Oldal: 7 / 9 ElsőElső ... 56789 UtolsóUtolsó
Eredmény: 61 - 70 (86) összesen
Like Tree19Likes

Téma: Irodaszék / főnöki szék

  1. #61
    Tag
    Csatlakozott
    2011. 04. 26.
    Hozzászólások
    196

    Alapbeállítás

    11111
    Utoljára módosítva: barsza által: 2016. 08. 23. 02:08

  2. #62
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet AlexMan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Állítható asztal?
    Ez most komoly?


    Ennyi pénzből veszel egy bútorlapot, meg 2x4db nézet alakú vas csövet. (zárt szelvény a pontos neve)
    árban belefér még egy hobby hegesztő trafó is, és még a festék is.


    Sőt a fúrógép is amivel a két vascsövet kifúrod (ami egymásba csúszik).


    Aztán amilyen méretet szeretnénk, addig emeljük az asztalt, majd az előre kifúrt nútba beleteszünk egy csavart.
    Napi többszöri, gyakran sessiön közben végzett átállítás esetén, ráadásul úgy, hogy két b*szott nagy monitor van az asztalon, azért már nem mindegy a kényelem, hogy csak le- és fel tekered, és ehhez ki sem kell ülnöd az asztaloktól, vagy azzal kell szórakoznod, hogy kézzel emeled az egészet és helyezed be a csavart vagy akármit a lyukakba.

    Természetesen sokaknak megfelelő lehet az általad leírt megoldás is, de ha valaki napi 6-8 órát pókerezik, esetleg mellé még elemez, órára jár vagy oktat stb, és még egyébként is tölt időt a gép előtt, annak kicsit macerás megoldás, ha tegyük fel óránként szeretné váltogatni az ülő/álló magasságot.

    Szóval igen, egyesek ezért dobunk ki ennyi pénzt egy ilyen asztalra. Sajnáltam rá, de nem bántam meg
    Utoljára módosítva: Tir-X által: 2016. 08. 23. 02:30

  3. #63
    Tag AlexMan avatara
    Csatlakozott
    2014. 12. 08.
    Hozzászólások
    149

    Alapbeállítás

    Oké értelek, és ilyen szempontból még akár a motoros emelős asztal is hosszabb távon is megéri, hiszen időt takarít meg aki használja.


    Naponta többszöri magasság állítgatásnál nem igazán járható, ha kézzel kell emelni. De egy hasonló csigás megoldást bármely lakatos, vagy hobbbista barkácsoló összehoz.
    De aki nem szeretne ezzel foglalkozni, biztos van olyan az ismerősei között, aki egyedi méretben, személyes igényeket kielégítve jobb árban legyártja.


    Nekem a termék ár/ benne lévő munka és anyag szúrta nagyon a szemem.
    A praktikussága az más kérdés. Az az igazi érték.


    Egyszerűbb út, ha már készen van a termék és csak megveszem, s hazaviszem, mint hogy várjak rá, vagy készítsek/készíttessek.


    Amit szerettem volna mondani hogy egy kis ötletességgel bárkinek lehet ilyen asztala, aki szeretne ilyet, de nem bírja el a költségvetése.
    Tir-X likes this.

  4. #64
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

  5. #65
    Idegen
    Csatlakozott
    2015. 09. 21.
    Hozzászólások
    12

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nekem is tekerős Skarsta van, én is meg vagyok vele elégedve, de tényleg rablás, az egész IKEA az.

    Egyébként maga a szerkezet 50k fixen, erre 10k a kisebb, 15k a nagyobb asztallap. Javaslom csak a szerkezet megvásárlását, mellé pedig OBI-ban vagy valahol egy bútorlap méretre vágását, mert az asztallapon néhány fúrt lyukon kívül nincs semmi extra. Egyrészt te mondod meg, hogy mekkora legyen, nem csak két méretből választasz, másrészt sokkal, de sokkal olcsóbb. Röhej amúgy ennyit elkérni magáért csak az asztallapért.
    Szia Tir-X!

    Privát üzenetet sajnos nem tudok írni, remélem eljut hozzád e formában is kérdésem. Tervezem egy ilyen asztal vásárlását. Korábban olvastam ezt a topicot és emlékeztem erre a hozzászólásodra, így visszakerestem.
    Az asztallap messzebbi szélére, tehát egészen leghátra tennék monitorokat (gondolom te is oda helyezted, mintsem a közepére). 2 db 24"-os eszközről lenne szó. Képekről viszont nem tűnik túl stabilnak a szerkezet, ha hosszabb távon csak egyik oldalára helyeződik "súly". Persze megtévesztő is lehet ránézésre. Mi a tapasztalatod erről? Elkezdhet ettől lazulni, mozogni, stb az idő múlásával, vagy nagyon rosszul képzeltem el?

  6. #66
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet elmondom miért eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia Tir-X!

    Privát üzenetet sajnos nem tudok írni, remélem eljut hozzád e formában is kérdésem. Tervezem egy ilyen asztal vásárlását. Korábban olvastam ezt a topicot és emlékeztem erre a hozzászólásodra, így visszakerestem.
    Az asztallap messzebbi szélére, tehát egészen leghátra tennék monitorokat (gondolom te is oda helyezted, mintsem a közepére). 2 db 24"-os eszközről lenne szó. Képekről viszont nem tűnik túl stabilnak a szerkezet, ha hosszabb távon csak egyik oldalára helyeződik "súly". Persze megtévesztő is lehet ránézésre. Mi a tapasztalatod erről? Elkezdhet ettől lazulni, mozogni, stb az idő múlásával, vagy nagyon rosszul képzeltem el?
    Szia!

    Igen, én is a távolabbi szélére helyeztem a monitorokat, bár az egyik súlypontja kicsit közelebb van, mert be van fordítva. Viszont egy ultrawide 34-es monitor az, ami teljesen hátulra van helyezve, és nincs vele gond.

    Ahhoz képest, hogy milyennek tűnhet kép alapján, elég masszív szerkezete van az asztalnak. Én nem hinném, hogy a mai monitorok problémát okoznának, nem olyan nehezek. Kétlem, hogy elkezdene lazulni, mozogni, hajlani hosszabb távon két 24-es monitor súlya alatt.
    A kedvedért amúgy kipróbáltam, hogy ha ránehezkedek az asztal szélére, elég jól bírja. Persze érzem, hogy húzza és hajlana, de érzésre megkockáztatom, hogy rá is tudnék ülni (80 kg), és nem szakadna le rögtön

  7. #67
    Idegen
    Csatlakozott
    2015. 09. 21.
    Hozzászólások
    12

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia!

    Igen, én is a távolabbi szélére helyeztem a monitorokat, bár az egyik súlypontja kicsit közelebb van, mert be van fordítva. Viszont egy ultrawide 34-es monitor az, ami teljesen hátulra van helyezve, és nincs vele gond.

    Ahhoz képest, hogy milyennek tűnhet kép alapján, elég masszív szerkezete van az asztalnak. Én nem hinném, hogy a mai monitorok problémát okoznának, nem olyan nehezek. Kétlem, hogy elkezdene lazulni, mozogni, hajlani hosszabb távon két 24-es monitor súlya alatt.
    A kedvedért amúgy kipróbáltam, hogy ha ránehezkedek az asztal szélére, elég jól bírja. Persze érzem, hogy húzza és hajlana, de érzésre megkockáztatom, hogy rá is tudnék ülni (80 kg), és nem szakadna le rögtön
    Szia!
    Köszönöm a választ. Gondoltam rá, hogy tudat alatt már csak amiatt is bemagyaráztam magamnak a képek láttán ezt a dolgot, mert feleannyiba kerül, mint az árban utána következő hasonló asztal. Be fogom szerezni, egyre jobban tetszik. Mondjuk nekem kell érte mennem 300 km-t, mivel más megoldást nemigen jutott eszembe, de minden bizonnyal visszahozza majd a befektetett pénzt és időt.

  8. #68
    Tag
    Csatlakozott
    2011. 04. 26.
    Hozzászólások
    196

    Alapbeállítás

    Szerintetek a gerinc szempontjából milyen egy olyan szék / kanapé / fotel, amiben hátradönthető a háttámla és kiemelkedik egy lábtartó? Vagyis félig fekvő pozícióban van az ember.

  9. #69
    Lelkes újonc jancsi19287 avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 06.
    Hozzászólások
    68

    Alapbeállítás

    Idézet barsza eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintetek a gerinc szempontjából milyen egy olyan szék / kanapé / fotel, amiben hátradönthető a háttámla és kiemelkedik egy lábtartó? Vagyis félig fekvő pozícióban van az ember.
    Én már a jóbarátok óta szerettem volna ilyen fotelt
    És két hete be is ruháztam egyre rohadt kényelmes úgyhogy nem tudom elképzelni, hogy ártalmas lenne a gerincre.

  10. #70
    Idegen
    Csatlakozott
    2016. 10. 03.
    Hozzászólások
    8

    Alapbeállítás

    Idézet barsza eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintetek a gerinc szempontjából milyen egy olyan szék / kanapé / fotel, amiben hátradönthető a háttámla és kiemelkedik egy lábtartó? Vagyis félig fekvő pozícióban van az ember.
    A fekvő, ülő pozíció semmiféleképpen nem nevezhető egészségesnek a gerinced és egészséged tekintve, ha mellette nem is sportolsz akkor pedig különösen. (Kényelem, komfort nem egyenlő az egészségessel.)

Oldal: 7 / 9 ElsőElső ... 56789 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •