy stackem van
    2. Nagyobb a farkam?


    Ezt a mondatot nem teljesen értem. Hogy tudunk blöffölni, ha vélhetően elől vagyunk a nyitó range-e ellen?
    Nem a nyitó range számít, hanem amivel játékban marad. Ha az ellen EQ fölényed van, akkor beszélünk érték, más esetben blöff 3betről. Kisarkított példa; SB 100% OR-el, de csak a top 1%-al marad játékban. 3B-elheted any2-val, de csak az AA lesz érték, minden más blöff, mert rosszabbal nem marad játékban (KK-val is blöffölnél, mert KK+ ellen csak ~23%-od van).
    kriispirolls, Krejdül and Alex113 like this.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •