Eredmény: 1 - 6 (6) összesen
Like Tree6Likes
  • 4 Post By lumpi
  • 1 Post By Flush67
  • 1 Post By lumpi

Téma: NL10 ZOOM KK EP vs BB

  1. #1
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás NL10 ZOOM KK EP vs BB

    https://www.boomplayer.com/22522663_F0066CC52C

    Ellenfélről kevés infó alapján az feltételezhető, hogy nem teljesen világtalan, de semmi releváns.

    Szerintetek milyen range-dzsel lépheti meg ezt a turn x/r-t az ellenfél?

  2. #2
    Fanatikus tag lumpi avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 25.
    Hozzászólások
    352

    Alapbeállítás

    Elég sok baj van ezzel a handdel, nem a megjátszásod részére gondolok. Ami hirtelen eszembe jut miután ő ch/pusholt az az:
    1: hatalmas range hátrányban van, nálad sokkal több set/sor van mint nála
    2: nincs lent FD
    3: miután te ezen a floppon calloltál és betelted ezt a turn meglehetősen erős ranget képviselsz illetve maga a relatív pozíciók is borzalmasak, ebben a spotban elég kevés floatod lesz és ő se lesz itt sose light.

    Lehet nagyon nit, de én ezt bet/foldolnám turnön, már csak amiatt is, mert ha belegondolunk a flop call, turn bet rangünkbe ez a lap közel sem a teteje valamint ebben a spotban nálunk gyengébb handnek aligha kellene x/pusholnia valueért turnön, konkrétan, hogy ez egy jó call legyen az összes AQ-ját pusholnia kéne és ehhez annak kéne társulnia, hogy baromi sokat belőlük el is fog pre 3betelni (amit egy normál reg nem fog megtenni általában)

  3. #3
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Hasonló gondolataim vannak nekem is a hand-del kapcsolatban, azonban a turn-ön nem igazán értettem, hogy miért vált át egy value hand x/pushba.
    Turn-ön igazság szerint 88,99 nem lesz nálam, QQ 3db, JTs 4db, 89s 2db --> szóval nem sok ami igazán value.
    Emellett turn-ön csomó lapot visszacheckelhetek (Jx-Tx + párok, KQ) amikkel viszont nehezebb helyzetbe hozhat ha tovább betel.
    AA-KK-AQ hasonló kategóriájú hand-ek, amikkel protection-ből egy turn bet sztem ok, de a bet/call már elég necc. Az a baj, hogy ezen hand-ek mindegyikével blokkoljuk a gyengéb value handjeit
    Laci24 likes this.

  4. #4
    Fanatikus tag lumpi avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 25.
    Hozzászólások
    352

    Alapbeállítás

    Néha lesz, néha nem lesz nálad 88-99, súlyozva én biztos odatenném ismeretlenül. Egyébként nekem sem tetszik az ő játéka, valóban rengeteg lapodnak engedi hogy teljesen realizálhasd az equitijüket, viszont én nem így közelíteném meg a handet, hogy miért x/pusholna itt valuért akármit is. Egyszerűen el kell fogadnunk, hogy ilyen relatív pozik ilyen akcióval párosulva nem lesz nálunk gyengébb hand elégszer, hogy ezt megérje bevállalnunk, főleg micrón, magasabb téteken vagy nagyon jó reg ellen meg soha nem fogunk itt szinte x/pusht kapni. Szerintem.

    Btw mit értesz azalatt, hogy ezzel a handdel blokkoljuk a gyengébb value handjeit? KQ szerintem soha nem fog szinte x/pusht játszani.

  5. #5
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Pl. AA-val blokkoljuk az AQ-t. (Emiatt még az is felmerült bennem, hogy AA-t előbb dobok mint KK-t)

  6. #6
    Fanatikus tag lumpi avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 25.
    Hozzászólások
    352

    Alapbeállítás

    Hát az oké. de AQ ahogy írtam is vagy így vagy úgy nem lesz nála. AA-val meg még verjük a KK-it, ami 100%-ban 3betel preflop. AQ a legtöbb regnél és standardba is egy pre call EP vs BB.
    Laci24 likes this.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •