Oldal: 621 / 709 ElsőElső ... 121521571611619620621622623631671 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 6.201 - 6.210 (7081) összesen
Like Tree444Likes

Téma: Skrill

  1. #6201
    PSOP VII. bajnok
    Csatlakozott
    2010. 02. 24.
    Hozzászólások
    394

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Miért lenne tök mindegy? Nem konverzió nélküli opcióról van szó, ilyenkor az ATM azt kérdezi, hogy miben történjen a terhelés. Ettől függ, hogy a konverziót az adott bank fogja-e elvégezni vagy a Skrill/Neteller. Ha forintot választasz pl. egy dolláros Skrillről való levételkor, akkor a Skrill intézi a váltást, ha meg a dollárban való terhelésre nyomsz, akkor a bank elvégzi a konverziót a saját rátájával és úgy a kártyát már dollárban terheli.

    Én úgy emlékszem, hogy az érte meg jobban, amikor a Skrill váltott, szóval USD terhelés.
    Az utolsó mondatodban szerintem forintot akartál írni.
    Feljebb szépen leírod a miértjét, erre rosszul foglalod össze.
    danfiu, Tir-X and peraspera like this.

  2. #6202
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 11. 28.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    789

    Alapbeállítás

    A legtöbb ATM, mikor a konverziós opciót választod, ki is írja, milyen árfolyamon váltja át a forintot dollárra, s emiatt összességében mennyi dollárral terheli majd meg a számládat. Konkrét számot nem tudok mondani, de érzés alapján mostanság - mikor 270 körül van a devizaárfolyam - olyan 255-260 körül váltja át - banktól függően.

    Tehát:

    - nézd meg, milyen költségvonzata van a pénzfelvételednek, ha konverzió nélkül veszel fel pénzt - azaz a Skrill váltja. Ezek - kis utánajárással rálelsz - részletezve fel vannak tüntetve a Skrill honlapján.
    - számold ki, 100 dollár felvétel esetén (vagy számolhatsz %-ot) mennyi forintot kapnál
    - hasonlítsd össze a két értéket --> tádáám

    ui.: nem tudom, manapság VIP nélkül mennyire sarcol a Skrill, de sejteni vélem, hogy még így is jobban jársz, ha konverzió nélküli opciót választod.

  3. #6203
    Moderátor / Pro Team tag danfiu avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Focustown
    Hozzászólások
    5.674

    Alapbeállítás

    Idézet tonyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ha a konverzióval vagy konverzió nélkül opcióra gondolsz, tökmindegy mert az automata forintot ad ki. múltkor megkérdeztük a banki ügyfelest, és azt mondta, hogy ez esetben hülyeséget kérdez az automata...
    lol

  4. #6204
    Fanatikus tag Aenima avatara
    Csatlakozott
    2011. 02. 13.
    Hozzászólások
    322

    Alapbeállítás

    Ha már így témánál vagyunk... Azt szoktátok számolni, h az itthoni vásárlásoknál USD alapú kártyánál milyen árfolyamokon vált a Skrill?

    Lényeges kérdés, h mihez is kellene ezt viszonyítani.

    Elvileg a MasterCard által napi szinten meghatározott devizanemek közti konverziót kellene figyelni. Gyakorlatilag még soha nem láttam, h ez alapján egyeznének a könyvelt árfolyamok.

    Vagy a magyar bankok árfolyamai alapján lehet egy durva becslést végezni a kíváncsiság kedvéért.
    Az biztos, h két dolog jöhet szóba: deviza vételi vagy középárfolyam. (A kettő között mindig kisebb eltérés van a közép árf. javára). És ezeket az értékeket megnézed valamelyik hazai banknál, h mit mutat a vásárlási tétel a Skrill által könyvelt (!) dátumakor.
    Általánosságban 6 és 16 HUF közötti eltérést látok $-onként.

    Ezek alapján azt jelentené, h folyamatosan 3-5%-kal érnek kevesebbet a "díjmentes" vásárlásainkkor a Skrill dollárjaink. --> [Hazai pénzintézetek árfolyamához mérten nézve!]

  5. #6205
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 11. 28.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    789

    Alapbeállítás

    Fx fee ott is van szerintem, hiaba ingyenes. Mastercard arfolyamon valtas plusz fx fee % vip szinttol fuggoen. Ez okozhatja a kulonbseget.

  6. #6206
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet joco11111 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az utolsó mondatodban szerintem forintot akartál írni.
    Feljebb szépen leírod a miértjét, erre rosszul foglalod össze.
    Valóban
    Köszi! HUF terhelés a jobb.

  7. #6207
    Tag
    Csatlakozott
    2016. 02. 01.
    Hozzászólások
    154

    Alapbeállítás

    Idézet Aenima eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha már így témánál vagyunk... Azt szoktátok számolni, h az itthoni vásárlásoknál USD alapú kártyánál milyen árfolyamokon vált a Skrill?

    Lényeges kérdés, h mihez is kellene ezt viszonyítani.

    Elvileg a MasterCard által napi szinten meghatározott devizanemek közti konverziót kellene figyelni. Gyakorlatilag még soha nem láttam, h ez alapján egyeznének a könyvelt árfolyamok.

    Vagy a magyar bankok árfolyamai alapján lehet egy durva becslést végezni a kíváncsiság kedvéért.
    Az biztos, h két dolog jöhet szóba: deviza vételi vagy középárfolyam. (A kettő között mindig kisebb eltérés van a közép árf. javára). És ezeket az értékeket megnézed valamelyik hazai banknál, h mit mutat a vásárlási tétel a Skrill által könyvelt (!) dátumakor.
    Általánosságban 6 és 16 HUF közötti eltérést látok $-onként.

    Ezek alapján azt jelentené, h folyamatosan 3-5%-kal érnek kevesebbet a "díjmentes" vásárlásainkkor a Skrill dollárjaink. --> [Hazai pénzintézetek árfolyamához mérten nézve!]
    4% (azaz pontosabban 3,99%) a váltási díj (vip szinttől függően változhat): https://www.skrill.com/en/fees/

  8. #6208
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2012. 06. 29.
    Hozzászólások
    547

    Alapbeállítás

    A skrill miért erőlteti most annyira a token lecserélését?
    Akárhova kattintok mindig feljön az ablak a 2lépcsősre vagy pinre cserélésről.

  9. #6209
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2016. 10. 08.
    Hozzászólások
    341

    Alapbeállítás

    hello.
    Állítólag már nem lehet befizetni Skrillre MC-vel, vagyis azt írja egy srác az egyik fórumon. Aki tegnap vagy ma próbálkozott leírná, h sikerült e? Ha nem akkor akkor a tiltás elkezdődött?
    Utoljára módosítva: ria05 által: 2016. 10. 08. 11:27

  10. #6210
    PSOP VII. bajnok
    Csatlakozott
    2010. 02. 24.
    Hozzászólások
    394

    Alapbeállítás

    Idézet koviii eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A skrill miért erőlteti most annyira a token lecserélését?
    Akárhova kattintok mindig feljön az ablak a 2lépcsősre vagy pinre cserélésről.
    Ez jó kérdés.
    Nekem is mindig felugrott mikor beléptem és mindig bezártam. Legutóbb viszont nem tudtam bezárni. Választanom kellett, hogy beengedjen. A PIN-t választottam gondolván, hogy plusz védelem lesz a tokenem mellett.
    Kiléptem, hogy kipróbáljam hogyan működik. Erre a jelszó beírása után beengedett lépni. Aznap befizettem két helyre. Mindkétszer csak a jelszavamat kérte. Eltelt pár nap és újra kéri a tokenemet is, de a PIN-t nem. Ki érti ezt?

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •