Oldal: 2 / 5 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (44) összesen
Like Tree60Likes

Téma: Felvételt hirdet a TeamSpew backing csapat - MTT és CG játékosok egyaránt kerestetnek

  1. #11
    Újonc
    Csatlakozott
    2014. 06. 05.
    Hozzászólások
    38

    Alapbeállítás

    Idézet Steal_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Emiatt egyébként egyedül is belelehet vágni, az általunk hozzáadott érték elsősorban az oktatásban keresendő és csak másodlagos szempont a tőke biztosítása - bár fejemet veszik a srácok, hogy magam ellen beszélek
    Mi a különbség a kettő között és miért beszélsz magatok ellen? Ha csak az oktatás érdekel, akkor az mennyiben változtatja meg a deal részleteit, tehát az osztás százalékokat? Nem kell konkrétan,csak az arányokat legalább.

  2. #12
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet Steal_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mtt, sng múltal is jelentkezhetsz, cg múlt előny.



    Igen, de azért próbálok kevésbé bullshit választ adni….

    Véleményem szerint egy kvázi kezdő szintről 3-6 hó alatt reális nl50 korrekt nyerővé válni. Nl10-en remélhetőleg 1, maximum 2 hónapot kell eltöltened, de ha az alapokkal tisztában vagy és más játéktípusban nyerő voltál akár feljebb is célszerű lehet kezdeni.

    Nem akarok egyébként hamis ígéreteket írni [...]
    Ha nem is hamis ígéreteket, de hamis álmokat mindenképpen adtál ezzel a bejegyzéssel.
    Nem zárom ki a lehetőségét, hogy sokkal jobb oktatók lennétek kb mindenkinél, de a tapasztalat azt mutatja, hogy még ebben az esetben is irreális az a kijelentésed, hogy "kvázi kezdő szintről 3-6 hó alatt reális nl50 korrekt nyerővé válni".


    Nyilván tudsz mondani ellenpéldát, tudunk találni néhányat. De a póker mai világában abszolút nem jellemző, még tök jó oktatással is csak kevés játékosnak sikerül az, amit leírtál.
    A "reális" jelző ne azt jelentse, hogy meg lehet csinálni, néhányaknak sikerül. A "reális" jelzőt arra kéne használni, ha tényleg túlnyomó többségben ez lesz a jellemző.


    ( Én úgy értelmezem a véleményed, hogy
    kezdő = NL10-en sem nyerő, keveset vagy semennyit nem cash gamezett még életében, más játéktípusban van inkább egy kevés tapasztalata, legkisebb téteken kis nyerő esetleg SNG-ban,
    NL50 korrekt nyerő = legalább 500 hand / órával játszva, legalább 3-4 bb/100-at hoz )


    Ha szerinted ez 3-6 hónap alatt több játékosnak sikerül, mint aki belebukik, akkor valamelyikőnk borzasztóan el van tévedve.
    Utoljára módosítva: Tir-X által: 2016. 11. 30. 14:56
    illese, kpuzsa, Krono and 8 others like this.

  3. #13
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 05.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    471

    Alapbeállítás

    Ez miért lenne olyan extrém, ha 6 hónapig low/midstakes-es coachok oktatnak és megkapod a segédanyagokat + foglalkozol a dologgal?

    Mert azt látom én is, hogy milyen változások vannak milyen a mezőny, de tényleg minden a "seggük alá van tolva" és 4-5 hónap nem olyan kevés idő.
    JociBalboa and Gabbbbb like this.

  4. #14
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet lourker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez miért lenne olyan extrém, ha 6 hónapig low/midstakes-es coachok oktatnak és megkapod a segédanyagokat + foglalkozol a dologgal?
    Azért, mert nem egyoldalú dologról van szó. A segge alá tolhatsz bármit egy tanítványnak, az kevés. Neki is sok mindent kell teljesítenie, hogy érvényesüljön az, hogy jó oktatók veszik körbe. Legyen jó képességű, logikusan gondolkodó, rossz szokásai ne gátolják, vagy azokat legyen hajlandó és tudja is megváltoztatni (nem sok emberre jellemző), mentálisan bírja a strapát, ne legyen lusta, tudja hogyan kell tanulni (az kevés, ha mondanak neki irányelveket ebben), önkritika a játékával és hozzáállásával szemben, külső tényezők ne gátolják (mint pl. rossz párkapcsolat folyamatos nyomással, 9 to 5 munkahely vagy bármi egyéb, és biztos van még pár dolog, ami nem említettem

    A lényeg: Nem oktatókat minősítek azzal, hogy szerintem nem tudnak korrekt NL50 nyerőt faragni kvázi kezdőkből 3-6 hónap alatt, hanem egyszerűen azt mondom, hogy a legjobb körülmények között is csak kevés játékosra lesz jellemző, már csak saját maguk miatt is. És ezért nem jó azzal hitegetni az embereket, hogy "igen, reális elvárás, hogy alig tudsz valamit a játékról, de 3 hónap múlva NL50-et gyepálod jó winratet elérve".
    kircip, Steal_, Laci24 and 3 others like this.

  5. #15
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Ha megnézed színtisztán a "teknikai" tudását egy nl10 kis/nyerő BE-nek és egy nl100 közepes nyerőnek akkor alig-alig lesz eltérés, a legtöbb std. potok javarészét ugyanúgy játszák.

    De tény és való hogy itt jön képbe h X játékos miért van nl10en és a másik miért nl100on???
    Millió1 külső tényező és ezek nagyon bonyolult össszessége fogja kiadni a miérteket.

    Ha minden feltétel adott és csak a tudás hiányzik akkor az valóban átadható ennél sokkal kevesebb idő alatt is.
    Tibibacsi and Tir-X like this.

  6. #16
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 04. 07.
    Hozzászólások
    393

    Alapbeállítás

    Sziasztok!

    Nagyon felcsigázta a fantáziámat a felhívásotok! Persze nem állítom, hogy én vagyok a legjobb játékos, vagy a legtöbbet játszó, de viszonylag tisztában vagyok a képességeimmel és bizony az idő, energia stb. befektetésnek lenne eredménye! :-) Azt szeretném kérdezni, jól értem-e, hogy havi kb. 100 órát kellene játszani és gyaníthatóan legalább 50 órát tanulni?

    Sziasztok!

  7. #17
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet misirulez eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha minden feltétel adott és csak a tudás hiányzik akkor az valóban átadható ennél sokkal kevesebb idő alatt is.
    Egyetértek veled, és pont ez a gond, hogy 10-ből 9 érdeklődőnél nem lesz adott minden tényező, de még a fele sem azoknak a tényezőknek.
    hozzaszolo2 and Laci24 like this.

  8. #18
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 09. 17.
    Hozzászólások
    265

    Alapbeállítás

    Idézet misirulez eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha megnézed színtisztán a "teknikai" tudását egy nl10 kis/nyerő BE-nek és egy nl100 közepes nyerőnek akkor alig-alig lesz eltérés, a legtöbb std. potok javarészét ugyanúgy játszák.
    én nagyon sok éve nem cg-zek, nl100-on untam meg végérvényesen-jóval BE fölött voltam, de nem én voltam a legsikeresebb a világon.
    emlékeim szerint 10 és 25 között szinte semmi különbség nem volt, 25 és 50 között pedig elképesztően nagy volt a szakadék. sokkal nagyobb mint 50 és 100 között.
    gondolom nagyon sokat változott azóta a játék, de nem gondolnám, hogy így lenne ez a 10-100 közti párhuzam.

  9. #19
    Idegen
    Csatlakozott
    2016. 03. 07.
    Hozzászólások
    5

    Alapbeállítás

    Idézet misirulez eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha megnézed színtisztán a "teknikai" tudását egy nl10 kis/nyerő BE-nek és egy nl100 közepes nyerőnek akkor alig-alig lesz eltérés, a legtöbb std. potok javarészét ugyanúgy játszák.



    Ezt azért nem gondolhatod komolyan. Ezzel kb azt állítod, hogy nincs sok különbség egy negyedosztályú focicsapat és egy első osztályú között. (Hacsak nem arra gondoltál hogy ugyanúgy nyomják meg a gombokat a kliensen) Fejtsd ki légyszíves, hogy mit takar nálad a "technikai" tudás.

    Idézet misirulez eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    De tény és való hogy itt jön képbe h X játékos miért van nl10en és a másik miért nl100on???
    Millió1 külső tényező és ezek nagyon bonyolult össszessége fogja kiadni a miérteket.
    Szerintem nem millió1 külső tényezőn múlik, hanem:

    1. mennyi időt/energiát fektet bele
    2. honnan/kitől/kikkel fejlődik
    3. a játékos képességeitől.

    Az első kettő magasan a legfontosabb, ha a harmadik nem nulla közeli, akkor a siker garantált.

  10. #20
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Idézet ThisNoAll eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A tapasztalatok alapján NL10-ről reálisan mennyi idő NL50-100?
    1 év "reális"?
    3 hónap nl10
    3 hónap nl25
    3 hónap nl50
    3 hónap nl100

    Én így osztottam be régen.

    ps.: csak erre tévedtem
    JociBalboa likes this.
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

Oldal: 2 / 5 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •