Oldal: 3 / 3 ElsőElső 123
Eredmény: 21 - 25 (25) összesen
  1. #21
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    Idézet Fredaster007 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Érdekes, szívesen olvasnám hogy oldják meg a prok.....Nagyon nem firtatom mert nem fenyeget az a veszély hogy bármit le kéne adóznom Papíron az látszik hogy kb annyit vettem le amennyit feltöltöttem.... Csak baromira érdekelne,hogy a stabilan nyerő MO-on élő prok ezt hogy oldják meg.
    Passz. Elvileg az a szabály hogy ha többet mint 18x napot egy országban töltesz akkor a helyi szabályok szerint kell adózni. A mi cégünknél állandóan járkálunk külföldre és volt is olyan kolléga akinél jelentkezett a svéd adóhivatal, hogy őszintén gratulálnak és ugye nem felejti el befizetni az SZJA-t. Ne kérdezz honnan tudták, valszeg a szállodai bejelentéseket vetették öszve... Volt nagy meglepetés azóta erre figyelünk külön.Nagyon ország függő mit bírnak elkapni, magyaroszágon arra tippelnék keveset de ez tipp...

  2. #22
    Őstag Bumbanas avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 27.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    1.788

    Alapbeállítás

    Azt olvastam, hogy EU-n kívüli bankszámla szokott lenni a megoldás. A rajta lévő pénzt bárhol költheted, de csak hosszú kálvária után jut adatokhoz a NAV, ha valamire kíváncsi és az nem a hosszú évek alatt pár millió vagy akár pár 10 millió nagyságrend. Azt mondják Szerbia magyarok lakta részén nagyon készségesek ilyen ügyben.
    Örökös versenyfutás folyik a programozók és az Úristen között:
    A programozók igyekeznek minél nagyobb, jobb és idióta-biztosabb programokat létrehozni, az Úristen pedig igyekszik minél nagyobb és jobb idiótákat produkálni. ....Egyelőre az Úristen van nyerésben.

  3. #23
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    Ez régebben tök biztonságos volt. Most nem tudom. Elvileg az egyezmény automatikus adatcserét ír elő pont az az újdonság: Convention on Mutual Administrative Assistance in Tax Matters - OECD Nem biztos, hogy mindenki képes technikailag betartani, és biztos nem a 3millió forintokkal kezdik. De egyre nehezebb az biztos.

  4. #24
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2013. 09. 02.
    Hozzászólások
    57

    Alapbeállítás

    Gondolom hasonlóan oldhatja meg.. és hasonló büntetésre számíthat.


    Messi 21 hónap börtönt kapott adócsalásért


    A vád szerint 2007 és 2009 között Messi az édesapja, valamint különböző tanácsadók segítségével 4,1 millió euróval károsította meg a spanyol államkasszát, mivel a futballista személyéhez kötődő jogok értékesítéséből befolyó összegek után nem adóztak, miután azokat Spanyolországon kívül - Uruguayban, Belizében, Svájcban és Nagy-Britanniában - bejegyzett cégek kezelték.
    Az édesapa, Jorge Horacio Messi 18 hónap börtönt kapott. A bíróság döntése értelmében Lionel Messi 2 millió eurós, édesapja 1,5 millió eurós büntetést kénytelen befizetni.


  5. #25
    Fanatikus tag Fredaster007 avatara
    Csatlakozott
    2016. 04. 26.
    Hozzászólások
    357

    Alapbeállítás

    Nem tudom,de lassan hajlok arra hogy elköltözzek ebből az országból, egy nyugodt helyre, ahol még fizetés is van, és legális a póker

Oldal: 3 / 3 ElsőElső 123

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •