Oldal: 109 / 110 ElsőElső ... 95999107108109110 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1.081 - 1.090 (1091) összesen
Like Tree13Likes

Téma: USD - EUR - avagy hogyan alakulnak az árfolyamok

  1. #1081
    Őstag Wasserstein avatara
    Csatlakozott
    2010. 09. 07.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    1.181
    "A végtelenbe és tovább"

  2. #1082
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    forint alapú számláról történő beutalásnál, ha van deviza alszámla hozzá, akkor a cashout €-ban érkezik meg az alszámlára (€ alapú) ?
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

  3. #1083
    Idegen
    Csatlakozott
    2015. 01. 09.
    Hozzászólások
    1

    Alapbeállítás

    Megoldás: Skrill v. Neteller, hozzá bankkártya, és még NAV sem baszogat.[/QUOTE]

    Üdv, skrill számlát használva töltöttem fel marathonbetre. Ha ki akarnám venni a pénzem mi lenne a legjobb (legolcsóbb) módszer ? Próbáltam minél jobban körüljárni és úgy tudom, hogy adózni a bankszámlára érkező bevétel után kell. Ha én mondjuk skrill cardot használnék ami nem jelenik meg elvileg a bankszámlakivonaton (így értelmeztem a skrill leírását) az járható út lenne ?

  4. #1084
    Idegen
    Csatlakozott
    2014. 08. 02.
    Hozzászólások
    12

    Alapbeállítás

    Sziasztok.

    A segítségetek szeretném kérni.
    Van egy $-os Skrill számlám amihez Skrill Mastercard kártyát igényeltem amivel többször is vásároltam már.
    Több esetben is előfordult, hogy az eladó megkérdezte tőlem, hogy Forintban, vagy USD-ben akarok fizetni a kártyával.
    Itt jönne a kérdésem. Melyiket válasszam ilyen esetekben? Melyik esetnél ki és hogyan váltja át a devizát? Vagy teljesen mind1 melyiket választom, azaz ugyan olyan árfolyamon fogják váltani a $-t?
    Segítségetek előre is köszönöm.

  5. #1085
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    Idézet crazy3317 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    forint alapú számláról történő beutalásnál, ha van deviza alszámla hozzá, akkor a cashout €-ban érkezik meg az alszámlára (€ alapú) ?
    Nem,
    az alszámlának van külön számlaszáma.

  6. #1086
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2016. 10. 08.
    Hozzászólások
    341

    Alapbeállítás

    nem mindegy a valuta váltás árfolyamát utólag számolja fel a Skrill és minden bank és nem a vásárlás napján érvényes tarifával, hanem a könyvelés napján az aktuális árfolyamon. Természetesen napokkal később, és vagy + vagy - lesz az árfolyam a vásárlás napjához képest. Ha a számla $-os és a kari is akkor kérd $-ba, akkor nem lesz váltás, ha a számla forintos a kari meg pl €-os akkor meg forintba érdemes vásárolni. De sok terminál alapból forintba terheli be amit majd utólag a Skrill vált át.
    Utoljára módosítva: ria05 által: 2016. 11. 10. 20:37

  7. #1087
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    Idézet BladeGamer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok.

    A segítségetek szeretném kérni.
    Van egy $-os Skrill számlám amihez Skrill Mastercard kártyát igényeltem amivel többször is vásároltam már.
    Több esetben is előfordult, hogy az eladó megkérdezte tőlem, hogy Forintban, vagy USD-ben akarok fizetni a kártyával.
    Itt jönne a kérdésem. Melyiket válasszam ilyen esetekben? Melyik esetnél ki és hogyan váltja át a devizát? Vagy teljesen mind1 melyiket választom, azaz ugyan olyan árfolyamon fogják váltani a $-t?
    Segítségetek előre is köszönöm.
    Nem, ha usd-ben választod a terhelést, akkor a terminált üzemeltető bank váltja át a forintösszeget dollárra, és úgy küldi tovább a mc és a skrill felé. Ha forintban választod a terhelést, akkor az az összeg megy a kártyaszolgáltató és a skrill felé, és a skrill váltja át dollárra. Bár már nem annyira kedvező, mint régebben, általánosságban elmondható, hogy a skrill még mindig jobb rate-el vált, mint az itthoni POS terminálokat üzemeltető bankok, tehát a forintos terhelést célszerűbb választani.

    Ez ugyanígy igaz az atm-es készpénzfelvételre is.
    ria05 likes this.

  8. #1088
    Idegen
    Csatlakozott
    2014. 08. 02.
    Hozzászólások
    12

    Alapbeállítás

    Tehát, ha nekem $-os a skrill számlám és $ a skrill Mastercard-om is akkor forintban érdemesebb a terhelést kérni?
    Jól értelmeztem?

  9. #1089
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    Ha forintban vásárolsz, akkor igen. Ha $-ban kérnéd a terhelést, akkor a POS terminált üzemeltető kereskedelmi bank váltaná neked a terhelendő HUF összeget USD-re rosszabb árfolyamon, mint a skrill.

  10. #1090
    Idegen
    Csatlakozott
    2014. 08. 02.
    Hozzászólások
    12

    Alapbeállítás

    Köszönöm szépen a segítségetek. Akkor eddig rosszul gondolkoztam, mert mikor kérdezték, akkor mindig USD-ben kértem a terhelést.
    Krejdül likes this.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •