Oldal: 3 / 9 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (81) összesen
Like Tree80Likes

Téma: Backing csapatok, avagy élet a ma pókerében - vélemény

  1. #21
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2014. 09. 08.
    Hozzászólások
    598

    Alapbeállítás

    Szerintem meg a backing csapatok leginkább spinezni viszik az embereket starsra. És ott tökmindegy milyen téten tolják, abból a PA fillért sem keres.

  2. #22
    PA addict rockett avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 02.
    Hely
    Somewhere over the EV
    Hozzászólások
    4.284

    Alapbeállítás

    Idézet Pistapapa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezt mondtam en is.
    Tudom, nem is miattad fejtettem ki jobban, hanem annak aki nem érti.

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem szándékozok senkit védeni, én sem értek minden leírt dologgal teljesen egyet, de ti már annyira keresitek, hogy mibe köthettek bele, hogy irreleváns dolgokat is leírtok.

    Ha kicsit belegondoltok, akkor bátran feltételezhetjük, hogy az Akadémia játékosbázisának legnagyobb része nem az, akire a fentiek igazak, mivel nem olyan limiteken (és nem olyan játéktípust) játszik, ahol annyival kevesebb akció lenne, hogy kisebb limiten több raket termel.
    Nyilvánvalóan nem NL5k-ra lépésre gondolt a cikkíró, amikor azt írta, hogy érdekük magasabb tétre juttatni a játékosaikat, hanem főleg microról smallstakesre, midstakesre.
    Ne legyél már ennyire okos. Az NL5k csak egy példa volt, és valószínűleg sokkal lejjebb is vehettem volna a tét szintjét. Aki még nem tapasztalta magán vagy legalább máson, hogy egy bizonyos limit felett nem éri meg játszani adott esetben mert túl kevés az akció/ túl erős a mezőny, az még nem jutott elég messzire. Nem az a lényeg, hogy az elérhető legnagyobb limiten nyerő legyél, hanem, hogy a lehető legtöbb profitot generáld magadnak. Ebben csak megegyezhetünk, nem?
    Pistapapa likes this.
    "Egy jó játékos nem tol all int ász hármassal!"(random fish, Sopron)
    https://gamblerlife.blog.hu/

  3. #23
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet rockett eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Aki még nem tapasztalta magán vagy legalább máson, hogy egy bizonyos limit felett nem éri meg játszani adott esetben mert túl kevés az akció/ túl erős a mezőny, az még nem jutott elég messzire.
    Miért érzem úgy, hogy elbeszélsz mellettem, és csak azt szeretted volna a tudtunkra adni, hogy mi hozzád képest gyengék vagyunk, mert nem jutottunk olyan szintre a pókerben, mint te, aki bizony már átélte, hogy nem fut olyan játék, amit amúgy verne?

    Ez tök jó, és ügyes vagy, csak ez nem olyan sok játékosra jellemző, hogy releváns legyen. Hagyjuk is itt abba az érvelős részét, leírtam már, amit le lehetett, elég vilgágosan.
    ( Szájkaratéban még benne vagyok Nem, csak vicceltem, zárjuk le inkább )
    Netrol likes this.

  4. #24
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2013. 12. 23.
    Hozzászólások
    430

    Alapbeállítás

    Idézet rockett eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem hittem volna, hogy ez magyarázatra szorul. Általános tendencia, hogy a játszható limitek csökkennek. Hiába vered az NL5k-t ha csak NL1k-n vagy lejjebb kapsz csak elég akciót. Annak idején például vertem Triple Drawban a 60$-os HUSNG-t (egy időben maximum tét volt!), de 15$-on sokkal többet játszottam, mert ott volt a legtöbb akció. Ergo nem feltétlenül a legmagasabb téten fogod a legtöbb raket termelni.

    Szerintem te beszélsz félre már ne haragudj, de most konkrétan a PA-ról beszélünk, és amikor magas tétet írsz én még véletlenül sem nl5k-ra asszociálok, szertem jogosan.
    Hanem pl az általad említett 60 és 15$ közötti tétre, amhol ha kevesebbet jatszol, se rakelsz kevesebbet, kivéve ha 4x annyit játszol kissebb limiten, bár az meg szertem -EV de ebbe a részébe bele se menjünk.


    Ergo az általad említett magasabb limit, ahova a backing csoportok által eljutott játékosok sok év alatt eljutnak az nagyon de nagyon ritkán lesz oylan limit ahol nem kap akciót.


    Ergo úgy gondolom, hogy nem az én matematikai képességeimmel van a probléma, hanem Te nem gondoltad át teljesen hogy mit is szeretnél mondani, vagy éppen hogy hogyan szeretnél belekötni a backing csoportokba.




    Máskülönben valamelyik elöttem szoló már kifejtette hogy a backing csoportok leginkább a PS-re backelnek játékosokat, és azon belül is inkább spin-re.


    GL

  5. #25
    PA addict rockett avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 02.
    Hely
    Somewhere over the EV
    Hozzászólások
    4.284

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Miért érzem úgy, hogy elbeszélsz mellettem, és csak azt szeretted volna a tudtunkra adni, hogy mi hozzád képest gyengék vagyunk, mert nem jutottunk olyan szintre a pókerben, mint te, aki bizony már átélte, hogy nem fut olyan játék, amit amúgy verne?

    Ez tök jó, és ügyes vagy, csak ez nem olyan sok játékosra jellemző, hogy releváns legyen. Hagyjuk is itt abba az érvelős részét, leírtam már, amit le lehetett, elég vilgágosan.
    ( Szájkaratéban még benne vagyok Nem, csak vicceltem, zárjuk le inkább )
    Az a sajnálatos, hogy nem tudsz olvasni. Azt írtam, hogy magadon, vagy máson tapasztalni. Én nem hiszem el, hogy egyetlen játékost sem ismersz, aki többet keres alacsonyabb limiten, egy magasabbhoz képest x okból kifolyólag. ha szeretnél mondok egy saját példát, volt hogy napokig vártam vártam ellenfélre próbaképpen egy siteon 200$-on és akkor is csak egy erős reget kaptam. Lehet, hogy megálltam volna a helyem a limiten, de nem volt értelme annak, hogy stabilan foglaljak egy kvázi halott lobbyt, ha 30-50-en (100on) sokkal több az akció és püfölhetek gyengébb regeket több asztalon is, meg kapok több fisht. Nem biztos, hogy egy erős reg, aki méreten alul találta a 100 vagy alatti lobbyt és ült inkább 200-400-700$, többet keresett, ha közben alig akart valaki vele játszani, miközben másnak lejebb folyamatos volt az akció. Ennyire nem kínai amiről beszélek.

    Idézet ProAdel89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem te beszélsz félre már ne haragudj, de most konkrétan a PA-ról beszélünk, és amikor magas tétet írsz én még véletlenül sem nl5k-ra asszociálok, szertem jogosan.
    Hanem pl az általad említett 60 és 15$ közötti tétre, amhol ha kevesebbet jatszol, se rakelsz kevesebbet, kivéve ha 4x annyit játszol kissebb limiten, bár az meg szertem -EV de ebbe a részébe bele se menjünk.


    Ergo az általad említett magasabb limit, ahova a backing csoportok által eljutott játékosok sok év alatt eljutnak az nagyon de nagyon ritkán lesz oylan limit ahol nem kap akciót.


    Ergo úgy gondolom, hogy nem az én matematikai képességeimmel van a probléma, hanem Te nem gondoltad át teljesen hogy mit is szeretnél mondani, vagy éppen hogy hogyan szeretnél belekötni a backing csoportokba.




    Máskülönben valamelyik elöttem szoló már kifejtette hogy a backing csoportok leginkább a PS-re backelnek játékosokat, és azon belül is inkább spin-re.


    GL
    A hozzászólásom nem is a backing csoportokra vonatkozott, így a hozzászólásod nagyrésze teljesen felesleges és értelmetlen reagálás volt. Nem csak PS létezik, nem csak spin, ahol az általam említett probléma, tényleg nemigazán áll fent.
    "Egy jó játékos nem tol all int ász hármassal!"(random fish, Sopron)
    https://gamblerlife.blog.hu/

  6. #26
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2013. 12. 23.
    Hozzászólások
    430

    Alapbeállítás

    Idézet rockett eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az a sajnálatos, hogy nem tudsz olvasni. Azt írtam, hogy magadon, vagy máson tapasztalni. Én nem hiszem el, hogy egyetlen játékost sem ismersz, aki többet keres alacsonyabb limiten, egy magasabbhoz képest x okból kifolyólag. ha szeretnél mondok egy saját példát, volt hogy napokig vártam vártam ellenfélre próbaképpen egy siteon 200$-on és akkor is csak egy erős reget kaptam. Lehet, hogy megálltam volna a helyem a limiten, de nem volt értelme annak, hogy stabilan foglaljak egy kvázi halott lobbyt, ha 30-50-en (100on) sokkal több az akció és püfölhetek gyengébb regeket több asztalon is, meg kapok több fisht. Nem biztos, hogy egy erős reg, aki méreten alul találta a 100 vagy alatti lobbyt és ült inkább 200-400-700$, többet keresett, ha közben alig akart valaki vele játszani, miközben másnak lejebb folyamatos volt az akció. Ennyire nem kínai amiről beszélek.


    A hozzászólásom nem is a backing csoportokra vonatkozott, így a hozzászólásod nagyrésze teljesen felesleges és értelmetlen reagálás volt. Nem csak PS létezik, nem csak spin, ahol az általam említett probléma, tényleg nemigazán áll fent.
    jólvan látom megvan a PA "megmondomembere' pucsit neki!

  7. #27
    PA addict rockett avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 02.
    Hely
    Somewhere over the EV
    Hozzászólások
    4.284

    Alapbeállítás

    Idézet ProAdel89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    jólvan látom megvan a PA "megmondomembere' pucsit neki!
    Katt a profilomra, tegyél mellőzött listára, és akkor nem látod amit írok. Szívesen.
    "Egy jó játékos nem tol all int ász hármassal!"(random fish, Sopron)
    https://gamblerlife.blog.hu/

  8. #28
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2013. 12. 23.
    Hozzászólások
    430

    Alapbeállítás

    Idézet rockett eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Katt a profilomra, tegyél mellőzött listára, és akkor nem látod amit írok. Szívesen.
    Ha előbb tudom hogy van ilyen opció...

  9. #29
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 09. 17.
    Hely
    Tatabánya
    Hozzászólások
    225

    Alapbeállítás

    Én ha érdekel valakit 2009 óta játszottam freerollokkal kis befizetésekkel sokszor tudtam értelmes rollt (over500 rossz dollár mer annyiból lehet már értelmes próbát tenni) de mindig menősködtem és bankrollbukó volt a vége!sokszor...de így utólag örülök annak az élménynek is persze akkor nagyon szar volt...de tudtam h jó vagyok mert mainapig tudom hogy cooler vagy badbeat!)hehe vagy nem...mindegy!aki hisz magában az bármire kipes!-napi lózung

  10. #30
    mrj
    mrj nem elérhető
    Pro Team tag mrj avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 25.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.687

    Alapbeállítás

    A szabad piac úgy működik hogy ha az pl egyének csoportba szerveződve több pénzt tudnak keresni ugyanakkora erőforrással mint annélkül, akkor a racionális egyének ezt fogják választani.
    Picit általánosabban: általában azt a döntést hozzuk meg aminek úgy gondoljuk hogy a legnagyobb a hasznossága.

    Ennek a gondolkodásnak az ereménye a backercsoportok kialakulása. Ha az extra profit legalább részben azok kárára valósul meg, akik nem válaszották a csoportban gondolkozást, akkor ez őket zavarni fogja.

    A poker ergonóiáját amig a piac szabad, addig a piaci szereplők (áltlában racionális) viselkedése szabályozza.

    Azt hogy a backer csoportok hasznosak vagy károsak az economiájának nem mi döntjük el hanem a piac, azzal hogy létrehozza, megszünteti, csökkenti, növeli a méretüket pontosan a hasznosságnak megfelelően.
    Utoljára módosítva: mrj által: 2016. 11. 14. 20:24
    Pistapapa and ltacsi like this.
    Pokershark backing

    PA HU Coach

    Barátné skype-on: ellenfelem nem egy, de néhány kasszát is megad a flopon

Oldal: 3 / 9 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •