Oldal: 7 / 9 ElsőElső ... 56789 UtolsóUtolsó
Eredmény: 61 - 70 (85) összesen
Like Tree129Likes

Téma: Két év alatt az évi hat számjegyű kereset is elérhető, dollárban - pindrokk interjú

  1. #61
    Team Hero Katzorka avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 26.
    Hozzászólások
    194

    Alapbeállítás

    Vélemény nyilvánításra lusta voltam, csak egy szarkasztikus kommentre futotta, mert Plastik3st blogja anno engem is elvarázsolt

    De akkor kifejtem, és remélhetőleg nem lesz kimoderálva.
    Úgy gondolom pindrokk szép eredményeket tudhat maga mögött, és példaértékű az, ahogy szervezi az életét, az interjú alapján jó a time managementje és egyszerre tud a pókerre is elég időt szakítani és az élet más területein is remekül érvényesül, egy pillanatig nem vonom kétségbe a kompetenciáját a témában. Bár a havi 20k handet kicsit keveslem, az körülbelül 60-70 óra játék, ami elég kevés egy hónapban, ha valaki pókerrel teremti meg elsődleges jövedelmét, de ebbe ne menjünk bele, mert valószínűleg rengeteg időt tesz a játéka fejlesztésébe és elemzésekre is.

    A probléma, és ami másoknak is szemet szúrt, a tálalással van, és egy olyan irreális álomkép fellebbentésével, ami egy átlag embert könnyen becsaphat és tévútra téríthet (értsd éveken keresztül beleöli a munkát, és nem éri el a kivánt eredményeket). A két év alatt kvázi nulláról stabil 100k+ éves nyeremény a kiváló emberek közül is csak a legkiválóbbaknak sikerül, arányokba nem bocsátkoznék, de a mai online póker piacon erre nagyon kicsi az esély. Elég ha megnézzük pindrokkot, aki ha jól értem 8 év alatt jutott el oda ahol tart, vagy akár engem, én 9 éve játszom körülbelül. Igaz, hogy nem volt mögöttünk szisztematikus fejlődési rendszer, és magunknak kellett kitaposni az utat, de itt még hozzájön az, hogy régen sokkal könnyebb is volt maga a mezőny is, és a termek sem zsákmányolták ki ilyen nyilvánosan a regeket. Csak hogy szemléltessem, hogy a küldetés azért közel sem lehetetlen, egy nemzetközi példát is írok, limitless más néven Vickktor 2 év alatt jutott NL50-ről NL5000 reg battle szintre, és ma NL10000 is rendszeresen játszik, és sokat nyer. Csak hát ő egy a ... -ból, és itt a tehetség egy profi hozzáállással és konzekvens fejlődéssel, valószínűleg szerencsés szintlépésekkel párosult, tehát minden összejött.

    Nem győzöm hangsúlyozni, hogy ez mennyire ritka lesz, és pont ezért kéne reális célokat megfogalmazni a korrektség érdekében. Ebben a formában ez nem több, mint egy hatásvadász kijelentés (hype).. Image építés ide vagy oda, vagy több ember bevonzása a cél, nem kéne más embereket hamis álomképekkel egy olyan útra terelni, ami nagyon keveseknek fogja tényleg megérni.

    Sok múlik azon, hogy valaki milyen szinten áll jelenleg, de ami szerintem reálisan kitűzhető cél, a 100k+ évekre az minimum 3, de inkább 4 éves időtávlat, de itt is számít azért, hogy milyen irányba megy tovább az online poker piac, folytatódik-e a negatív trend, lesznek-e pozitív fejlemények (amcsik, ázsiai piac, szabályozott közös európai? :3). Ha bármi ezekből bekövetkezik, és megvan a tehetség, a hozzáállás és a szorgalom, mögötte egy megfelelő fejlődési rendszerrel akkor a határ tényleg a csillagos ég.

    A másik, amivel kapcsolatban egyetértek Flush67-el, az az a piaci szegmens amit nevezzünk mental coachingnak, és nem vonom kétségbe a módszer működését vagy hatásosságát, sok embernek lehet rá szüksége, és sok embernek segíthet, de ha ez kapzsisággal párosul, akkor valódi értékadás helyett könnyen válhat az emberek gyengeségein alapuló nyílt kizsákmányolássá. Arról nem is beszélve, hogy mennyire életidegen az egész, amit a nyakadba zúdítanak. Természetesen vannak kivételek, és vannak pozitív tapasztalataim is ezen a téren De Anthfony, tudjátok Robbinf, biftos többet tudna ezekről mesélni, nemfokára beszzélek if vele erről, miközben marhahátfínt lakmározunk a Radiffon Blu hotel terafán. Az ófeánt éf a pálmafákat bámulva, a naplemente fényében fütkérezve elmondom majd neki, Anthony, életem elérte végfő küldetéfét.. de remélem lefek én még ennél nagyobb csáfár.


    "Mert saját magad promóztad az interjúm farvizén elég érdekes stílusban."

    Ebben sajnos igazad van, bár nem ez volt a célom, és nem hiszem, hogy bárkinek is így jött le, nincs szükségem promóra, de inkább privátban írok az illetőnek, hogy tetszik a hozzáállása. Teljesen jogos, hogy fizettél egy szolgáltatásért, és ezt tiszteletben tartom.


    Ebben a hozzászólásban viszont nem hiszem, hogy bármi moderálható lenne, úgyhogy ha vettem a fáradtságot, az időt és energiát, hogy megírtam, szeretném kérni hogy ne töröljék.
    Úgy gondolom szabad véleménnyílvánítás van, és amennyiben ez a hozzászólás is törlésre kerül, nyugodtan töröljétek vele együtt az accomat is, mert ebben az esetben többet nem tartok igényt erre a közösségre.

    Üdv és GL!
    Utoljára módosítva: Katzorka által: 2017. 03. 18. 03:23

  2. #62
    Hírszerkesztő banoster avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 07.
    Hozzászólások
    1.643

    Alapbeállítás

    Idézet Katzorka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A felelős adminisztrátort szeretném megkérdezni, hogy milyen alapon törli a hozzászólásomat?
    Csak most olvastalak. Azért töröltem, mert valóban fel lehetett fogni amolyan öncélú promóként. Határeset volt egyébként. A véleménynyilvánítással, kritikával természetesen semmi probléma nincs, és én is kedvelem Plastik3stet.
    Katzorka likes this.

  3. #63
    Újonc
    Csatlakozott
    2016. 10. 31.
    Hozzászólások
    29

    Alapbeállítás

    Idézet Ibiza eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ti azért nem jutottatok el, mert
    a) nem fektettétek bele a megfelelő energiát és időt
    b) nem volt lehetőségetek megfelelő anyagokhoz jutni, mert nem tanultatok meg angolul az "iskolában"
    c) ha első kettő állítás nem igaz, akkor játék közben nem hozzátok töredékét sem a tudásotoknak. Nem figyeltek, mentál fogyatékok vagytok

    Kiváncsi vagyok az itteni károgók közül melyik tanul napi 2 órát. Melyik végzi el a napi hand review sessiont, majd elemzi ki a handeket vmilyen softwarrel és kér segítséget a megfelelő helyről (és az órán nem csak várja, hogy az edző turkáljon a statjaiban is váltsa meg a világot, hanem annyi releváns, jó kérdéssel készül, hogy az edző 1 napig tudna beszélni)

    Gondolom egyiksem. Csak grindolják az NL10-et, néha belenéznek 2 videóba, elismerően bólogatnak és ennyi.
    a, Én 80.000! handet játszom le havonta
    b, Minden d.e-m a tanulásra fordítom. Twitchen kb 6-8 pro-t követek. Youtube-on kettőt: Doug "WCG Rider" Polk-ot, és Phil "omgclayaiken" Galfdondot. Másik: Egy évig éltem Londonban hidd el megy az angol.
    c, Erre nem is válaszolok.

    MINDENT amit csinálok vagy profim teszem, vagy bele sem kezdek. Még vmi: az olyanoknak mint Te kitaláltam egy mondást:

    Feltételezést tényként, csak az igazán ostobák kezelnek!
    Utoljára módosítva: Fufy the bug által: 2017. 03. 17. 22:25
    pilotkex, zend, CsabiST and 2 others like this.

  4. #64
    Team Hero
    Csatlakozott
    2009. 03. 21.
    Hely
    Tolna/Szeged
    Hozzászólások
    340

    Alapbeállítás

    A Snowiet ne vegyétek készpénznek, úgy is mondhatnám, hogy nagyon nem jó. 2-3 évvel ezelőtt tényleg jól használható volt, de olyan baromságokat javasol, hogy úgy is mondhatnám, hogy inkább egyáltalán ne használjátok. Amelyik szodftver T9s-t dobál MP-ből, annak ne higyjetek, hiába írja oda hogy GTO

    Piosolver és Simlepostflop ami oké, igaz, ezeket jóval nehezebb használni, és nem annyira felhasználóbarátok, viszont azok tényleg GTO-t szamolnak. Preflop pontokért bizonyos előre kiszamolt tablazatokat is meg lehet venni, igaz, micron ez hatalmas befektetésnek számít, szóval nem az igazi megoldás.

    Esetleg tényleg a videos oldalakat tudom én is javasolni, de Snowiet tényleg ne. Nagyon ne.

    Az előzőnél kivették a snowie használatát, ettől független amit leírtam tartom.

    A pro-k követése jó dolog, bár mondjuk Polk játékstílusát szerintem képtelenség megtanulni
    Utoljára módosítva: Skaidy által: 2017. 03. 17. 23:43

  5. #65
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2013. 02. 26.
    Hozzászólások
    61

    Alapbeállítás

    Katzorka + 1

    Nem lehetetlen még mindig jó pénzt csinálni pokerből, de szerintem aki most 18-20 éves, annak simán alternatíva hosszútávon egy informatikus/villanyos egyetem és ezen a területen karriert építeni, esetleg később saját vállalkozást, stb...

    Ha most lennék 19-20 akkor nem pókerre építeném az életem a mostani körülmények között.
    Katzorka and Fufy the bug like this.

  6. #66
    Handelemző pindrokk avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 10.
    Hely
    top of the range
    Hozzászólások
    994

    Alapbeállítás

    Katzorka, köszönöm szépen a részletes kifejtést. Az eddigi "nem lehet megcsinálni és pont" stílusú kommentekre azt gondolom kár lett volna érdemben reagálnom de nálad végre pontokban is meg van indokolva, hogy miért gondolod ezt.

    A kérdés amire válaszoltam az így szólt:
    "Mekkora lehetőséget látsz a pókerben egy kezdő számára, ha tudatosan építi a karrierjét? Mekkora jövedelem elérhető véleményed szerint a mai mezőnyben?"

    Erre írtam, hogy határ a csillagos. Majd egy bekezdéssel lentebb írtam, hogy " A jövedelemekre visszatérve, reálisnak gondolom, hogy egy kezdő játékos, ha két évig megfelelően fejleszti magát, és a jó irányba halad, elérje az évi hat számjegyű keresetet dollárban"


    Itt a reális szó ami azt hiszem, hogy a visszatetszést váltja ki bennetek. A válaszomban egy olyan esetet vázoltam fel ahol a tényezők szerencsésen állnak össze ahol mind a tehetség, mind a motiváció, mind pedig a megfelelő segítség adottak. Ebben az esetben a "reális" szó szerintem helytálló hiszen van rá egy jelentős esély (véleményem szerint nem pár százalék), hogy megvalósul.

    Egyébként erre a kérdésre annyira nehéz pontos választ adni mint arra, hogy mennyi idő alatt futható le a 100 méter.
    Amire van pontos adat az az, hogy akár 10 másodperc alatt is, hiszen vannak akik megcsinálták. Nehéz lenne olyan választ adni ami minden igényt kielégítene hiszen mondhatnám azt is, hogy egy átlag ember- hasamra ütök- 24 másodperc alatt futja le. De ezzel konkrétan semmit nem mondok hiszen aki profi futó akar lenni az nem az átlaghoz méri magát.

    Ugyanígy aki profi pókerjátékos akar lenni az sem az átlaghoz kell, hogy mérje magát. Ha az lett volna a kérdés, hogy a PA olvasóinak az átlagát vesszük akkor mi érhető el a pókerben, az átlagos hozzáállással stb. Akkor egészen más lett volna a válaszom, viszont gondolom az nem túl sok mindenkit érdekel ha azt mondom pár ezer dollár éves szinten, tehát nem is érdemes erre szánnia az energiáját mert normál munkahellyel jobban jár.

    Leszögezném, hogy nem egy hamis álomkép keltése volt a célom ezzel és továbbra is kitartok amellett, hogy ha Te vagy Én vagy más jelentősen eredményes játékos megkapná azt a támogatást amit akár az én induló mentoring csoportomban vagy más már meglévő/ a tervben lévő backing csoportodban a rendelkezésére áll akkor a mai mezőnyben is komoly esély lenne, hogy elérjük azt a szintet kezdőként. Célként legalábbis egy ambíciózus játékosnak akinek meg van az adottsága mindenképpen ezt javasolnám, hogy tekintsen erre úgy mint ami elérhető számára ha mindent megkap. Nem kell 100%nak vennie de, hogy 50K-tól többet nyerhet a második évben arra nagyon komoly esélyt látok.

    Pár "tudományosabb" adattal is igyekszem alátámasztani, hogy miért gondolom ezt. Vegyük példának a saját csoportom ( tudom, tudom reklám de ezt tudom példának felhasználni)

    - két év alatt ha napi 2 órát szán valaki a tanulásra akkor az 2 éves szinten kb 1000-1200 óra elemzés. Ha összeszámolnánk a legtöbb midstakes játékos tanulásra fordított idejét akkor gyanítom, hogy kevesebbre jönne ki.
    - a csoport arra épül, hogy folyamatosan testközelből, átfogóan segítsem a tanítványokat , hogy mik a számára a legfontosabb lépések akkor a hatékonysága is jelentősen nagyobb lesz mint pl. a mi tanulási folyamatunknál volt. Ezért maximalizálom a csoportot 12 főben.
    - a játékosok motiválva vannak a szintlépésre, hiszen látom, hogy készen állnak-e a következő szintre és ebben az esetben javasolni fogom a lépést
    - ha szükséges akkor stakinget biztosítok, hogy biztonságban érezze magát a nagyobb limiten
    - autoseating scriptet, nagyon részletes hudot kap, ami miatt igaz ugyan, hogy pár éve könnyebb volt a mezőny de ő továbbra is a legjobb asztalokon játszik
    - PIOsolver jelentősen megkönnyíti a tanulási folyamatot. Ami igaz, hogy elsőre nehezen használható de pontosan ezért vagyok ott, hogy átsegítsem ezeken a nehézségeken. Véleményem szerint nagyon durván alul van becsülve mennyi lehetőség van benne
    - a mindset coaching hasznossága abban nyilvánul meg, hogy felfedezhetjük azokat a korlátozó tényezőket amivel szabotálja magát a játékos és valamiért nem motivált a tanulásra vagy nem tudja kihozni az asztaloknál azt a játékot amire egyébként képes lenne. Ezért az asztaloknál vagy a tanulással töltött idő nem a leghatékonyabb.

    Ezek jutottak eszembe most. Természetesen ismét kiemelem, hogy ezen feltételek mellett is kiemelkedően fontos az egyéni hozzáállás, tehetség stb és van szerepe a szerencsének is de miben nincs.
    CsabiST, Katzorka, Bmbie and 1 others like this.

  7. #67
    Fáradhatatlan grinder CsabiST avatara
    Csatlakozott
    2010. 07. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    897

    Kacsint

    Idézet pindrokk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    Egyébként erreHa az lett volna a kérdés, hogy a PA olvasóinak az átlagát vesszük akkor mi érhető el a pókerben, az átlagos hozzáállással stb. Akkor egészen más lett volna a válaszom, viszont gondolom az nem túl sok mindenkit érdekel ha azt mondom pár ezer dollár éves szinten, tehát nem is érdemes erre szánnia az energiáját mert normál munkahellyel jobban jár.
    .
    De jó is lenne évi 2k màr annak is örülök, hogy nem kell annyit befizetnem mint az elejèn.
    VTomi24 and csiga19794 like this.
    Ha berakom a pénzem mindig 50 %-ra teszem! Vagy jön vagy nem!

  8. #68
    Újonc
    Csatlakozott
    2016. 10. 31.
    Hozzászólások
    29

    Alapbeállítás

    Idézet Skaidy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A Snowiet ne vegyétek készpénznek, úgy is mondhatnám, hogy nagyon nem jó. 2-3 évvel ezelőtt tényleg jól használható volt, de olyan baromságokat javasol, hogy úgy is mondhatnám, hogy inkább egyáltalán ne használjátok. Amelyik szodftver T9s-t dobál MP-ből, annak ne higyjetek, hiába írja oda hogy GTO

    Piosolver és Simlepostflop ami oké, igaz, ezeket jóval nehezebb használni, és nem annyira felhasználóbarátok, viszont azok tényleg GTO-t szamolnak. Preflop pontokért bizonyos előre kiszamolt tablazatokat is meg lehet venni, igaz, micron ez hatalmas befektetésnek számít, szóval nem az igazi megoldás.

    Esetleg tényleg a videos oldalakat tudom én is javasolni, de Snowiet tényleg ne. Nagyon ne.

    Az előzőnél kivették a snowie használatát, ettől független amit leírtam tartom.

    A pro-k követése jó dolog, bár mondjuk Polk játékstílusát szerintem képtelenség megtanulni
    Pontosan azért vettem ki pajti amit több mint 100bb/100-al lehet verni, az egy rakás... senkinek sem akarok rossz tippeket adni.
    Katzorka likes this.

  9. #69
    Újonc
    Csatlakozott
    2016. 10. 31.
    Hozzászólások
    29

    Alapbeállítás

    Pindrokk: Az a reális esély: Régi motoros vagyok. Én EGYETLEN emberről tudok akinek ez összejött: Isildur! Isildur akinek khmmm sajátos stílusa embertelen upswingel párosult. Soha sehol nem olvastam Gipsz Jakabról a magyar Hero-ról, aki ezt megtudta volna csinálni, pedig ha vminek akkor ennek aztán lett volna hírértéke.

    De tudom: Amiben most óriási pénz van az a backelés. Csak ne állítana az összes backing csoport akkora valótlanságokat, ami kiveri a biztosítékot, és az ember szemét. De ha személy szerint te ismersz ilyen embereket, akkor pls lepj meg minket, és mutasd meg az a két éves grafot, ami nl5-ről indult, én nl1000 masszív nyerő a vége. Tudom erre jön a válasz, hogy a megfelelő háttér stbstb Akarsz fogadni hogy egyetlen emberednek sem fog ez sikerülni? Mert én fogadnék veled egy nagyobb összegben!!!
    Utoljára módosítva: Fufy the bug által: 2017. 03. 18. 13:07
    pilotkex likes this.

  10. #70
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 05. 22.
    Hozzászólások
    406

    Alapbeállítás

    említettem korábban, hogy indulhatna egy sidebet, ami valószínű a PA olvasottságát is növelné.
    RegGeri likes this.

Oldal: 7 / 9 ElsőElső ... 56789 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •